Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Tuning pe machete (https://forum.4tuning.ro/506-tuning-machete.html)
-   -   Machete in lucru - andrew 46 (https://forum.4tuning.ro/506-tuning-machete/89719-machete-lucru-andrew-46-a.html)

NSL_ALEX666 31-01-09 17:05

Re: Machete in lucru - andrew 46
 
Da si mie imi place asa!!!Vreau sa o vad vopsita!!!
E super:shock:!!!

MR.STILO 31-01-09 18:21

Re: Machete in lucru - andrew 46
 
felicitari!:D a iesit foarte bine!;) cand vrei sa faci grila,integreaza "lame" din cartela de telefon.;) pentru culoare as opta rosu cu negru!;)

andrew 46 31-01-09 20:04

Re: Machete in lucru - andrew 46
 
Quote:

Originally Posted by NSL_ALEX666 (Post 2026145)
Da si mie imi place asa!!!Vreau sa o vad vopsita!!!
E super:shock:!!!

cred ca-i sta totusi mai bine asa..
o voi vopsi in curand[mai am putin de finisat la ea;)]

Quote:

Originally Posted by MR.STILO (Post 2026313)
felicitari!:D a iesit foarte bine!;) cand vrei sa faci grila,integreaza "lame" din cartela de telefon.;) pentru culoare as opta rosu cu negru!;)

merci,voi tine cont de sfat :-P
pentru vosea nu stiu...neagra era si nu prea imi placea
cred ca in final voi opta pentru alb si capota si plafonul negru mat:rolleyes2
vom vedea:idea:

L4uR 31-01-09 22:39

Re: Machete in lucru - andrew 46
 
capota , plafonul si cabina spate negru .....restu alb...ar da foarte bine;)

eddycdk 02-02-09 13:35

Re: Machete in lucru - andrew 46
 
pff...mai ai pana la vopsea! :???:
mie unul nu-mi plac cele doua aerisiri din bara fata...nu stiu, nu e locul lor acolo
inceraca o singura aerisire mai mare sau ceva asemanator cu ce ti-am aratat eu in pag. precedenta
in spate arata bine si in lateral!

Darius DMS 02-02-09 14:54

Re: Machete in lucru - andrew 46
 
eeehh....mai andrew,asa arata mai bine....decat primul front-bumper acesta arata mai bine.....spor la vopsit si la ce mai ai de facut;)

andrew 46 03-02-09 10:02

Re: Machete in lucru - andrew 46
 
Quote:

Originally Posted by L4uR (Post 2026918)
capota , plafonul si cabina spate negru .....restu alb...ar da foarte bine;)

da..asa as vrea s-o fac

Quote:

Originally Posted by eddycdk (Post 2030653)
pff...mai ai pana la vopsea! :???:
mie unul nu-mi plac cele doua aerisiri din bara fata...nu stiu, nu e locul lor acolo
inceraca o singura aerisire mai mare sau ceva asemanator cu ce ti-am aratat eu in pag. precedenta
in spate arata bine si in lateral!

merci insa o singura aerisire ar face bara prea simpla..cred ca voi ramane asa...

Quote:

Originally Posted by Darius DMS (Post 2030853)
eeehh....mai andrew,asa arata mai bine....decat primul front-bumper acesta arata mai bine.....spor la vopsit si la ce mai ai de facut;)

merci darius;)
hai ca in cateva zile o termin8)

andrew 46 03-02-09 18:40

Re: Machete in lucru - andrew 46
 
am vopsit-o astazi insa mai trebuie dat un strat.
poze zilele astea.

andrew 46 08-02-09 08:34

Re: Machete in lucru - andrew 46
 
6 Attachment(s)
un nou proiect: lambo murcielago 1/18 bburago
era vopsit si l-am curatat
urmeaza sa-i fac spoilere noi si un eleron.


