Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea Daewoo (https://forum.4tuning.ro/111-masina-mea-daewoo.html)
-   -   Daewoo Nexia 2.0SFI (https://forum.4tuning.ro/111-masina-mea-daewoo/125222-daewoo-nexia-2-0sfi.html)

gigicakent 10-10-09 20:01

Re: Nexia - Under construction
 
ce dimensiune au anvelopele fata/spate? ai flanse si pe fata ?

crazyfornova 12-10-09 19:08

Re: Nexia - Under construction
 
1 Attachment(s)
salut...imi place f mult masinutza...si de aceea vreau sa-ti dau o idee :P

rik 12-10-09 23:29

Re: Nexia - Under construction
 
4 Attachment(s)
Flanse sunt si pe fata si pe spate de 0,8 cm sau 75 nu stiu exact ca nu le-am masurat dar oricum sunt mai subtiri de 1 cm si nici nu scrie pe ele.
Pe fata cauciucurile sunt 195/50 iar pe spate 185/50.
Masina momentan este la tinichigiu,se lucreaza aripile fata-spate.
Am achizitionat si etrierii pentru spate,saptamana viitoare vin discurile.Si am mai luat si un set de etrieri mai mari pt fata,cei pentru discuri de 288(calibra turbo) momentan avand etrierii si discurile de 256 de calibra normala.
Ce idee ?Te ascult?

D o n n 12-10-09 23:36

Re: Nexia - Under construction
 
Pai ti-a pus poza acolo ;)

Lao 13-10-09 11:26

Re: Nexia - Under construction
 
Am discuri noi noute de 288 mm. Nu le vrei. Made in Germany.

rik 13-10-09 20:18

Re: Nexia - Under construction
 
Aha...N-am fost atent la poza.La bara sigur va disparea dunga aia,iar cu partea de jos pare frumos.O sa vedem cum o sa procedez.Mercy pt sfat

Geo_ZGA 14-10-09 09:45

Re: Nexia - Under construction
 
La bara modificata asa m-am gandit si eu, problema e ca se va lasa in jos buza aia... fiindca nu va avea sustinere. Asa ca am preferat sa tai doar stalpul din mijloc si nu au fost probleme.
Singura varianta ar fi niste intarituri pe spate si pusa plasa, sa nu se observe.

D o n n 14-10-09 10:43

Re: Nexia - Under construction
 
iti dai seama geo ca vin intarituri pe spate...si acoperite cu plasa..oricum e ceva de munca la ea sa o faci l acelasi nivel peste tot ...dar cu rabdare o face el ;) bafta in continuare !

rik 17-10-09 16:36

Re: Nexia - Under construction
 
11 Attachment(s)
La taierea aripilor

GJ 64 GAB 17-10-09 16:40

Re: Nexia - Under construction
 
Merge treaba, văd!...
Ai grijă să nu le tai prea mult!....

Alex_19Mig 17-10-09 16:44

Re: Nexia - Under construction
 
Mai mult de toata aripa nu e ce sa taie:).
Bafta si sa iasa cat mai bine.

nelutz69 19-10-09 00:05

Re: Nexia - Under construction
 
Foarte faina lucrare! ..felicitari rik......

rik 25-10-09 17:04

Re: Nexia - Under construction
 
2 Attachment(s)
Multumesc.Am luat-o de la tinichigiu.Urmeaza pregatitul pt vopsit.Cam neclare pozele pt ca a inceput sa se intunece. Asteptam telescoapele de spate sa vina de la intarit si scurtat pt a lasa masina mai jos de spate.Apropos care ma ajuta cu niste arcuri de spate scurte scurte?

Sultanu 26-10-09 23:22

Re: Nexia - Under construction
 
domnu rica dumneavastra nu participati sambata la vtm....cica e ca pe vremuri si parca ar lipsi ceva daca nu vi si tu.....treci peste principiile "alea"

rik 27-10-09 11:20

Re: Nexia - Under construction
 
Baaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa!!!!!!!!!!!!!!!!!!!L asa-maaaaaaaaaaaaaaaaaaaa!!!!!!!!!!!!!!!
Tocmai tu??????????
Poate vrei ban


All times are GMT +2. The time now is 05:28.

- Copyright 2026 4Tuning