Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Ploiesti (https://forum.4tuning.ro/100-ploiesti.html)
-   -   Diverse discutii - old topic (https://forum.4tuning.ro/100-ploiesti/6904-diverse-discutii-old-topic.html)

Griffo 19-06-08 02:20

Re: Diverse discutii
 
Quote:

Originally Posted by DONU' (Post 1600095)
Griffo, lasa comentariile... Esti plictisitor... :lol:

if you say sir...u know something
ia zi si mie cum naiba in seara asta un Audi A4 1.9TDI pana intra 3'a a facut un Golf3 VR6 2.8L,cand Golf'u ia dat a 3'a s-a dus.Amandoi sunt soferi cat de cat experimentati,tipu cu Golf'u se plange de masina ca nu i se mai duce...zii ca tu ai VR'u si stii ce poate sa aiba?!?

shantzu 19-06-08 12:21

Re: Diverse discutii
 
Probabil e rupt motorul in 2 ! mai stim noi pe unii care au fost in aceeasi situatie :lol:
Si daca e 1.9 tdi de 131 de cai, ambele motoare au acelasi cuplu ,deci intelegi cum sta treaba :D

Griffo 19-06-08 13:18

Re: Diverse discutii
 
Quote:

Originally Posted by shantzu (Post 1600589)
Probabil e rupt motorul in 2 ! mai stim noi pe unii care au fost in aceeasi situatie :lol:
Si daca e 1.9 tdi de 131 de cai, ambele motoare au acelasi cuplu ,deci intelegi cum sta treaba :D

da...inteleg,deci e rupt motorul la extrem de merge asa nasol...asta e mersi.astept sa vedem ce zice donu mai exact:P

DONU' 19-06-08 19:54

Re: Diverse discutii
 
VR6-le ala scoate fum albastru?
Poate are segmentzii papatzi. Sa ii ia si el o compresie...
Sa se dea cu un VR6 in mintile lui ca sa vada cum sta.
Sa schimbe uleiul, filtrul de benzina, filtrul de aer (sa nu ia oborisme ca eu unul era sa halesc motorul cu o bataie d-asta de joc) si sa vada ce e de capul lui.
Sa vada si el cat ulei ii mananca la 1000 km...
Daca n-are bujii bune si fishe in regula poate sa piarda o gramada.
Poate sa fi luat bataie si daca a avut benzina proasta.
Sa puna Petrom 99 sau OMV Carrera 100 sau MOL Euro 5, daca vrea sa simta ceva si pe urma, daca iar il bate A4 ala atunci sa se apuce de motor...
Poate trage pana intr-a 3-a si pe urma incepe sa-i patineze ambreiajul...
Sau mai e o chestie, poate A4 trage mai usor pana la treapta 4 si apoi pana-n 400 m vine in fatza la VR.
Poate are mai multe modificari A4 ala...
Sunt o gramada de chestii care trebuie vazute.

ven`u 19-06-08 19:56

Re: Diverse discutii
 
2 Attachment(s)
hai sariti cu parerile :) care da mai bine ?! lateral sau centru ?!

DONU' 19-06-08 19:59

Re: Diverse discutii
 
Daca o faci ca-n prima poza, obligat fortzat trebuie sa faci si plafonul si portbagajul fiindca altfel pare o lucrare neterminata. Asta inseamna sa treci si pe la RAR sa-ti treaca in talon si-n carte bicolor-ul.
Mie imi place si a doua varianta, dar ar trebui incercata si cu oglinzi cu tot.

ven`u 19-06-08 20:04

Re: Diverse discutii
 
merci nea donu`.....la cea cu plafonu m-am gandit si io ... dar problema e ca nu vreau sa trec pe la RAR :D:)
si a doua varianta adica lateralele nu merg cu oglinzi cu tot ... s-ar vedea urat ca dunca pleaca lata de deasupra farului si se subtieaza la terminarea capotei .... si ar da urat sa se ingroase iar !! (parerea mea) voi ce ziceti ?!

tng 19-06-08 20:06

Re: Diverse discutii
 
capota si plafonul ar fi suficient ... portbagaju eventual shave si lasat la culoarea lui normala

Griffo 19-06-08 20:10

Re: Diverse discutii
 
Quote:

Originally Posted by DONU' (Post 1601513)
VR6-le ala scoate fum albastru?
Poate are segmentzii papatzi. Sa ii ia si el o compresie...
Sa se dea cu un VR6 in mintile lui ca sa vada cum sta.
Sa schimbe uleiul, filtrul de benzina, filtrul de aer (sa nu ia oborisme ca eu unul era sa halesc motorul cu o bataie d-asta de joc) si sa vada ce e de capul lui.
Sa vada si el cat ulei ii mananca la 1000 km...
Daca n-are bujii bune si fishe in regula poate sa piarda o gramada.
Poate sa fi luat bataie si daca a avut benzina proasta.
Sa puna Petrom 99 sau OMV Carrera 100 sau MOL Euro 5, daca vrea sa simta ceva si pe urma, daca iar il bate A4 ala atunci sa se apuce de motor...
Poate trage pana intr-a 3-a si pe urma incepe sa-i patineze ambreiajul...
Sau mai e o chestie, poate A4 trage mai usor pana la treapta 4 si apoi pana-n 400 m vine in fatza la VR.
Poate are mai multe modificari A4 ala...
Sunt o gramada de chestii care trebuie vazute.

