![]() |
Re: cine are audi 100
salut dacaputeti sa ma ajutati in legatura cu niste arcuri sport pt audi coupe quattro? de unde as putea sa fac rost ? :cry:
|
Re: cine are audi 100
si ceva detalii despre cu sa mai cresc puterea calutii ? ceva ?orice sfat miar prinde bine mersi
|
Re: cine are audi 100
robert pantelimon ti-as sugera un cold air intake si un sistem de evacuare cat de cat mai performant si catalizatoare sport si in rest depinde de ce fel de masina ai
|
Re: cine are audi 100
Quote:
|
Re: cine are audi 100
Fratilor Vedeti Ca Lukoil A "bagat" Benzina De 98 Exact Ce Trebuie Pt Audi 100 Fara Catalizator....e Cam Scumpa Da Merita .eu Folosesc 100 De La Omv Dar Nu Sunt Cu Sufletul Impacat....mai Ales Ca Pe Capacul De La Rezervor Scrie "co 98 Roth"
|
Re: cine are audi 100
Quote:
|
Re: cine are audi 100
2 Attachment(s)
salut, am si eu un audi 100, 1991. motorul a fost schimbat cu unul de 1.9tdi, tot din 1991, model 1z. am probleme cu turbina si cu climatronicul. are cineva un manual de reparatii?
|
Re: cine are audi 100
si eu as vrea manual de reparatzii pt modelu din 87 ...dar mai greu ...:(
|
Re: cine are audi 100
Ce probleme ai cu turbina iar climatronicul ce nu face ? din ceea ce ar trebui sa faca ? nu baga rece destul sau care-i mersul?
|
Re: cine are audi 100
turbina nu merge, lipsesc niste furtunase. la climatronic... nu este legat radiatorul din fata deloc
|
Re: cine are audi 100
gigele tu ai treaba nu gluma acolo .turbina poate iti e blocata si daca e asa incearca sa o dai jos sa vezi care problema iar clima acolo e jale daca lipseste compresoru atunc te-i scos la ce preturi sunt in romania te-i scos
|
Re: cine are audi 100
ia zi draculas cum fac rost de acest air intake?ca nu prea ma pricep?vreau sa fac ceva cu ea mersi
|
Re: cine are audi 100
zi-mi modelu de audi si te invatz cum sa faci sa ti-l cumperi pentru ca in romania daca il gasesti dai 5 mil pe el , daca masina e motorina atunci trebuie un short ram intake care baga aeru cald in motor daca e pe benzina iti trebe cold air intake care baga aer rece trebe sa stiu exact tipul de motor asta imi e idul de yahoo mess draculas_99 cautama si am sa incerc sa te ajut
|
Re: cine are audi 100
Am un Audi 100cc din '86. Nu am servodirectie la el si e destul de greu la parcat si alte cele. Cat de usor se poate monta servo pe el ? si daca stie sa imi zica cineva si costurile pt asa ceva as fi recunoscator.
|
Re: cine are audi 100
hmm te costa de vorbesti singur gigele mai bine vinde maisna si ia una cu servo pe ia direct ca altfel esti mancat tre sa cumperi pompa de servo sa schimbi fulia de la vibrochen si plus multe altele sa modici frana ca am impresia ca nu e servo o sa te coste mai mult decat face masina ! VINDE-O REPEDE
|
| All times are GMT +2. The time now is 00:56. |
- Copyright 2026 4Tuning