![]() |
Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
Quote:
|
Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
unu cu unu fac doi
daca il aduc pe Maftei, te dai cu el sau iar il pui sa se dea cu Ono ca sa vezi daca e valabil? la multi ani |
Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
Quote:
|
Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
Quote:
|
Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
Quote:
PS: recunosc ca ai o masina tare, stii bine ca sint unul dintre putinii care am stat in dreapta la tine in masina, care am vazut ce poate acea masina si mergeai atunci cu presiune mica - ceva sub 1.5 bar - gresesc? recunosc ca te ai dat din mers cu un motor honda de 900 si la semafor omul a oprit linga tine si te a salutat in semn de respect dar jane, vorbim de veyron totusi, crezi ca exista cineva pe acest site care nu a citit macar ceva despre veyron? lasam filmele la care probabil marea majoritate a pasionatilor au stat nopti intregi si au vazut si revazut emisiuni, prezentari, etc ...... PS2: si inca o intrebare de curiozitate si daca vrei sa raspunzi bine daca nu , nu , e dreptul tau, tu ce putere estimezi ca are masina ta ? macar sa spui cu o marja de 100 cai in plus sau in minus daca se poate |
Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
Quote:
Quote:
|
Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
Quote:
Asta e cel mai tare cadou de Craciun !!! Saru'mana Nasu. Am ras cu pofta ! |
Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
Revenind la lucruri tehnice, ca mie astea imi plac:
1. Ce inseamna masina racingcode? A uitat cineva ca masina este softata de japonezi ? Nu cred. 2. De ce 750 de cai ? De unde cifra asta ? Amintesc eu ca Greddy T67 cu A/R 0.82 scoate maxim 550 de cai, si astia la motor ! 3. De ce dyno din strainatate ? Acum ceva vreme racingcode declara 478 de cai scosi de un Evo9 (proiect 599) masurati in Romania ! Si asta s-a uitat ? Apropo, nu poate sa vina la voi , cel dornic de o intrecere, ca sa masurati cantitatea de aer scoasa pe toba si sa comparati cu cantitatea de aer intrata in motor ca sa stabiliti puterea ? PS : am convingerea ca oricare dintre noi , ORICARE , adica TOTI de pe acest forum , daca ar accelera intr-o masina de 750 de Whp si 1400 de kg si-ar inghiti limba. Asa ca , daca inca poti sa vorbesti , nu esti un concurent pe masura proiectului 999,99 ! |
Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
Quote:
|
Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
Quote:
RacinCode are un mare aport la aceasta masina iar ultima setare s-a facut impreuna cu japonezii au venit sa ne asigure asistenta urmand pe viitor sa-i vizitam si avand din partea lor referinte f bune.In fine daca aveti o masina care sa merite interesul eu voi fi la start, iar cu maftei nu aveti nici o grija si nici nu avem nevoie de intermediari discutam direct iar cursa e ca si programata cand masina lui e gata. |
Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
Model: Honda CBR 900 RR FirebladeYear: 1996Category: SportRating: 70.2 out of 100. Show full rating and compare with other bikesEngine and transmissionDisplacement: 918.00 ccm (56.02 cubic inches)Engine type: In-line fourStroke: 4Power: 128.00 HP (93.4 kW)) @ 10500 RPMTorque: 91.20 Nm (9.3 kgf-m or 67.3 ft.lbs) @ 8750 RPMValves per cylinder: 4Cooling system: LiquidGearbox: 6-speedTransmission typefinal drive: ChainStarter: ElectricPhysical measuresDry weight: 183.0 kg (403.4 pounds)Seat height: 810 mm (31.9 inches) If adjustable, lowest setting.Chassis and dimensionsFront brakes: Dual discRear brakes: Single discPower/weight ratio: 0.6995 HP/kgSpeed and accelerationTop Speed: 300km/h0-100km/h: 2,80sec
|
Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
Quote:
|
Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
Quote:
- spui despre o masina galbena a unei anumite firme ca nu are soft de la respectiva firma care resofteaza ..... iar proprietarul iti poate demonstra ca masina lui chiar are soft de la respectiva firma; uite ca apare andrei si "te bate" cu armele tale, aduce aminte ca pt masina ta au venit specialistii din japonia de 2 ori sa o seteze; deci pina la urma masina a fost sau nu facuta cu stiinta , priceperea si sculele racingcode? - vorbesi de fise de dyno din strainatate, din nou vine andrei si te bate cu armele tale ca sa zic asa: ne am certat acum ceva vreme luni de zile tu sustinind ca un anume evo facut de tine avea peste 450 de cai in timp ce noi toti iti spuneam ca nu e posibil cu turbina respectiva; si uite ca acum nici tu nu vrei sa ti faci dyno la masina in romania, de ce numai tu stii si este dreptul tau sa faci sau nu ; dar din nou, uite ca ce faci se mai si intoarce impotriva ta; sincer sebi iti spun, daca miine as avea o masina de 500 de cai si as vrea sa ma dau cu tine iar tu mi ai spune ca doar daca ma calific, ma ....., scuza -ma nene, mergi tu in treaba ta si eu in a mea si asta este , hai sa fim seriosi nene nu sintem nici la king of europe, nu sintem nici piloti de renume mondial si alte vrajeli si inca ceva, apropos de userul tau banat, si aici ti s a facut exact cum ai facut si tu la altii, la tine pe site cind nu ti a convenit ceva m ai banat si pe mine si pe andrei si pe altii; ei bine ai dat aici suficiente motive si plingeri la adresa ta si ai fost banat; a fost corect sau nu asta este treaba adminului dar trebuie sa admiti un lucru sebastian - si se poate verifica sa vezi ca am dreptate - cind ai fost banat pe 4 tuning nimeni nu te a mai atacat stiind ca tu nu ai cum sa te aperi, vezi acum unde este diferenta? tu pe LR ai banat si apoi ai continuat sa ataci desi stiai ca oamenii nu se mai pot apara, aici nu a fost asa, asta e diferenta care ii face pe unii mai oameni |
Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
Quote:
|
Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
bbm-ule, in caz ca nu stiai tu , NASA are instrumente puternice de masurare ....
|
| All times are GMT +2. The time now is 06:45. |
- Copyright 2026 4Tuning