Merci Donu'le stiam ca ii dai de cap,o sa vorbesc cu el si sa ii spun ce ai zis...vrea sigur sa o faca dar nu stie unde sa se duca si la cine.
Ms mult

Vladz 19-06-08 23:46

Re: Diverse discutii
 
1 Attachment(s)
O maşină a Poliţiei Rurale a fost ridicată ieri după-amiază de pe o stradă din plin-centrul Iaşiului, după ce poliţistul care o conducea a parcat neregulamentar.

Imagini cu inedita captură a utilajului special pentru ridicat maşini al Primăriei Iaşi au fost postate ieri în premieră pe blogul http://orasuliasi.blogspot.ro.

Contactat în legătură cu această situaţie, şeful Inspectoratului Judeţean de Poliţie Iaşi a spus că poliţistul responsabil va trebui să plătească din buzunarul propriu amenda şi taxa aferentă recuperării autovehiculului.

PH86MIN 19-06-08 23:55

Re: Diverse discutii
 
Doamne iti multumesc,ca am apucat sa o vad si pe asta =))

Vladz 20-06-08 00:05

Re: Diverse discutii
 
Primaria municipiului Ploiesti informeaza cetatenii ca începand cu data de 19 iunie 2008, ADPP va relua actiunile de ridicare sau blocare a autoturismelor parcate ilegal pe domeniul public.

Municipalitatea ploiesteana a obtinut decizie favorabila din partea sectiei Contencios – Administrativ a Tribunalului Prahova în procesul pe care îl are cu Prefectura Prahova, legat de activitatea de blocare si ridicare a masinilor parcate neregulamentar pe domeniul public.

Reamintim ca imediat dupa ce HCL nr. 39/2007, 80/2006 si 218/2005 au fost atacate de catre Prefectura Prahova în Contencios Administrativ, Administratia Domeniului Public si Privat Ploiesti a sistat activitatea mentionata mai sus, începand cu data de 15 noiembrie 2007.

În prezent, prin decizia instantei de Contencios –Administrativ hotararile emise de Consiliul Local Ploiesti în acest sector sunt considerate legale si implicit sunt în vigoare.

În acest context, începand de joi, 19 iunie 2008, se va relua actiunea de ridicare sau blocare a autoturismelor parcate ilegal în municipiul Ploiesti.

Astfel, autovehiculele care ocupa neregulamentar zonele verzi, drumurile publice, trotuarele, spatiile cu alta destinatie decat aceea de parcare aflate pe domeniul public sau privat al municipiului Ploiesti si pe care exista indicatoare specifice de ridicare, precum si acelea care nu respecta reglementarile de utilizare a parcarilor publice se vor ridica sau bloca de catre echipajele specializate ale ADPP Ploiesti.

Precizam ca, potrivit actelor normative în vigoare la nivel local, tarifele aferente activitătii de blocări si ridicări autoturisme sunt urmatoarele:

tarif deblocare – 100 lei
eliberarea pe loc a autoturismului în curs de ridicare – 100 lei
eliberarea autoturismului de la parcul de autovehicule ridicate sau abandonate – 200 lei
dupa 48 de ore de la data ridicării autovehiculului se percepe un tarif de depozitare de 6 lei/zi

Griffo 20-06-08 03:40

Re: Diverse discutii
 
Multam Vladz

shantzu 20-06-08 09:41

Re: Diverse discutii
 
Quote:

Originally Posted by razvan24 (Post 1601519)
hai sariti cu parerile :) care da mai bine ?! lateral sau centru ?!

Eu zic sa lasi prostiile de genu asta si sa te apuci te tuning.
Daca chiar vrei sa vopsesti ceva , fa pleoapele si grila in culoarea masinii eventual si bandourile :D

andrei_hrz 20-06-08 12:07

Re: Diverse discutii
 
Quote:

Originally Posted by shantzu (Post 1602403)
Eu zic sa lasi prostiile de genu asta si sa te apuci te tuning.
Daca chiar vrei sa vopsesti ceva , fa pleoapele si grila in culoarea masinii eventual si bandourile :D

de data asta nu am ce sa zic decat ca shantzu are dreptate, si niste jante mai ieftine, orice decat sa dai banii la vopsit.


All times are GMT +2. The time now is 17:57.

- Copyright 2026 4Tuning