Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea Oltcit (https://forum.4tuning.ro/119-masina-mea-oltcit.html)
-   -   Oltcit Club 11 - VL 02 ABU (https://forum.4tuning.ro/119-masina-mea-oltcit/151800-oltcit-club-11-vl-02-abu.html)

bobocu91 22-08-10 22:57

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
Presimt ca va iesi ceva frumos... ;)
Ce culoare va fii masina?

Imi place cum ai modificat spoilerul spate, am si eu la fel si de asemenea nu prea`am place ca e mai ingust la partea de jos.
De ce ai lasat "gaura" in partea stanga? Doar nu`i pui toba stock?:D

Bafta!

Dr.Dre 23-08-10 00:34

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
Quote:

Originally Posted by bobocu91 (Post 3602976)
Presimt ca va iesi ceva frumos... ;)
Ce culoare va fii masina?

Imi place cum ai modificat spoilerul spate, am si eu la fel si de asemenea nu prea`am place ca e mai ingust la partea de jos.
De ce ai lasat "gaura" in partea stanga? Doar nu`i pui toba stock?:D

Bafta!

sper sa iasa ceva frumos,masina va fi albastra cum e dacia NIG sau trabantul albastru de la 4tuning,cu plafounul alb si cu jantele albe.am lasat gaura din stanga ptr ca pe acolo vor iesi cele doua tipsuri,si clar nu va fi toba stock...va fi teava goala de inox din Y pana in spate :twisted:

darck_angel64 23-08-10 09:41

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
asteptam cu multa rabdare rezultatul final... :D

si makeover-ul e tot atat de interesant :rolleyes2 , bafta.

Dr.Dre 24-08-10 23:50

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
3 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by darck_angel64 (Post 3603611)
asteptam cu multa rabdare rezultatul final... :D

si makeover-ul e tot atat de interesant :rolleyes2 , bafta.

ms ;)

azi am dus usile,aripile fata haionul si capota la tinichigiu ptr a le face clean,am rastrurnat masina si de maine incepe curatarea,grunduirea,antifonarea :shock:

electric_style 25-08-10 00:48

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
inarmeaza-te cu multa rabdare si putere de munca cat cuprinde !!! bafta mult in continuare...:D

George Hermenean 25-08-10 13:41

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
Spor la munca!
Imi place ca nu lasi nimic nefacut.

Dr.Dre 26-08-10 00:08

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
13 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by George Hermenean (Post 3609238)
Spor la munca!
Imi place ca nu lasi nimic nefacut.

ms,de obicei imi place sa fac totu ca la carte daca ma apuc de ceva

azi am luat usile,aripile fata si haionul de la tinichigiu....shaved :twisted:

yg.alex 26-08-10 09:16

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
ce-ti mai place cleanu :ballbounc

Danutz Bratosin 26-08-10 10:19

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
Presimt ca o sa iasa ceva bomba:D
Cum se fac usile shaved? sudezi o tabla pe partea cealalta si umbli ce ramane cu chit?

Dr.Dre 26-08-10 14:10

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
Quote:

Originally Posted by yg.alex (Post 3610868)
ce-ti mai place cleanu :ballbounc

cui nui place cleanul? :D

Quote:

Originally Posted by Danutz Bratosin (Post 3611051)
Presimt ca o sa iasa ceva bomba:D
Cum se fac usile shaved? sudezi o tabla pe partea cealalta si umbli ce ramane cu chit?

ptr usi clean se sudeaza bucati de tabla exact pe marimea gaurilor,se polizeaza putin si dupa o mana de chit de finisaj...vezi in poze ;)

cruizer11 26-09-10 21:11

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
Frumos Oltcitul, asteptam rezultatul final.Ma miram eu de ce nu l-am mai vazut prin oras de mult timp.Succes la munca.:D

Dr.Dre 27-09-10 01:57

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
Quote:

Originally Posted by cruizer11 (Post 3684990)
Frumos Oltcitul asteptam rezultatul final.Ma miram eu de ce nu lam mai vazut prin oras de mult timp.Succes la munca.:D

ms,ms sper sa tina vremea cu mine ca mai am mult de lucru la el.

andreimorocos 27-09-10 11:01

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
mai pune o poza - doua sa vedem in ce stadiu mai esti ;)

Dr.Dre 01-10-10 01:16

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
16 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by andreimorocos (Post 3686190)
mai pune o poza - doua sa vedem in ce stadiu mai esti ;)

cam in stadiul asta e masina acuma.ce parere aveti de ultimele doua poze ,cu rotiile spate?sa le scot asa de inafara cu niste flanse?sau sa le las asa pana imi pun imi iau ats cup ?

cruizer11 01-10-10 07:54

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
Arata bine deocamdata lucrarile.Sfatul meu este sa le lasi asa


All times are GMT +2. The time now is 17:54.

- Copyright 2026 4Tuning