Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea Oltcit (https://forum.4tuning.ro/119-masina-mea-oltcit.html)
-   -   Oltcit Club 11 - VL 02 ABU (https://forum.4tuning.ro/119-masina-mea-oltcit/151800-oltcit-club-11-vl-02-abu.html)

Dr.Dre 13-08-12 12:29

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
Quote:

Originally Posted by big_marian (Post 5135142)
e normal sa iti pese de munca ta, dar in zilele de azi cu 1200 de euro iti cumperi o masina super( si nu, nu vreau sa zic faptul ca olticul nu ar merita)...

mult succes cu masina, sper sa gasesti un cumparator care sa o evalueze corect( nici nu ai idee cu cat s-au vandut unele masini care au avut istorie gen CME, RMI, s.a)

oricum masina nu va ajunge la oricine.vreau sa ajunga la un pasionat care sa o intretina nu sa isi bata joc de ea.

Quote:

Originally Posted by bobocu91 (Post 5135161)
Sper sa o pastrezi!!...pentru ca esti un adevarat pasionat! :D

da sunt pasionta,imi place oltcitul,dar in 6 ani de cand il am,parca mi sa mai dus din pasiune,prin catea am trecut cu el,si in primul rand nu am unde sa il tin,ca nu cere de mancare,vorba aia.dar decat sa stea in fata blocului si sa rugineasca ,mai bine stiu ca il dau pe maini bune si merge zilnic,sau aproape zilnic
Quote:

Originally Posted by julaikos (Post 5135195)
Un adevarat pasionat nu renunta la pasiune

ai si tu dreptatea ta,dar cum zicam,in 6 ani de mesterit mi sa cam luat si mie,am pus si opelul la vanzare...vreau o masina mai noua cu dotari multe si sa nu mai trebuiasca sa mesteresc asa mult la ea

Quote:

Originally Posted by don_eduardo37 (Post 5136080)
Amu' te-ai gasit sa o vinzi? Daca o mai tineai cateva luni....:lol:
Da' sa vedem.... Masina din punct de vedere al caroseriei si mecanic, cred ca merita 5000 de ron....cam pe acolo is 1200 de euro, 5000, 5000 si ceva.
Totusi nu mai retin, ce motor si cutie ai pe ea? 1.1?

pai e revopsita toata,e motorul refacut complet,antifonata cu insonorizant la pistol pe sub ea si la motor,toata articulatia noua,telescoape pe gaz noi....motorul momentan este 1.1 si cutie 4 franta,dar am set nou de 1.3 + tot ce trebuie pentru al face 1.3,inafara de chiuloase

don_eduardo37 13-08-12 12:58

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
Din cate stiu, chiuloasele nu difera de la 1.1 la 1.3, cel putin eu am pe 1.3 chiuloase de 1.1 . Taica-miu zvoneste ceva de masina noua, ca cica nu vrea sa imping la oltcit cum o impins el...:)), ce stie el, e pornire cu amprenta....pe portbagaj.
Oricum, merita banii, la cum arata masina cred ca e unul dintre cele mai cele oltcituri, facute ca la carte, nea iulica mai are unu', era celalalt mov care s-a dat, si mai e unu facut calumea, parca valib il are...unu gri:-? daca nu ma insel.
Eu zic ca merita toti banii, daca o un oltcit tipla cu 13 mii in bord costa 4000 roni, apai asta refacut acum cap coada zic ca merita 5000 si cv, nu mai punem ca motorul e facut de la 0, si nu cred ca are mia de km....

lancer 13-08-12 14:37

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
Quote:

Originally Posted by don_eduardo37 (Post 5136344)
Din cate stiu, chiuloasele nu difera de la 1.1 la 1.3, cel putin eu am pe 1.3 chiuloase de 1.1 .

mai bine taceai ... chiulasele difera, inclusiv axele cu came si culbutorii difera ... iar in privinta montarii de chiulase de 1.1 pe cilindrii de 1.3 ...au mai facut-o si altii si merge, dar cu vizita prealabila si neaparat necesara la strungar ...

Dr.Dre 14-11-12 23:34

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
10 Attachment(s)
dupa 4 luni de stat in parcare,azi mi-am facut timp si chef pentru ea si am dus-o la mecanic sa ii fac franele,din fericire erau slabite doar filetele de la conducte(posibil de la suspensia prea dura),am ridict-o mai sus de spate si i-am repozitionat haionul...am bagat 3 fise la spalatorie ca sa ii scot culoarea la loc :D acum am dus-o la curte(prea multi curiosi in parcare), pun prelata pe ea si o mai scot la primavara

julaikos 15-11-12 06:06

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
Cauta-i un garaj sa stea la uscat,altfel o ia rugina pe dedesubt :rolleyes2

Dr.Dre 15-11-12 14:56

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
Quote:

Originally Posted by julaikos (Post 5248523)
Cauta-i un garaj sa stea la uscat,altfel o ia rugina pe dedesubt :rolleyes2

asta incerc,am cativa amici care au garaje...sper sa o rezolv pana da zapada

Dr.Dre 29-11-12 20:41

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
Masina este de vanzare pana la 01.01.2013 ,din cauza noii taxe de inmatriculare.Noul pret este de 900 euro

http://www.libertatea.ro/detalii/art...or-373994.html

Danutz Bratosin 29-11-12 21:27

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
Bre,:lol: nu exista nici o taxa pentru masinile noastre, articolu' ala e scris prin ianuarie 2012:-P Platesti taxa doar pentru PRIMA inmatriculare...a ta fiind deja inscrisa in RO, nu platesti nimic altceva

big_marian 30-11-12 14:43

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
Quote:

Originally Posted by Danutz Bratosin (Post 5267472)
Bre,:lol: nu exista nici o taxa pentru masinile noastre, articolu' ala e scris prin ianuarie 2012:-P Platesti taxa doar pentru PRIMA inmatriculare...a ta fiind deja inscrisa in RO, nu platesti nimic altceva

Taxa a fost SUSPENDATA 1 an(din motive electorale) si revine in vigoare din 1 ian. 2013.

lancer 02-12-12 21:44

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
vedeti ca s-au mai modificat ceva articole pe la legea aia intre timp, de atunci s-a schimbat si guvernul si se mai schimba unul ...

MuGuRss 03-12-12 10:42

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
Salut baieti am si eu un set segmenti noi la cutie sigilati Sim 1129cc si placa presiune deasemenea nou sigilat...fac pret bun , nu am ce face cu ele:)

Dr.Dre 27-03-13 11:41

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
5 Attachment(s)
de cateva zile sunt oficial in clubul Midnight Racers filiala Ramnicu Valcea :D

in weekend am pornit-o(dupa o iarna de stat sub prelata).putina benzina in carburator si surpriza...a luat-o la prima cheie.am pus stikerul cu micutu(urmeaza parasolarul cu MR).masina nu se mai vinde,cum vine caldura o scot pe strazi 8)

alxxdarkot20all 27-03-13 15:48

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
Bravo dre, era pacat de toata munca , nu imi vine sa cred ca ai vrut sa o dai

bobocu91 27-03-13 19:52

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
Felicitari!...ai luat o decizie buna, era pacat sa o vezi la altul dupa cat ai muncit si investit!

Spor la treaba in continuare cu planurile de viitor! :D

lancer 28-03-13 12:12

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
bravo dre, spor la treaba in continuare ... si la cat mai multe expo show-uri :)


All times are GMT +2. The time now is 03:07.

- Copyright 2026 4Tuning