Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Alte discutii VW (https://forum.4tuning.ro/323-discutii-vw.html)
-   -   VW Vento - Proprietari (https://forum.4tuning.ro/323-discutii-vw/43290-vw-vento-proprietari.html)

folgore 28-01-09 22:45

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
O sa incerc sa dau fetele usilor jos, fara sa rup vreo clema ceva. Dar sa se opreasca ploaia.

bzsa 28-01-09 22:54

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
Quote:

Originally Posted by folgore (Post 2019270)
O sa incerc sa dau fetele usilor jos, fara sa rup vreo clema ceva. Dar sa se opreasca ploaia.

ca sa verifici burdufurile nu trebuie sa dai jos fetele
burdufurile sunt cele care iese din stalpul masini sin intra in usa si prin el trec firele cum deschizi usa

folgore 28-01-09 22:57

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
Merci, pe spate oricum nu e de acolo, ca am verificat fir cu fir, de asta ma gandeam la fetele de usi.

bzsa 28-01-09 23:00

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
Quote:

Originally Posted by folgore (Post 2019309)
Merci, pe spate oricum nu e de acolo, ca am verificat fir cu fir, de asta ma gandeam la fetele de usi.

stunci eventual poti verifica daca iti vine curent la butoane

catalin-stefan 28-01-09 23:04

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
la o masina care nu are geamuri electrice si cand deschid usa am un cablu care intra in fata de la usa de la ce poate fi..... pot sa fie firele ca legatura pt geamuri??? nu am boxe in usa

catalin-stefan 28-01-09 23:17

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
bzsa..... daca ajung prin cluj cum pot sa dau de tine sa ne vedem sa vad si eu ce minunatie ai??? daca e asa precum o lauda toti!

antonlupan 28-01-09 23:26

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
Quote:

Originally Posted by folgore (Post 2019148)
Sa va zic o faza, mi se intampla mai demult dar am uitat sa va intreb, e legat de partea electrica.
In afara de faptul ca am probleme cu geamurile de pe partea stanga, care se deschid din butoane cand vor ele, chestia e ca nu merg din nici un buton cand nu vor, de cel de pe spate zic, care el are si pe cel din bord si pe cel de pe usa, nu inteleg de ce fac asa.
Faza tare e ca mi s-a intamplat cand am bagat cheia in usa, sa deschid masina, sa mi se deschida toate geamurile.
Ati patit asa ceva sau aveti idee de la ce poate fi?

pai ai sa vezi ca daca deschizi usile cu cheia si lasi cheia intoarsa mai mult timp se coboara geamurile si la fel cand o inchizi din cheie daca lasi cheia intoarsa se ridica geamurile singure si inchide si turela....asa fac toate care is pe electric...

catalin-stefan 28-01-09 23:45

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
sal....am uitat sa te intreb cand ne-am intalnit sa te uiti la cablu ala care imi intra in usa... daca era de la boxe sau legatura pt geamuri electrice... ca mi-auspus uni ca ele erau cu cablajul facut si geamurile erau optionale

bzsa 29-01-09 07:36

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
Quote:

Originally Posted by catalin-stefan (Post 2019427)
sal....am uitat sa te intreb cand ne-am intalnit sa te uiti la cablu ala care imi intra in usa... daca era de la boxe sau legatura pt geamuri electrice... ca mi-auspus uni ca ele erau cu cablajul facut si geamurile erau optionale

cablurile pot fi de la mai multe de exemplu si de la inchidere
eu prin burduful de la usa am cel putin 10 fire:shock:
nu stiu toate de la ce da cam asa ceva,probabil de la lumina din usi,boxe,geamuri electrice si inchidere

bzsa 29-01-09 07:39

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
catalin-stefan facem noi sa ne intalnim;)

levento 29-01-09 10:46

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
Salut, am un vento din 93 1.8 benzina, si am probleme la pornire dimineata. Tre sa dau mult la cheie. stie cineva din ce cauza? Dupa ce porneste se ineaca oleaca chiar daca o las sa mearga pe liber putin. Doar vreo 2-3 km imi face probleme, dupa aia merge shnur.

antonlupan 29-01-09 11:23

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
Quote:

Originally Posted by levento (Post 2020034)
Salut, am un vento din 93 1.8 benzina, si am probleme la pornire dimineata. Tre sa dau mult la cheie. stie cineva din ce cauza? Dupa ce porneste se ineaca oleaca chiar daca o las sa mearga pe liber putin. Doar vreo 2-3 km imi face probleme, dupa aia merge shnur.

filtre ,bujii,fise.....si mai vezi dupa aia....
+

levento 29-01-09 11:37

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
Quote:

Originally Posted by antonlupan (Post 2020148)
filtre ,bujii,fise.....si mai vezi dupa aia....
+

is in regula toate, am mai intrebat un prieten care stie mai multe la masina si mi-a zis ca s-ar putea sa fie de la nu stiu ce sensor de nivel de la carburator, cica sa scot mufele sa le curat, poate nu s-o fi stricat, ci doar oxidate. Si cica o supapa de sens nu rezolva treaba.
Multumesc,

catalin-stefan 29-01-09 15:12

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
am o intrebare.... sunt niste luminite la comutatoru de pozitie si faza scurta....cum se demonteaza sa schimb becurile am mult de desfacut???

ncs_balauru 31-01-09 14:48

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
10 Attachment(s)
sal noi poze cu masinuta mea cu interiorul modificat si rezistentele de inchalziri in scaune


All times are GMT +2. The time now is 02:41.

- Copyright 2026 4Tuning