Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea BMW Seria 3 (https://forum.4tuning.ro/643-masina-mea-bmw-seria-3.html)
-   -   E46 - B 55 RTK 318 ci (https://forum.4tuning.ro/643-masina-mea-bmw-seria-3/163303-e46-55-rtk-318-a.html)

Mario_Dub 10-10-11 11:10

Re: E46 - B 55 RTK 318 ci
 
pai robert la greutatea ta iti faci griji ca rupi scaunul soferului? cred ca o sa fie for life in mainile tale, sau mai bine zis sub greutatea ta:D incet incet se contureaza ce vorbeam noi mai demult legat de cum am vrea sa arate masinile fiecaruia, deh la tine ceva mai multi pasi facuti pana sa ajung si eu la e36:) bafta in continuare

ps: daca vrei sa revopsesti pielea sa-i dai acel aspect de nou/lucios te pot ajuta, am deja ceva experienta :)

plictisit 15-10-11 11:35

Re: E46 - B 55 RTK 318 ci
 
@ bmnwa: mersi, cred ca mai dureaza putin pana ajunge zapada si in bucuresti :lol:
@ sax: indeed
@ catalin: mersi, si tie
@ marius: nu era vorba de greutate :lol: e o mica ruptura in alcantara, care sper imi e sa nu se mareasca .. inca nu am facut nimic cu ea, doar asezat cu grija ^ ^ oricum nu prea am mai mers cu masina, si de pielea normala iti zic daca e, dar sunt multumit de starea in care se prezinta pentru moment

updates: mi-a mai disparut un set de capace de ventile :lol: chiar asa se bucura lumea la niste capace cu sigla bmw ? :shock: am luat un set de rezerva de cand am ramas fara ele ultima oara, ma gandeam ca o sa se intample .. iar :rolleyes2

expres 15-10-11 12:07

Re: E46 - B 55 RTK 318 ci
 
arata super

ai probleme daca (mai) bagi 4 persoane in ea ? ma refer daca freaca etc :D

ovidiu89 15-10-11 12:10

Re: E46 - B 55 RTK 318 ci
 
Stai linistit ca se fura capacelele alea in prostie si mie mi le-au furat cu tot cu antifurtu masii. S-au prins fraierii si vin cu imbusu dupa ei:lol:

danielsun23 15-10-11 16:08

Re: E46 - B 55 RTK 318 ci
 
Eu am ramas azinoapte fara ele =)) si mai aveam doar 2 din 4 . Probabil s-au intors dupa ele :)) M-am lecuit , nu mai bun capace ...

plictisit 15-10-11 22:15

Re: E46 - B 55 RTK 318 ci
 
@ expres: nu am mai mers cu 4 in masina de cand mi-am pus suspensia .. am mers doar de 2 ori cu 3, pe cand nu aveam aripile roluite foarte mult si imi atingea destul de urat, acum inca nu am testat cu 3, de 4 nu stiu ce sa zic :lol:
@ ovidiu: pai d-aia nici nu mi-am mai luat cu antifurt, pe langa ca imi era sa nu se blocheze pe ventil, ca parea ca intra mizerie pe la surubul ala mic
@ danielsun: sunt ca painea calda capacele astea :lol:

crysty.bobok 15-10-11 22:24

Re: E46 - B 55 RTK 318 ci
 
Quote:

Originally Posted by plictisit (Post 4647629)
@ expres: nu am mai mers cu 4 in masina de cand mi-am pus suspensia .. am mers doar de 2 ori cu 3, pe cand nu aveam aripile roluite foarte mult si imi atingea destul de urat, acum inca nu am testat cu 3, de 4 nu stiu ce sa zic :lol:
@ ovidiu: pai d-aia nici nu mi-am mai luat cu antifurt, pe langa ca imi era sa nu se blocheze pe ventil, ca parea ca intra mizerie pe la surubul ala mic
@ danielsun: sunt ca painea calda capacele astea :lol:

Nu știu dacă ți-am arătat ... dar eu capacele le țin în mașină, pe roată am capace negre, simple!
Nu risc :)) !

Gutuie 15-10-11 22:40

Re: E46 - B 55 RTK 318 ci
 
Quote:

Originally Posted by plictisit (Post 4646353)
updates: mi-a mai disparut un set de capace de ventile :lol: chiar asa se bucura lumea la niste capace cu sigla bmw ? :shock: am luat un set de rezerva de cand am ramas fara ele ultima oara, ma gandeam ca o sa se intample .. iar :rolleyes2

Si eu am ramas fara, dar numai ca eu le pusesem la bicicleta ... si mai era si cu iron cross ... cel mai aiurea e ca nu cred ca mai gasesc sa cumpar din alea :| ...

rbu_tuninq 16-10-11 19:06

Re: E46 - B 55 RTK 318 ci
 
frumoasa masinuta :P ....rog de unde ai luat tunele de aer pt m tech II...merci...bafta

plictisit 16-10-11 19:28

Re: E46 - B 55 RTK 318 ci
 
@ gutuie: trist :rolleyes2
@ rbu_tuning: mersi, de la bavaria

Jbwkzz 17-10-11 15:57

Re: E46 - B 55 RTK 318 ci
 
Frumoasa masina sa ai grija de ea ! :rolleyes2

plictisit 22-10-11 00:53

Re: E46 - B 55 RTK 318 ci
 
mersi

in seara asta am testat daca imi atinge cu 3 persoane, la mers normal nu, si la intrat mai tare in curbe daca e vreo denivelare sau ceva parca sterge foarte putin .. oricum nu cat atingea inainte macar in nici un caz, per total sunt multumit de cum se comporta cu 3, 4 nu stiu daca o sa vada, e discutabil, + am mai ramas fara INCA un set de capace de ventile .. sau partial, 3/4 lipsesc, mi-a lasat unul, chiar asa frate al 3-lea set ? se pare ca s-a abonat cineva la masina mea, capace de ventil moka ftw, abia le pusesem pe astea de cateva zile, trist.

BMnWA 22-10-11 01:20

Re: E46 - B 55 RTK 318 ci
 
bucura-te mai bine de grilele,bandourile si proiectoarele ce ti-au ramas :D

plictisit 22-10-11 01:38

Re: E46 - B 55 RTK 318 ci
 
de grile si bandouri ma bucur, proiectoare nu am :lol:

sprinter 22-10-11 15:13

Re: E46 - B 55 RTK 318 ci
 
sa zici mersi ca nu s a abonat cineva la jante :lol:


All times are GMT +2. The time now is 12:55.

- Copyright 2026 4Tuning