Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Tg-Jiu (https://forum.4tuning.ro/415-tg-jiu.html)
-   -   Cele mai tari masini vazute in Tg-Jiu (https://forum.4tuning.ro/415-tg-jiu/48362-tari-masini-vazute-tg-jiu.html)

andy4M3 08-03-10 13:30

Re: Cele mai tari masini vazute in Tg-Jiu
 
Nu stu ce va agitati atata cu consumu:sad: Vrei masina sa fuga si sa faci senzati ??? ( NU TE GANDESTI LA CONSUM ) ;) Asta cu consumu chiar mi se pare o prostie. NUMAI BINE:peace::peace::peace:



P.S Cine vrea consum mic si senzati sa isi ia Kart sa se dea prin curte cu 2L de benzina toata ziua:-):-):lol:

MarioCrT 08-03-10 13:39

Re: Cele mai tari masini vazute in Tg-Jiu
 
Quote:

Originally Posted by andy4M3 (Post 3160054)
P.S Cine vrea consum mic si senzati sa isi ia Kart sa se dea prin curte cu 2L de benzina toata ziua:-):-):lol:

Imi mai trebuie 1 kart si o curte unde sa ma dau si e perfect . :boogy:

andy4M3 08-03-10 13:44

Re: Cele mai tari masini vazute in Tg-Jiu
 
Quote:

Originally Posted by MarioCrT (Post 3160098)
Imi mai trebuie 1 kart si o curte unde sa ma dau si e perfect . :boogy:

Curtea ti-o ofer eu. Adu tu kartu ( poate mi-l mai dai si mie din cand in cand ):lol::lol::lol:

rozynel 08-03-10 13:57

Re: Cele mai tari masini vazute in Tg-Jiu
 
Quote:

Originally Posted by MarioCrT (Post 3159952)
Pai 20 -23 cum am zis eu , nu 30-35 % . sa fim seriosi .


fitanu a zis ca 30 ia masina lui si probabil are mercedes din cate vad la avatar... foarte vechi..

Nu ai de unde sa sti cat ii consuma poate are el modificari facute sau poate are probleme pe la motor... ;) Tot ce e posibil


pana la urma daca ne gandim mai bine cu 6..8 mil salariu pe luna nu prea iti permiti sa "nu te uiti la consum". Nu cred ii convine vreunuia dintre voi sa isi dea tot salariul doar pe benzina ...:D

Daca voi aveti un venit de peste 1000 euro pe luna... atunci intradevar nu are rost sa va uitati la rezervor... bagati fara numar :P

Si totusi fie sarac fie bogat cred ca oricui ii place sa mai lipeasca picioru de acceleratie ;) fie ca se uita la consum fie ca nu...

paul11pap 08-03-10 22:37

4 Attachment(s)
in legatura cu RS-ul il cunosc eu pe tip Il cheama Alex a dat 30 mii pe masina noua ...mi-a zis ca la cum se da cu ea ii consuma cam 15-16

x6 hamann, scuze manu ca am postat asa tarziu

fitanu-vasi 11-03-10 17:16

Re: Cele mai tari masini vazute in Tg-Jiu
 
Quote:

Originally Posted by rozynel (Post 3160145)
fitanu a zis ca 30 ia masina lui si probabil are mercedes din cate vad la avatar... foarte vechi..

Nu ai de unde sa sti cat ii consuma poate are el modificari facute sau poate are probleme pe la motor... ;) Tot ce e posibil


pana la urma daca ne gandim mai bine cu 6..8 mil salariu pe luna nu prea iti permiti sa "nu te uiti la consum". Nu cred ii convine vreunuia dintre voi sa isi dea tot salariul doar pe benzina ...:D

Daca voi aveti un venit de peste 1000 euro pe luna... atunci intradevar nu are rost sa va uitati la rezervor... bagati fara numar :P

Si totusi fie sarac fie bogat cred ca oricui ii place sa mai lipeasca picioru de acceleratie ;) fie ca se uita la consum fie ca nu...

