Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea Oltcit (https://forum.4tuning.ro/119-masina-mea-oltcit.html)
-   -   Oltcit Club 11 - VL 02 ABU (https://forum.4tuning.ro/119-masina-mea-oltcit/151800-oltcit-club-11-vl-02-abu.html)

b01uxd 08-11-13 17:48

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
Asta cam are dreptate...deși, comportamentul asta nu face cinste nimănui....pe un om nu il faci sărac in fata!
Din partea mea, sper sa tii Oltcitu asta măcar cat l-am ținut si o sa il țin eu pe al meu, insa backgroundul tau nu prea sugerează asta!

Alex_19Mig 08-11-13 17:57

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
Quote:

Originally Posted by SUPAPA_Jr (Post 5608980)
Pai oricum sunteti niste saraci opariti...majoritatea astora cu oltcituri ''tunate'' ... eu inca ma intreb cum se poate sa stea piese pt a face motorul turbo pe 200Euro set complet la vanzare si sa nu-l cumpere nimeni.
Julaikos si restul care ma cunosc se pot exclude din 'majoritate' ... cred ca stie toata lumea care este targetul real.

Comentariul tau nu face altceva decat sa ma amuz.Vorbeste cu pupa de investitiile lui facute pentru a dezvolta un proiect turbo.end

NightClubRacer 09-11-13 01:54

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
5 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by stuparu_mihairadu (Post 5608957)
asa meritam...mama noastra de "oti":lol::lol::lol:

exact!
Quote:

Originally Posted by SUPAPA_Jr (Post 5608980)
Pai oricum sunteti niste saraci opariti...majoritatea astora cu oltcituri ''tunate'' ... eu inca ma intreb cum se poate sa stea piese pt a face motorul turbo pe 200Euro set complet la vanzare si sa nu-l cumpere nimeni.
Julaikos si restul care ma cunosc se pot exclude din 'majoritate' ... cred ca stie toata lumea care este targetul real.

lasa ma ca eu sunt ala care distruge asa zisele legende :lol:
Quote:

Originally Posted by b01uxd (Post 5609031)
Asta cam are dreptate...deși, comportamentul asta nu face cinste nimănui....pe un om nu il faci sărac in fata!
Din partea mea, sper sa tii Oltcitu asta măcar cat l-am ținut si o sa il țin eu pe al meu, insa backgroundul tau nu prea sugerează asta!

degeaba il ti, daca nu se leaga nimic din el...asa puteam sa tin si eu una din multele masini...da am prefer sa le dau, sa le fac bani, e simpla treaba...decat sa rugineasca fara rost!

Quote:

Originally Posted by Alex_19Mig (Post 5609038)
Comentariul tau nu face altceva decat sa ma amuz.Vorbeste cu pupa de investitiile lui facute pentru a dezvolta un proiect turbo.end

ne stie si Pupa pe noi...

Hai sa va zic ceva, pe vremurile cand aveam oltean...nu lucram, nu imi permiteam un proiect asa maret si aveam nevoie de o masina de zi cu zi. E uite ca acuma am reusit sa am o stare finaciara buna si sa imi permit. O sa vedeti la final si saptamana de vine, ajunge donatoru de organe si mai vedem dupa :rolleyes2 pana atunci, am scos masina ca doar a fost vineri si a reusit sa atraga multe priviri peste tot, si multe laude de ce sexy e :oops: traiasca Dre pentru munca! Sper s-o scot cat mai des pe strada ca merita sa fie privita!

NightClubRacer 09-11-13 02:00

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
5 Attachment(s)
inainte am spalat masina bine, am pus bara fata sa stea mai bine si am rezolvat cotu de la busonu de benzina ca incepuse sa curga cand alimentam :lol: a si am dat polish la buzele de la jante, sa straluceasca din nou bine...si la toba :lol:

Dr.Dre 09-11-13 02:51

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
Quote:

Originally Posted by NightClubRacer (Post 5609259)
Hai sa va zic ceva, pe vremurile cand aveam oltean...nu lucram, nu imi permiteam un proiect asa maret si aveam nevoie de o masina de zi cu zi. E uite ca acuma am reusit sa am o stare finaciara buna si sa imi permit. O sa vedeti la final si saptamana de vine, ajunge donatoru de organe si mai vedem dupa :rolleyes2 pana atunci, am scos masina ca doar a fost vineri si a reusit sa atraga multe priviri peste tot, si multe laude de ce sexy e :oops: traiasca Dre pentru munca! Sper s-o scot cat mai des pe strada ca merita sa fie privita!

s-a strans ceva lume pe langa ea,mai ales cand ai ridicat capota :D ma bucur ca munca mea e laudata/apreciata si de pasionatii de tuning din bucuresti...si vorba ta "cat mai des pe strada ca merita sa fie privita!" :D

