![]() |
Re: my tuning r5
toate ca toate , eu nu inteleg o idee :shock: de ce omul asta se apuca de 50 de lucruri in acelas timp sau lucreaza pe zile luni mecanic marti vopsitor si asa mai departe .... :rolleyes2
|
Re: my tuning r5
LA CUM II ARATA MASINA, DACA O MAI PUTEM NUMI ASA- ESTE DEAJUNS SA IASA IN DECOR CU EA SA I SE DEZMEMBREZE TOATA, NE MAI ADUCAND IN CONSIDERARE FAPTUL CA AR PUTEA FI LOVIT DE CINEVA!!!
|
Re: my tuning r5
Omule de ce nu vospesti odata masina aia,de cand ai deschis topicul asta tot bagi cacaturi de spume si fibra prin ea....
|
Re: my tuning r5
Quote:
|
Re: my tuning r5
Quote:
|
Re: my tuning r5
Salut, are si eu una intrebare. Daca ar fi sa vinzi masina ce pret ar avea ? Fix in stadiul in care este acum. Evalueaza lucrarea + masina si spune cu ce bani ai vinde masina. O curiozitate de-a mea, fa-mi pe plac te rog.
|
Re: my tuning r5
cam la 25 30 milioane da nu vreau sal vand .
|
Re: my tuning r5
3 Attachment(s)
ceva nou
amplificatoru devanzare si subwooferul xsite aproape nou aman doua. |
Re: my tuning r5
frate, eu ma intreb, oare tie iti trece masina inspectia tehnica ? din punct de vedere mecanic(frane, directie, lumini). eu am bagat aproape 40 mil in a mea si m-a intors ca aveam 1 bec ars si imi aveam o diferenta la franarea pe spate. sau pe la tine pe la cuca macaii nu e nevoie de asa ceva ?
|
Re: my tuning r5
Nu am problema nic pe frane nici pe directie nic pe motor numa trebe un nou semnalizare si trebe sa schimb barele din original toba original aripa orginal si trebe gituit si vopsit masina .becurile amschimbat furtun de frane acuma amschimbat ,si mai trebe un bloc semnalizare pentru ca nuam faza lunga :( si trebe sa schimb parbrizu urgent
|
Re: my tuning r5
tu cred ca nu iti dai seama in ce te-ai bagat... pentru vopsit iti trebuiesc o gramada de bani. eu mi-am vopsit singur masina si a fost urat rau. chitul a costat cam 180 lei(1 cutie 2kg chit cu fibre, 3 cutii 2kg chit universal) vopsea 280 lei 2,5l, fuler 140 lei (2 cutii 1l) fibra si intaritor 70 lei. smirghel, hartie degresat, diluant cred ca au mai fost 150 lei daca nu mai bine. ce-i drept mi-au ramas destule, dar am si folosit mult....pe fibra aia o sa iti intre chit ca la balamuc, plus ca la itp nush daca te primeste cu bara aia. am schimabat eu tot ce spui tu ca ai nevoie. blocul de lumini l-am gasit in targ 30 lei, parbriz nou 300 lei... iti spun sigur ca masina nu corespunde din punct de vedere tehnic exact cum consideri tu. o sa vezi cat ai de schimbat bucsaraie pivoti capete de bara si multe altele... trebuia sa te gandesti intai sa o faci sa functioneze corect si apoi sa te apuci de "tunereala".
ps: pentru faza lunga: pui pozitii(rasucesti maneta o data in fata) tragi la tine si rasucesti din nou in fata. asa pui faza lunga. blocul de lumini are o piesa rupta in el. eu l-am schimbat din acelasi motiv. succes |
Re: my tuning r5
ok mersi, cu vopsire nu asa de scump pentru ca am prieten vopsitor si primesc vopsea mai ieftine are si chompresor, manopera nu trebe sa platesc, stiu ca drebe multi chit ,parbriz acuma amgasit cu 100 ron stare excelent numa trebe sa scoatem ,si lipim are cheder aprope nou ,si pe fata vreau sa pun frane disc ventilat de supernova cu etrier cu tot .
|
Re: my tuning r5
Quote:
|
Re: my tuning r5
tot n-ai inteles. nici eu n-am platit manopera. am vopsit-o eu, singur! am compresor,pistol, toate cele necesare, doar ca nu am camera si cuptor. alea erau doar materialele. la vopsire nu intra doar chit si vopsea! nu o smirgeluiesti cu pila sau cu raspelul. nus' ce vopsea mai ieftina o sa ii iei tu.:)) poate grund dau vopsea de gard. La ce munca e ca sa vopsesti o masina, chiar si lu' tata nu i-as face-o pe degeaba!!! parbrizul ala de ce e ? de aro, ims ? :)) parca vad ca iti iese juma' de metru in fiecare parte...:)) ti-am mai zis, las-o cum e ea de la mamica ei ca e prea frumoasa. bara aia dupa fata o sa o incarci cu chit(nu tu, vopsitorul) pana o sa ii vina acru in gura, si o sa atarne de o sa iti ridice masina de spate. plus ca la prima gaura ramane jumate pe asfalt. nu te mai incapatana si asculta-i si pe altii ca nu vorbesc din filme de groaza...e realitatea dura si pura, firar mama ei a dr..u.
|
Re: my tuning r5
1 Attachment(s)
boss am pentru tine un ceas de presiune ulei SUPER FITZA...
ce zici ???? ar sta bine pe bordu tau acolo .. |
| All times are GMT +2. The time now is 22:37. |
- Copyright 2026 4Tuning