Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea Renault (https://forum.4tuning.ro/110-masina-mea-renault.html)
-   -   my tuning r5 (https://forum.4tuning.ro/110-masina-mea-renault/212343-my-tuning-r5.html)

bujuKYL 03-10-11 22:24

Re: my tuning r5
 
Quote:

Originally Posted by expres (Post 4622303)
omule .. fara suparare masina asta e COAPTA de rugina din toate incheietuile posibile si tu nu stiu ce faci ...

golesteo toata , pune mana pe smilgher etc si dai freaca sudeaza fibreaza !

da de unde, e mai importanta muzica si neoanele de pe sub ea!

SAX1987 03-10-11 22:43

Re: my tuning r5
 
Am inteles au bine sau nu ? pe o parte are evazarile originale si pe cealalta le face el din spuma ?:shock::shock:

maverick1508 03-10-11 23:25

Re: my tuning r5
 
Cand intri pe topicul asta iti trebuie asigurare de sanatate.
Pe langa ca omul face numai prostii, ma intreb, la ce mama naibii posteaza tot felul de chestii pe care le cumpara si dupaia le vinde ? Sa se dea mare "vai uite domne ce am avut eu pe masina" ?...:lol:

expres 04-10-11 17:51

Re: my tuning r5
 
Quote:

Originally Posted by maverick1508 (Post 4622846)
Cand intri pe topicul asta iti trebuie asigurare de sanatate.
Pe langa ca omul face numai prostii, ma intreb, la ce mama naibii posteaza tot felul de chestii pe care le cumpara si dupaia le vinde ? Sa se dea mare "vai uite domne ce am avut eu pe masina" ?...:lol:



nooo e ceva de genu ...


cee am avuuuuut siii ce ammmm ajunsss !!!

fazekasnfs 04-10-11 18:34

Re: my tuning r5
 
amavut nevoie de bani si de aia amvandut jvc ul!

fazekasnfs 05-10-11 14:43

Re: my tuning r5
 
2 Attachment(s)
cateva piese+1 set telescop pentru portbagaj ,termocontact ,turbo intercooler,filtre aer ,o baterie mai buna,etc

logo 05-10-11 20:36

Re: my tuning r5
 
nu spune ca vrei sa il faci turbo!!!!!:shock:
ai grija ca nu este asa de usor sa faci o masina turbo........
bafta orcum

fazekasnfs 05-10-11 21:18

Re: my tuning r5
 
ok mersi stiu ca trebe o gromada de piese si modification pana pot montez casa merge anpreuna cu turbo.momentan numan tereseaza ,am alte de lucru ,trebe sa schimb parbrizul planetare dreapta filtru aer ,insonorizare si sa vopsesc masina si sa reparez locurile unde mai este unpic de rugina.

Japo 06-10-11 09:09

Re: my tuning r5
 
Quote:

Originally Posted by fazekasnfs (Post 4626942)
ok mersi stiu ca trebe o gromada de piese si modification pana pot montez casa merge anpreuna cu turbo.momentan numan tereseaza ,am alte de lucru ,trebe sa schimb parbrizul planetare dreapta filtru aer ,insonorizare si sa vopsesc masina si sa reparez locurile unde mai este unpic de rugina.

Eu zic sa incepi invers :
- sa "reparezi" tinichigeria;
- sa dai frumos cu grund, antifon, vopsea;
- sa pui parbrizul;
- sa pui insonorizarea;
- sa schimbi planetarele, bucsile, etc.
- etc....etc...etc... (sunt multe de facut)
- sa schimbi filtru de aer

fazekasnfs 10-10-11 13:50

Re: my tuning r5
 
5 Attachment(s)
astazi oprimit masina un nou capac de delcou ,si cateva poza nou

sLi4bmw 10-10-11 13:52

Re: my tuning r5
 
Quote:

Originally Posted by fazekasnfs (Post 4635949)
astazi oprimit masina un nou capac de delcou ,si cateva poza nou

f tare , de masina cand te apuci ?

LAV77 10-10-11 15:16

Re: my tuning r5
 
Quote:

Originally Posted by fazekasnfs (Post 4626942)
ok mersi stiu ca trebe o gromada de piese si modification pana pot montez casa merge anpreuna cu turbo.momentan numan tereseaza ,am alte de lucru ,trebe sa schimb parbrizul planetare dreapta filtru aer ,insonorizare si sa vopsesc masina si sa reparez locurile unde mai este unpic de rugina.

Tu vrei sa pui turbo pe motorul asta? (nu retin ce motor ai, banuiesc ca 1.4)
Nu era mai simplu sa citetsti si alte topicuri/articole de pe-aici si sa te orientezi pe un 1,7 turbo de la Volvo?
Citeste si alte topicuri decat al tau si ai sa vezi ce inseamna R5.

iti recomand:

1. https://forum.4tuning.ro/110-masina-m...gte-turbo.html
2. https://www.4tuning.ro/masini-tunate-...mil-10112.html
3. https://www.4tuning.ro/masini-tunate-...nuel-5635.html
4. https://www.4tuning.ro/masini-tunate/...urbo-4281.html

etc.
sau "nuten tereseaza"?

fazekasnfs 10-10-11 15:29

Re: my tuning r5
 
nu vreau sa pun turbo pentru ca e prea comlicat.

B XX ADI 10-10-11 15:45

Re: my tuning r5
 
din pacate un motor nu costa cat un set de jante, adica este mai greu accesibil, si in plus trebuie sa se ocupe cineva care are idee de partea electrica pentru montarea motorului turbo, care asta implica alti bani si uite asa se ajunge la o suma mare si de cacao care nu se merita pentru coaja asta....la final masina o sa arate ca un personaj din nu stiu ce film( batman probabil) in care jumatate era ok si jumatate era ars bla bla..deci ar fi idee sa imparti masina in jumatate si sa faci o parte gigea si o parte distorionata:)

LAV77 10-10-11 18:30

Re: my tuning r5
 
Quote:

Originally Posted by fazekasnfs (Post 4636182)
nu vreau sa pun turbo pentru ca e prea comlicat.

Si atunci de ce ai "cumparat" piesele enumerate mai sus?

Quote:

Originally Posted by B XX ADI (Post 4636214)
nu se merita pentru coaja asta.

Corect :lol:


All times are GMT +2. The time now is 17:17.

- Copyright 2026 4Tuning