![]() |
Re: my tuning r5
Quote:
|
Re: my tuning r5
Am inteles au bine sau nu ? pe o parte are evazarile originale si pe cealalta le face el din spuma ?:shock::shock:
|
Re: my tuning r5
Cand intri pe topicul asta iti trebuie asigurare de sanatate.
Pe langa ca omul face numai prostii, ma intreb, la ce mama naibii posteaza tot felul de chestii pe care le cumpara si dupaia le vinde ? Sa se dea mare "vai uite domne ce am avut eu pe masina" ?...:lol: |
Re: my tuning r5
Quote:
nooo e ceva de genu ... cee am avuuuuut siii ce ammmm ajunsss !!! |
Re: my tuning r5
amavut nevoie de bani si de aia amvandut jvc ul!
|
Re: my tuning r5
2 Attachment(s)
cateva piese+1 set telescop pentru portbagaj ,termocontact ,turbo intercooler,filtre aer ,o baterie mai buna,etc
|
Re: my tuning r5
nu spune ca vrei sa il faci turbo!!!!!:shock:
ai grija ca nu este asa de usor sa faci o masina turbo........ bafta orcum |
Re: my tuning r5
ok mersi stiu ca trebe o gromada de piese si modification pana pot montez casa merge anpreuna cu turbo.momentan numan tereseaza ,am alte de lucru ,trebe sa schimb parbrizul planetare dreapta filtru aer ,insonorizare si sa vopsesc masina si sa reparez locurile unde mai este unpic de rugina.
|
Re: my tuning r5
Quote:
- sa "reparezi" tinichigeria; - sa dai frumos cu grund, antifon, vopsea; - sa pui parbrizul; - sa pui insonorizarea; - sa schimbi planetarele, bucsile, etc. - etc....etc...etc... (sunt multe de facut) - sa schimbi filtru de aer |
Re: my tuning r5
5 Attachment(s)
astazi oprimit masina un nou capac de delcou ,si cateva poza nou
|
Re: my tuning r5
Quote:
|
Re: my tuning r5
Quote:
Nu era mai simplu sa citetsti si alte topicuri/articole de pe-aici si sa te orientezi pe un 1,7 turbo de la Volvo? Citeste si alte topicuri decat al tau si ai sa vezi ce inseamna R5. iti recomand: 1. https://forum.4tuning.ro/110-masina-m...gte-turbo.html 2. https://www.4tuning.ro/masini-tunate-...mil-10112.html 3. https://www.4tuning.ro/masini-tunate-...nuel-5635.html 4. https://www.4tuning.ro/masini-tunate/...urbo-4281.html etc. sau "nuten tereseaza"? |
Re: my tuning r5
nu vreau sa pun turbo pentru ca e prea comlicat.
|
Re: my tuning r5
din pacate un motor nu costa cat un set de jante, adica este mai greu accesibil, si in plus trebuie sa se ocupe cineva care are idee de partea electrica pentru montarea motorului turbo, care asta implica alti bani si uite asa se ajunge la o suma mare si de cacao care nu se merita pentru coaja asta....la final masina o sa arate ca un personaj din nu stiu ce film( batman probabil) in care jumatate era ok si jumatate era ars bla bla..deci ar fi idee sa imparti masina in jumatate si sa faci o parte gigea si o parte distorionata:)
|
Re: my tuning r5
Quote:
Quote:
|
| All times are GMT +2. The time now is 17:17. |
- Copyright 2026 4Tuning