![]() |
Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
Nu tin partea lui Sebastia si nu sunt prieten cu el .... dar un lucru e cert ... l-a facut cineva???
Ca are un caracter dificil ... asta e .... dar masina indiferent cati cai are e cea mai buna de la noi. |
Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
si tu de unde stii asta?
te-ai gandit la vreun fost escort actualmente focus de vtm cumva? a scos aposteauna gemballa pe strazi si nu stiam noi? a iesit 996-le CTR RUF la bataie si iar nu stiam? cum poti sa afirmi ca e "cea mai tare de la noi" cand nu stii toata ecuatia? Later Edit : a reaparut grecu in peisaj....iar il trimitem la calificari sa vedem daca e valabil? |
Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
Quote:
|
Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
dap....ideea e ca aia sunt oameni care nu au timp de pierdut
aoleu....uitasem....ford gt rouch? si ala e de ignorat? |
Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
Quote:
Pe Baldescu nu ai sa il convingi tu in veci sa vina la o liniuta ... de restul masinilor nu pot spune nimika pt ca nu le-am vazut in viata mea dandu-se cu cineva (inafara de grecul cu EVO) Deci .... pana nu il face cineva e cel mai tare.... acuma ca vrea el calificari si bla bla bla .... aia e alta mancare de peste!!! |
Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
De acord ca o cursa cu masina lui baldescu ar fi fost interesanta si am fos f aproape sa o comitem insa poate cu alta ocazie.Despre un ghembala eu nu-mi fac probleme sa vina si sa arate ce poate.Eu v-am spus scurt vin la start asa cum am evocat si mai sus.BBM-ul dupa 260 pe bord... ma faci sa rad de turatie ai auzit?Puterea declarata de mine pt masina mea este de peste 300cp unde vreti voi la arbore sau la roti. Imi pare rau ca nu mi-am permis sa fac mai mult decat sa organizez liniute si indemnari sau macar sa pot sa am un buget sa particip la un circuit de viteza.Ma bucur pentru cei care o fac eu sunt constrans sama multumesc cu atat cat imi e crceaful.In ce priveste banul de ce nu sterge si toate legate de competitle LR sa radieze tot ce are legatura cu mine.
|
Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
Quote:
|
Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
BB-M-ule CONTABILE vrei sa renunti la deformatia profesionala de a mai contabiliza caii altora, stai linistit ca turbina la care va ganditi voi face daca sti cum.In discutile cu ilan de la Autotest mi-a spus ca daca am peste 500cp sa nu o aduc la masurat pt ca e periculos si ei au masurat max 540 un Porsche preparat in Elvetia. Daca le dau o talpa la cei +300cp le arunc standul in aer.Oare chiptuningul facut de SKN in ciuda pretului exorbitant, parca vreo 1400euro, masina a raspuns frumos, trebuind sa fie la gata in jur de +290cp, dar adusa-n tara masurata la Comuputest la Autovit a dat foarte putin peste 270cp cu tot cu evacuare. Ciudat este ca actuali SKN de la Bucuresti contesta masuratorile acelui stand, spunad ca sunt prea optimiste. Oare atunci cat facea acel A4 tdi in realitatea lor? Si oare caii aia in plus la un tdi au fost un pret corect?
|
Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
Quote:
|
Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
Quote:
|
Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
Quote:
|
Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
Lafel voi face si pe viitor.In primul rand ar fi urat petnru persoane destul de apropiate care m-au rugat sa ne dam si am refuzat din motivele cunoscute.Oricum daca apare o masina f rapida la start va rog sa contati pe mine daca omul ma provoaca.Si cu Virgil am procedat lafel si cu Ono lafel, ar fi penibil acum sa ma dau cu oricine se da rotund un pic.
|
Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
Quote:
Stii cu cine poti sa te dai , cu subaru argintiu care era expus la TUNING DAYS si scria MARE pe PARBRIZ 750 whp + !!!! Asta inseamna ca propietarul declara mai mult de 750 de cai la roti !!!!!!!!!!!! Iti dai seama cat e de tare, ala te bate sigur cu ai tai +300. PS pt tine : asta este un sfat pe care poti sa te bazezi --> un stand nu poate masura cai putere daca nu masoara Nm (cuplu motor), si , dupa cum foarte bine stii si tu autovit nu masoara niciodata, sau nu le iese, cuplul motor. Deci , cifra data de ei poate reprezenta la fel de bine caprioare salbatice cat si cai putere. |
Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
Da am fost cu Gaw la Autotest in incinta Autovit si masina a dat mai putin cu cca 20-30cp decat delarau ei.Tot acolo tu ai masurat Honda care dadea atunci 199cp din 200, multe s-au masurat acolo si era ok.Acum vrei sa dai cu noroi in altii pt ca vrei tu sa pui stand si sa spui ca al tau este bun restul nu asa cum ai obiceiul sa faci cu multe?Andrei tu minti si cand injuri.Acolo Nissan 350z di 280cp declarati a dat 26o.Stai lnistit nu te lua de expunerea si grafica lor.Il ai acolo pe Relu care din 125cp a reusit sa masoare cu Impreza 126 si 131 cu tobe si filtru sport.
|
Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
3 Attachment(s)
Asta e masina despre care vorbeam. Poze.
https://www.4tuning.ro/gal/displayima...um=578&pos=258 https://www.4tuning.ro/gal/displayima...um=578&pos=259 https://www.4tuning.ro/gal/displayima...um=578&pos=165 |
| All times are GMT +2. The time now is 17:22. |
- Copyright 2026 4Tuning