Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea Subaru (https://forum.4tuning.ro/130-masina-mea-subaru.html)
-   -   STI - RC (https://forum.4tuning.ro/130-masina-mea-subaru/8400-sti-rc.html)

Flo_Vre 12-02-13 18:08

Re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
 
S U P E R B !

SEBASTIAN 12-02-13 20:38

Re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
 
Multumesc!

Victor_WRC 20-02-13 21:11

Re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
 
Noutati ?

SEBASTIAN 20-02-13 23:26

Re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
 
Astept caldura pentru rodaj. Ieri am avut putin timp si i-am mai pus cativa km.

SEBASTIAN 06-03-13 17:58

Re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
 
https://www.youtube.com/watch?v=TdAZ3KmJyWo

OPELISIMO 13-03-13 20:27

Re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
 
ce mai trebuie montat la masina, cat mai are pana este gata?

SEBASTIAN 13-03-13 20:51

Re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
 
In primul rand trebuie facut rodajul apoi mai sunt aparent putine de facut dar de finete:
- galeria de evacuare racing
- parte de comanda electerica si comanda electronica softuri cu optiuni
- cuplare NX.

SEBASTIAN 31-03-13 16:02

Re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
 
Astazi a fost la pista de karting sa se uite cum sunt chinuite alte masini. :lol:
Stie ca nu este zona in care sa exceleze(dribling pe metrul patrat) dar poate ca o tura cand o sa fie in deplinatatea facultatilor ar fi interesanta.

https://img138.imageshack.us/img138/2...0331144422.jpg
https://img9.imageshack.us/img9/8674/20130331144529.jpg


aviator 31-03-13 20:27

Re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
 
Așa frumusete!!!!!!!!! ( nu mai zic nimic Limbistii nimic de Elodia?!)Dusmanosilor

SEBASTIAN 02-04-13 10:03

Re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
 
Quote:

Originally Posted by TSC-Us (Post 5248472)
inseamna ca in primavara(cel tarziu) il vedem la treaba.
bafta in continuare!

Da este primavara si a inceput sa-si faca lectiile acum rodajul si mici verificari setari pentru trenul de rulare.
http://i2.ytimg.com/vi/y90fNsQJQ7U/mqdefault.jpg

https://www.youtube.com/watch?v=y90fNsQJQ7U

Auslander 03-04-13 12:35

Re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
 
Doar eu aud surge-ul ? ...

SEBASTIAN 03-04-13 21:43

Re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
 
Nu nu este surge, pentru a nu face presiune mare parte din gaze de la o anumita apasare si turatie se deschide wastegatele extern care da afara direct.
Apoi in timpul rotirii pedala de acceleratie nu era tinuta apasat constant pt a nu ajunge imediat in limtare la 5k rpm. Pedala era apasata si succesiv ridicata, iar BOV profesional isi facea treaba.
Asa e zgomotul semana.:lol:

Auslander 03-04-13 22:31

Re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
 
Interesant,
Daca nu deranjeaza intrebarea pe ce presiune ai setat BOV-ul sa faca dump ?

SEBASTIAN 03-04-13 22:40

Re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
 
BOV nu se seteaza pe presiune.
Este setat pe diferenta de presiune ΔP, iar acesta are dubla comanda. Are comenzi disticte pe presiune si pe vacum.
Presiunea maxima la care este folosita acum masina in rodaj este de cca. 1 bar daca atmosfericul il consideram zero.
De fapt presiunea se vedea si pe grafic.
https://forum.4tuning.ro/attachment.p...6&d=1355546639

Auslander 03-04-13 23:43

Re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
 
Tocmai de aia intrebam, formularea mea a fost un pic ambigua.
Nu vreau sa ma gandesc ce eforturi financiare s-au facut in directia asta...


All times are GMT +2. The time now is 15:53.

- Copyright 2026 4Tuning