Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Alte discutii VW (https://forum.4tuning.ro/323-discutii-vw.html)
-   -   VW Vento - Proprietari (https://forum.4tuning.ro/323-discutii-vw/43290-vw-vento-proprietari.html)

mcroby 20-12-08 14:49

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
am un w vento an fabricatie 96 august am o problema cand lam luat in vara mergea f bine acuma nu mai vrea are 81kw 110 cai 1,9 tdii iart acum nu mai are putere cam pe la 110km la ora nu mai trage parca se opreste abia creste ceva viteza si cand lam luat accelera f bine acuma acce lent voare de ce uni spun ca turbina e de vina alti catalizatorul alti debimetru
acum care e ?

antonlupan 20-12-08 16:16

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
Quote:

Originally Posted by mcroby (Post 1932769)
am un w vento an fabricatie 96 august am o problema cand lam luat in vara mergea f bine acuma nu mai vrea are 81kw 110 cai 1,9 tdii iart acum nu mai are putere cam pe la 110km la ora nu mai trage parca se opreste abia creste ceva viteza si cand lam luat accelera f bine acuma acce lent voare de ce uni spun ca turbina e de vina alti catalizatorul alti debimetru
acum care e ?

io as zice sa incepi cu alea ueftine.....fai un schimb de filtre....mai ales ala de motorina sau alea daca ai doua....incearca sa schimbi pompa de unde alimentezi....la mine motorina de petrom e cea mai buna....daca nu e nici o diferenta .....

dumitrean 20-12-08 18:27

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
Ce ai schimbat la motor de cand o ai ?

dumitrean 20-12-08 18:29

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
Poate sa fie multe , chiar si injectoarele sa aiba calamina

MaxX_82 22-12-08 11:50

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
2 Attachment(s)
Update :)
Sarbatori fericite!

paul_ral 22-12-08 13:34

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
1 Attachment(s)
Downgrade!!!:D
Radiocass original mk3 gamma IV 4x20w cu cd changer

ulie_mad_boy 22-12-08 18:39

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
is beton farurile...cat ai dat pe ele?? :>
Sarbatori Fericite tuturor!!

MaxX_82 22-12-08 19:22

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
http://cgi.ebay.de/CHROM-XENON-OPTIK...1%7C240%3A1318

eu am prins o oferta la 139 euro+taxe de transport :)

ulie_mad_boy 23-12-08 11:36

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
ai si XENON montat??ti-ai pus u sau ti le-a dat cu farurile cu tot??:D

MaxX_82 23-12-08 12:40

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
stau pe ganduri daca sa imi pun sau nu, trebuie sa vad cum le pot regla farurile prima data

CJ-01-WOB 24-12-08 01:30

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
Quote:

Originally Posted by paul_ral (Post 1936287)
Downgrade!!!:D
Radiocass original mk3 gamma IV 4x20w cu cd changer

mai ai mult pana il aduci la 100% original ?

paul_ral 27-12-08 12:47

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
Incerc din rasputeri. Desi pare usor este destul de greu de realizat. Incerc sa-i adaug elemente luate de la alte variante de echipare(am reusit cu scaunele). Vreau sa-i montez cam tot ce fabrica putea monta pe masina. In prezent ma concentrez asupra climatronicului.

antonlupan 27-12-08 14:44

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
stie careva cum functioneaza oglinzile incalzite?se pornesc odata cu dezabburirea lunetei spate?

paul_ral 27-12-08 15:02

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
Da, functionaza impreuna cu degivrarea lunetei. Eu le-am pus buton separat.

Tibanu 27-12-08 21:03

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
Quote:

Originally Posted by paul_ral (Post 1944131)
Da, functionaza impreuna cu degivrarea lunetei. Eu le-am pus buton separat.

cat te-au costat oglinzile si montaju?le-ai comandat de undeva?


All times are GMT +2. The time now is 14:43.

- Copyright 2026 4Tuning