![]() |
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
2 Attachment(s)
Poftim vray.
Baieti am si eu o problema cu care ma confrunt de cateva zile numai pot de nervi :evil: am luat o lucrare dupa net si am vrut sa fac si eu una la fel ca sa vad daca pot ajunge la acelasi efect de lumina si am 2 probleme pe care nu stiu ce draq sa le mai fac. 1. Nu reusesc sa fac efectu de bump de pe cladire sa apara mai bine (mentionez ca daca maresc intensitatea soarelui nu se mai vede nimik). 2. Nu stiu cum sa fac sa maresc intensitatea de umbra. Daca stie cineva cu ce as putea sa rezolv astea si cum sa ma invete si p mine va rog. P.s : stiu k nu e reusita a mea, nu ma intereseaza sa o copiez 100%, ma intereseaza doar acele chestii. |
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
daca umblii la lumini la shadow bias acolo ... q cat e mai mare biasu q atat umbra e mai deasa si mai restransa in juru obiectului
|
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
no changes :???:
|
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
eu nu cred ca acela de pe cladire este bump....mai degraba e modelat.;)
|
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
ok sa zicem k e asa cum spui tu...dar textura ? totusi se vede chiar daca intensitatea soarelui este mai mare...
@deci nu stie nimeni nu ? :)) pfoai... |
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
Unde gasesc optiunea "cap" in 3ds max 7? :| Sau cum mai pot umple golul din mijlocu' jantelor?
|
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
apasa p border si uitate putin mai jos si ai cap
|
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
Asa , ms , il caut de 30 minute mama lui de cap..
|
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
Mersi pentru Vray:D
|
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
eh asta e pana la urma ma las batut daca nu stie nimeni...am sa mai incerc eu p draq in patru :D k nah...pana la urma (k'ntodeauna) toti o scoatem singuri la capat :D
|
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
sal....
ia uitate peste tutorialu asta, poate te ajuta cu ceva ;) http://www.3dm3.com/tutorials/mental_ray_exterior/ |
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
ms frumos, as fi preferat totusi pentru vray k sunt obijnuit cu el dar o dau si p mental daca e nevoie :D
|
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
am si eu o problema care stie un tutorial cum sa fac faruri plz help me. am cautat de mi-a venit rau am gasit unele dar nu explica deloc:cry:
|
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
|
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
mersi mult chear lam cautat da nu lam gasit ala de pe situ lui grigo mie nu imi mere oricum mersi
|
| All times are GMT +2. The time now is 21:15. |
- Copyright 2026 4Tuning