![]() |
Re: VW Vento - Proprietari
Quote:
Apropo de locul unde se verifica uleiul de servo,este pe undeva prin portbagaj...CORECT NU ? |
Re: VW Vento - Proprietari
ai volan pe dreapta?
|
Re: VW Vento - Proprietari
ce ma sfatuiti? sa pun arcuri second sau nu?
|
Re: VW Vento - Proprietari
Quote:
|
Re: VW Vento - Proprietari
sunt de acord cu bzsa... tu le inlocuiesti ptr. ca au obosit fizic. pune noi si se va vedea diferenta. bafta!
|
Re: VW Vento - Proprietari
Quote:
|
Re: VW Vento - Proprietari
Quote:
|
Re: VW Vento - Proprietari
…as vrea sa va mai aduc aminte de un anunt mai vechi de al meu…
...am nevoie de 2 distantiere pt. Vento-ul meu...de minim 50mm...maxim 60mm...daca cineva vede anuntul si are asa ceva as dori un pret...am vazut preturile la produsele NOI...de unde, sunt in criza...da adevarul e ca nu imi permit un set nou...multumesc...distantiere in 4 PREZOANE... |
Re: VW Vento - Proprietari
Quote:
Depinde la cat gasesti piesele ,pe mine ma costat cam 300 euro cu tot cu freon si prelungit o conducta . Asta pentru ca le-am montat eu si am facut si instalatia m-a ajutat cineva cu o schema ,nu prea corespundeau firele dar a fost simplu .Toata treaba dureaza 1 zi maxim 1 zi jumate |
Re: VW Vento - Proprietari
Quote:
|
Re: VW Vento - Proprietari
Quote:
|
Re: VW Vento - Proprietari
A/C cu montaj inclus pentru cine vine in Timisoara - 1000 lei
|
Re: VW Vento - Proprietari
Quote:
|
Re: VW Vento - Proprietari
Quote:
|
Re: VW Vento - Proprietari
1 Attachment(s)
Pentru colegul mafteicon schema montării filtrului de ulei
|
Re: VW Vento - Proprietari
tot respectul ptr. colegul Paul! O seara buna!
|
Re: VW Vento - Proprietari
1 Attachment(s)
Buna,
am o mica problema,sper sa ma ajutati,azi am desfacut bordul si dupa ce am montat totul la loc am observat ca la comutatorul de lumini nu mai ard becurile,mentionez ca restul becurilor interioare functioneaza,am atasat si o poza in care am incercuit cu galben portiunile unde ard becurile si cu verde unde nu ard,din ce motiv nu mai merg becurile alea? |
Re: VW Vento - Proprietari
sal. o idee: trage blocul afara si verifica cu o surubelnita (prin impingere) daca toti papucii au intrat in cei de pe bloc. daca gasesti unul mai in afara celorlalti, ala este vinovat. Succes!!
|
Re: VW Vento - Proprietari
2 Attachment(s)
Va salut,din nou,dupa inca vreo 5 masini schimbate,(ford mondeo 3,passat b4,astra g benz,astra g diesel,opel vectra...)am revenit la vento,TDi 90 cp,de care sunt extra multumit!Vreau insa sa ma ajutati cu ceva: de unde fac rost la pret bun de pragul de plastic ornamental,pe partea dreapta?in magazin e 200ron,si as mai dori sa intreb pe cei care cunosc,pe unde poate sa-mi prelinga ulei...pe sub/in sspatele filtrului de ulei al masinii...e umed...aveti idee ce garnitura e pe acolo?? aaa si la rola intinzatoare a curelei de accesorii,pot sa o intind un pic mai tare? ca face zgomot..in rest masina e super,nu ma simt la consum,trage de numa,nu consuma gram de ulei,nu scoate fum nici dimineata la prima cheie...am luat-o de la cineva care a SUPER intretinut-o.
