![]() |
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
daca e ca la mine, e un imbus de 7 sau 7.5 , sa le cauti inainte sa te apuci sa desfaci roata, crede-ma pe cuvant ca eu nu am luat de bun ce mi s-a zis si am alergat apoi ca gaina beata dupa imbusurile alea si nu prea se gasesc peste tot marimile alea.;)
|
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
mersi fain...mai scutit de o zi pierduta aiurea.....azi voiam sa ma apuc dar cred ca o mai las pana da umpic caldura.....;))
|
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
recomand sa ai la mana si spray pt degripare
eu am pati cand am schimbat placutele pe o parte mi-o lat 30 de min iar pe cealalta parte 3 ore |
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
1 Attachment(s)
MESI FAIN MAINE VIN POZE CU DISCURILE MONTATE....CICA TREBE DATE CU CEVA SPRAY DE CURATAT FRANELE.....AU CEVA DAT pe ele.....ceva anticoroziv....care daca nu il cureti se curata in cam 500 km timp in care franele nu functioneaza la capacit maxima......stie careva daca se pot curata cu ceva gasit pe langa casa omului....sa nu dau bani p un spray care altadata nici nu il mai folosesc...
inca o intrebare.....cum se demonteaza fasiile de cauciuc negru de deasupra usilor(poza) in care se fixeaza barile alea ce se pun pe masina?dar bandourile de plastic de pe masina?vreau sa incep sa o curat ca are cateba bube de rugina si nu vreau sa rup ceva....mersi anticipat... |
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
Ca sa pui bare nu trebuie sa dai jos benzile negre
|
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
" vreau sa incep sa o curat ca are cateba bube de rugina si nu vreau sa rup ceva....mersi anticipat... "
El vrea sa le dea jos sa o curete. Legat de ce vrea el sa faca, ar fi buna o carte, o schita ceva cu demontarea/montarea la vento/golf3, aveti asa ceva? |
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
Quote:
si curata ff bine rugina |
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
6 Attachment(s)
sal am si eu un vento foarte putin modificat ma puteti ajuta si pe mine cu cateva pareri si idei
|
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
draguta masina ,felicitari,un plus pt jenti ;)dar toba cam aiurea
intentionezi sa ii faci ceva pe viitor? |
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
super..imi place culoarea,......
imi plac rotile....de unde leai luat?cat ai dat p ele? acum fa cumva si bagai niste geamuri negre....in limita legala.... |
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
3 Attachment(s)
asteas discurile....din pacate miam luat placute ferodo si nu sau potrivit asa ca mam dus innapoi si miau dat placute Lpr....cica italiene....stie cineva ceva de ele?ferodo cum imi trebuie mie sunt 150 ron setul-fata-si nu aveau pe stoc si e musai sa le schimb ca am ajuns pe fier cu alea vechi si abia mai pot opri masina.,partea ciudata e ca nu a scartait deloc....
|
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
3 Attachment(s)
si asteas petele de rugina pe care tre sa le dau gata si nu stiu cum sa dau deoparte plasticaraiele...
|
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
Quote:
nu stiu daca se poate schimba chederele al geam ,poate ne zice Paul daca sunt lipite sau nu (parbriz si lunate ma refer) |
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
nu is pe usa...ii una deasupra de parbriz si una mai mare pe caroserie chiar sub usa...adica se vede numai cu usa deschisa...
|
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
Deasupra parbrizului am si eu puncte de rugina, m-am gandit sa il dau jos sa le rezolv, dar sigur voi avea nevoie de alt cheder, ca ala e copt de soare, e imbatranit.
Maine sau luni ma duc sa intreb sa vad daca le gasesc pe undeva, sa le cumpar inainte sa ma apuc de demontat. |
| All times are GMT +2. The time now is 08:14. |
- Copyright 2026 4Tuning