![]() |
Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
ok DAR HAI SA FIE MASINA GATA SI VORBIM DUPA ASA CEL PUTI 1/2 DIN FORUM AR VREA SA MA INTREACA.
pANA ACUM NIMENI NU M-A FACUT SA MA INDOIESC DE PROPIA MASINA IAR IN CE PRIVESTE SUPERIORITATEA TRACTIUNII SPATE O RECUNOSC DAR NU PE 350Z. |
Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
Of of of Sebi...........nu mai zic nimic. Abia astept sa-mi montezi piesele, dar acum sa nu mi le montezi aiurea doar ca te-am sicanat un pic.......si am sa te fac ! Beware !
|
Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
no offence but dream on dude...
|
Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
Quote:
|
Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
eu zic sa nu mai vorbiti chiar asa...este totusi o incercare..si nu se stie...ce se va intampla....
|
Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
Quote:
Cred ca ai inteles ideea si poate te abti de la vorbe aruncate aiurea si astepti (ca noi toti de altfel) o cursa de acest fel.Sincer mi-as dori din tot sufletul ca sebastian sa reuseasca sa bata un veyron ... asta ne-ar aduce un plus foarte mare pe plan MONDIAL ..... ar fi prima masina care bate veyronu --- si care nu este inca drag (repet pt persoanele care nu stiu ------- veyronu este cea mai rapida masina din lume omologata sa circule pe drumurile publice) Asa ca bafta Sebastian si sper sa reusesti sa iti duci STI`ul la stadiul de a bate un veyron...oricum din partea mea ai tot respectul pt ceace ai facut pana acuma...postul meu are rolul de a arata celor care nu stiu cam cum sta un veyron pe "sosele".....si de a incerca sa i fac sa constientizeze ca lupta ta de a bate o masina care vin cu o putere stok de 4 ori mai mare nu e chiar asa de usoara cum cred unele persoane de pe acest forum. Inca o data bafta si sper sa reusesti sa bati un veyron....pt ca,cum spuneam mai sus asta ne-ar aduce un plus mare de imagine in ochii tuturor pasionatilor de auto din intreaga lume. Si apropo cei de la TOP GHEAR au spus ca o sa faca o emisiune speciala pt masina care va reusi sa bata veyronu....Sebi sa te imbraci lejer..... :D |
Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
De acuma m-am suparat. Am sa fac eu masina care va bate veyronu. Klar. Am sa fac masina asa cum mi-am propus -> telul final fiind undeva in jurul la 1500 hp fara NoS. Daca nu tine vrajeala si am dat banii degeaba pe piese, am sa cumpar transmisia aia 4wd care se potriveste pe Z de la sylvia sau r32 si daca nici atunci nu e cea mai tare, ii dau foc la masina.
|
Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
Quote:
|
Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
Quote:
Parca ziceai ca vreai sa demonstrezi superioritatea RWD in fatza integralei,acum ce faci ?? Daca chiar vroiai sa faci treaba si sa iti pastrezi 350 z puteai sa pui un RB26DETT pe el si era mult mai tare motorul acesta decat VQ35HR(sau DE) ce ai tu acum. |
Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
De ce ar fi RB26DETT mai tare ca VQ35DE ? In primul rand VQ35DE a fost 4 ani in topul celor 10 best engine in the world. Nu inteleg shpilu. In ceea ce priveste treaba cu rwd asa va ramane. A fost un moment de "draci pe craci" ...scuze :D
|
Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
Renalt A Facum Mereu Motoare Ok
|
Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
:lol: haioasa remarca
|
Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
Quote:
Argumentul asta este aproape nul. Acum BMW in 2007 are 6 motoare in top ten ,dar nu cred ca este mai bun ca un RB26 JAPONEZ !! Cum a zis si Seby , Renault face motoare destul de bune :) Skyline-uri sunt sute cu putere foare mare si sunt fiabile si merg. Tot nu m-ai lamurit cu Silvia integrala , ca eu nu stiu sa existe asa ceva. |
Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
Silvia chiar este integrala dar numai pt curse facuta de o firma din Jp. Am sa caut linkul si am sa-l postez si totodata acea transmisie pe care ei o ofera pt modelele de Silvia si 350z (awd).
|
Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
PAi de aceea nu stiam eu de SX integral.
Astept link-ul |
| All times are GMT +2. The time now is 17:23. |
- Copyright 2026 4Tuning