![]() |
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
3d studio max .. ultima versiune e 2009 (cred) ... de la 8 in sus sunt inca bune..
|
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
se ia dupa net sau odc
|
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
de pe siteu lor daca vrei sa'l iei te costa 3500$ park ... asa ca .... da'ti si u seama ;)
|
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
numa 3500 :O :)) cam scump... oricum..fac eu rost de el... daca nu gasesc 9, pot sa folosesc si versiunea 6? /:)
|
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
poti folosi orice versiune de max (pana'n 6), ideea e sa te ti de el ;)
|
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
ok...sper sa nu mi se para extrem de greu si sa nu ma dezamagesc ;) ma duc sa-mi iau 3dsmax 6 si apoi mai trec pe la voi. o sa am mare nevoie de ajutorul vostru. ma puteti ajuta cu explicatii? cum incep si alte alea...
|
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
E foarte greu sa iti explice cineva pe internet, cauta ceva filme de la Lynda, eu de la ei am invatat comenzile de baza.. :D
Stiti vreun tutorial care iti explica cum poti face colturi ? (Cu meshsmooth aplicat) Nu reusesc sa fac la un geam.. :D |
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
cu chamfer daca nu ma insel :-) la parametri mici.
p.s : f bun siteu acela, tre cumva sa`mi fac cont pentru mai multe tutoriale ? |
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
Quote:
|
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
Quote:
|
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
ok... nu am fost atent...scuze
|
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
Din cate am observat sunt doar pe bani tutorialele , eu am facut rost de ele de pe un "site free".. shame on me.. :D
edit : pm daca le vrei. |
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
2 Attachment(s)
Am mai invatat cate ceva si am abandonat proiectul cu vw pendru ca era modelat mult prea prost si nu aveam chef sa il modific.. :D Inca nu reusesc sa despart piesele una de alta , sa fac faruri si restu dar incerc.. :D
|
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
ok, e bine dar incearca sa stapanesti mai bine chamfer'u :-) lucreaza la parametri mici, dar numai in functie de liniile masinii.Ia-te dupa referintze, bafta.
P.S : Ca sa desparti piesele de caroserie selectezi ce vrei sa desparti si dai "detach" din meniul de modificare "editable poly". |
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
interesant, z4 :) sa vedem cum iese, oricum sa nu te astepti la foarte multe de la primelel lucrari, in timp inveti....
in vre-o 2-3 saptamani am sa apar si eu cu un bmw :D e aproape gata numa ca nu il pot posta :) spor |
| All times are GMT +2. The time now is 01:47. |
- Copyright 2026 4Tuning