Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Virtual Tuning 3D (https://forum.4tuning.ro/162-virtual-tuning-3d.html)
-   -   Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii (https://forum.4tuning.ro/162-virtual-tuning-3d/9522-tips-and-tricks-intrebari-and-raspunsuri-discutii.html)

mba 26-09-08 19:27

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
3d studio max .. ultima versiune e 2009 (cred) ... de la 8 in sus sunt inca bune..

vitezoman 26-09-08 20:37

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
se ia dupa net sau odc

D_DooM 26-09-08 21:13

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
de pe siteu lor daca vrei sa'l iei te costa 3500$ park ... asa ca .... da'ti si u seama ;)

emy4bmw 27-09-08 23:27

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
numa 3500 :O :)) cam scump... oricum..fac eu rost de el... daca nu gasesc 9, pot sa folosesc si versiunea 6? /:)

Cobra2007 27-09-08 23:31

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
poti folosi orice versiune de max (pana'n 6), ideea e sa te ti de el ;)

emy4bmw 27-09-08 23:35

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
ok...sper sa nu mi se para extrem de greu si sa nu ma dezamagesc ;) ma duc sa-mi iau 3dsmax 6 si apoi mai trec pe la voi. o sa am mare nevoie de ajutorul vostru. ma puteti ajuta cu explicatii? cum incep si alte alea...

Spookie 28-09-08 00:37

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
E foarte greu sa iti explice cineva pe internet, cauta ceva filme de la Lynda, eu de la ei am invatat comenzile de baza.. :D

Stiti vreun tutorial care iti explica cum poti face colturi ? (Cu meshsmooth aplicat) Nu reusesc sa fac la un geam.. :D

Cobra2007 28-09-08 03:22

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
cu chamfer daca nu ma insel :-) la parametri mici.
p.s : f bun siteu acela, tre cumva sa`mi fac cont pentru mai multe tutoriale ?

emy4bmw 28-09-08 03:44

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
Quote:

Originally Posted by Cobra2007 (Post 1780743)
p.s : f bun siteu acela, tre cumva sa`mi fac cont pentru mai multe tutoriale ?

ce tutoriale? ce site? :-/

Cobra2007 28-09-08 03:46

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
Quote:

Originally Posted by emy4bmw (Post 1780749)
ce tutoriale? ce site? :-/

tocmai a mentionat colegu' mai sus :D (search for Lynda) :-P

emy4bmw 28-09-08 03:47

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
ok... nu am fost atent...scuze

Spookie 28-09-08 13:44

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
Din cate am observat sunt doar pe bani tutorialele , eu am facut rost de ele de pe un "site free".. shame on me.. :D

edit : pm daca le vrei.

Spookie 30-09-08 14:39

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
2 Attachment(s)
Am mai invatat cate ceva si am abandonat proiectul cu vw pendru ca era modelat mult prea prost si nu aveam chef sa il modific.. :D Inca nu reusesc sa despart piesele una de alta , sa fac faruri si restu dar incerc.. :D

Cobra2007 30-09-08 19:25

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
ok, e bine dar incearca sa stapanesti mai bine chamfer'u :-) lucreaza la parametri mici, dar numai in functie de liniile masinii.Ia-te dupa referintze, bafta.

P.S : Ca sa desparti piesele de caroserie selectezi ce vrei sa desparti si dai "detach" din meniul de modificare "editable poly".

ruver 30-09-08 20:30

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
interesant, z4 :) sa vedem cum iese, oricum sa nu te astepti la foarte multe de la primelel lucrari, in timp inveti....
in vre-o 2-3 saptamani am sa apar si eu cu un bmw :D e aproape gata numa ca nu il pot posta :)
spor


All times are GMT +2. The time now is 01:47.

- Copyright 2026 4Tuning