![]() |
Re: Nexia - Under construction
ce dimensiune au anvelopele fata/spate? ai flanse si pe fata ?
|
Re: Nexia - Under construction
1 Attachment(s)
salut...imi place f mult masinutza...si de aceea vreau sa-ti dau o idee :P
|
Re: Nexia - Under construction
4 Attachment(s)
Flanse sunt si pe fata si pe spate de 0,8 cm sau 75 nu stiu exact ca nu le-am masurat dar oricum sunt mai subtiri de 1 cm si nici nu scrie pe ele.
Pe fata cauciucurile sunt 195/50 iar pe spate 185/50. Masina momentan este la tinichigiu,se lucreaza aripile fata-spate. Am achizitionat si etrierii pentru spate,saptamana viitoare vin discurile.Si am mai luat si un set de etrieri mai mari pt fata,cei pentru discuri de 288(calibra turbo) momentan avand etrierii si discurile de 256 de calibra normala. Ce idee ?Te ascult? |
Re: Nexia - Under construction
Pai ti-a pus poza acolo ;)
|
Re: Nexia - Under construction
Am discuri noi noute de 288 mm. Nu le vrei. Made in Germany.
|
Re: Nexia - Under construction
Aha...N-am fost atent la poza.La bara sigur va disparea dunga aia,iar cu partea de jos pare frumos.O sa vedem cum o sa procedez.Mercy pt sfat
|
Re: Nexia - Under construction
La bara modificata asa m-am gandit si eu, problema e ca se va lasa in jos buza aia... fiindca nu va avea sustinere. Asa ca am preferat sa tai doar stalpul din mijloc si nu au fost probleme.
Singura varianta ar fi niste intarituri pe spate si pusa plasa, sa nu se observe. |
Re: Nexia - Under construction
iti dai seama geo ca vin intarituri pe spate...si acoperite cu plasa..oricum e ceva de munca la ea sa o faci l acelasi nivel peste tot ...dar cu rabdare o face el ;) bafta in continuare !
|
Re: Nexia - Under construction
11 Attachment(s)
La taierea aripilor
|
Re: Nexia - Under construction
Merge treaba, văd!...
Ai grijă să nu le tai prea mult!.... |
Re: Nexia - Under construction
Mai mult de toata aripa nu e ce sa taie:).
Bafta si sa iasa cat mai bine. |
Re: Nexia - Under construction
Foarte faina lucrare! ..felicitari rik......
|
Re: Nexia - Under construction
2 Attachment(s)
Multumesc.Am luat-o de la tinichigiu.Urmeaza pregatitul pt vopsit.Cam neclare pozele pt ca a inceput sa se intunece. Asteptam telescoapele de spate sa vina de la intarit si scurtat pt a lasa masina mai jos de spate.Apropos care ma ajuta cu niste arcuri de spate scurte scurte?
|
Re: Nexia - Under construction
domnu rica dumneavastra nu participati sambata la vtm....cica e ca pe vremuri si parca ar lipsi ceva daca nu vi si tu.....treci peste principiile "alea"
|
Re: Nexia - Under construction
Baaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa!!!!!!!!!!!!!!!!!!!L asa-maaaaaaaaaaaaaaaaaaaa!!!!!!!!!!!!!!!
Tocmai tu?????????? Poate vrei ban |
| All times are GMT +2. The time now is 05:28. |
- Copyright 2026 4Tuning