Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Candidati grup foto (https://forum.4tuning.ro/628-candidati-grup-foto.html)
-   -   Fotografiile mele - cvic (https://forum.4tuning.ro/628-candidati-grup-foto/158703-fotografiile-mele-cvic.html)

cvic 25-07-10 12:29

Re: Fotografiile mele - cvic
 
Nimic...?:sad:

andreycbr 25-07-10 22:48

Re: Fotografiile mele - cvic
 
Hai sa zic eu ceva. In loc sa ne ajutam toti intre noi cu sfaturi/critici bate vantul.. In fine primele 2 poze imi plac cel mai mult, la 3 as fi pus focusul pe masina nu pe tren (acolo il vad eu) iar 4 are cam mult zgomot. Trebuia sa faci mai multe si sa pui mai multe in rest mult exercitiu. Bafta

cvic 25-07-10 23:31

Re: Fotografiile mele - cvic
 
3 Attachment(s)
@andreycbr, multumesc:)

Dodge Charger

P.S. Mi s-a cam distrus computerul de curand, deci pozele sunt stock. Nici macar resize:(.

DTH 26-07-10 04:57

Re: Fotografiile mele - cvic
 
Există secţiune specială pentru " prezentarea " machetelor ...unde şi acolo trebuie să prezinţi într-un anumit fel ...în fine ...astea ...poze artistice nu sunt ;)

cvic 02-08-10 12:51

Re: Fotografiile mele - cvic
 
1 Attachment(s)
Din satul Pătrăhăițești:lol:
(tot stock:sad:)

toader 02-08-10 14:05

Re: Fotografiile mele - cvic
 
Quote:

Originally Posted by cvic (Post 3558801)
Din satul Pătrăhăițești:lol:
(tot stock:sad:)

Mai omule... nu e nicio problema daca fotografia e stock... important e cum o incadrezi... bineinteles ca o poza cu soarele in fata nu va avea prea mare efect (se vor vedea doar niste umbre si o mare zona arsa)...

Problema fotografiilor tale nu e faptul ca nu au suferit o postprocesare ci felul in care le executi de prima data

cvic 05-08-10 18:37

Re: Fotografiile mele - cvic
 
2 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by toader (Post 3558998)
Mai omule... nu e nicio problema daca fotografia e stock... important e cum o incadrezi... bineinteles ca o poza cu soarele in fata nu va avea prea mare efect (se vor vedea doar niste umbre si o mare zona arsa)...

Problema fotografiilor tale nu e faptul ca nu au suferit o postprocesare ci felul in care le executi de prima data

Da, asa e. Aparatul meu e destul de batran si nu prea mai face fata si cel mai prost lucru la el e chiar partea cu focalizarea. Imi ies cadre din ce in ce mai proaste.
Am mai incercat insa...

(comparati prima poza facuta cu un aparat semi-pro si cealalta cu al meu)

cvic 08-08-10 00:00

Re: Fotografiile mele - cvic
 
5 Attachment(s)
M-am gandit sa postez si eu ceva de la acea sedinta.
Cateva pareri mi-ar fi de folos.

D@N_NSL 08-08-10 00:11

Re: Fotografiile mele - cvic
 
Quote:

Originally Posted by cvic (Post 3570913)
M-am gandit sa postez si eu ceva de la acea sedinta.
Cateva pareri mi-ar fi de folos.

din cate vad ai tras cu iso 50 si au putin "zgomot" desi nu inteleg de ce?da'le un resize poate se vad mai bine...din toate poza 3 mi se pare cea mai reusita:D

bafta!

cvic 08-08-10 11:17

Re: Fotografiile mele - cvic
 
Da stiu (in legatura cu noise-ul), dar imi permit sa dau vina pe aparat. Problema e ca iso-ul ma mine are un efect destul de prost si de asta fiecare fotografie facuta e setata pe iso minim (e minimult de noise), asta e.
Multumesc pentru aprecieri.:D

cvic 09-08-10 10:31

Re: Fotografiile mele - cvic
 
1 Attachment(s)
:arrow:

rommel 09-08-10 14:54

Re: Fotografiile mele - cvic
 
Interesant ce ai putut scoate cu telefonul :), e placut cadrul. Bafta in continuare.

cvic 18-08-10 23:17

Re: Fotografiile mele - cvic
 
Ma bucur ca iti place.:D
eh...eram si eu la biserica si nu am avut sapuniera la mine:lol:

cvic 19-08-10 00:23

Re: Fotografiile mele - cvic
 
1 Attachment(s)
:rolleyes2

cvic 19-08-10 21:43

Re: Fotografiile mele - cvic
 
2 Attachment(s)
Mi-ar fi placut sa am o macheta de prezentat:cry:, dar in cazu' asta cred ca titlul e.. : "Pacatele copilariei" sau asa ceva...:-<


All times are GMT +2. The time now is 07:13.

- Copyright 2024 4Tuning