Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea Oltcit (https://forum.4tuning.ro/119-masina-mea-oltcit.html)
-   -   Oltcit Club 11 - VL 02 ABU (https://forum.4tuning.ro/119-masina-mea-oltcit/151800-oltcit-club-11-vl-02-abu.html)

don_eduardo37 12-11-13 14:06

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
Quote:

Originally Posted by SUPAPA_Jr (Post 5611292)
Don eduardo...faci pe atotcunoscatorul vad...vrei masina? sari cu 1500E...o scapi din mainile nemilosului club de noapte...pentru cultura ta generala...masina are toata cursa ambreiajului 5 centimetri...nu are servodirectie , are jante si cauciucuri late si pe langa astea...are discuri la cutie, asa ca fum de la roti nu are cum sa vada...nu ai cum sa intelegi.

Prietene, fumul din roti nu l-am descris eu, ci proprietarul, cand pleci de la semafor de scartaie rotile, omori ambreiajul, cred ca nu-l schimba de bun, ori poate vrea cursa de juma de metru la ambreiaj.
Nu ms, in primul rand nu ma pasioneaza acum masina, poate daca o mai tinea dr.dre pana pe la anu, aveam bani sa o iau, acum din pacate nu ma mai atrage, plus ca am masina de plimbarica si un oltcit in garaj la dos bagat.
Eu mi-am spus parerea si atat, parerea mea e ca masina ar trebui sa ramana sub capota cam tot asta, deh, iar, e treaba lu 'racer ce face.

NightClubRacer 13-11-13 09:21

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
2 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by SUPAPA_Jr (Post 5610542)
Numai rachete in garajul ala =))

pei da :lol:
Quote:

Originally Posted by stuparu_mihairadu (Post 5610716)
sa-mi bag picioru..ce bine e cu garaj

e un vis implinit :D
Quote:

Originally Posted by Crysty95 (Post 5611067)
iti mai trebe ambreiajul ala de care am vorbit?

da, nu am apucat sa te sun ca imi aranjez garaju si deocamdata ma uscat de bani...lumini, porti etc. Saptamana viitoare sigur!
Quote:

Originally Posted by don_eduardo37 (Post 5611177)
Si eu sunt de aceeasi parere, si ca sa fiu clar de ce zic asta, deja ai intrat in ambreiajul masinii ca tre' sa-l schimbi, ca scoate fum din roti, nu? Curios ca masina fost facuta chiar cel mai bine dintre toate lucrate prin sectiunea asta. Fii sigur ca daca-l faci bucati, n-o sa stam la o piulita din ABU, bine, ca ar fi o treaba sa luam fiecare cate o piulita sau saiba sa scriem pe ea, asta o fost ABU.:D Iarasi zic ca sper sa ma insel dar cum spuneam, faptele vorbesc. Nu il mai intreb pe dr.Dre cu ce-l incurca olteanca, nu inteleg cand are un 5 superb sa mai vrea un 3 care se gaseste greu, toti avem a noastra nebunie cu masinile astea.

pentru informatia ta generala, ambreaju era dus de cand am luat masina, rulmentu facea ca dracu :) asa ca trebuie schimbat, si macar sa scoata fum din roti...la cum arata, nu doar sa ARATE si atat. :rolleyes2 cu ceva bani, o sa fie mult mai buna decat a plecat de la DRE, da dureaza ca graba strica treaba!

