Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Virtual Tuning 3D (https://forum.4tuning.ro/162-virtual-tuning-3d.html)
-   -   Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii (https://forum.4tuning.ro/162-virtual-tuning-3d/9522-tips-and-tricks-intrebari-and-raspunsuri-discutii.html)

mba 30-10-08 19:54

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
1 Attachment(s)
am si eu doua intrebari...
de ce sticla (parbrizu) tine umbra... adica de ce pe bord e umbra?? ca doar e sticla... si am incercat 4-5 feluri de sticla..si nu stiu...

si cum pot muta materialele dintrun .max in altu ?:D

frost_dani 31-10-08 09:42

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
pai ai putea sa ii dai proprietes si da debifezi optiunea "Cast shadow". incearca asa si vezi ce efect are :P

sexyboy RS 02-11-08 16:17

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
vreau si eu un program pt desene 3d

mba 02-11-08 19:17

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
merci frost... era affect shadow :D ....cu materialele sa le mut stie cineva???

si noi folosim 3d studio max... te descurci singur de unde il iei

frost_dani 02-11-08 20:42

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
1 Attachment(s)
cp man...pai la salvat materialului faci asa:P 1. put material to library 2.Mtl library si 3. save si dupa aia il incarci prin open in fisierul care il vrei ;) :-P e simplu , nu?

mba 02-11-08 22:00

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
asa incercam si eu... da fara save :))) ...mulsumesc

frost_dani 03-11-08 11:30

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
;) acum stii cum e :P

Mitza_pk 10-11-08 16:48

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
va rog frumos ma ajutati si pe mine cu un tutorial cum sa fac o janta de crom sau alt cv plz

GRIGO 10-11-08 18:26

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
ce vrei sa faci janta sau cromul :))
daca vrei sa faci cromul, fa materialul alb si reflectia alb maxim, asa este oglinda, cu cat e mai neagra culoarea de la reflectie cu atat reflectia e mai slaba
asta e cel mai simplu mod de a face crom ... si destul de bunicel pentru inceput zic eu :D

Mitza_pk 11-11-08 16:28

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
nu pe mine ma interesa decat cromu oricum ms pentru sfat

Mitza_pk 17-11-08 11:23

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
2 Attachment(s)
vreau si yo niste pareri despre janta asta si daca vedeti greseli sa mi spuneti

Cobra2007 17-11-08 11:31

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
e un inceput bun, nu prea sunt greseli, oricum astea le faci si cu ochii inchisi, axeazate pe caroserie :-P

mba 17-11-08 15:02

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
arata bine ca modelare...dar este prea plata si spitele cam subtiri....

Mitza_pk 17-11-08 15:29

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
cu spitele se rezolva si plate asa e modelul nu e invetie proprie sunte de la enkei da oricum se pot aranja tragiu unpic de colo si de colo si capata alta forma:D

Cobra2007 21-11-08 22:08

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
VA ROG din tot sufletul meu sa ma ajutati si pe mine cu o problema nesuferita numita HDRI :rolleyes2:cry: problema e urmatoarea, in general lucrez la interioare de casa (just 4fun and practice) si vreau sa stiu si eu cum sa fac sa bag un HDRI in asa fel incat sa am reflexii pe pereti....dar nu reflexii sa se vada obiectele din casa, spre exemplu daca pun un HDRI sky sa fie in interior un albastru ca sa tinda mai mult spre realitate, multumesc, astept raspuns.Sanatate !!


All times are GMT +2. The time now is 08:13.

- Copyright 2026 4Tuning