Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Alte discutii Audi (https://forum.4tuning.ro/283-discutii-audi.html)
-   -   cine are audi 100 (https://forum.4tuning.ro/283-discutii-audi/13026-audi-100-a.html)

robert_pantelimon 07-09-06 16:02

Re: cine are audi 100
 
salut dacaputeti sa ma ajutati in legatura cu niste arcuri sport pt audi coupe quattro? de unde as putea sa fac rost ? :cry:

robert_pantelimon 07-09-06 16:03

Re: cine are audi 100
 
si ceva detalii despre cu sa mai cresc puterea calutii ? ceva ?orice sfat miar prinde bine mersi

draculas 07-09-06 16:11

Re: cine are audi 100
 
robert pantelimon ti-as sugera un cold air intake si un sistem de evacuare cat de cat mai performant si catalizatoare sport si in rest depinde de ce fel de masina ai

only_4dan 07-09-06 19:11

Re: cine are audi 100
 
Quote:

Originally Posted by draculas (Post 544851)
tie ti sa taiat alimentarea pentru ca computerul asa e setat dute la cineva cine are soft pentru modelul tau de audi si scoate limitarea dar ai grija dupa aia pentru ca poti sparge motorul foarte usor

prefer sa am o limitare decat sai sparg motoru:rolleyes2 :-)

FLORIN CRISTEA 16-09-06 08:58

Re: cine are audi 100
 
Fratilor Vedeti Ca Lukoil A "bagat" Benzina De 98 Exact Ce Trebuie Pt Audi 100 Fara Catalizator....e Cam Scumpa Da Merita .eu Folosesc 100 De La Omv Dar Nu Sunt Cu Sufletul Impacat....mai Ales Ca Pe Capacul De La Rezervor Scrie "co 98 Roth"

only_4dan 16-09-06 18:00

Re: cine are audi 100
 
Quote:

Originally Posted by FLORIN CRISTEA (Post 555382)
Fratilor Vedeti Ca Lukoil A "bagat" Benzina De 98 Exact Ce Trebuie Pt Audi 100 Fara Catalizator....e Cam Scumpa Da Merita .eu Folosesc 100 De La Omv Dar Nu Sunt Cu Sufletul Impacat....mai Ales Ca Pe Capacul De La Rezervor Scrie "co 98 Roth"

eu zic din potriva ca iar cam place audi-ului tau sai dai tot de 100 ii ca si omu( el traieste cu apa, dar daca ii dai apa minerala ii place si mai tare, iar daca ii dai suc ii cel mai fericit:D )

eugenbt 17-09-06 22:11

Re: cine are audi 100
 
2 Attachment(s)
salut, am si eu un audi 100, 1991. motorul a fost schimbat cu unul de 1.9tdi, tot din 1991, model 1z. am probleme cu turbina si cu climatronicul. are cineva un manual de reparatii?

theabsolutesound 17-09-06 22:21

Re: cine are audi 100
 
si eu as vrea manual de reparatzii pt modelu din 87 ...dar mai greu ...:(

draculas 18-09-06 04:43

Re: cine are audi 100
 
Ce probleme ai cu turbina iar climatronicul ce nu face ? din ceea ce ar trebui sa faca ? nu baga rece destul sau care-i mersul?

eugenbt 18-09-06 06:04

Re: cine are audi 100
 
turbina nu merge, lipsesc niste furtunase. la climatronic... nu este legat radiatorul din fata deloc

draculas 18-09-06 11:45

Re: cine are audi 100
 
gigele tu ai treaba nu gluma acolo .turbina poate iti e blocata si daca e asa incearca sa o dai jos sa vezi care problema iar clima acolo e jale daca lipseste compresoru atunc te-i scos la ce preturi sunt in romania te-i scos

robert_pantelimon 26-09-06 19:12

Re: cine are audi 100
 
ia zi draculas cum fac rost de acest air intake?ca nu prea ma pricep?vreau sa fac ceva cu ea mersi

draculas 28-09-06 08:47

Re: cine are audi 100
 
zi-mi modelu de audi si te invatz cum sa faci sa ti-l cumperi pentru ca in romania daca il gasesti dai 5 mil pe el , daca masina e motorina atunci trebuie un short ram intake care baga aeru cald in motor daca e pe benzina iti trebe cold air intake care baga aer rece trebe sa stiu exact tipul de motor asta imi e idul de yahoo mess draculas_99 cautama si am sa incerc sa te ajut

vortex80 05-10-06 17:09

Re: cine are audi 100
 
Am un Audi 100cc din '86. Nu am servodirectie la el si e destul de greu la parcat si alte cele. Cat de usor se poate monta servo pe el ? si daca stie sa imi zica cineva si costurile pt asa ceva as fi recunoscator.

draculas 06-10-06 04:15

Re: cine are audi 100
 
hmm te costa de vorbesti singur gigele mai bine vinde maisna si ia una cu servo pe ia direct ca altfel esti mancat tre sa cumperi pompa de servo sa schimbi fulia de la vibrochen si plus multe altele sa modici frana ca am impresia ca nu e servo o sa te coste mai mult decat face masina ! VINDE-O REPEDE


All times are GMT +2. The time now is 00:56.

- Copyright 2026 4Tuning