DA este mercedes 500 sel din 84, si consuma atat de mult pentru ca are motorasu cam mare: v8 de 4973 cmc, si atunci consumu se justifica.

wolverine 11-03-10 18:12

Re: Cele mai tari masini vazute in Tg-Jiu
 
din cate stiam eu la 5000cmc mercedes are v12...

fitanu-vasi 12-03-10 15:19

Re: Cele mai tari masini vazute in Tg-Jiu
 
In legatura cu consumu de 30 de litri ,uni baieti de pe forum m-au inteles gresit, da e adevarat consuma 30% daca mergi numai cu 240 de km/h, dar daca mergi cu pana la 100-110 km/h atunci consumu scade pe la 12,5-13l la %.

Shortround 14-03-10 21:12

Re: Cele mai tari masini vazute in Tg-Jiu
 
Quote:

Originally Posted by paul11pap (Post 3128518)
in tg jiu s600 greu imi vine sa cred

E demult pe oras Paul. Respectivul din cite stiu e din Bucuresti. Pe aici are o invirteala, doua.. si cam atit :)

Cauta pe youtube Best Cars Ever seen in Tg-Jiu sau ceva de genul. A mai fost postat de atitea ori. O sa vezi ca e S600'le ala postat acolo :)

Shortround 14-03-10 21:16

Re: Cele mai tari masini vazute in Tg-Jiu
 
Quote:

Originally Posted by aabbcc (Post 3113114)
habitu, floarea, lemnaru, goeru .. cine ? si cand ?

hmm :) nu prea imi place ca iti pastrezi anonimatul.

Tin sa iti spun ca singura achizitie care ar fi sa o faca tata (cel cu rosu) ar fi un Audi RS4 B7 pentru mine.. asta, DACA AR FI SA FACA O ACHIZITIE.

La ora actuala cu ML63AMG, S500L 4M, C280 4M, ML400CDI, CLS500 (asta asa ca sa ma laud putin, ca e la moda in zilele de azi :-@) si altele nu e rost de alte "boliduri"
bafta

paul11pap 14-03-10 21:33

Re: Cele mai tari masini vazute in Tg-Jiu
 
:)) vlade ce modest esti:)

Shortround 14-03-10 21:39

Re: Cele mai tari masini vazute in Tg-Jiu
 
Quote:

Originally Posted by wolverine (Post 3172565)
din cate stiam eu la 5000cmc mercedes are v12...

Hai sa-ti explic :)

V8 pe motoarele 500, 55AMG, 600 (care este motor tot de 5,5 l) si 63AMG.

V12 este doar pe 65 AMG

Quote:

Originally Posted by paul11pap (Post 3182917)
:)) vlade ce modest esti:)


Pai sunt, dar sa clarific lumea :) vrei maine sa aud toata scoala cum ma intreaba daca e pe drepte sau nu? :) asa imi iau o piatra de la inima

Bogdan_mb 15-03-10 01:35

Re: Cele mai tari masini vazute in Tg-Jiu
 
Quote:

Originally Posted by Shortround (Post 3182945)
Hai sa-ti explic :)

V8 pe motoarele 500, 55AMG, 600 (care este motor tot de 5,5 l) si 63AMG.

V12 este doar pe 65 AMG

S600 este V12 inca dinainte ca AMG sa devina tuner de casa pentru Mercedes.

Daca sunt ale tale cele enumarate mai sus ma asteptam sa stii mai multe despre brandul asta. Asta e :rolleyes2

The MIG 15-03-10 10:33

Re: Cele mai tari masini vazute in Tg-Jiu
 
mortal arata x6'le!!!

Shortround 15-03-10 14:14

Re: Cele mai tari masini vazute in Tg-Jiu
 
Quote:

Originally Posted by Bogdan_mb (Post 3183775)
S600 este V12 inca dinainte ca AMG sa devina tuner de casa pentru Mercedes.

Daca sunt ale tale cele enumarate mai sus ma asteptam sa stii mai multe despre brandul asta. Asta e :rolleyes2


Jur ca nu stiu cum am strecurat 600'le acolo :| dar in fine.. my bad. Hai sa nu stricam topicul..


All times are GMT +2. The time now is 06:44.

- Copyright 2026 4Tuning