INSA N-AM O USA DE LA SOFER.
DACA ARE CINEVA VA ROG SA-MI SPUNETI:???:

cristinr1 08-02-09 13:28

Re: Machete in lucru - andrew 46
 
Cu ce ai curatat vopseaua?? Smirghel sau decapant??

bmwh548 08-02-09 16:27

Re: Machete in lucru - andrew 46
 
Dupa cum arata "zgarieturile" din poza a treia cu smirghel.

andrew 46 08-02-09 16:45

Re: Machete in lucru - andrew 46
 
3 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by cristinr1 (Post 2048140)
Cu ce ai curatat vopseaua?? Smirghel sau decapant??

cu smirgher;)

Quote:

Originally Posted by bmwh548 (Post 2048532)
Dupa cum arata "zgarieturile" din poza a treia cu smirghel.

asa este;)

am terminat de vopsit el camino si i-am mai vopsit si partea de jos [care era inainte neagra] cu crom:twisted: + folie fumurie pe geamuri:rolleyes2

mai am sa-i vopsesc capota neagra si gata

B 46 KTO 11-02-09 11:06

Re: Machete in lucru - andrew 46
 
asta este vopseaua finala ?

andrew 46 12-02-09 16:41

Re: Machete in lucru - andrew 46
 
5 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by B 46 KTO (Post 2056904)
asta este vopseaua finala ?

da:-P

am terminat caroseria...
mai am usile de vopsit si gata..

B 46 KTO 12-02-09 17:49

Re: Machete in lucru - andrew 46
 
in prima poza la nivelul farurilor e sarit un pic vopseaua :) e alba ... am crezut ca e crem :| ca erau pozele fara blitz facute si nu mi-am dat seama ! Oricum ... nu e rau :)

Darius DMS 12-02-09 18:52

Re: Machete in lucru - andrew 46
 
am o intrebare:masina are farurile spate si fata?ca din poze nu imi dau seama?

eddycdk 13-02-09 06:57

Re: Machete in lucru - andrew 46
 
hmmm...nu stiu ce sa zic! :rolleyes2
in primul rand cu pensula, incerca sa pui un punct de vopsea acolo langa far unde e sarita!
in al doilea rand...imi place in mare cum a iesit, insa am o obiectie si anume:
in al treilea rand nu-mi place cum ai combinat alb cu negru. era mai fain sa fie masina jumate alb jumate negru daca voiai combinatia asta, asa, cu capota neagra, nu prea da bine...un plus totusi pt culoarea interiorului!
in al patru-lea rand imi place ca in spate ai facut negru portiunea de jos a barii si, in fine, in al cincilea rand, trebuie sa-ti placa tie si sa te mandresti ca ai scos-o din anonimat si ai facut-o speciala si unica!
bravo!

andrew 46 13-02-09 09:23

Re: Machete in lucru - andrew 46
 
Quote:

Originally Posted by B 46 KTO (Post 2061319)
in prima poza la nivelul farurilor e sarit un pic vopseaua :) e alba ... am crezut ca e crem :| ca erau pozele fara blitz facute si nu mi-am dat seama ! Oricum ... nu e rau :)

mutlumesc;)[de vopsea am observat ,s-a luat cand am pun scotch-uri..
o sa pun cu o pensulica un punct acolo si gata...cand vopsesc usile..]

Quote:

Originally Posted by Darius DMS (Post 2061595)
am o intrebare:masina are farurile spate si fata?ca din poze nu imi dau seama?

da..in spate avea:lol:[tre sa i le fac eu pentru ca erau vospite][si in fata are o grila foarte interesanta ,vei vedea..:-P]

Quote:

Originally Posted by eddycdk (Post 2062900)
hmmm...nu stiu ce sa zic! :rolleyes2
in primul rand cu pensula, incerca sa pui un punct de vopsea acolo langa far unde e sarita!
in al doilea rand...imi place in mare cum a iesit, insa am o obiectie si anume:
in al treilea rand nu-mi place cum ai combinat alb cu negru. era mai fain sa fie masina jumate alb jumate negru daca voiai combinatia asta, asa, cu capota neagra, nu prea da bine...un plus totusi pt culoarea interiorului!
in al patru-lea rand imi place ca in spate ai facut negru portiunea de jos a barii si, in fine, in al cincilea rand, trebuie sa-ti placa tie si sa te mandresti ca ai scos-o din anonimat si ai facut-o speciala si unica!
bravo!

multumesc foarte mult edy.
voi tine cont de sfaturile tale;)
are presuri albe la interior:-P

catalyn style 14-02-09 08:43

Re: Machete in lucru - andrew 46
 
foarte frumoasa camioneta!ti-a iesit foarte bine!
spor la lucru!:D

alex09 18-02-09 19:39

Re: Machete in lucru - andrew 46
 
Eu cred ca ar trebuii facuta o reclamatie sa nu ti se mai dea voie sa postezi pe forum.Vrei sa fac infarctla vederea machetelor tale.Sunt super.

alynex 18-02-09 19:50

Re: Machete in lucru - andrew 46
 
El Camino-ul a iesit super!
Bafta la pata aia sarita(bat-o norocul s-o bata)!


