Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Scuterul meu (https://forum.4tuning.ro/604-scuterul-meu.html)
-   -   Top Speed - Cine a prins mai mult (https://forum.4tuning.ro/604-scuterul-meu/167462-top-speed-prins.html)

eMH 13-05-10 12:36

Re: Top Speed - Cine a prins mai mult
 
Aprilia SR de 80 cm3 ~110 km/h.
Mai are el şi un eşapament Leo Vince ZX, şi o aprindere de Ducati, mai multe mărunţişuri din astea, dar contează mai puţin :D

RiderGeo 18-05-10 12:10

Re: Top Speed - Cine a prins mai mult
 
Aprilia sr 70 top performance : 130

ovidiu82_n 21-06-10 22:23

Re: Top Speed - Cine a prins mai mult
 
3 Attachment(s)
malaguti fifty 4 viteze..mult peste suta :D https://www.youtube.com/watch?v=acjZh7euJJM si mai am si o aprilia tuareg cu 3 viteze dar mai mult de 90 nu ia..si k sa le enumar p celelalte:peugeot speedfight set de 80 lua 110km/h,dna 90,scarabeo80,leonardo125cmc lua 130,chinezaria vreo70-75km,mbk booster 80,nrg mc1 70-80..si km atat :D

fl0rin 22-06-10 00:02

Re: Top Speed - Cine a prins mai mult
 
Gilera Runner 110km/h (toba stock, carb de 12)

cristinr1 02-07-10 23:03

Re: Top Speed - Cine a prins mai mult
 
MBK Booster Spirit, in jur de 90 km/h, cu totul stock pe el( nu sunt sigur de asta :)) ) ...

catalinxjoker 06-07-10 00:05

Re: Top Speed - Cine a prins mai mult
 
si eu cu o gilera runner am prins cam 115(set 75cmc si o toba leo vince) imi pare rau si acum de scuteru acela ca l-am dat:( mergea foarte bn si merge inca dar demarajul e mai prost acum cu petarda mea il fac pana la 70km/h.

hotsun 16-08-10 17:52

Re: Top Speed - Cine a prins mai mult
 
cu yamaha bws am prins cam 90 .. si cu sr-ul 115-120 :)

shark 01 21-08-10 09:40

Re: Top Speed - Cine a prins mai mult
 
MBK Rocket - 70 km/h vedem dupa ce il termin :D

B-69-TAU 27-08-10 21:36

Re: Top Speed - Cine a prins mai mult
 
Aprilia SR Factory 2007 carburatie, role+arcuri rosii stage 6, arc ambreiaj stage 6, jigler 68 stage 6, toba leo vince, variator stage 6 viteza maxima pe GPS 95 km/h.
Urmeaza alte role mai usoare putin, un filtru malossi si o curea mai "sport" :D

quick_silver2 30-08-10 16:10

Re: Top Speed - Cine a prins mai mult
 
Quote:

Originally Posted by B-69-TAU (Post 3614782)
Aprilia SR Factory 2007 carburatie, role+arcuri rosii stage 6, arc ambreiaj stage 6, jigler 68 stage 6, toba leo vince, variator stage 6 viteza maxima pe GPS 95 km/h.
Urmeaza alte role mai usoare putin, un filtru malossi si o curea mai "sport" :D

Daca majoritatea pieselor sunt stage 6, axeaza-te tot pe aceasi marca.
Toba stage 6,filtru stage 6 etc!

Banel 05-09-10 21:53

Re: Top Speed - Cine a prins mai mult
 
Peugeot V-click Stage 6 : 103km/h!!!!

gaby_cr91 15-09-10 00:59

Re: Top Speed - Cine a prins mai mult
 
130km/h cu yamaha aerox set 80 (full malossi) pe scurt am dat bordu peste cap....am filmare pe un stik cu el

valitataye 15-09-10 08:22

Re: Top Speed - Cine a prins mai mult
 
baga filmuletul sa vedem

r13111988 15-09-10 11:15

Re: Top Speed - Cine a prins mai mult
 
Quote:

Originally Posted by gaby_cr91 (Post 3658869)
130km/h cu yamaha aerox set 80 (full malossi) pe scurt am dat bordu peste cap....am filmare pe un stik cu el

si eu sunt mos craciun

gaby_cr91 20-09-10 19:02

Re: Top Speed - Cine a prins mai mult
 
am so caut pentru ca era pusa pe un stik


All times are GMT +2. The time now is 23:39.

- Copyright 2026 4Tuning