![]() |
Re: Tuning virtual Oltcit
Hmm, desenul a iesit frumos, 10+:-P
Restul masini e cam ''butucanos''...masca e prea iesita in afara..spoilerul fata la fel! Aripile zici ca's de logan:x nota 5 pentru restul masinii!:???: |
Re: Tuning virtual Oltcit
10X Pentru efortul depus, munca depusă, dar ideile care au stat la baza acestui proiect de oltcit unicat nu au fost foarte strălucite ,decupătura aceea nu are ce căuta pe nici un oltcit ,spoilărul din faţă e ok ..mai puţin partea aceea dintre faruri , aripile din faţa īmi plac cum se leagă cu spoilarul, desenul nu e genul meu de airbrush, pe o maşina care vrea să impresioneze intrutotul.
|
Re: Tuning virtual Oltcit
ma acum nu arata cine stie ce da va zic cand e gata e alta masina acum si hartia aia in loc de parbriz strica imaginea cand o sa fie gata si lacuit ca nici lac nu are o sa fie alta masina...;) a si pt voi ce inseamna tuning coborati masina mai jos si ii modificati jantele si gata e tuning??:))
|
Re: Tuning virtual Oltcit
Man deci tuning nu e numai ce zici tu , este si de sunet la asta ma gandesc eu !si ma mai gandesc si la tuning exterior, nu concepte dastea de bari daca te uitai la DES vedeai acolo frumusete de oltcit, sau la JJS ,bara e urata atat pot zice in rest e frumoasa!
|
Re: Tuning virtual Oltcit
Ma e frumos DES-ul dar eu cand ma gandesc sa imi fac tuning vreau sa nu mai vad spoiler ca al meu la nimeni ma gandesc sa nu mai stie lumea ce masina conduc... Acuma fiecare cu preferintele sale dar oltcit-ul asta iti spun e prea frumos, a si ca sunet are un sistem pe el cu un subofer de 400 W pe el....iar spoileru de fata eu cred ca nu a iesit bine in poza in realitate arata mult mai bine...cam sambata asa e gata si ii fac poze afara nu in service zic eu ca o sa fie alta masina...;)
|
Re: Tuning virtual Oltcit
hai sa nu o dam in offtopic prea mare ,dar frate in afara de chestia aia,nasu ala care pentru mine e prea NFS arata super cool ,si totusi nu vrei sa stie lumea ce masina e?
Omule OLTCITUL e sfant!:lol: |
Re: Discutii diverse cu si despre Oltcit
spoilerul e dregut, dar intr-adevar nasul ala ii strica toata linia, putea alege alta masca, in rest asteptam sa vedem ce iese, sa-i vedem si spatele, s-o vedem din mai multe unghiuri si bineinteles lacuita cum zice nenea Gavril si vom dezbate, atunci, mai mult.
|
Re: respecte
din pacate nu am mai gasit nici un oltean am luat o dacia 1310...care vreti o catre tehnica de oltcit
|
Re: respecte
Ai putea să o scanezi și să urci pozele la „documentație oltcit”, ar fi cel mai bine așa.:-P
|
Re: Discutii diverse cu si despre Oltcit
Salut
Am gasit sa cumpar un olcit la 5 mil exteriorul si interiorul sunt cum sa zic....vechi..dar proprietarul zice ca e in stare perfecta de functionare. Treaba e ca nu are itp si nici asigurare si l-as lua daca as stii ca ia itp-ul fara sa bag bani in el.Cu0 asigurarea nu-i problema ca o achit si p-aia. Adica pe mine ma intereseaza sa am masina cu actele in regula (e inmatriculata in B ). Daca iese treaba pe la vara ma apuc sa o golesc sa-i trmit caroseria la tinichigiu si sa o vopsesc , treaba cu care cred ca ma incadrez in 15 mil, inca 10 mil cred ca o sa ma coste sa o fac tzutz d. p . d. v. tehnic adica ii dezasamblez motorul si schimb ce-i de schimbat, etc. , inca 3 presupun ca o sa ma duca partea electrica si restu de 7 pana la 40 de mil (atata e bugetu) chestiuni neprevazute si alte treburi de genul acesta.Eu pana acum avut experienta cu dacia, la oltcit e diferit? Cer pareri si sfaturi.Multumesc:idea: |
Re: Discutii diverse cu si despre Oltcit
Quote:
Poți să-l verifici īnainte, să știi dacă ia sau nu itp-ul. Frāne, instalația electrică , să nu scoată fum īn exces,să nu aibe lipsă elemente de caroserie, etc... Īn 5 minute vezi toate astea.;) |
Re: Discutii diverse cu si despre Oltcit
Quote:
|
Re: Discutii diverse cu si despre Oltcit
Daca e in stare buna si il intreti te tine si mai mult!