Cat despre Lambo, de ce nu faci usa din poxilina?Ii ceva de lucru la ea dar se poate:D.
Si daca nu poti face balamaua sa se deschida gen Lambo, o modifici pe cealalta si ai Lambo unic cu usi normale, ce zici?
Bafta inca o data:)!!

andrew 46 18-02-09 20:09

Re: Machete in lucru - andrew 46
 
Quote:

Originally Posted by alex09 (Post 2079289)
Eu cred ca ar trebuii facuta o reclamatie sa nu ti se mai dea voie sa postezi pe forum.Vrei sa fac infarctla vederea machetelor tale.Sunt super.

:lol::lol:merci merci;)

Quote:

Originally Posted by catalyn style (Post 2065838)
foarte frumoasa camioneta!ti-a iesit foarte bine!
spor la lucru!:D

da,am terminat-o...o sa pun poze..;)

Quote:

Originally Posted by alynex (Post 2079331)
El Camino-ul a iesit super!
Bafta la pata aia sarita(bat-o norocu so bata)!


Cat despre Lambo, de ce nu faci usa din poxilina?Ii ceva de lucru la ea dar se poate:D.
Si daca nu poti face balamaua sa se deschida gen Lambo, o modifici pe cealalta si ai Lambo unic cu usi normale, ce zici?
Bafta inca o data:)!!

multumesc.
despre lambo: ori ii fac usile [ambele] din poxilina fixe:???:
ori poate gasesc o usa originala:rolleyes2

andrew 46 22-02-09 16:59

Re: Machete in lucru - andrew 46
 
7 Attachment(s)
ei bine am terminat el camino8)
mai am doar sa-i pun plasa la bari si stopurile de vopsit:rolleyes2
nu sunt prea multumit de ea insa urmatoarea va iesi net superior;)
interior mochetat:-)
jante rotative[spinners]

sper sa va placa:-P

alynex 22-02-09 18:39

Re: Machete in lucru - andrew 46
 
O iesti misto!!
Interiorul este superb!!
Poate mai trebuiesc, ici-colo niste finisaje, dar per total e super!!!
Bafta la urmatoareaD:!

AdY9005 22-02-09 18:41

Re: Machete in lucru - andrew 46
 
sincer nu imi place pentru ca e cam inalta si patratoasa ...... :???:

coman razvan 22-02-09 20:41

Re: Machete in lucru - andrew 46
 
Seamana cu o cutie de conserve...:(

alynex 22-02-09 20:46

Re: Machete in lucru - andrew 46
 
Quote:

Originally Posted by coman razvan (Post 2090962)
Seamana cu o cutie de conserve...:(


Asta o durut!:lol::lol::lol:


Intradevar este putin cam patratos si cam diferit de El Camino-ul real,dar...totusi mie imi place:D.

andrew 46 22-02-09 21:08

Re: Machete in lucru - andrew 46
 
Quote:

Originally Posted by alynex (Post 2090630)
O iesti misto!!
Interiorul este superb!!
Poate mai trebuiesc, ici-colo niste finisaje, dar per total e super!!!
Bafta la urmatoareaD:!

merci mult:-P

Quote:

Originally Posted by AdY9005 (Post 2090638)
sincer nu imi place pentru ca e cam inalta si patratoasa ...... :???:

da ,cam ai dreptate insa nu avea cum sa-mi iasa altfel
daca o faceam mai joasa era si mai patroatoasa :lol:

Quote:

Originally Posted by coman razvan (Post 2090962)
Seamana cu o cutie de conserve...:(

e....hai razvane nici chiar asa:lol:

catalyn style 23-02-09 18:09

Re: Machete in lucru - andrew 46
 
mama, m-ai dobarat pur si simplu cu asta:shock::shock:,bravo si sa ai succes si spor in continuare!
felicitari inca odata!;)

MR.STILO 25-02-09 20:10

Re: Machete in lucru - andrew 46
 
daca faceai masca dupa forma capotei,era super ! oricum, apreciez realizarea ta! succes in continuare!:lol:

BigDaddy_1112 25-02-09 20:33

Re: Machete in lucru - andrew 46
 
Super fain ti-a iesit macheta! Cu grund pe ea arata....felicitari!

