![]() |
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
Quote:
|
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
ai primit solutia aia de rugina???? dai si tu un litru??? ..... mi-ar trebi si mie....
in curand si niste poze.... am schimbat capota girla si masca.... nu e cine stie ce dar...... na.... in curand ceva roti..... si folie ....... astept si ceva sugesti...... |
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
vreau sa-i schimb bujiile la ventolino.De care credeti ca ar trebui sa-i pun?
|
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
intrebare..... am probleme cu turela.... adica motorasul.... al meu nu mergea cand am luat-o.... si am gasit unu care merea pana nu l-am montat cu suruburile de prindere..dupa ce l-am pus sus... nu a mai pornit... face cum face al meu,,,pacanea....ce poate sa fie.... instalatia sau????
|
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
cam asa arata
|
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
nu pot sa pun poze scuze dar nu imi incarca
|
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
Quote:
sa ia lupa si sa verifice contactele....is 4 contacte mari(de la mufa de alimentare) care nu is lipite bine pe placa....am avut acelasi bai si asa sa rezolvat....treaba de 10 minute daca stie ce are de facut....cand strangi suruburile alea se onduleaza cumva placa de circuite si nu mai are contact |
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
antonlupan ai chef sa ne vedem??? pe unde stai???
|
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
Quote:
|
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
cam la ce pret ajung NGK.am auzit ca-s bune
|
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
Pentru motorul meu 1,8 ABS tip NKG BUR 6 ET am luat cu 21 lei/buc.
|
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
Sa va zic o faza, mi se intampla mai demult dar am uitat sa va intreb, e legat de partea electrica.
In afara de faptul ca am probleme cu geamurile de pe partea stanga, care se deschid din butoane cand vor ele, chestia e ca nu merg din nici un buton cand nu vor, de cel de pe spate zic, care el are si pe cel din bord si pe cel de pe usa, nu inteleg de ce fac asa. Faza tare e ca mi s-a intamplat cand am bagat cheia in usa, sa deschid masina, sa mi se deschida toate geamurile. Ati patit asa ceva sau aveti idee de la ce poate fi? |
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
Quote:
de exemplu ieri nu stiu cum s-a intamplat cand inchideam masina din telecomanda de la alarma se deschideau geamurile din partea dreapta 2 degete cand inchideam tot cu telecomanda de la alarma si inchideau mi-o rezolvat un prieten electrician nu sti ce fi o legat cu nu stiu ce si acu merge o legat pe alarma si inchiderea geamurilor ,cand inchid masina din telecomanda se inchid si geamurile |
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
Super tare, asta vreau sa fac si eu cand ii voi pune alarma :P ( ca nu are :D), numai sa gasesc un electrician care sa stie sa faca legaturile la modul asta, dar sa nu se si deschida cand deschid masina :).
Daca ai cumva cum sa aflii cum a facut sa imi zici si mie ar fi super, sau o schema electrica a masinii. |
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
Quote:
eu am constatat ieri cand mi-o facut geamurile prietunl ca aveam cateva fire care nu mai avea mult si se rupeau,asa am patit si la usa spate nu merge geamul desi o mers ce drec verific la butonul de la usa ,nu vine curent desfac burduful si surpriza firul era rupt |
| All times are GMT +2. The time now is 02:41. |
- Copyright 2026 4Tuning