Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Virtual Tuning 3D (https://forum.4tuning.ro/162-virtual-tuning-3d.html)
-   -   Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii (https://forum.4tuning.ro/162-virtual-tuning-3d/9522-tips-and-tricks-intrebari-and-raspunsuri-discutii.html)

Mitza_pk 05-08-08 20:41

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
1 Attachment(s)
din nou am o problema:D:oops: mi au disparit sagesile (in imaginea de mai jos) stie careva problema:cry:

D_DooM 05-08-08 23:24

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
apasa p X

Pion33r 06-08-08 19:06

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
1 Attachment(s)
sal alz ...

cine are un blueprint cu opel omega ca cel din poza?

Spookie 11-08-08 18:35

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
Am o problema.. am invatat cum se aseaza blueprinturile dar se vad la rezolutie foarte mica.. se vad pozele in patratele , are cineva idee de ce ? :D

Cobra2007 11-08-08 19:59

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
:???: da un print

ruver 11-08-08 20:20

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
1 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by Spookie (Post 1690782)
Am o problema..

Uite aici

Spookie 12-08-08 12:32

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
Mersi , acum am alta problema , cred ca e de la placa video , cand mut obiectele sau pun mousul pe sagetile alea 3 "x,y,z" imi dispar blueprinturile , am placa video 7600GS 512. Pe open gl nu facea asa figuri dar se vedeau blueprinturile la rezolutie foarte mica..

Cobra2007 12-08-08 12:46

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
apasa pe "o"....cred :???:

Spookie 12-08-08 16:30

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
Mersi , nu stiu ce am facut cand am apasat pe o dar e bine ca nu mai face ca inainte.. :D

Cobra2007 15-08-08 00:41

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
baieti e vreo diferenta mare dintre bump si displace ? stiu k displace'u scoate in evidenta mai bine textura si are un efect mai bun dar nu prea stiu sa-l folosesc pare complikt, aveti tutoriale pt displace ? sau vreun efect bun cu bumpu ? Ideea e k vreau sa scot in evidenta niste piatra de munte k sa dea kt mai real.

Cobra2007 16-08-08 00:27

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
am rezolvat problema :D o spun acu si pt cei ce nu stiu : Metoda Simpla
Adaugi textura p un obiect, ii dai "convert to editable poly" dupa kre te duci jos in meniu de editare unde scrie "Subdivision Displacement" bifezi acea casutza "S.D" si selectezi High, dupa aia intrii in meniu de materiale si bagi aceiasi textura jos in sectiunea displacement dupa care te joci cu parametrii :D.

P.S : Va rog mult de tot cine cunoaste acel forum in limba chineza unde se sheruieste cam orice de la evermotion please sa-mi dea si mie link p privat daca nu se poate aici.Multumesc Sanatate. :D

D_DooM 16-08-08 00:47

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
trimitemi si mie daca aflii ... sar'na

Cobra2007 30-08-08 15:22

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
1 Attachment(s)
Doom n-am gasit, am cautat de mi-au venit spumele :cry:
stiti vreunu cum pot scoate in relief craniu asta ? cu displace, stiu..dar cum :D
multam frumos.

D_DooM 30-08-08 22:28

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
io zic k mere si q bump sa faci ... gasesti un craniu il faci ...si tranzitia dintra alb si negru sa nu fie prea brusca daca vrei cva c sa para k ies din piatra ... si dai la bump mai mare d 30 acolo

ruver 31-08-08 21:32

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
cel mai bine modelat si facut normal map


All times are GMT +2. The time now is 16:56.

- Copyright 2026 4Tuning