andrew 46 26-02-09 09:00

Re: Machete in lucru - andrew 46
 
Quote:

Originally Posted by catalyn style (Post 2093386)
mama, m-ai dobarat pur si simplu cu asta:shock::shock:,bravo si sa ai succes si spor in continuare!
felicitari inca odata!;)

multumesc.
si tie lafel;)

Quote:

Originally Posted by MR.STILO (Post 2100348)
daca faceai masca dupa forma capotei,era super ! oricum, apreciez realizarea ta! succes in continuare!:lol:

multumesc :-P

Quote:

Originally Posted by BigDaddy_1112 (Post 2100412)
Super fain ti-a iesit macheta! Cu grund pe ea arata....felicitari!

merci .
dupa cum am spus mai sus,mai am sa-i pun plasa:rolleyes2

andrew 46 06-03-09 19:39

Re: Machete in lucru - andrew 46
 
12 Attachment(s)
am terminat el camino!!8)

uitati niste poze cum era inainte si cum e acum:-P
primele poze sunt facute de nechrophorus la el camino-ul lui
al meu nu avea bari si grila..ca daca le avea il lasam stock;)
sunt destul de multumit de cum a iesit
si va rog nu mai spuneti ca arata ca o conserva ca nu-i asa!!

sper sa va placa

NSL_ADY666 06-03-09 20:36

Re: Machete in lucru - andrew 46
 
Este chiar foarte frumos!
Astept(am) urmatorul tau proiect!;)

di48lo 06-03-09 21:02

Re: Machete in lucru - andrew 46
 
Quote:

Originally Posted by andrew 46 (Post 2047496)
un nou proiect: lambo murcielago 1/18 bburago
era vopsit si l-am curatat
urmeaza sa-i fac spoilere noi si un eleron.

INSA N-AM O USA DE LA SOFER.
DACA ARE CINEVA VA ROG SA-MI SPUNETI:???:

Te-as putea ajuta sa alegi vopseaua, daca vrei. Am toate codurile de vopsea de la Lamborghini. Insa, majoritatea vopselelor se aplica in 3 straturi, cele 3 straturi difera si in culoare, si in transparenta. Asta inseamna, ca vopseaua originala te va costa cam mult.

andrew 46 07-03-09 19:22

Re: Machete in lucru - andrew 46
 
Quote:

Originally Posted by catalyn style (Post 2125164)
ti-a iesit super,se vede ca ai depus mult efort,bravo!:D

da,intradevar
multumesc:-)

Quote:

Originally Posted by NSL_ADY666 (Post 2125270)
Este chiar foarte frumos!
Astept(am) urmatorul tau proiect!;)

merci
o sa ma apuc de lambo sau porsche luna asta
sa se faca mai frumos afara:twisted:

Quote:

Originally Posted by di48lo (Post 2125340)
Te-as putea ajuta sa alegi vopseaua, daca vrei. Am toate codurile de vopsea de la Lamborghini. Insa, majoritatea vopselelor se aplica in 3 straturi, cele 3 straturi difera si in culoare, si in transparenta. Asta inseamna, ca vopseaua originala te va costa cam mult.

pai inca nu m-am gandit ce vopsea o sa folosesc
tre sa-mi confectionez o usa de lamborghini murcielago ...
si tre sa mai fac rost de jante :rolleyes2
merci oricum;)

Dark Side 13-03-09 22:10

Re: Machete in lucru - andrew 46
 
In leg. cu jante,ia vezi daca merg unele de pe Superlegerra.

ciuca2 14-03-09 11:18

Re: Machete in lucru - andrew 46
 
In legatura cu El Camino,este foarte reusita dar parca era mai frumoasa stock(old school).

andrew 46 15-03-09 07:54

Re: Machete in lucru - andrew 46
 
Quote:

Originally Posted by Dark Side (Post 2145975)
In leg. cu jante,ia vezi daca merg unele de pe Superlegerra.

poate merg insa n-am cum sa stric superellegra ca sa le pun pe asta...:rolleyes2

rekin 15-03-09 10:02

Re: Machete in lucru - andrew 46
 
ai muncit la el mult;)bravo a iesit bine:) se putea pune niste faruri de la alta masina da e bine si asa bafta.


All times are GMT +2. The time now is 20:35.

- Copyright 2026 4Tuning