![]() |
Re: mercedes 450SEL 6.9
pe 280-sel de la babuta cat ai dat?
|
Re: mercedes 450SEL 6.9
vai de capu meu ..e superba mama ce masina :X:X:X
|
Re: mercedes 450SEL 6.9
5 Attachment(s)
ne ca ma laud si io... si ii fac concurenta :D
|
Re: mercedes 450SEL 6.9
Quote:
|
Re: mercedes 450SEL 6.9
eu de cand am pus piciorul intr-un 500SE am realizat ca nici o masina luxoasa nu va egala minunile astea...
|
Re: mercedes 450SEL 6.9
Frumos mercedesuri mai ales 450 sel .
|
Re: mercedes 450SEL 6.9
Quote:
aaaa... si inca ceva ... informez cunoscatorii care au afirmat ca este cel mai mare motor din istoria Mercedes Benz ca se inseala .... nu este nici macar cel mai mare motor pus pe caroseria 116 ... |
Re: mercedes 450SEL 6.9
cel mai mare nu e 7.3,de pe SL 730 ala vechi ??
|
Re: mercedes 450SEL 6.9
Si pe 116 s-a pus 7.3 :D
|
Re: mercedes 450SEL 6.9
Din cate stiam,motorul de 6,9 de pe w116 a fost la vremea lui cel mai mare motor pus pana atunci pe un sedan.;)
|
Re: mercedes 450SEL 6.9
Quote:
|
Re: mercedes 450SEL 6.9
dap :D
cum obisnuiesc cei de la Mercedes,au un motor bun (in cazul asta 7.3) si asta il pun si pe sedan-uri,si pe SUV-uri,si pe super-sportive,si pe dubite,daca ar putea... (am exagerat un pic,dar ganditi-va la AMG-uri,au toate acelasi motor...indiferent de masina,de clasa,de greutate,si de alte alea...) |
Re: mercedes 450SEL 6.9
sunt 99% sigur ca pe W116 nu s-a pus de fabrica motor de 7.3 , adica care e acel motor Mercedes de 7.3 ? cel de pe SL R129 s-a lansat doar prin 95..
|
Re: mercedes 450SEL 6.9
oricum,pe SL 730 sigur e motor de 7.3 din fabrica !!
|
Re: mercedes 450SEL 6.9
Quote:
|
| All times are GMT +2. The time now is 00:29. |
- Copyright 2026 4Tuning