|
Re: VW Vento - Proprietari
Quote:
|
Re: VW Vento - Proprietari
Daniel , inainte de toate poti sa verifici singur un lucru simplu dar murdar:scoate filtru de ulei,spala bine toata mizeria de peste tot si pe piesa pe care se insurubeaza filtrul,in partea de sus ai sa dai de o piulita. aceea piulita sigur sa slabit. incearca sa o strangi cu simt de raspundere...daca dupa o perioada tot umezeste gasesti la mag. piese auto:doua garnituri, una de la racitor (daca ai asa ceva,se verifica daca ai doua furtune deasupra filtrului) si una de la suport racitor si bloc motor...iar cu rola schimb-o ca nu ai ce sa-i faci (rulment uzat,uscat este o piesa ieftina si importanta. ..sper sa rezolvi problemele..BAFTA!
|
Re: VW Vento - Proprietari
Bine,am sa ma uit cand o sa ii fac schimbul de ulei,iar rola aia o sa vad la un magazin cat costa.
|
Re: VW Vento - Proprietari
Quote:
Poti sta la mine daca e... rezolvam noi cumva |
Re: VW Vento - Proprietari
Quote:
|
Re: VW Vento - Proprietari
Quote:
|
Re: VW Vento - Proprietari
salut am si eu un vento si as dorii sa-i fac pragurile pt ca asta este boala lor daca stie cineva un tinichigiu bun in bucuresti sau in apropiere multumesc anticipat [un bip 0723254709]:lol:
|
Re: VW Vento - Proprietari
salut stie cineva sa imi spuna cum aflu codul la cass beta la un vento? e universal sau individual la fiecare masina altul..? multumesc mult
|
Re: VW Vento - Proprietari
stie careva un vento sau un pasat ca acest model...: http://volkswagen.anunturi-auto.4tun...-10066286.html unde as putea gasi la schimb cu a mea???
|
Thermotronic
Salut...Am si yo un vw vento 1.8 GL din 1993.
Am o intrebare ce e thermotronicu ala ?:?: |
Re: VW Vento - Proprietari
am si eu thermotronic ...cand este dat pe caldura, acesta mentine temp. pe care tu o setezi din butonul din mijloc...ex: 20,22 24 grade.
temp. setata va fi optima in mers si la viteza constanta ;) |
Re: VW Vento - Proprietari
Ms mult...Mai am o intrebare trapa nu are siguranta ?am trapa electrica dau de pe buton so deschid si nimic nici un semn ca misca...ori o fii motorasu stricat?
|
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
2 Attachment(s)
salutari...am si eu un vento din 95...1.9TDI, 90cai..sper sa va placa
|
Re: VW Vento - Proprietari
identic ca al meu ..culoare an motor ... :d sal poti sanatos.... cum stai cu rugina?
https://forum.4tuning.ro/120-masina-m...ml#post3619531 |
Re: VW Vento - Proprietari
Am avut probleme cu trapa, ploua inauntru....pe la portbagaj o aparut ceva rugina....si la pragu din stanga. Si pe portbagaj am si eu probleme cu lacu...
|
Re: VW Vento - Proprietari
trebuie curatata scurgerea si nu mai ploua in masina
|
Re: VW Vento - Proprietari
ce parere aveti de pragurile exterioare de tabla de la firma aceasta http://www.autokarma.ro/Produse.aspx...terior%20tabla
sunt ok? sunt doar de aspect sau ai si rezistenta...la mine sa cam infundat pragu ...si mie cam frica sa il mai ridic pe cric.... iar acestea se potrivesc bine pe vento? http://www.autokarma.ro/Produse.aspx...nament%20aripa as fi interesat de ele...am ceva rugin la aripi...si dupa ce curat bine as pune aceste ornamente pentru a scuti o vopsire care este mai costisitoare |
Re: VW Vento - Proprietari
eu nici nu m-as gandi la ornamente .....
sau daca vrei sa schimbi segemntii de aripa dupa 2 ani ..poti sa iti pui |
Re: VW Vento - Proprietari
Am o problema...cand plec de pe loc se aude un scartzait de curea....si cand dau cu spatele la fel...dupa nu mai suna nimic....ce poate fi?
|
Re: VW Vento - Proprietari
ceau as dori si eu ac pe masina se poate sa vb mai mult pe mess?? d-mi id tau Sebastian pe pv mersi mult
|
Re: VW Vento - Proprietari
s3b4s7i4n e id meu
|
| All times are GMT +2. The time now is 01:46. |
- Copyright 2026 4Tuning