Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Tuning pe machete (https://forum.4tuning.ro/506-tuning-machete.html)
-   -   Machete in lucru - inchains0 (https://forum.4tuning.ro/506-tuning-machete/156295-machete-lucru-inchains0.html)

VENOX 18-12-09 13:14

Re: Machete in lucru - inchains0
 
Vreau sa zic aici sa vada toata lumea, acum cateva posturi il rugasem pe Dan a.k.a. inchains0 sa imi doneze mie niste caroserii de macheta. Zis si facut, azi mi-a venit coletul prin Fan Courier. Am avut o surpriza la deschiderea lui, nu numai ca erau caroseriile promise dar si alte machete Bburago la 1/24 (Made in Italy) plus nenumarate accesorii. Deci, Dane, ai un suflet mare. Un om de mare caracter.
Iti multumesc frumos pentru bucuria facuta! Oricand crezi ca te pot ajuta cu ceva, nu ezita sa ma contactezi! Inca o data mii de multumiri!

kagula_89 18-12-09 13:22

Re: Machete in lucru - inchains0
 
si eu am avut acceasi surpriza placuta ca si tine.l-am rugat sa-mi doneze 2 caroserii si s-a oferit sa-mi trimita si mie niste machete in stare buna.astept maine pachetul.

inchains0 18-12-09 13:23

Re: Machete in lucru - inchains0
 
VENOX, npc, daca pot sa ajut, de ce nu si sper sa te bucuri si tu de ele atat cat m-am bucurat eu, si kagula_89 la fel, numai ca pt coletul lui, inca mai astept curierul, a nins azi in Constanta si se circula greu.

inchains0 19-12-09 16:28

Re: Machete in lucru - inchains0
 
1 Attachment(s)
o poza cu grila radiatorului,am prelungit-o un pic peste bara, cam asa va arata, iar bara va avea un alt aspect, am deja in minte cam cum as vrea sa fie, sper ca maine sa fie gata si sa o pot expune.

green_e30 19-12-09 19:51

Re: Machete in lucru - inchains0
 
BMWul arata nervos rau parca parca ma mananca...felicitari!!! cred ca te numeri printre cei mai buni tuneri de machete din romania..:D!!!
Bafta in continuare:D!

inchains0 19-12-09 19:59

Re: Machete in lucru - inchains0
 
Quote:

Originally Posted by green_e30 (Post 2906274)
BMWul arata nervos rau parca parca ma mananca...felicitari!!! cred ca te numeri printre cei mai buni tuneri de machete din romania..:D!!!
Bafta in continuare:D!

ehhhh, nici chiar asa, am vazut niste machete pe site care chiar arata bine, si vopsite profesional....... eu sunt doar un tip caruia i-au placut masinile de mic si cum nu-mi permit sa tunez o masina adevarata, ma ocup de astea mai mici. :)) Multumesc oricum green_e30!!!

inchains0 21-12-09 07:25

Re: Machete in lucru - inchains0
 
2 Attachment(s)
un preview la cum va arata bara, din lipsa de timp atat am facut deocamdata. chestia aia de pe centru, nu va ramane, e pusa pt moment, pt a da putina rezistenta barii pana se intareste poxilina.

green_e30 21-12-09 07:31

Re: Machete in lucru - inchains0
 
Foarte tare....dar incearca sa faci si niste poze cu o camera, ceva:D!!!Oricum ai numai idei tari in cap:D!!!Multa Bafta in continuare!!!:D

inchains0 21-12-09 07:49

Re: Machete in lucru - inchains0
 
Quote:

Originally Posted by green_e30 (Post 2910084)
Foarte tare....dar incearca sa faci si niste poze cu o camera, ceva:D!!!Oricum ai numai idei tari in cap:D!!!Multa Bafta in continuare!!!:D

da, din pacate nu dispun deocamdata de ceva mai performant pt fotografiat, insa voi primi un mobil mai calumea zilele astea, cu mai multi mp.... in fine, asta sa fie problema........

inchains0 23-12-09 07:39

Re: Machete in lucru - inchains0
 
9 Attachment(s)
.... cateva poze cu ce am mai lucrat ieri, din pacate cam putin fata de cum erau em obisnuit, dar ce sa-i faci......... lipsa de timp.......
am polizat bandourile alea de pe usi si de pe bena apoi am incarcat un pic cu poxilina sa fie totul la nivel, mai ramane de finisat cu smirghel fin.
apoi am lucrat la bara fata, i-am stabilit deja forma si cateva detalii, ramane de finisat insa trebuie sa imi iau o pila mai fina pentru gurile alea de aer de sub faruri, inca nu sunt perfect simetrice, mai trebuie lucrat la ele.

CALIN 79 23-12-09 08:50

Re: Machete in lucru - inchains0
 
Foarte tare ti-a iesit bara fata, chiar foarte faina. Felicitari si spor la lucru in continuare. Abia astept s-o vad gata.

inchains0 25-12-09 15:10

Re: Machete in lucru - inchains0
 
m-am razgandit in legatura cu bara fata, gurile acelea de sub faruri le-am astupat si s-ar putea sa dispara si cealalta de sub masca, cred ca pana la urma va fi o bara plina fara nicio gura.

inchains0 29-12-09 14:14

Re: Machete in lucru - inchains0
 
6 Attachment(s)
In sfarsit am terminat odata cu bara asta, din tot ce am facut pana acum la toate machetele pe care le-am modificat, bara asta mi-a luat cel mai mult timp. :(
So, Dodge-ul meu arata astfel acum, am terminat tot ce am vrut sa ii fac si urmeaza vopsirea, prima data cu argintiu dupa care de la jumatate in jos voi vopsi cu o nuanta de albastru, inca ma mai gandesc care. Intre cele 2 culori nu va fi o linie dreapta, voi cauta un model ceva.

inchains0 29-12-09 15:07

Re: Machete in lucru - inchains0
 
11 Attachment(s)
Intre timp, am mai lucrat la ceva, 1998 Mercedes Benz 500SL 1:18 Maisto.
Pt inceput, cateva modificari destul de minore, suspensia micsorata, am lucrat un pic la bara fata si cea din spate, am prelungit capota peste faruri.
Dupa vreo 3 ore de munca, SL-ul arata cam asa:

inchains0 29-12-09 19:06

Re: Machete in lucru - inchains0
 
E gata vopsit Dodge-ul, a iesit bine insa maine ii mai dau un strat, apoi voi cauta nuanta de albastru pt a 2-a culoare.


All times are GMT +2. The time now is 04:15.

- Copyright 2026 4Tuning