Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea Oltcit (https://forum.4tuning.ro/119-masina-mea-oltcit.html)
-   -   Oltcit Club 11 - VL 02 ABU (https://forum.4tuning.ro/119-masina-mea-oltcit/151800-oltcit-club-11-vl-02-abu.html)

Dr.Dre 04-07-13 23:51

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
Quote:

Originally Posted by Acc3l3ratoR (Post 5518913)
mai ... :shock: mi se pare mie sau o crapat in locul unde ai astupat grila???

da a crapat...am pus doar kit de fibra,dar o sa remediez problema.pun tabla sudata si peste un strat fin de kit de finisaj

Quote:

Originally Posted by stuparu_mihairadu (Post 5518866)
ba masina e ##ZDA... :lol: ..rupe !!! ..si am tot zis asta.

una ca asta mi-ar fi placut si mie ..renuntam la VW si intram iar pe drumul cel bun:rolleyes2

pai ce mai astepti...baga mare :D

Quote:

Originally Posted by julaikos (Post 5518963)
masina ca asta ti-o faci nu pica din cer...

la cata chinuiala si bani am bagat mai bine ma lipseam..cand ai o dambla,o faci pana la capat.dar cand mai vezi si ca e foarte apreciata parca revii la sentimente mai bune :D

b01uxd 05-07-13 16:47

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
Quote:

Originally Posted by Dr.Dre (Post 5519064)
da a crapat...am pus doar kit de fibra,dar o sa remediez problema.pun tabla sudata si peste un strat fin de kit de finisaj



pai ce mai astepti...baga mare :D



la cata chinuiala si bani am bagat mai bine ma lipseam..cand ai o dambla,o faci pana la capat.dar cand mai vezi si ca e foarte apreciata parca revii la sentimente mai bune :D

Cānd bagi bani si nervi īncepe sa īți para rău, dar cānd ai de gānd sa faci ceva si abandonezi ideea parca īți pare si mai rău...acum trebuie doar intretinuta si īngrijita masina ta.

Dr.Dre 27-08-13 18:20

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
Masina intra din nou la vanzare 1400 de euro fix.daca se vinde bine daca nu mai sta pe la mine.vreau bmw ursulet si de asta o dau :D

Dr.Dre 06-11-13 00:39

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
De astazi 05.11.2013 am inchis capitolul Oltcit din viata mea,a fost prima mea masina,am investit mult suflet,munca si bani in ea(rezultatele se vad).Acum masina a ajuns la Bucuresti si sper sa fie intretinuta cel putin cum am intretinut-o eu.Noul proprietar este NightClubRacer,multi din voi il stiti el mai avand in trecut 2 Oltcit-uri modificate.Topicul merge inainte,noul proprietar poate sa posteze aici ce a mai facut la masina si ce va mai face.Sa o stapaneasca sanatos si fara incidente :D

don_eduardo37 06-11-13 07:00

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
Inca unu dus, totusi sper sa ma insel dar.....stiu stiu, vroiai ursan:rolleyes2
Mai ai ceva piese ce ti-au ramas, daca da, ar fi util oentru colegi un topic cu vanzarea lor, gen aripi, portiere, samd;).

NightClubRacer 06-11-13 11:11

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
1 Attachment(s)
o sa am mare grija de ea, o sa vedeti la primu expo...la exterior nu as schimba decat bara fata, cu una mai noua...o sa vorbesc cu baietii de rs tuning 8) si sub capota o sa fie ceva :shock:

a mers masina fara probleme din valcea pana in bucuresti, am bagat de 70lei si cred ca mai am destula benzina :D ce e nasol, ca toti din bucale aveau de gand sa se traga cu mine :lol:

Dr.Dre 06-11-13 13:10

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
Quote:

Originally Posted by don_eduardo37 (Post 5607370)
Inca unu dus, totusi sper sa ma insel dar.....stiu stiu, vroiai ursan:rolleyes2
Mai ai ceva piese ce ti-au ramas, daca da, ar fi util oentru colegi un topic cu vanzarea lor, gen aripi, portiere, samd;).

eu zic ca o sa o ingrijeasca cum se cuvine.momentan am bmw 520 24 valve 150 cp dar vreau urs :D piese mai am ceva dar sunt bagate prin beci,o sa ma duc sa fac curat pe acolo si fac un topic la vanzari cu ce mai am

Quote:

