![]() |
Re: Machete in lucru - andrew 46
Da si mie imi place asa!!!Vreau sa o vad vopsita!!!
E super:shock:!!! |
Re: Machete in lucru - andrew 46
felicitari!:D a iesit foarte bine!;) cand vrei sa faci grila,integreaza "lame" din cartela de telefon.;) pentru culoare as opta rosu cu negru!;)
|
Re: Machete in lucru - andrew 46
Quote:
o voi vopsi in curand[mai am putin de finisat la ea;)] Quote:
pentru vosea nu stiu...neagra era si nu prea imi placea cred ca in final voi opta pentru alb si capota si plafonul negru mat:rolleyes2 vom vedea:idea: |
Re: Machete in lucru - andrew 46
capota , plafonul si cabina spate negru .....restu alb...ar da foarte bine;)
|
Re: Machete in lucru - andrew 46
pff...mai ai pana la vopsea! :???:
mie unul nu-mi plac cele doua aerisiri din bara fata...nu stiu, nu e locul lor acolo inceraca o singura aerisire mai mare sau ceva asemanator cu ce ti-am aratat eu in pag. precedenta in spate arata bine si in lateral! |
Re: Machete in lucru - andrew 46
eeehh....mai andrew,asa arata mai bine....decat primul front-bumper acesta arata mai bine.....spor la vopsit si la ce mai ai de facut;)
|
Re: Machete in lucru - andrew 46
Quote:
Quote:
Quote:
hai ca in cateva zile o termin8) |
Re: Machete in lucru - andrew 46
am vopsit-o astazi insa mai trebuie dat un strat.
poze zilele astea. |
Re: Machete in lucru - andrew 46
6 Attachment(s)
un nou proiect: lambo murcielago 1/18 bburago
era vopsit si l-am curatat urmeaza sa-i fac spoilere noi si un eleron. INSA N-AM O USA DE LA SOFER. DACA ARE CINEVA VA ROG SA-MI SPUNETI:???: |
Re: Machete in lucru - andrew 46
Cu ce ai curatat vopseaua?? Smirghel sau decapant??
|
Re: Machete in lucru - andrew 46
Dupa cum arata "zgarieturile" din poza a treia cu smirghel.
|
Re: Machete in lucru - andrew 46
3 Attachment(s)
Quote:
Quote:
am terminat de vopsit el camino si i-am mai vopsit si partea de jos [care era inainte neagra] cu crom:twisted: + folie fumurie pe geamuri:rolleyes2 mai am sa-i vopsesc capota neagra si gata |
Re: Machete in lucru - andrew 46
asta este vopseaua finala ?
|
Re: Machete in lucru - andrew 46
5 Attachment(s)
Quote:
am terminat caroseria... mai am usile de vopsit si gata.. |
Re: Machete in lucru - andrew 46
in prima poza la nivelul farurilor e sarit un pic vopseaua :) e alba ... am crezut ca e crem :| ca erau pozele fara blitz facute si nu mi-am dat seama ! Oricum ... nu e rau :)
|
Re: Machete in lucru - andrew 46
am o intrebare:masina are farurile spate si fata?ca din poze nu imi dau seama?
|
Re: Machete in lucru - andrew 46
hmmm...nu stiu ce sa zic! :rolleyes2
in primul rand cu pensula, incerca sa pui un punct de vopsea acolo langa far unde e sarita! in al doilea rand...imi place in mare cum a iesit, insa am o obiectie si anume: in al treilea rand nu-mi place cum ai combinat alb cu negru. era mai fain sa fie masina jumate alb jumate negru daca voiai combinatia asta, asa, cu capota neagra, nu prea da bine...un plus totusi pt culoarea interiorului! in al patru-lea rand imi place ca in spate ai facut negru portiunea de jos a barii si, in fine, in al cincilea rand, trebuie sa-ti placa tie si sa te mandresti ca ai scos-o din anonimat si ai facut-o speciala si unica! bravo! |
Re: Machete in lucru - andrew 46
Quote:
o sa pun cu o pensulica un punct acolo si gata...cand vopsesc usile..] Quote:
Quote:
voi tine cont de sfaturile tale;) are presuri albe la interior:-P |
Re: Machete in lucru - andrew 46
foarte frumoasa camioneta!ti-a iesit foarte bine!
spor la lucru!:D |
Re: Machete in lucru - andrew 46
Eu cred ca ar trebuii facuta o reclamatie sa nu ti se mai dea voie sa postezi pe forum.Vrei sa fac infarctla vederea machetelor tale.Sunt super.
|
Re: Machete in lucru - andrew 46
El Camino-ul a iesit super!