Quote:

Originally Posted by SUPAPA_Jr (Post 5611292)
Don eduardo...faci pe atotcunoscatorul vad...vrei masina? sari cu 1500E...o scapi din mainile nemilosului club de noapte...pentru cultura ta generala...masina are toata cursa ambreiajului 5 centimetri...nu are servodirectie , are jante si cauciucuri late si pe langa astea...are discuri la cutie, asa ca fum de la roti nu are cum sa vada...nu ai cum sa intelegi.

lasa ma, ca toti se plang ca vai ce masina veche, cum s-o dai si etc. Da nu unu nu are bani sa isi permita una :rolleyes2
Quote:

Originally Posted by Danutz Bratosin (Post 5611427)
Ia gata cu off-topicul...e masina lui, sunt banii lui. Ca o face conserva sau nu, nu e problema noastra!

exact!
Quote:

Originally Posted by don_eduardo37 (Post 5611432)
Prietene, fumul din roti nu l-am descris eu, ci proprietarul, cand pleci de la semafor de scartaie rotile, omori ambreiajul, cred ca nu-l schimba de bun, ori poate vrea cursa de juma de metru la ambreiaj.
Nu ms, in primul rand nu ma pasioneaza acum masina, poate daca o mai tinea dr.dre pana pe la anu, aveam bani sa o iau, acum din pacate nu ma mai atrage, plus ca am masina de plimbarica si un oltcit in garaj la dos bagat.
Eu mi-am spus parerea si atat, parerea mea e ca masina ar trebui sa ramana sub capota cam tot asta, deh, iar, e treaba lu 'racer ce face.

frate inseamna ca esti mecanic de ulita, orice ambreaj BUN(chiar si unu pe duca) tine la plecari bruste de pe loc, cu fum sau cu scartiala din roti...normal ca se va duce mai repede in timp, decat daca mergi normal. Da la asta mai are un pic si e dus, asta e dau in el pana face poc...vine platforma si o aduce la garaj si il schimb :lol: da nu fac asta, ca e munca mea, banii mei :D si deja masina numai iese pe strazi pana nu e gata cu totu :twisted:

IN FINE hai sa fim oameni si sa lasam rautatile si sa ne vedem de conservele noastre! O zi buna!

stuparu_mihairadu 16-11-13 12:33

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
toate alea 3 sunt ale tale ? :O .....

NightClubRacer 18-11-13 09:38

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
1 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by stuparu_mihairadu (Post 5613810)
toate alea 3 sunt ale tale ? :O .....

nu, decat golfu albastru si oltcitu, restu sunt la mine la facut ;) inca astept sa imi intre banii, si sa ma apuc de oltean :twisted: si dupa de golfu 2

PetricaCBD 24-11-13 12:32

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
aiba astept sa-l vad prin Bucuresti...felicitari pt achizitie....golful tau seamana cu BPRul

lancer 04-02-14 09:20

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
hey hey ..de cand nu am mai intrat pe aici sunt in urma cu stirile ... nici nu stiam ca dre a vandut masina ... pacat pe de o parte ..pe de alta parte racer -ul sa o stapaneasca sanatos ... si sper ca gandurie sumbre de se prevad pe aici sa nu se implineasca

in privinta ambreiajului si a cunoscatorilor ... stiu ca dre parca a schimbat destule ambreiaje pana sa gaseasca unul multumitor ... dar si asa calitatea proasta a pieselor isi spune cuvantul ... sunt o gramada de rulmenti care fluiera de noi ..si ambreiaje care nu tin mai mult de 15-20000 de km oricat de frumos ai merge ... depinde de noroc ... asa ca nu poate fi acuzat racer ca s-a dat la masina un pic .. e normal sa te dai la ea ..aratati-mi mie un oltcit-ist care nu s-a dat la masina ...

cat despre tine don-eduardo ...mai ai pana sa aduci oltcitul ala la nivelul unuia cat de cat acceptabil ...incepand de la cele 6-7 straturi de vopsea data cu cu aspiratorul din 2 in 2 luni pana la a-l face functional si apt sa mearga cum trebuie pe drum, oricum mai e putin si se fac 4 ani de cand e tot in demersuri si nu se vede nimic constructiv la el ..din contra ... deci tu esti ultimul care ar trebui sa comenteze referitor la punerea pe butuci a unei masini ...

George Hermenean 10-07-14 19:35

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
Ce se mai aude cu Oltcitu'?


All times are GMT +2. The time now is 23:56.

- Copyright 2026 4Tuning