Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   PROVOCARI (https://forum.4tuning.ro/61-provocari.html)
-   -   Provocări pentru SUBARU lui Sebastian. (https://forum.4tuning.ro/61-provocari/8607-provocari-subaru-sebastian.html)

SEBASTIAN 22-06-07 00:41

Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
 
ok DAR HAI SA FIE MASINA GATA SI VORBIM DUPA ASA CEL PUTI 1/2 DIN FORUM AR VREA SA MA INTREACA.
pANA ACUM NIMENI NU M-A FACUT SA MA INDOIESC DE PROPIA MASINA IAR IN CE PRIVESTE SUPERIORITATEA TRACTIUNII SPATE O RECUNOSC DAR NU PE 350Z.

QniX 22-06-07 00:45

Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
 
Of of of Sebi...........nu mai zic nimic. Abia astept sa-mi montezi piesele, dar acum sa nu mi le montezi aiurea doar ca te-am sicanat un pic.......si am sa te fac ! Beware !

zGb 22-06-07 05:28

Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
 
no offence but dream on dude...

MariusM 22-06-07 10:17

Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
 
Quote:

Originally Posted by QniX (Post 960683)
Of of of Sebi...........nu mai zic nimic. Abia astept sa-mi montezi piesele, dar acum sa nu mi le montezi aiurea doar ca te-am sicanat un pic.......si am sa te fac ! Beware !

putin cam exagerat cu "te fac" :D insa spor la treaba cu masina

peter 22-06-07 11:19

Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
 
eu zic sa nu mai vorbiti chiar asa...este totusi o incercare..si nu se stie...ce se va intampla....

Calimero2003 22-06-07 11:32

Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
 
Quote:

Originally Posted by ROSSI 46 (Post 960629)
e destul de simplu...se iua timpi bine cunoscutzii ai veyronului pe 400 shi se compara cu timpii necunoscutzi (bine cunoscutzii timpi shtiutzi doar de proprietar) ai sti'ului, se trage linie shi se vede k matematic se sta mai bine...deci practic ar trebui sa fie o formalitate... pe 400 metri veyronul nu impresioneaza asa cum impresioneaza cu viteza ei maxima sau cu accelearatziile de care este capabila din mers

pe 400 sebi este clar favorit...sa speram doar k va exista aceasta cursa in viitorul apropiat...

sper sa ai un sezon incarcat,,,nush ce se mai aude de gto'ul romanashului nostru de peste ocean...el ar fi unu'...nush ce se mai aude de maff'....el ar fi 2...poate scoate shi veyronul capu' afara ... asta ar fi 3.... poate constantzeanul meu face treaba buna cu Z'ul ..el ar fi 4..pe hartie ies la numar shi lista cred k ar mai putea continua sau nu...dar e pacat k undele din amshinile astea exista, altele sunt pe cale sa existe, altele probail exista ''wtx-sua''....cert este k ink nu confirma...shi atunci ma intreb oare ishi mai merita numele de pasionatzi de tot ceea ce tzine se fiare aceshti proprietari?

Sunt convins ca tu stii exact cat face veyronu pe 400 metri si deasemenea sunt la fel de convins ca sti cu exactitate ca veyronu castiga 37% putere din resoftare ( cat inseamna asta? --- 370 hp!!!!! wow)...poate ai sa cauti mai atent pe net si o sa vezi ca veyronu a reusit sa scoata pe pista de drag sub 8 sec pe 400m --- si tu ne spui noua ca e o masina lenta pe demaraj.... ai dreptate pe treapta 1 beneficiaza doar de 470 hp.....
Cred ca ai inteles ideea si poate te abti de la vorbe aruncate aiurea si astepti (ca noi toti de altfel) o cursa de acest fel.Sincer mi-as dori din tot sufletul ca sebastian sa reuseasca sa bata un veyron ... asta ne-ar aduce un plus foarte mare pe plan MONDIAL ..... ar fi prima masina care bate veyronu --- si care nu este inca drag (repet pt persoanele care nu stiu ------- veyronu este cea mai rapida masina din lume omologata sa circule pe drumurile publice)
Asa ca bafta Sebastian si sper sa reusesti sa iti duci STI`ul la stadiul de a bate un veyron...oricum din partea mea ai tot respectul pt ceace ai facut pana acuma...postul meu are rolul de a arata celor care nu stiu cam cum sta un veyron pe "sosele".....si de a incerca sa i fac sa constientizeze ca lupta ta de a bate o masina care vin cu o putere stok de 4 ori mai mare nu e chiar asa de usoara cum cred unele persoane de pe acest forum.
Inca o data bafta si sper sa reusesti sa bati un veyron....pt ca,cum spuneam mai sus asta ne-ar aduce un plus mare de imagine in ochii tuturor pasionatilor de auto din intreaga lume.
Si apropo cei de la TOP GHEAR au spus ca o sa faca o emisiune speciala pt masina care va reusi sa bata veyronu....Sebi sa te imbraci lejer..... :D