Quote:

Originally Posted by NightClubRacer (Post 5609260)
inainte am spalat masina bine, am pus bara fata sa stea mai bine si am rezolvat cotu de la busonu de benzina ca incepuse sa curga cand alimentam :lol: a si am dat polish la buzele de la jante, sa straluceasca din nou bine...si la toba :lol:

alta viata,ma bucur sa o vad curata si aranjata(la mine era nemiscata din vara,de dupa tuning show-ul de la romexpo)
ps:uitase-m cum arata cu buzele polishate :mrhappy:

stuparu_mihairadu 09-11-13 06:51

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
hai ba ca e pizd# masina.....mie imi pare rau ca nu au decurs lucrurile cum speram la mine la serviciu. ca nu ma deranja sa dau banii pe el. dar daca nu erau ::lol:

cu toate ca de stat cu carpa pe ea eram in stare...parea proasta e ca l amine experienta "mecanica" nu prea ma ajuta :lol:

Danutz Bratosin 09-11-13 09:45

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
Pe unde bantui vineri seara? ca nu prea recunosc locatia...poate o vad si eu pe undeva:-)

NightClubRacer 09-11-13 10:07

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
Quote:

Originally Posted by Dr.Dre (Post 5609262)
s-a strans ceva lume pe langa ea,mai ales cand ai ridicat capota :D ma bucur ca munca mea e laudata/apreciata si de pasionatii de tuning din bucuresti...si vorba ta "cat mai des pe strada ca merita sa fie privita!" :D



alta viata,ma bucur sa o vad curata si aranjata(la mine era nemiscata din vara,de dupa tuning show-ul de la romexpo)
ps:uitase-m cum arata cu buzele polishate :mrhappy:

:twisted: sa turbam micutza ca sa fie treaba, treaba! :D

Quote:

Originally Posted by stuparu_mihairadu (Post 5609280)
hai ba ca e pizd# masina.....mie imi pare rau ca nu au decurs lucrurile cum speram la mine la serviciu. ca nu ma deranja sa dau banii pe el. dar daca nu erau ::lol:

cu toate ca de stat cu carpa pe ea eram in stare...parea proasta e ca l amine experienta "mecanica" nu prea ma ajuta :lol:

face toti banii si merita tot efortu :D
Quote:

Originally Posted by Danutz Bratosin (Post 5609353)
Pe unde bantui vineri seara? ca nu prea recunosc locatia...poate o vad si eu pe undeva:-)

o sa te anunt cand mai ies ;) ca sa sti unde stau...oricum traseul e berceni, tineretului, centru, baneasa! :D

NightClubRacer 10-11-13 23:29

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
1 Attachment(s)
gata masina a intrat la caldura si se incepe munca la ea :oops: se schimba ambreaju primu, si dupa apar altele pe la motor. Curand si detalii 8)

SUPAPA_Jr 11-11-13 10:39

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
Numai rachete in garajul ala =))

stuparu_mihairadu 11-11-13 14:47

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
sa-mi bag picioru..ce bine e cu garaj

Crysty95 11-11-13 20:55

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
iti mai trebe ambreiajul ala de care am vorbit?

don_eduardo37 12-11-13 05:48

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
Quote:

Originally Posted by b01uxd (Post 5608243)
Like! :D

Si eu sunt de aceeasi parere, si ca sa fiu clar de ce zic asta, deja ai intrat in ambreiajul masinii ca tre' sa-l schimbi, ca scoate fum din roti, nu? Curios ca masina fost facuta chiar cel mai bine dintre toate lucrate prin sectiunea asta. Fii sigur ca daca-l faci bucati, n-o sa stam la o piulita din ABU, bine, ca ar fi o treaba sa luam fiecare cate o piulita sau saiba sa scriem pe ea, asta o fost ABU.:D Iarasi zic ca sper sa ma insel dar cum spuneam, faptele vorbesc. Nu il mai intreb pe dr.Dre cu ce-l incurca olteanca, nu inteleg cand are un 5 superb sa mai vrea un 3 care se gaseste greu, toti avem a noastra nebunie cu masinile astea.

SUPAPA_Jr 12-11-13 10:20

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
Don eduardo...faci pe atotcunoscatorul vad...vrei masina? sari cu 1500E...o scapi din mainile nemilosului club de noapte...pentru cultura ta generala...masina are toata cursa ambreiajului 5 centimetri...nu are servodirectie , are jante si cauciucuri late si pe langa astea...are discuri la cutie, asa ca fum de la roti nu are cum sa vada...nu ai cum sa intelegi.

Danutz Bratosin 12-11-13 13:57

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
Ia gata cu off-topicul...e masina lui, sunt banii lui. Ca o face conserva sau nu, nu e problema noastra!


All times are GMT +2. The time now is 08:12.

- Copyright 2026 4Tuning