Originally Posted by NightClubRacer (Post 5607519)
o sa am mare grija de ea, o sa vedeti la primu expo...la exterior nu as schimba decat bara fata, cu una mai noua...o sa vorbesc cu baietii de rs tuning 8) si sub capota o sa fie ceva :shock:

a mers masina fara probleme din valcea pana in bucuresti, am bagat de 70lei si cred ca mai am destula benzina :D ce e nasol, ca toti din bucale aveau de gand sa se traga cu mine :lol:

nu ii schimbi bara fata ca da bine asta,mai ales cu un intercooler mare in spatele ei :D multa lume m-au intrebat si pe mine ce motor am,si ca daca ne dam... si asa ma ofticam ca am doar motorul stock

stuparu_mihairadu 06-11-13 13:11

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
Quote:

Originally Posted by NightClubRacer (Post 5607519)
o sa am mare grija de ea, o sa vedeti la primu expo...la exterior nu as schimba decat bara fata, cu una mai noua...o sa vorbesc cu baietii de rs tuning 8) si sub capota o sa fie ceva :shock:

a mers masina fara probleme din valcea pana in bucuresti, am bagat de 70lei si cred ca mai am destula benzina :D ce e nasol, ca toti din bucale aveau de gand sa se traga cu mine :lol:


pai fa-i ceva la motor sa poata oamenii sa faca lucrul asta :D

p.s.

sa o stapanesti sanatos si fara incidente !!!

bobocu91 06-11-13 14:14

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
Felicitari si multi km fara incidente!...sa duci cat mai departe masinuta cu aceiasi pasiune pe care a avuto si Dre!

NightClubRacer 06-11-13 23:16

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
Quote:

Originally Posted by stuparu_mihairadu (Post 5607583)
pai fa-i ceva la motor sa poata oamenii sa faca lucrul asta :D

p.s.

sa o stapanesti sanatos si fara incidente !!!


Quote:

Originally Posted by bobocu91 (Post 5607615)
Felicitari si multi km fara incidente!...sa duci cat mai departe masinuta cu aceiasi pasiune pe care a avuto si Dre!

va multumesc!

la motor deja ma gandesc serios, sa vedem ce iese pana la urma! :D

George Hermenean 07-11-13 10:58

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
In maxim un an masina va fi dezmembrata:x !Sper sa ma insel, dar slabe sanse.

b01uxd 07-11-13 14:04

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
Quote:

Originally Posted by George Hermenean (Post 5608137)
In maxim un an masina va fi dezmembrata:x !Sper sa ma insel, dar slabe sanse.

Like! :D

julaikos 07-11-13 22:02

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
Ma e bine ca masina a ajuns pe mainile unuia care a mai avut oltcit si cunoaste cat de cat masina,altfel n-o vedeam bine;care o fi soarta ei vedem mai incolo :P
Pana una alta,racere nu vrei o evacuare completa cu tot cu turbina pentru oldshit?vezi la vanzari :twisted:

NightClubRacer 08-11-13 07:59

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
Quote:

Originally Posted by George Hermenean (Post 5608137)
In maxim un an masina va fi dezmembrata:x !Sper sa ma insel, dar slabe sanse.

Quote:

Originally Posted by b01uxd (Post 5608243)
Like! :D

ramane de vazut ;) masina de zi cu zi am o honda acord de 2.0 care isi face treaba. Iar oltcit'u ramane doar de show, in garaj la caldura. Iar daca o dezmembrez o sa ma asigur ca nimeni nu primeste nici macar o piulita, din voi astia de pe forum :lol:
Quote:

Originally Posted by julaikos (Post 5608530)
Ma e bine ca masina a ajuns pe mainile unuia care a mai avut oltcit si cunoaste cat de cat masina,altfel n-o vedeam bine;care o fi soarta ei vedem mai incolo :P
Pana una alta,racere nu vrei o evacuare completa cu tot cu turbina pentru oldshit?vezi la vanzari :twisted:

mersi mane, chiar o scot cam in fiecare zi si merge super...necesita un ambreaj nou ca asta e pe duca...da tot scoate fum din roti :X Pei ce sa mai, vin si iau galeria cu tot cu turbina :D

stuparu_mihairadu 08-11-13 15:20

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
Quote:

Originally Posted by NightClubRacer (Post 5608646)
Iar daca o dezmembrez o sa ma asigur ca nimeni nu primeste nici macar o piulita, din voi astia de pe forum :lol:


asa meritam...mama noastra de "oti":lol::lol::lol:


All times are GMT +2. The time now is 07:24.

- Copyright 2026 4Tuning