Din ce an e? |
Re: Discutii diverse cu si despre Oltcit
Quote:
asa zice el.. |
Re: Discutii diverse cu si despre Oltcit
Deci e romaneasca... Vezi cum se prezinta, daca se prezinta chiar bine te duce cativa ani!
|
Re: Discutii diverse cu si despre Oltcit
Quote:
|
Re: Discutii diverse cu si despre Oltcit
Nu fii dezamagit, iti poti gasii si alta buna la un pret bun daca chiar iti doresti un oltean! ;) Cauta si vei gasii...
Succes! |
Re: Discutii diverse cu si despre Oltcit
Cartea masini cred ca trebuie sa fie destul de usor de procurat ei te duci la RAR doar pentru identificare!! Intereseaza-te...
|
Re: Discutii diverse cu si despre Oltcit
Nu. Te duci intai la RAR dupa carte. Apoi, faci ITP-ul (aici te-as putea ajuta eu). Apoi identificare. Cel mai bine intri frumos pe www.rarom.ro si vezi acolo, eventual iei un tel de pe site, suni si te informezi.
|
Re: Discutii diverse cu si despre Oltcit
la multi ani tuturor! tot ce va doriti si tot binele din lume!
|
Re: Discutii diverse cu si despre Oltcit
Salut!!!poate postez unde trebuie dar vin si eu cu o intrebare....Cunoaste cineva proprietarul unui Oltcit rosu cu numar de inmatriculare AG-xx-MKA sau ceva de genul.Parcheaza in Brasov in zona Steagu aproape de supermarketul PLUS.am vazut ca a avut candva sticker cu 4t,ceva jante,un volan sport si parca e lasat.care cunoaste sa imi dea un PM.Multumesc!
|
Re: Discutii diverse cu si despre Oltcit
Am vazut si eu Oltcitul asta astazi.Arata bine, doar ca e murdar.
Lasa-i un bilet pe masina. |
Re: Discutii diverse cu si despre Oltcit
poate baiatul e de pe aici de pe forum....:D
|
Re: Discutii diverse cu si despre Oltcit
eu cred ca il cunosc,dar nu parcheaza de mult langa plus,de vreo doua luni asa... ;)
jantele sunt tot in 3 prezoane,iar masina are bandourile alea pe lateral,din fata pana in spate nu? |
Re: Discutii diverse cu si despre Oltcit
Quote:
|
Re: Discutii diverse cu si despre Oltcit
o sa-l sun sa-l intreb ce numar are la masina,dar mai mult ca sigur vorbim de aceeasi persoana,lasa-mi un numar de telefon pe privat,si cand il sun i-l dau sa te caute ;)
|
Re: Discutii diverse cu si despre Oltcit
Quote:
|
Re: Discutii diverse cu si despre Oltcit
inca astept numarul tau pe privat,il sun dupa ce mi-l dai :P
|
Re: Discutii diverse cu si despre Oltcit
Quote:
|
Re: Discutii diverse cu si despre Oltcit
ma bucur ca te-am ajutat :)
|
Re: Discutii diverse cu si despre Oltcit
2 Attachment(s)
|
Re: Discutii diverse cu si despre Oltcit
Pentru stilul ales arată foarte bine, numai să vezi ce faci la baza aripii, văd puțin muchia ieșită. O unești cu pragul?
|
Re: Discutii diverse cu si despre Oltcit
valibule n-o face golf sau dacie :P
eu as fi pus buza asta undeva mai de sus sa fie mai mult inclinata decat orizontala...oricum pana nu o finisezi nu putem sa votam daca e urata sau nu :P |
Re: Discutii diverse cu si despre Oltcit
da, o sa vina unita cu pragul....si inca ma gandesc daca ii fac sau nu si aripilor fatza, un fel de wide body...
nu sunt orizontale....dar nici in unghi mare, pentru ca nu mi-au permis evazarile originale de Oltcit. Sunt facute fix in prelungirea evazarilor de oltcit...si cam asta a iesit. Daca vroiam sa fie mai inguste, atunci evazarea in capete era inexistenta (ramanea doar cea de oltcit). Asa...e cu vreo 10mm in afara in capete. cred ca iesea mai bine cu evazari de golf2, dar nu am avut la indemana.... |
| All times are GMT +2. The time now is 19:06. |
- Copyright 2026 4Tuning