Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Ploiesti (https://forum.4tuning.ro/100-ploiesti.html)
-   -   Diverse discutii - old topic (https://forum.4tuning.ro/100-ploiesti/6904-diverse-discutii-old-topic.html)

jakal 03-09-08 08:41

Re: Diverse discutii
 
Quote:

Originally Posted by Kr3atZa (Post 1729126)
dar totusi du`te mama si gata

ce tare.....:lol::lol:

Skma 03-09-08 12:25

Re: Diverse discutii
 
muhahaha ! de cine ne mai luam?!:lol:

II mah s-a umflat tarata in voi !
Propun asa pe fiecare seara meciuri de box in ciocolata:
Maine seara: Griffo+The maxx!

Biletele se gasesc la skma
pretul unui bilet : MOCA!:lol:

DONU' 03-09-08 14:01

Re: Diverse discutii
 
Daca la Skama bilete sunt MOCA atunci la mine sunt si mai ieftine!
Gata!
Sa incercam sa ne vedem de treburile noastre si sa nu mai facem gresheli aiurea.
Intr-un fel trebuie intzeleasa toata lumea. Sunt oameni care ar vrea sa se integreze in randurile noastre dar nu stiu cum. Asta e problema. Nu ii iau apararea lui Griffo, dar omul chiar vroia sa fie printre noi. I-am explicat ca e foarte greau atata timp cat nu ai mashina ta cu care sa vii la intalniri. Nimanui nu-i convine sa ia pe cineva necunoscut in masina. Cel mai bine e sa vii mereu cu cela care te-a adus si usurel sa incepi sa-ti faci prieteni. Nu poti devenii prieten repede cu oricine dintre noi.

Nu e bine sa fii nici prea vorbaretz, nici prea amuzant, nici prea serios, nici prea copilaros, nici prea tupeist. Nu e bine sa te certzi si sa te contrazici cu lumea fiindca iti sar mult mai multzi in cap mai ales daca esti nou si nu e bine sa vorbesti in afara grupului despre tot ce se intampla in mijlocul nostru. Nu poti face parte dintr-un club atata timp cat nu ai un an cel putzin de experientza la volan, pana nu vede lumea cum te descurci in trafic si bineinteles pana nu ai o mashina care sa fie pregatita de show sau curse.

Cam astea ar fi in mare regulile.
Bafta la toata lumea!

shantzu 03-09-08 17:01

Re: Diverse discutii
 
Trebuie sa fii alcoolic ca sa te integrezi ushor :lol:

GiGiCarbiT 03-09-08 17:02

Re: Diverse discutii
 
ma primiti si pe mine in grupul vostru..? plm imi doresc de mic sa fiu raicer si sa am masina cu tuining...in trafic sunt misto paru pe spate..si pozitie de raicer..mai imi trebuie ceva?

bmwm1 03-09-08 19:23

Re: Diverse discutii
 
Salutare la toata lumea se anunta doua liniute in luna septembrie una la covasna si una la targu secuiesc la targu va fi pe 402m ceva de minune va asteptam cu drag pe toti sa ne vedem cu bine si cati mai multi salutare la toata lume mai multe detali pe www.autocrono.ro

riv_gms 03-09-08 23:34

Re: Diverse discutii
 
http://economie.hotnews.ro/stiri-fin...ei-poluare.htm


Comisiile reunite de buget si de administratie ale Senatului au modificat, miercuri, OUG 50/2008, astfel incat se mentine eliminarea din Codul Fiscal a vechii taxe auto, se elimina noua taxa de poluare, iar banii incasati de catre stat pana acum se restituie integral, indexati in functie de inflatie, anunta Mediafax.

Senatorii au adoptat 15 amendamente, care elimina complet taxa de poluare introdusa incepand cu 1 iulie 2008 si vechea taxa de prima inmatriculare, introdusa pe baza Codului Fiscal, care a functionat pana in primul semestru al anului 2008.

De asemenea, senatorii celor doua comisii au decis sa restituie integral sumele incasate de stat pentru cele doua taxe. Restituirea sumelor se va face de la bugetul de stat, nu de la Fondul de Mediu, iar sumele vor fi indexate potrivit ratei inflatiei.

Potrivit unui alt amendament, sumele incasate de stat se restituie in termen de trei luni de la data intrarii in vigoare a legii de modificare a Ordonantei 50/2008.

Presedintele Comisiei de buget, liberalul Aron Popa, s-a declarat nemultumit ca Ordonanta 50/2008 a fost "spulberata", pentru ca era un act normativ conform cu solicitarile UE privind instituirea unei taxe de poluare.

Daca legea va fi adoptata in formula propusa de comisii, Guvernul va trebui sa restituie 1.300 de miliarde de lei.

Aron Popa si-a exprimat speranta ca propunerea va fi analizata "cu mai multa atentie" la Camera Deputatilor. Senatul este prima Camera sesizata, votul final apartinand deputatilor.

Inainte de vacanta parlamentara, aceleasi comisii au votat pentru respingerea taxei de mediu, dar votul a fost invalidat de Biroul permanent al Senatului, invocand lipsa cvorumului.

Kr3atZa 03-09-08 23:40

Re: Diverse discutii
 
Quote:

Originally Posted by shantzu (Post 1730728)
Trebuie sa fii alcoolic ca sa te integrezi ushor :lol:

sau/si sa "halesti" shaorma sau baclava:lol:

dragos2900 04-09-08 00:49

Re: Diverse discutii
 
Quote:

Originally Posted by GiGiCarbiT (Post 1730730)
ma primiti si pe mine in grupul vostru..? plm imi doresc de mic sa fiu raicer si sa am masina cu tuining...in trafic sunt misto paru pe spate..si pozitie de raicer..mai imi trebuie ceva?


Care par mha chelule??? :lol:

DONU' 04-09-08 02:03

Re: Diverse discutii
 
Quote:

Originally Posted by Kr3atZa (Post 1731520)
sau/si sa "halesti" shaorma sau baclava:lol:

Alte reguli:

Sa fii mare bautor de alcool si sa mananci la ore tarzii shaorme, grujoane de pui cu sos de maioneza cu usturoi, bulz ciobanesc sau ciorba de burta.
Tuning-ul corporal sa insemne ciarcane si burta!!! :peace: :peace: :peace:

GiGiCarbiT 04-09-08 11:44

Re: Diverse discutii
 
pleoapa...pleoapa nu uita de ea Boby..e cea mai importanta!!! :)))) =))

Skma 04-09-08 12:31

Re: Diverse discutii
 
:lol::lol::lol::lol:
Streasina!

_FLO_ 05-09-08 14:07

Re: Diverse discutii
 
se merita asa ceva? http://www.tuningbazar.ro/index.php?...roducts_id=132

http://www.tuningbazar.ro/images/car...es/cbp4000.jpg

shantzu 05-09-08 14:09

Re: Diverse discutii
 
eu nu as cumpara ceva care sa nu aibe macar o poza reala :)

_FLO_ 05-09-08 14:29

Re: Diverse discutii
 
pai oricum ma duc personal sa-l ridic , daca nu`mi place sa il vanda cui o vrea. sa raspunda intai cineva la telefonu ala :))


All times are GMT +2. The time now is 13:24.

- Copyright 2026 4Tuning