Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   BMW Styling (https://forum.4tuning.ro/642-bmw-styling.html)
-   -   *Style - E31 (https://forum.4tuning.ro/642-bmw-styling/13410-style-e31.html)

EaGle 01-01-08 22:10

Re: *Style - E31
 
9 Attachment(s)
:rolleyes2 :-) :rolleyes2

no limits design 04-01-08 10:21

Re: *Style - E31
 
super pozele ...........

zag38 01-06-08 17:29

Re: *Style - E31
 
in maxim 2 sapt. va iesi pe str. un 850 csi, sigur nu va trece neobservat , cel de la expo de anul trecut, despre cel galben , mai bine lasa, are un mot. de 3l, praf, caroseria varza,capota nu se inchide, bara fata este prinsa cu sarme, majoritatea instrumentelor de bord nu functioneaza, singurul lucru frumos sunt jantele, iar proprietarul nu are nici o legatura cu masinile si cu bmw in special.Nu este nici o vrajeala, la un prieten foarte bun in garaj ia fost schimbat motorul acum 3-4 luni eu am ajutat

MARI_NSL 01-06-08 18:01

Re: *Style - E31
 
Quote:

Originally Posted by zag38 (Post 1565191)
in maxim 2 sapt. va iesi pe str. un 850 csi, sigur nu va trece neobservat , cel de la expo de anul trecut, despre cel galben , mai bine lasa, are un mot. de 3l, praf, caroseria varza,capota nu se inchide, bara fata este prinsa cu sarme, majoritatea instrumentelor de bord nu functioneaza, singurul lucru frumos sunt jantele, iar proprietarul nu are nici o legatura cu masinile si cu bmw in special.Nu este nici o vrajeala, la un prieten foarte bun in garaj ia fost schimbat motorul acum 3-4 luni eu am ajutat

pune si tu cateva poze cu masina . sa vedem si noi cum a mai ajuns ... :D

ethanw 01-06-08 18:11

Please welcome my third 850CI
 
Well am gasit o raritate la care nu am putut rezista. Ultimul 850CI 97 care a iesit dupa banda de fabricatie in Munich l-am gasit la un tip in New York cu numai 16.500 mile la bord. A stat in colectia lui de vreo 9 ani. Tipul avea in jur de 100 si ceva de masini si doi angajati permanenti numai sa le intretina.

http://www.bmw850.us/97-BMW-850CI/

Timpul sa vind una dintre ele sau sa-mi iua casa cu mai multe garaje.

Enjoy it

zag38 04-06-08 17:42

Re: *Style - E31
 
este neagra deja si sper sa pot pune cateva poze in aceasta seara, dar fara interior pe care probabil de maine ma voi apuca sa l montez. Oricum de anul trecut au fost aduse modificari in special spoilerului fata

13tsp 06-06-08 01:24

Re: *Style - E31
 
5 Attachment(s)
Seria 8 E31 visul multora dintre noi:)

aleks 06-06-08 11:58

Re: *Style - E31
 
interiorul si linia bordului e mult mai sportiv si mai frumos decat la modelele din generatia actuala, eu unul sunt un fan neconditionat al lui e31. clar...

13tsp 06-06-08 12:58

Re: *Style - E31
 
Ai dreptate aleks,masina superba,considerata high-tec la vreamea ei.si acum dupa atatia ani are un sarm aparte.

LAZAR_FLORIAN 07-06-08 12:05

Re: *Style - E31
 
Quote:

Originally Posted by zag38 (Post 1565191)
in Maxim 2 Sapt. Va Iesi Pe Str. Un 850 Csi, Sigur Nu Va Trece Neobservat , Cel De La Expo De Anul Trecut, Despre Cel Galben , Mai Bine Lasa, Are Un Mot. De 3l, Praf, Caroseria Varza,capota Nu Se Inchide, Bara Fata Este Prinsa Cu Sarme, Majoritatea Instrumentelor De Bord Nu Functioneaza, Singurul Lucru Frumos Sunt Jantele, Iar Proprietarul Nu Are Nici O Legatura Cu Masinile Si Cu Bmw In Special.nu Este Nici O Vrajeala, La Un Prieten Foarte Bun In Garaj Ia Fost Schimbat Motorul Acum 3-4 Luni Eu Am Ajutat

Ar Fii Cazul Sa Pui Poze.nu De Alta Dar Am Fi Curiosi Sa Vedem Si Noi Un Csi(in Europa Sunt Fabricate 1125)
;)

zag38 07-06-08 23:10

Re: *Style - E31
 
Sper ca nu este ironie, masina nu este a mea, eu numai am facut exteriorul, mot. v12,5.6l, puntea spate directionala, suspensia coborata de fabricant, interior piele bicolora, oglinzi M originale, volan reglabil electric, cutie manuala 6 tr, culoarea originala negru cu reflexe visinii, si toate celelalte smecherii pe care le are un 8 pe el.
Am sa pun si poze dar maine, cand voi incepe sa i montez interiorul.
Si daca sunt numai 1125 in Europa, restul in SUA si cu volan pe dreapta, de ce nu ar fi unul si in Romania, suntem asa fraieri ca nu putem avea un BMW seria 8?

keemo 08-06-08 01:11

Re: *Style - E31
 
Quote:

Originally Posted by zag38 (Post 1565191)
in maxim 2 sapt. va iesi pe str. un 850 csi, sigur nu va trece neobservat , cel de la expo de anul trecut, despre cel galben , mai bine lasa, are un mot. de 3l, praf, caroseria varza,capota nu se inchide, bara fata este prinsa cu sarme, majoritatea instrumentelor de bord nu functioneaza, singurul lucru frumos sunt jantele, iar proprietarul nu are nici o legatura cu masinile si cu bmw in special.Nu este nici o vrajeala, la un prieten foarte bun in garaj ia fost schimbat motorul acum 3-4 luni eu am ajutat

despre masina asta este vorba ??cea de BZ ?https://forum.4tuning.ro/attachment.p...6&d=1185453012

LAZAR_FLORIAN 08-06-08 17:51

Re: *Style - E31
 
Chiar nu stiu ce sa zic.Nu prea imi dau seama din poza aia daca este CSi sau nu.Sunt sceptic momentan si de aia astept niste dovezi mai solide adica o poza cu motorul in care sa se vada si seria.Ar fi foarte corect sa vedem si noi poza aia.Nu zic nici da nici nu.

13tsp 08-06-08 18:17

Re: *Style - E31
 
4 Attachment(s)
zag38 daca aia este masina pe care o descrii,cea din poza,e trist,prea multi bani investiti in fibra,pana la urma gusturile nu se discuta...
On-topic

zag38 08-06-08 23:14

Re: *Style - E31
 
Ai dreptate , gusturile nu se discuta iar daca proprietarul asta a vrut ,si ii place, este OK , despre seria de motor, ar trebuii sa vii sa i faci tu o poza, pt. ca eu in nici un caz nu am sa fac asta, nu cred ca se apuca cineva sa puna motor de 850 ci, pe caroserie de CSI.
Cat despre fibra, asteapta sa vezi rezultatul final si numai dupa aceea comentarii.
Ai vazut vreodata un monstru negru, fara pic de luciu? e, imediat o sa apara.


All times are GMT +2. The time now is 08:48.

- Copyright 2024 4Tuning