Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Femei (https://forum.4tuning.ro/28-femei.html)
-   -   Femeia ... (https://forum.4tuning.ro/28-femei/5688-femeia.html)

Sasha 09-08-08 10:52

Re: Femeia ...
 
/: ) o femeie sa recunoasca ca e urata???Unde ai vazut asa ceva??:lol: Vorba aia nu recunosc ei barbatii, da apoi femeile =))=))

j.v.l 09-08-08 19:40

Re: Femeia ...
 
ba e cat se poate de relativa si am sa ma explic:

ex 1: cand tu ca femeie te ingrijesti, te duci la un coafor, la o manichiura, la un pensat, epilat etc e ok, nimic de zis. dupa astea, te machiezi frumos cum consideri tu ca e trendy, fancy, posh ( si alte adjective pt "la moda" ) dupa ce ai studiat 7656745876496875 de reviste. Booooooon. Te duci la intalnire crezand ca esti zana zanelor ( nu ca n-ar fi adevarat) si ghici cu ce te intampina al tau iubit: "imi place mai mult de tine cand esti nemachiata; esti mai frumoasa fara toate cosmeticalele astea pe fata!".

ex 2: te trezesti de dimineata cu parul valvoi, nemachiata etc. te duci la oglinda si iti vine sa o spargi. vine el si-ti spune: "esti asa frumoasa cand te trezesti de dimineata" :lol: - la faza inca am dubii in privinta barbatilor, in sensul ca mai mint si ei frumos cateodata

Pinky 09-08-08 20:39

Re: Femeia ...
 
Quote:

Originally Posted by !Sasha (Post 1687148)
/: ) o femeie sa recunoasca ca e urata???Unde ai vazut asa ceva??:lol: Vorba aia nu recunosc ei barbatii, da apoi femeile =))=))

sa recunoasca macar ca n-are simtu umorului ;)

cum zice si vb din popor...barbatu tre sa fie mai frumos decat dracu :) and that seems quit an easy task :P

Pinky 09-08-08 20:50

Re: Femeia ...
 
Quote:

Originally Posted by j.v.l (Post 1687845)
ba e cat se poate de relativa si am sa ma explic:

ex 1: cand tu ca femeie te ingrijesti, te duci la un coafor, la o manichiura, la un pensat, epilat etc e ok, nimic de zis. dupa astea, te machiezi frumos cum consideri tu ca e trendy, fancy, posh ( si alte adjective pt "la moda" ) dupa ce ai studiat 7656745876496875 de reviste. Booooooon. Te duci la intalnire crezand ca esti zana zanelor ( nu ca n-ar fi adevarat) si ghici cu ce te intampina al tau iubit: "imi place mai mult de tine cand esti nemachiata; esti mai frumoasa fara toate cosmeticalele astea pe fata!".

ex 2: te trezesti de dimineata cu parul valvoi, nemachiata etc. te duci la oglinda si iti vine sa o spargi. vine el si-ti spune: "esti asa frumoasa cand te trezesti de dimineata" :lol: - la faza inca am dubii in privinta barbatilor, in sensul ca mai mint si ei frumos cateodata

pai saracu baiat.. daca coafura = freza aia emo cu bretonu pana in nas sa se acopere fruntea (etalon al inteligentei?), manichiura = mov cu stelutze roz, pensat = 2 dungi punctiforme deasupra ochilor, machiar = war paint aruncat cu galeata peste fata, reviste = cosmo, bolero si alte epopei pe tema 'cum sa te porti cand baiatu te atinge pe fesa' si daca te mai crezi si zana lu peste prajit.... pai repet - saracu baiat... normal ca fuge ca molia de raid.

daca totu e dichisit cu gust, ori baiatu e bou ori... well - baiatu e bou :P

j.v.l 09-08-08 21:31

Re: Femeia ...
 
Quote:

Originally Posted by Pinky (Post 1687944)
daca totu e dichisit cu gust, ori baiatu e bou ori... well - baiatu e bou :P

q.e.d.

aleks 09-08-08 21:40

Re: Femeia ...
 
sau nu-i place de aia, cu tot cu bunul ei gust cu tot....
femei cu bun gust, dar sterse ca si cum nu ar exista, stiu destule, si nu am iesit/ramas cu ele pe motiv ca nu ma atrageau cu nimic, si bou nu sunt, decat in masura in care boul e biped, judeca peste medie si prefera o seara de condus prin noapte(de exemplu) uneia de rumegat, linistit, la casa lui...

EvLSant0S 10-08-08 00:10

Re: Femeia ...
 
Quote:

Originally Posted by Pinky (Post 1687944)
pai saracu baiat.. daca coafura = freza aia emo cu bretonu pana in nas sa se acopere fruntea (etalon al inteligentei?), manichiura = mov cu stelutze roz, pensat = 2 dungi punctiforme deasupra ochilor, machiar = war paint aruncat cu galeata peste fata, reviste = cosmo, bolero si alte epopei pe tema 'cum sa te porti cand baiatu te atinge pe fesa' si daca te mai crezi si zana lu peste prajit.... pai repet - saracu baiat... normal ca fuge ca molia de raid.

daca totu e dichisit cu gust, ori baiatu e bou ori... well - baiatu e bou :P

machiajul e o masca :)
de ce incercati sa fiti ceea ce NU sunteti ..
de ce ne stricati diminetzile ?
de ce cititi 10000000000 de reviste ABSOLUT INUTILE
despre cum sa te machiezi, cum sa te imbraci, si etc ..
sunteti frumoase asa cum sunteti, nu va trebuie machiaje ..
bottom line, nu va mai mascati atat .. ca dimineata oricum se vede produsul adevarat..
si ce sens are sa te amagesti ca iesi c-o bunaciune cand de fapt dimineata e praf ..
in fine, n-are sens discutia



mi se pare incredibil cum la 24 de ani sustii ca un baiat e bou pentru ca nu va inghite machiate ..
poate ca unii nu vor pisde machiate toata viata..
in plus te rog frumos sa nu mai crezi ce-ti spune o revista ca e frumos
crezi ca e frumos ce crezi TU ca e frumos, nu un cacat de revista ..
ca e de fapt perceptia lor, nu a ta . ok ? :)

j.v.l 10-08-08 06:32

Re: Femeia ...
 
Quote:

Originally Posted by EvLSant0S (Post 1688191)
crezi ca e frumos ce crezi TU ca e frumos, nu un cacat de revista ..
ca e de fapt perceptia lor, nu a ta . ok ? :)

qed again - frumusetea e relativa :)

Pinky 10-08-08 19:14

Re: Femeia ...
 
subscriu la santos...

'crezi ce vrea **** ta, nu-ti daram eu visele" :D:D

j.v.l 10-08-08 19:59

Re: Femeia ...
 
Quote:

Originally Posted by Pinky (Post 1689196)
subscriu la santos...

'crezi ce vrea **** ta, nu-ti daram eu visele" :D:D

sa intelegem ca te-ai convins de relativitatea frumusetii?
erai foarte revoltat pe tema asta in pagina anterioara


All times are GMT +2. The time now is 21:09.

- Copyright 2026 4Tuning