Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea Dacia (https://forum.4tuning.ro/109-masina-mea-dacia.html)
-   -   Dacia 1310 HAI HUY (https://forum.4tuning.ro/109-masina-mea-dacia/215094-dacia-1310-hai-huy.html)

kowally 01-01-12 20:01

Re: Dacia 1310 HAI HUY
 
Spoilerul daca nu vrei sa il repari si vrei sa il arunci poti sa mi-l dai mie :D sa vad dac pot sa fac ceva cu el .Fac cinste .;)

Si in legatura cu toba eu as zice sa faci ceva in stil japonez , adica pe partea dreapta .Si sa pui decat un final nu amandoua una langa alta .Imi plac modificarile care se observa din a doua privire .

DJBOSS 03-01-12 16:52

Re: Dacia 1310 HAI HUY
 
7 Attachment(s)
Si am inceput munca la huy pe 2012,astazi am lucrat umpic la evacuare,datorita faptului ca aseara sa intampalt o extorsiune a unui rateu , mi sa spart toba de mijloc,asa ca astazi am schimbat si am teava,se aude foarte tare acum trebuie si ultima toba s-o schimb ,atasez ceva pzoe din timpu lucrari si un filmulet.
https://www.youtube.com/watch?v=SLolv...ature=youtu.be

vasy-alex 09-01-12 21:40

Re: Dacia 1310 HAI HUY
 
mi se pare mie s-au a fost sudata in electric?:-?....oricum se aude marfa!!!si eu am facut acelasi lucru doar ca am taiat intermediara si an sudat teava de colo-colo.....iar apoi am acoperito...deci intermediara a ramas de forma sa nu am probleme cu caschetarii:D

AndreiHTX 27-01-12 12:49

Re: Dacia 1310 HAI HUY
 
arata bine masina ta : ) in poza asta aveai taiat din amortizor? https://forum.4tuning.ro/attachment.p...4&d=1324715808

DJBOSS 27-01-12 19:31

Re: Dacia 1310 HAI HUY
 
Quote:

Originally Posted by AndreiHTX (Post 4849911)
arata bine masina ta : ) in poza asta aveai taiat din amortizor? https://forum.4tuning.ro/attachment.p...4&d=1324715808

nu ,nu aveam taiat nu stiu ce o sa fac acum ca, jantele alea o sa le montez pe toate rotile si atunci ,mi-a atins asa cum era...
Credca o sa umblu dinou la aripi...pe spate voi umbla sigur dinou pt ca ,am de gand sa o cobor mult mai jos

AndreiHTX 27-01-12 22:01

Re: Dacia 1310 HAI HUY
 
multumesc pentru raspuns! spor la treaba in continuare! o sugestie.. niste ATS CUP sunt de parere ca ar aranja-o !

DJBOSS 27-01-12 22:03

Re: Dacia 1310 HAI HUY
 
Quote:

Originally Posted by AndreiHTX (Post 4850709)
multumesc pentru raspuns! spor la treaba in continuare! o sugestie.. niste ATS CUP sunt de parere ca ar aranja-o !

stiu...sunt frumoase dar am probleme foarte des cu pol nam ce face stau momentan pe 13

R.Equinox 27-01-12 22:04

Re: Dacia 1310 HAI HUY
 
Quote:

Originally Posted by DJBOSS (Post 4850715)
stiu...sunt frumoase dar am probleme foarte des cu pol nam ce face stau momentan pe 13

Ai rezolvat ceva cu grila si capota?...si usa dreapta pasager?....Apucate si tu de tabla putin..mai aranjeazo....Bafta cu masinuta...

DJBOSS 27-01-12 22:35

Re: Dacia 1310 HAI HUY
 
1 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by R.Equinox (Post 4850716)
Ai rezolvat ceva cu grila si capota?...si usa dreapta pasager?....Apucate si tu de tabla putin..mai aranjeazo....Bafta cu masinuta...

urmeaza dupa ce trece geru asta si zapada..vor fi vopsite aripile usile spate,aceea mod la numar spate si credca si captoa acolo,grila aia imediat se face nui problema,totu este sa treaca frigu..
Astazi am puso la punct cu motoru , pentru buna fuctionare pe timp de iarna si de luni in colo cand imi iau permisu de la pol incep sa umblu dinou cu ea la vedere :lol::lol::lol::lol: o poza de sezon

uN_DuC 29-01-12 20:02

Re: Dacia 1310 HAI HUY
 
ce ai lucrat de ti-a ajuns permisu pe mana domnilor de la politie ? :)

chyryCRY 31-01-12 14:05

Re: Dacia 1310 HAI HUY
 
3 Attachment(s)
Am avut si eu oz-uri lafel pe fosta Corsa si pot sa spun ca sunt destul de grele ... sunt replica dupa Alpina ... ... Sa le folosesti cu placere dale o culoare frumoasa :) Bafta in continuare cu ce iti propui ...

DJBOSS 31-01-12 14:12

Re: Dacia 1310 HAI HUY
 
Quote:

Originally Posted by chyryCRY (Post 4857059)
Am avut si eu oz-uri lafel pe fosta Corsa si pot sa spun ca sunt destul de grele ... sunt replica dupa Alpina ... ... Sa le folosesti cu placere dale o culoare frumoasa :) Bafta in continuare cu ce iti propui ...

Multumesc chyryCRY iti zic sincer misepar mai grele jantele de tabla decat acelea...culoarea o sa le fac auriu ca, acelea de la subaru

chyryCRY 31-01-12 14:13

Re: Dacia 1310 HAI HUY
 
Quote:

Originally Posted by DJBOSS (Post 4857070)
Multumesc chyryCRY iti zic sincer misepar mai grele jantele de tabla decat acelea...culoarea o sa le fac auriu ca, acelea de la subaru

Buna idee ... succesuri :D asteptam sa vedem !

BUBa^^^ 31-01-12 14:40

Re: Dacia 1310 HAI HUY
 
As avea si eu o intrebare.Buza din fata de la ce masina e?

DJBOSS 31-01-12 14:41

Re: Dacia 1310 HAI HUY
 
Quote:

Originally Posted by BUBa^^^ (Post 4857098)
As avea si eu o intrebare.Buza din fata de la ce masina e?

Golf 3


All times are GMT +2. The time now is 21:03.

- Copyright 2026 4Tuning