![]() |
Re: Diverse discutii
Quote:
sa vedem care din posesorii de opel se simt si iau atitudine;) |
Re: Diverse discutii
Va contrazicetzi aiurea prieteni.
Eu cred ca sezonul a fost foarte favorabil pentru Volkswagen. Nu a picat deloc in acest sezon si a facut furori atunci cand a putut. (sa nu uitam de cerculetzele si drifturile facute cu tractziunea fatza si taierea anvelopei pe spate ;)) Cu japonezii am avut cu totii de furca anul acesta si au tot respectul meu, atat Amadeus cat si VON-ul. (cine n-a avut curaj sa se dea cu japonezii?) RENAULT-ul a fost intr-un declin total in acest an, imi pare rau ca trebuie sa spun asta, dar problemele de cutie si aerodinamica ale TOY-ului l-au tinut mereu departe de linia de start. BMW-ul a sperat ca v-a face furori cu ix-ul care s-a furishat in garaj cu cutia de viteze intre picioare, iar restul s-au mentinut in clasament cum au putut. Opel-ul s-a mentinut si el pe linia de plutire si a sperat sa ia locul multor masini din top desi s-au autodezamagit de fiecare data, crezand ca masina trage grav daca are butoane, daca ii "thare cathetofonu" sau daca are semislickuri. Cum spunea si Jackalu', an de an Opel-urile scad in greutate..., mai pica din table, dar ce-o sa faca atunci cand n-o sa mai ramana decat cutiile negre (de viteze) din fuselajele lor? :p Pe ultimul loc ramane FORD-ul care anul acesta n-a reusit sa intre in competitzie decat la inceputul anului foarte putin, problemele incetand abia acum pe finalul sezonului. Eu zic sa facem clasamantul pe anul 2008 asa: Locul I - Mitsubishi Locul II - Volkswagen Locul III - Opel Locul IV - BMW Locul I la Mitsubishi (singur la marca asta) - VON-ul cu CZT (clasa debutantzi) Locul I la Volkswagen (singur la marca asta) - DONU' cu VR6-le Locul I la OPEL - Cristi cu Cielo EVO I Locul I la BMW - Bobby cu E60-ul |
Re: Diverse discutii
Quote:
nu s-a dat cu voi ca nu avea cu cine,in sensul ca nu a avut masina la clasa lui.... [in afara de nebunu care l-a rupt] si ai uitat o anume masina peugeot? turbata rau....;) |
Re: Diverse discutii
lasand la o parte vesnica disputa.. eu nu cred ca TOYu nu este in forma datorita neplacerilor de care sa "izbit" in ultima perioada...:)) se poate confirma ca a fost batut de opeluri cel putin odata.. .asta se intimpla anul trecut.. de bmwuri nu stiu ( nu am asistat) dar in momentul de fata inca nu este pregatit sa iasa.. (asa sustine proprietarul) oricum masina fuge grav asta e un lucru cat se poate de adevarat..:)..dar este adimrat ca incearca ..sta deoparte si se pregateste spre deosebire de cealalta latura care a avut o tentativa dar sa descurajat si a renuntat..;)
|
Re: Diverse discutii
Quote:
|
Re: Diverse discutii
si dupa cum spune si taz donule , citez : " colega la mitsubishi ai uitat un anume evo X!!!
nu s-a dat cu voi ca nu avea cu cine,in sensul ca nu a avut masina la clasa lui.... [in afara de nebunu care l-a rupt] " .... nebunu posesor de vectra! ;) este admis banuiesc sa mergem pe urmatoarea premisa :urma scapa turma!!!!! iar nebunu cre ca a lasatceva urme in seara aia!! |
Re: Diverse discutii
ba sa stiti ca nebunu a lasat foarte multe urme in seara aia{de ulei}si de geaba este calul de rasa{evo x} daca jokeul doarme inrest bonule cuti la buzau set motor etc etc stai ca nu a trecut anul doamne fereste si la clasament mai umbla unpic
:twisted::twisted: |
Re: Diverse discutii
Man, burnout in cutia de viteze am facut anul trecut... Noi vorbim de ce s-a intamplat anul asta.
Cat despre masinile care s-au dat anul asta eu cred cel mai bine a fost VR6-le. Evo X si Peugeot-ul oricum au lipsit la multe evenimente nocturne desi intr-adevar n-aveau cu cine sa se dea. La majoritatea curselor au participat VR6-le, BMW-urile si nu in ultimul rand Opel-urile. |
Re: Diverse discutii
raiceri..raiceri...sa fac dragoste cu clasamentu vostru :)) :))
|
Re: Diverse discutii
Clasamentul ar fi valabil pt clasa 200 CP +/- 20% dar chiar si asa sunt destul de putine masini cu care sa se faca comparatia. Poate la anu' sa mai apara ceva gti, opc, rs si sa putem sa facem un bilant adevarat care pe care. Oricat de neplacuta este concurenta asta intre oameni sau intre marci ideea este ca a fost constructiva - deja incep sa se vehiculeze pt la anu :slikuri, softuri, kituri turbo si altele
|
Re: Diverse discutii
dau dreptate lui bonu.....VR-u s-a descurcat de minune......a fost la inaltime......
mentionez ca nu fac parte din NSL.....ca sa il ridic in slavi...... BRAVO MA RACERULE.........:)) |
Re: Diverse discutii
Da mah dar donu a trisat......este ajutat de fiolele cu urinal diluat ale stim noi cui asa ca il descalificam.
|
Re: Diverse discutii
Quote:
|
Re: Diverse discutii
Aaaa si inca ceva daca tot va umpleti de respect cu motorasele alea de doua miutze de la opel care fac ditamai motoarele de bmw ...va invit asa ce-ar fi sa va trageti cu un amarat de japonez de nici o miutza de cm cubi..adica un 954 cm patrati d-aia
Doesn't sound good aaaaaa? ca tot motor e si ala mic asa ...cauta sa faci un raport greutate si dupa aia ai sa vezi clase... |
Re: Diverse discutii
sa nu mai mananci orez de la chinezi ca atarni greu si se modifica raportu.......:)))
|
| All times are GMT +2. The time now is 07:48. |
- Copyright 2026 4Tuning