![]() |
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
|
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
cine i-mi da shi mie o textura de lemn pls...
|
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
mah yo sunt nou la 3d imi spune shi mie cineva cum pot sa schimb formatul din 3d in jpeg?
|
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
texturi de lemn : http://images.search.yahoo.com/searc...&cop=&ei=UTF-8
cat despre schimbatul formatului nu inteleg la ce te referi,frost_dani.ai un obiect 3d si vrei o randare in format jpeg?!daca da,atunci cand deschizi respectivu obiect in max,ii da'i un F9(render) |
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
Quote:
|
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
nu ai cum.......
apesi f9 asta e singura modalitate de al vedea Jpg. |
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
Quote:
Quote:
sfat general pentru toti care incep: pana sa v-apucati de masini, invatati programul sau programele in care lucrati !!! nu va mai aruncati la cauciucuri, jante si altele pana nu stapaniti principalele comenzi din program !!! :evil: :evil: :evil: |
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
TopArt : bine zici!
|
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
k baieti am inteles mai studiez programul shi dupa aia ma arunc la diferite obiecte;)
|
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
Quote:
eu nu iam mai zis sa dea format jpg si toate alea...am zis mai pe scurt;) :peace: |
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
Quote:
|
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
stiu k ma arunc dar puteti sa imi spuneti shi mie cineva cum incarc blueprint-ul d la o mashina?k am incercat toate d p acolo shi nu am gasit nimic...plssss
|
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
ad1 tnx...nu mi-a trecut prin minte sa caut si pe google...de e mai usor sa cersesti dkt sa gandesti...:D
|
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
deci cum pot sa incarc blueprint-ul d la o mashina???:)
|
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
vezi ca este explicat in paginile anterioare ;)!
|
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
da mah dar nu inteleg nik d acolo...poate sa imi mai explice cineva plsss...
|
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
ar putea cineva sa imi faca un filmulet dak nu cer prea mult........sau cel putin sa imi explice mai detaliat plsssssss....vreau shi yo sa invat 3d:)
|
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
Quote:
deci iei blueprintu.......il decupezi in photsop fiecare pozitie ....... apoi intrii in max .....faci 4 plane .......Front Back Left si top............. selectezi unul din plane .......apesi m ...se va deschide o fereastra....dai click pe o sfera .......apoi dai click mai jos la difuse ...selectezi bitmap....apoi se va mai deschide inca o ferastra mergi acolo unde ai poza dai click pe poza si dai open ................... daca nu ai inteles din ce am explicat intra pe mess sa vb |
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
k mane ms mult mia ajutat;)dar mai este o problema dupa c le incarc planul se face gri shi nu se vede blueprint-ul...dc?
|
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
Quote:
Toata loomea ti-a zis :evil: > MAI INTAI INVATA PROGRAMUL SI OPTIUNILE LUI !!! si apoi incepi sa modelezi obiecte reale ;) ! Sincer sa fiu , nu stiu sa iti explic pas cu pas , stiu ca sunt cateva setari de grafica :) ! Cauta si mai joaca-te si tu putin pana sa incepi sa faci "masini" ! ;) |
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
gata nu mai trebuie trebuia sa dai view map import sau ceva d genu asta..:)anyway ms mult...;)
|
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
1 Attachment(s)
ceva detalii despre unde pot gasii meniul cu "Shading" (daca exista asa ceva)???
Ultimul meu model de janta , dar as vrea sa aiba si umbra pe planul de jos... :( ;)! |
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
Ranek daca faci neste jante calumea pe bune ca facem o combinatie ........io oricum nu mai am timp de 3d`
asa ca dai bice ........GRIGO & Ranek ;) |
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
crezi k eu am timp ... din cand in cand mai incerc sa ma mai familiarizez cu Maxu' si mai imi iese o janta , un obiect ... orice , doar sa ma mai obisnuiesc ;) !
|
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
fratilor pls cine mah ajuta shi p mine cu un tutorial despre vopsea(in genereal la vopsit) sau cand dau render la janta sa o fac sa para reala.....plsssssss avarog yo mult d tot...;)
|
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
selectezi obiectul pe care vrei sa'l "colorezi" si te joci si tu pe la optiunile alea pana incepi sa priecepi cate una , alta ;) ! Chiar crezi ca totul se face dupa tutoriale ??? Dak vrei iti dau un tutorial cum poti sa faci 500 $ in doar 24h ;) !
|
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
mah baieti va rog yo mult d tot de curand miam reinstalat windowsul shi am vrut sa insatalez din nou 3ds max,lam instalat shi cand am vrut sa intru in el imi ramane la veryfing license...va rog yo mult de tot dati-mi shi mie unul id vostru shi trimitetimi shi mie kitu plsssssss....dak vreti.....
ps:am incercat sa il dau jos d p softpedia shi de pe downloads dar tot la fel....dak shi voua vi sa mai intamplat spunetimi shi mie c e d facut..:( |
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
mda ........ms pt sfaturi........
|
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
mai am shi yo nevoie d un serial number shi activation code plssss datimi shi mie nu mai fiti asa zgarciti.....vreau sa invat shi yo.....:)sau cel putin datimi un link unde pot gasi...;)
|
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
google face minuni
|
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
aleluia in sfarsit raspunde cineva...:peace:......pai frate am incercat dar nicaieri nu imi da ceva bun toate sunt.....nush...parca bushite sau ceva in genu asta de nu vrea sa imi mearga...
|
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
|
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
Quote:
|
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
Quote:
|
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
frate dak are vreo cineva 3dsmax kit complet va rog yo mult intrati shi voi p id meu(jamy_dani)k sa mil dati shi mie k mie nu imi mere nik.....nici macar perioada trial nu vrea sa mearga....nici un serial number , nimic...:((
|
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
1 Attachment(s)
Quote:
Quote:
Quote:
|
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
Quote:
in-cre-di-bil !!! si nici macar n-are clima bizonica !!! innnnnnnn-creeee-diiii-biiiiiiiiiiiiiiiiiil !!!! :twisted: :twisted: :twisted: |
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
Quote:
i'm a beginer don't kill me :D :P |
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
selectezi polygon(patratu roshu),apoi o fatza de pe patrat care vrei sa o alungesti ,paoi apeshi pe extrude(il gasesti in meniu din dreapta mai jos)
|
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
http://www.3dtotal.com/ffa/tutorials/tutorialsmax.asp
aici gasesti cam orice, de la cap la coada, incepatori, avansati, tot, la 3d max. succes |
| All times are GMT +2. The time now is 15:23. |
- Copyright 2026 4Tuning