Bafta la pata aia sarita(bat-o norocul s-o bata)! Cat despre Lambo, de ce nu faci usa din poxilina?Ii ceva de lucru la ea dar se poate:D. Si daca nu poti face balamaua sa se deschida gen Lambo, o modifici pe cealalta si ai Lambo unic cu usi normale, ce zici? Bafta inca o data:)!! |
Re: Machete in lucru - andrew 46
Quote:
Quote:
Quote:
despre lambo: ori ii fac usile [ambele] din poxilina fixe:???: ori poate gasesc o usa originala:rolleyes2 |
Re: Machete in lucru - andrew 46
7 Attachment(s)
ei bine am terminat el camino8)
mai am doar sa-i pun plasa la bari si stopurile de vopsit:rolleyes2 nu sunt prea multumit de ea insa urmatoarea va iesi net superior;) interior mochetat:-) jante rotative[spinners] sper sa va placa:-P |
Re: Machete in lucru - andrew 46
O iesti misto!!
Interiorul este superb!! Poate mai trebuiesc, ici-colo niste finisaje, dar per total e super!!! Bafta la urmatoareaD:! |
Re: Machete in lucru - andrew 46
sincer nu imi place pentru ca e cam inalta si patratoasa ...... :???:
|
Re: Machete in lucru - andrew 46
Seamana cu o cutie de conserve...:(
|
Re: Machete in lucru - andrew 46
Quote:
Asta o durut!:lol::lol::lol: Intradevar este putin cam patratos si cam diferit de El Camino-ul real,dar...totusi mie imi place:D. |
Re: Machete in lucru - andrew 46
Quote:
Quote:
daca o faceam mai joasa era si mai patroatoasa :lol: Quote:
|
Re: Machete in lucru - andrew 46
mama, m-ai dobarat pur si simplu cu asta:shock::shock:,bravo si sa ai succes si spor in continuare!
felicitari inca odata!;) |
Re: Machete in lucru - andrew 46
daca faceai masca dupa forma capotei,era super ! oricum, apreciez realizarea ta! succes in continuare!:lol:
|
Re: Machete in lucru - andrew 46
Super fain ti-a iesit macheta! Cu grund pe ea arata....felicitari!
|
Re: Machete in lucru - andrew 46
Quote:
si tie lafel;) Quote:
Quote:
dupa cum am spus mai sus,mai am sa-i pun plasa:rolleyes2 |
Re: Machete in lucru - andrew 46
12 Attachment(s)
am terminat el camino!!8)
uitati niste poze cum era inainte si cum e acum:-P primele poze sunt facute de nechrophorus la el camino-ul lui al meu nu avea bari si grila..ca daca le avea il lasam stock;) sunt destul de multumit de cum a iesit si va rog nu mai spuneti ca arata ca o conserva ca nu-i asa!! sper sa va placa |
Re: Machete in lucru - andrew 46
Este chiar foarte frumos!
Astept(am) urmatorul tau proiect!;) |
Re: Machete in lucru - andrew 46
Quote:
|
Re: Machete in lucru - andrew 46
Quote:
multumesc:-) Quote:
o sa ma apuc de lambo sau porsche luna asta sa se faca mai frumos afara:twisted: Quote:
tre sa-mi confectionez o usa de lamborghini murcielago ... si tre sa mai fac rost de jante :rolleyes2 merci oricum;) |
Re: Machete in lucru - andrew 46
In leg. cu jante,ia vezi daca merg unele de pe Superlegerra.
|
Re: Machete in lucru - andrew 46
In legatura cu El Camino,este foarte reusita dar parca era mai frumoasa stock(old school).
|
Re: Machete in lucru - andrew 46
Quote:
|
Re: Machete in lucru - andrew 46
ai muncit la el mult;)bravo a iesit bine:) se putea pune niste faruri de la alta masina da e bine si asa bafta.
|
| All times are GMT +2. The time now is 20:35. |
- Copyright 2026 4Tuning