QniX 22-06-07 15:58

Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
 
De acuma m-am suparat. Am sa fac eu masina care va bate veyronu. Klar. Am sa fac masina asa cum mi-am propus -> telul final fiind undeva in jurul la 1500 hp fara NoS. Daca nu tine vrajeala si am dat banii degeaba pe piese, am sa cumpar transmisia aia 4wd care se potriveste pe Z de la sylvia sau r32 si daca nici atunci nu e cea mai tare, ii dau foc la masina.

200SX 22-06-07 17:12

Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
 
Quote:

Originally Posted by QniX (Post 961586)
telul final fiind undeva in jurul la 1500 hp fara NoS.

400CP/litru se chema arta, parerea mea, in domeniul auto, alte comentarii fiind de prisos. ramane doar sa-ti urez bafta si astept(am) sa o vedem pe plaiurile mioritice.

EVOLUTION8 22-06-07 20:37

Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
 
Quote:

Originally Posted by QniX (Post 961586)
De acuma m-am suparat. Am sa fac eu masina care va bate veyronu. Klar. Am sa fac masina asa cum mi-am propus -> telul final fiind undeva in jurul la 1500 hp fara NoS. Daca nu tine vrajeala si am dat banii degeaba pe piese, am sa cumpar transmisia aia 4wd care se potriveste pe Z de la sylvia sau r32 si daca nici atunci nu e cea mai tare, ii dau foc la masina.

Ce Sylvia (Care de fapt este Silvia) ai vazut tu 4wd ??

Parca ziceai ca vreai sa demonstrezi superioritatea RWD in fatza integralei,acum ce faci ??

Daca chiar vroiai sa faci treaba si sa iti pastrezi 350 z puteai sa pui un RB26DETT pe el si era mult mai tare motorul acesta decat VQ35HR(sau DE) ce ai tu acum.

QniX 23-06-07 02:42

Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
 
De ce ar fi RB26DETT mai tare ca VQ35DE ? In primul rand VQ35DE a fost 4 ani in topul celor 10 best engine in the world. Nu inteleg shpilu. In ceea ce priveste treaba cu rwd asa va ramane. A fost un moment de "draci pe craci" ...scuze :D

SEBASTIAN 23-06-07 08:56

Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
 
Renalt A Facum Mereu Motoare Ok

teddy 23-06-07 10:37

Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
 
:lol: haioasa remarca

EVOLUTION8 23-06-07 14:13

Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
 
Quote:

Originally Posted by QniX (Post 962468)
De ce ar fi RB26DETT mai tare ca VQ35DE ? In primul rand VQ35DE a fost 4 ani in topul celor 10 best engine in the world. Nu inteleg shpilu. In ceea ce priveste treaba cu rwd asa va ramane. A fost un moment de "draci pe craci" ...scuze :D


Argumentul asta este aproape nul.

Acum BMW in 2007 are 6 motoare in top ten ,dar nu cred ca este mai bun ca un RB26 JAPONEZ !!
Cum a zis si Seby , Renault face motoare destul de bune :)

Skyline-uri sunt sute cu putere foare mare si sunt fiabile si merg.

Tot nu m-ai lamurit cu Silvia integrala , ca eu nu stiu sa existe asa ceva.

QniX 24-06-07 15:29

Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
 
Silvia chiar este integrala dar numai pt curse facuta de o firma din Jp. Am sa caut linkul si am sa-l postez si totodata acea transmisie pe care ei o ofera pt modelele de Silvia si 350z (awd).

EVOLUTION8 24-06-07 20:40

Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
 
PAi de aceea nu stiam eu de SX integral.
Astept link-ul


All times are GMT +2. The time now is 17:23.

- Copyright 2026 4Tuning