Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Virtual Tuning 3D (https://forum.4tuning.ro/162-virtual-tuning-3d.html)
-   -   Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii (https://forum.4tuning.ro/162-virtual-tuning-3d/9522-tips-and-tricks-intrebari-and-raspunsuri-discutii.html)

Cobra2007 15-10-08 13:05

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
multumesc f mult Pion33r dar alea le stiu si eu, altfel n-as mai fi apelat la voi, astept sa-mi dea Doom. :D:D

D_DooM 15-10-08 14:56

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
ai d asteptat cva .. mai bine ia d p vraymaterials.de ... gasesti acolo destule si bune
;)

Cobra2007 15-10-08 21:23

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
Mane daca era cautam de acolo ca nu imi era greu dar nu`mi plac :???:.Dc tre sa astept mane, nu-ti rapeste nici 2min :D

D_DooM 16-10-08 00:01

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
1 Attachment(s)
uite ... foloseste un uvw map daca e ... k sa modifici densitatea umbla din uvw map da' sa intrii la bump map si sa dai sa fie vizibila textura ... si umbla la valoarea la bump daca vrei sa fie mai pronuntate denivelarile

Cobra2007 17-10-08 22:48

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
1 Attachment(s)
Multam Doom, inca n-am testat materialu dar ma apuc de indata ce imi spuneti si mie cum pot obtine acest efect de lumina ? :-) Sanatate !

D_DooM 17-10-08 23:29

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
alea's neoane ascunse ... le faci q vraylght ;) si bagii cilindru/neonu intre scari .. qm vine asa locasu ... u bagi acolo si o sa ai lumian iesind daor p sus :) |_| ... uitate la 350zu meu sa vezi k asa am si io sub masina

Cobra2007 18-10-08 01:10

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
2 Attachment(s)
aha, sincer m-am gandit eu la asta dar deh :D cam ce intensitate sa folosesc ?

p.s : lamuriti-ma si pe mine, acesta capela (foto1) a fost schitata in max iar de acolo a inceput autoru treaba ? k am mai vazut pe undeva asa, se schita ceva anume si dupa aia vedeai ceva aproape identic...cum e cu treaba asta ? :D

D_DooM 18-10-08 09:19

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
nush ... vezi si u .. incearca pana obtii efectul dorit :)

Cipriany 21-10-08 10:32

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
Si eu folosesc uneori genul ala de schita cand fac ceva fundal 3d ca sa vad exact raportul de marime intre obiecte, adica sa nu fac de exemplu un scaun cat o usa. Eu trasez linile intr-un program vectorial si le importin max astfel pot sa stiu dimensiunea unui obiect in scena. Se poat trasa si in max linile dupacare sa modelezi

Cobra2007 21-10-08 13:40

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
Multzam Cipriany dar m-am lasat, am vrut sa fac si eu ceva identic si e complicat frate :D mai ales partea de sus.

D_DooM 21-10-08 14:45

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
sa se deschida topicu d la battle ... k mai vrea lumea sa posteze cik

GRIGO 21-10-08 15:55

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
a fost o problema aseara cu netu`l, acum e deschis se poate posta

Cobra2007 23-10-08 23:59

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
cine stie cum pot reda imaginea care am randato ??? randam ceva acum si cand am inchis o ferastra am inchis si imaginea de randare dar motoru inca randeaza....ce e de facut ??

ad1 29-10-08 10:40

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
cobra2007 : ai sus rendering/show last rendering

emy4bmw 29-10-08 11:38

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
am o problema: miam luat laptop si am win vista pe 32 bit. 3ds max 9 e tot pe 32 bit dar imi da o eroare. cica e incompatibil. stiti cumva voi niste hotfix-uri pe el? ce pot sa fac? help me please... sau un vreun program cu care as putea rula programe de pe xp pe vista...


All times are GMT +2. The time now is 18:22.

- Copyright 2026 4Tuning