![]() |
Re:
Quote:
Cine esti tu? |
Re:
Quote:
|
Re:
Quote:
Te cunosc? Cred ca e normal sa cunosti o persoana, sa te prezinti inainte sa o abordezi. |
Pai si atunci de ce nu ii intrebi pe toti care au scris pe acest topic cine sunt :?:
Sunt un user nou care descopara chestii interesante pe aici :roll: |
Bancul 4x4 de la Vitan e destul de imprecis , e inertial , nu are ventilator sa simuleze curentii de aer si nu iti poate reda nici o valoare a cuplului motor
|
Re:
Quote:
Cum sa-i dai forja fara racire si fara aer corelat cu viteza pe intercooler. E o crima. Oricum la inertial e mare problema pt ca electronicele noi pt a nu dezechilibra motorul, arborele nu lasa motorul sa urce in ture f violent limiteaza cuplul si daca nu are sarcina cuplul va fi aiurea lafel ci caii. Intre cai si cuplu e o mare concordanta ambele masurandu-se cam lafel, in termeni corecti puterea mica si puterea mare. |
oglinzi
10 Attachment(s)
noua achizitie
oglinzi de carbon foarte usoare si foarte aerodinamice |
Am pus si tot pun poze cu ce iau la masina.
Iar uni ma acuza ca nu-s transparent. Am acum o sursa de obiecte de carbon pt evo, subaru, nissan ... incredibil de misto. |
Inca cateva piesute.
|
1 Attachment(s)
:arrow:
|
1 Attachment(s)
:arrow: :arrow: :arrow:
|
1 Attachment(s)
Incercati sa vedeti ce poate un Skyline comparativ.
|
305km/h
de curiozitate...ce mashina e cea din clipul cu 305km/h????
ca nu imi pot da seama...e cumva masina ta Sebi? :). :lol: |
Re: 305km/h
Quote:
|
dupa cum era de asteptat ...pana la 180 sa zicem trage bine de tot apoi se cam inmoaie :)
filmul asta este facut dupa ce ai facut toate modifcarile la masina ? asta poate maxim masina , nu ? |
ai ceva poze mai noi... cu suspensia si oglinzile puse? :roll:
|
Re:
Quote:
Primele patru trepte reprezinta un stare puternic. Nu se inmoie deloc, chiar devine extrem de violenta la a 5-a. Filmarea e facuta din bucati, nu am avut loc sa dau un 0...300 si am dat 4 viteze dupa care am calcat cinciul progresiv si 6 lafel. Mici primele 4 nu sunt la maxim snt o plecare putin virata si schimbate cu mila, la ture sub maxim. Cand o sa filmez mai mult o sa mai pun, poate vorbesc cu gratan de un brut ceva. |
Era noapte, nu se vedea nimic am dat s eu mai cu grija.
Sa-ti spuna Gratian ca nu se vedea nimic am mers dupa instinct pe linile drepte, era asa un intuneric. Am dat si eu mai cu frica ca nu eram in zona luminata si mai intrau si fraieri in fata. |
plimbare
1 Attachment(s)
Un film in joaca, sper sa-l pot incarca.
|
pot spune doar atat...WOW :shock:
|
Re:
Quote:
|
Re:
Quote:
si ca sa nu fiu oftopic de tot...Sebastian parca ziceai odata de un sistem de NOS...mai ai de gand sa pui asa ceva...ca din cate am inteles sunt multi care il au si nu prea ajuta foarte mult din cauza montajului prost... :roll: |
Re:
Quote:
|
Re: plimbare
Quote:
https://www.4tuning.ro/forum/download.php?id=74916 |
GENIAL FILMUL ... GENIAL :lol: :lol: :lol:
repede? ai vazut cum face 300? ... raspunsul a cam intarziat ... cred ca incerca sa isi regaseasca cuvintele :lol: :lol: :lol: si cand a facut-o ii cam tremura vocea ... si mi-a placut faza cu \"sprijina camera pe pieptul tau\" ... oricum super... marfa ... accelereaza intr-adeva mult mai tare pana la 300 decat in filmuletzul ala cu 0-305. |
Re:
Quote:
Era nasol ori la bal ori la spital, acum a fost bal, nu se vedea nimic decat margina interioara a autortrazii daca era ceva pe jos sau masina fara lumini...Aveam totusi suspensia de strada care ...o schimb dao in masa. |
O intrebare mai rautacioasa: cum ai rezolvat problema aerodinamica la subaru sa stea pe strada la 330km/h? Parca la dublarea vitezei, forta aerului deplasat de un obiect, este de patru ori mai mare. Subaru STI nou cu 300cp testat in grecia se plafoneaza la 265 din aerodinamica. La testele lui corvette calaway de 710cp si 360km/h aia spuneau ca pt 40 km/h in plus au nevoie de ina 200cp. Nu o lua ca afront ci doar ca intrebare.
|
:shock: ce sa mai spun Sebi.... ai muncit multa la ea dar a meritat... se aude criminal turbo si BOV-ul cand schimbi vitezele... BRAVO
ps: trebuie sa schimbi kilometrajul ca la asta iti sare acul afara :twisted: |
Re:
1 Attachment(s)
Quote:
Impreza STi pana in 2004, modelul meu are limitare la 253 electronica si poate atinge si 256 in unele cazuri desi viteza de carte e 244. Impreza sti noua 2005-2006 are viteza de carte 258 si limiteaza electronic la 265. In ambele cazuri la varianta de serie viteza maxima de limitare electronica se ajunge cu greu. Daca grecii au facut un astfel de articol nu stiau ce spun si au gresit. Am sa atasez si un filmulet mai vechi cu o impreza la 309km/h. |
Re:
Quote:
|
Re:
Quote:
oricum... ce mai conteaza.... cu sau fara... suna criminal.....fsssssssshhht |
Re:
Quote:
|
Bypass :?: :)
|
Nu va mai obositi e altceva.
|
E ARS-ul...
|
Re:
Quote:
|
2 Attachment(s)
Sper ca nu scri degeaba sa se steraga iar, daca sunt probleme pe site poate forumul ar trebui inchis pana se remediaza.
Cineva ma intreba de jante uite le dau acum cateva variante cine vrea mai multe detalii poate intreeba la RACING NICK. |
respect pt bestie!!!! totusi am si eu o intrebare.....legata tot de jenti....de ce nu ai optat pt modelul CE28N de la VOLK care spuneai k ti'a fost recomandat???
|
Re:
Quote:
|
Dupa parerea mea, si TE37 ar fi fost o alegere buna :roll:
|
| All times are GMT +2. The time now is 20:23. |
- Copyright 2026 4Tuning