Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   VERSUS AUTO (https://forum.4tuning.ro/55-versus-auto.html)
-   -   Logan 1.6 Ambition vs. Cielo Executive (https://forum.4tuning.ro/55-versus-auto/5334-logan-1-6-ambition-vs-cielo-executive.html)

Bmw_E30dak 24-11-06 09:03

Re: Logan 1.6 Ambition vs. Cielo Executive
 
Quote:

Originally Posted by VBCL (Post 634714)
Mie nu imi place deloc cielo>Bine poate pt ca nu am vazut un cielo tunat.Puteti sa imi aratati unu?



si dak aparea loganul in 95 in locul la cielo si aparea acum cielo tot la fel ziceai? si cielo il tunau dak era sa iasa pe piata in locul loganului e cineva de acord q mine?????

VBCL 24-11-06 09:05

Re: Logan 1.6 Ambition vs. Cielo Executive
 
sunt de acord da eu nu compar un logan tunat cu un cielo normal
amandoua sa fie normale.Deci revin l aintb mea.Aveti o poza cu un cielo tunat?

br01tim 24-11-06 09:08

Re: Logan 1.6 Ambition vs. Cielo Executive
 
Quote:

Originally Posted by VBCL (Post 634714)
Mie nu imi place deloc cielo>Bine poate pt ca nu am vazut un cielo tunat.Puteti sa imi aratati unu?

mai cauta k sigur gasesti.dar nici eu nu PREA am vazut loganuri tunate,nu?intra si u la sectiunea masina mea daewoo si mai vezi pe acolo cateva cielo tunate.cauta si vei gasi

VBCL 24-11-06 09:09

Re: Logan 1.6 Ambition vs. Cielo Executive
 
bn ms o sa caut

br01tim 24-11-06 09:57

Re: Logan 1.6 Ambition vs. Cielo Executive
 
sa te convingi : https://forum.4tuning.ro/140-daewoo-tuning/1714-tuning-cielo-schimbi-motorul.html

VBCL 24-11-06 16:41

Re: Logan 1.6 Ambition vs. Cielo Executive
 
Da ai dreptate e super marfa!!!:D:D:D

AdriANNO 24-11-06 20:40

Re: Logan 1.6 Ambition vs. Cielo Executive
 
orice ar fi as alege Cielo,loganu nu mi se pare masina,orice altceva,insa nu masina

alex86 27-11-06 10:49

Re: Logan 1.6 Ambition vs. Cielo Executive
 
loganul face executivul si aici vorbesc deespre loganul de 8 v nu cel de 16
si mie imi place mai mult loganul
cielo nu mi se pare asa de fiabil.si in plus e un model din 95 la care s-au pus foarte putine.
scuze dak am deranjat pe cineva. e parerea mea si mi-o mentin!!!!!!!!!!!!

Cosmin255 27-11-06 15:29

Re: Logan 1.6 Ambition vs. Cielo Executive
 
Quote:

Originally Posted by AdriANNO (Post 635559)
orice ar fi as alege Cielo,loganu nu mi se pare masina,orice altceva,insa nu masina


Intr-adevar , orice altceva decat masina ... dar despre Passatul tau ce se poate spune?:)
As alege Logan fara sa stau pe ganduri in dauna unui Cielo ( nu stiu daca am mai scris pe aici)

Antonyo20 27-11-06 21:15

Re: Logan 1.6 Ambition vs. Cielo Executive
 
Eu merg pe Cielo...sincer este mai frumoasa si la estetic decat Loganul ..la motor..sunt cam aceleasi caroserie grea...motor mic..!Logan 1.6 VS SuperNoca 1.4?Eu ma bag pe SuperNova...face si Cielo si Loganu!Caroserie usoara..motor mare!

tratament 27-11-06 22:56

Re: Logan 1.6 Ambition vs. Cielo Executive
 
imi place cielo dupa parerea mea e o masina mai buna ca multe masini de firma, u mare minus care il are e ca nu are nimik schimbat de cand a aparut si pana acum(estetic), singurele lucruri pt care as alege un logan in favoarea unui cielo sunt: spatiul mai mare cel putin in spate si computerul de bord:D

Cosmin255 28-11-06 14:24

Re: Logan 1.6 Ambition vs. Cielo Executive
 
Quote:

Originally Posted by Antonyo20 (Post 639092)
Eu merg pe Cielo...sincer este mai frumoasa si la estetic decat Loganul ..la motor..sunt cam aceleasi caroserie grea...motor mic..!Logan 1.6 VS SuperNoca 1.4?Eu ma bag pe SuperNova...face si Cielo si Loganu!Caroserie usoara..motor mare!

Interesanta replica ai avut....este mai frumoasa estetic si putin psihic:).... intr-adevar caroseria e grea la cele 2 modele , e din tabla zincata :)supernoca nu are motor chiar mare ... daca te referi la supernova , sau cel putin mie nu mi se pare mare 1.4

Antonyo20 28-11-06 14:31

Re: Logan 1.6 Ambition vs. Cielo Executive
 
Ma refeream ca au pus motor destul de puternic cei de la Dacia pe SuperNova pentru caroseria usoara care o are...si tocmai de asta este masina rapida ... .Loganul...sa zicem ca au scos co masina pentru familie. din punct de vedere al spatiului pe care il are...dar dinpunct de vedere al consumului..este masina de Duminica..sa iesi cu ea odata pe saptamana!Consuma enorm parerea mea!Nu este masina pentru Romania la preturiile actuale are carburantului care sunt!

Cosmin255 28-11-06 14:33

Re: Logan 1.6 Ambition vs. Cielo Executive
 
dar care e o masina pentru Romania?Parerea mea este ca vorbesti ca sa nu taci , am si Logan si sunt f multumit de el , ce-i drept 1.5 DCI , dar stiu baieti cu logane 1.4 si 1.6 care nu se plang de consum .... dc oare?

Antonyo20 28-11-06 14:36

Re: Logan 1.6 Ambition vs. Cielo Executive
 
Pai omu` dupa ce s-a ars...ce sa mai zica..ca nu-i place?1.5DCI consuma destul de putin ..are si un tov de-al meu si consuma putin!Dar cum poti sa spui ca 1.6 si 1.4 benzina mananka putin..este absurd...Super Nova si Solenza mananka 5,5 drum lung si 6,5 pe oras la caroseria usoara pe care o au!SI namilei de Logan vrei sa zici ca ai mananka motorashul ala putin?Mai intereseaza-te si afla...!Am fost cu un logan 1.4 era cu a 3-a la 3000 de turatii si ai arata consumu 10,8!


All times are GMT +2. The time now is 23:03.

- Copyright 2024 4Tuning