![]() |
Re: Cielo - PH 10 BZN
am vazut masina zilele trecute in mers e grava rau ..:oops:e cu burta de asfalt ..in poze nu pare chiar asa dar in realitate e super :D
|
Re: Cielo - PH 10 BZN
Vreau sa o mai las inca 2 cm....cred ca in maxim o sapt..o sa atasez poze oricum. BFT.
|
Re: Cielo - PH 10 BZN
Saptamana asta am achizitionat de la Deniell de pe forum o suspensie sport completa (arcuri+amortizoare) Ta-tehnix cu drop 60/40 la super pret. O sa o montez cat mai curand ca sunt nerabdator! Apoi sper sa fac si poze la ea.
Daca e cineva interesat de cea veche sa ma anunte si o sa ii spun detalii. Arcurile sunt Fk si amortizoarele KYB pe ulei. Numa' bine!!!!!!!! |
Re: Cielo - PH 10 BZN
Quote:
|
Re: Cielo - PH 10 BZN
Asteptam poze.. si asteptam pareri.. impresii dupa ce le`ai montat,bafta.
|
Re: Cielo - PH 10 BZN
Cea care o schimb este drop 40/40 arcurile rosii Fk...si parea cocosata de spate din cauza la arcadele spate de cielo care sunt drepte si de aia am optat catre una 60/40. Sapt asta sper sa am timp sa o montez si apoi postez si poze.
Pretul a fost de 660 ron cu transport cu tot...deci eu zic ca e foarte bine tinand cont ca este un set complet de 4 arcuri si 4 amortizoare. Ma oftic ca nu se fabrica reglabila ca era si mai smeccher, dar aia e..ne multumim si cu asta fixa. |
Re: Cielo - PH 10 BZN
Sa pui neaparat poze! Poate suna stupid, dar.... 60/40 inseamna -60 pe fata? sau pe spate?:rolleyes2
|
Re: Cielo - PH 10 BZN
60 fata si 40 spatele.....
|
Re: Cielo - PH 10 BZN
Azi am avut parte de surprize..cu suspensia noua pusa inaltimea era la fel....cea veche era 40 fata 40 spatele si cea noua trebuia sa fie 60 fata si 40 spatele dar nu a fost asa. Aveti ideea daca se mai lasa arcul daca circul cu masina?
Ma gandesc ca poate lucreaza si se mai coboara macar umpic adica 1 cm.....sunt in dubiu! |
Re: Cielo - PH 10 BZN
Ca sa fie tacamul complet dupa ce am montat suspensia am constatat ca masina imi pierde apa...am stat azi de am montat si demontat furtune prin zona si am vazut ca nu am rezolvat nimic si nici nu imi dau seama pe unde se prelinge asa ca astept sa ma duc maine sa o bag pe elevator sa vad pe unde se scurge..sper sa nu fie blocul fisurat sau din alta parte...sunt curios...mai ales ca a picat prost cu banii acum de sarbatori.
Nu imi fac griji de masina ca am cu ce ma misca ca in afara de cielo sunt posesor si de golf 4 1.9tdi( care tine cu casa consum 7% in oras pr aglomeratie) dar imi sta pe creier ca are o problema si sa ma uit la ea cum "zace" degeaba! Sper sa nu fie nimic grav.:( |
Re: Cielo - PH 10 BZN
Problema s-a rezolvat, era o pastila de pe blocul motor care se impuscase...cu putina migala am reusit sa o schimb fara sa ii dau motoru jos...am pus alta noua in loc cu etansant si pana acum toate bune....mai merg umpic cu masina poate se mai lasa suspensia si apoi o sa atasez poze.
Nu i-am facut poze pana acum findca nu am ce sa va arat ca masina este aprox la fel ca inaltime..am discutat si eu cu cativa prieteni care si-a luat suspensii noi si au zis ca lor le-a coborat ceva cam dupa 1-2 luni de utilizare...acum sa vad ce se intampla. la o fabia a coborat cu 3 cm in 2 luni si la un urs cu 2 cm....deci sper si eju macarla 1-2 cm.... |
Re: Cielo - PH 10 BZN
Poze cu suspensia sa vedem si noi coborarea . Bafta la tunareala in continuare .:D
|
Re: Cielo - PH 10 BZN
11 Attachment(s)
Dupa zapezile astea am scos si eu masina la cateva poze.......cu ocazia asta o sa va arat cum sta cum suspensia cea oua...cu toate ca trecerea de la drop 40/40 la drop 60/40 nu e foarte evidenta.....dupa masurari in loc de 60 fata de undeva la 50....dar sper sa se mai lase in timp.
|
Re: Cielo - PH 10 BZN
Se aseaza bine cu suspensia asta.
Asteapta sa vezi cum arata cu jante de aliaj, apoi ciopartesti cate o spira pe fata, daca are wheelgap mare. |
Re: Cielo - PH 10 BZN
Ce inseamna "treaba" aia cu aripa...fi umpic mai explicit de rog ca sa inteleg ca ma depaseste...ms.
Jante am pe 16, 7,5 j et 35 cu gume 195/45 si e exact ce trebuie.....sunt pozele pe pagina anterioara. |
| All times are GMT +2. The time now is 06:28. |
- Copyright 2026 4Tuning