![]() |
Re: o pista de drag, idei si propuneri
Cand am incercat sa fac ceva sa u gasit 2 pasarici care sa fie contra....acum las pasaricile sa cante pe limba lor si sa fie ele "nota DO".....si o sa mai aveti de asteptat multi ani pana se va face ceva. Cat despre acctiuni....am vazut si Dracula Park cum l ati vazut toti.
Daca tot s au batut altii cu punul in piept ca fac......sa faca , voi fi un concurent platitor. Macar eu m am resemnat ca nu voi putea face nimic in conditiile actuale , mai ales acum dar altii inca viseaza cai verzi pe pertei . NU se va face niciodata nimic!!!! Daca nu va exista un singur om care sa aibe si teren si bani pt investitie nu se va face nimic , iar acest om cu siguranta nu cred ca exista pe acest forum. Eu sper sa nu am dreptate in ce spun dar deocamdara asta este realitatea. |
Re: o pista de drag, idei si propuneri
Sebastian crezi ca 650 de metri nu sunt de ajuns??Cam la ce pret crezi ca se ajunge??
|
Re: o pista de drag, idei si propuneri
Nu au cum sa fie de ajuns ... 402 ai nevoie pt accelerare , mai ai nevoie de minim 50 inainte de start si un minim de 300-400m dupa finish .
|
Re: o pista de drag, idei si propuneri
Quote:
sanse sunt determinare are nu este |
Re: o pista de drag, idei si propuneri
Quote:
|
Re: o pista de drag, idei si propuneri
FIA zice latime 16 metri la pista si 1000 m pista in sine + o zona de siguranta din pamant sau nisip. 50 latimea terenului poate. Altfel, cu un necesar minim de 2.500 de m.c. (1000 m x 50 m x 5 cm.) doar de asfalt nu cred sa coste atat.
Orisicat, escavat, turnat pietris, tasarea lui, turnat beton, pus asfalt pe inclinatie de la ax, parapet de protectie, tribune, gard imprejmuitor, lumina (mare minune sa nu fie necesar transformator), sistemul de cronometrare PLUS drumul paralel de intoarcere a masinilor sunt minimele unei piste. 400.000 euro mi se pare nici macar optimism. De ce nu se porneste insa de la o pista de 200 de metri? Ar insemna 200.000 euro judecand dupa pretul vehiculat mai sus. Ar vedea sponsorii cum sta treaba, s-ar atrage noi fonduri, se atrage atentia, poate chiar incep sa iasa bani din utilizarea ei etc. . Dar, unde este terenul asta? Langa o zona populata? Ce regim juridic are? La ce altitudine se afla? Ce drum de acces are? Ce plan de management exista? Care-i perioada de amortizare si mai ales pe ce se bazeaza aceste presupuneri? Nu e indeajuns sa vrei, nici macar sa poti. |
Re: o pista de drag, idei si propuneri
Quote:
Daca ma gandesc la conditiile de drum pe care ai vrut tu sa faci curse la Buzau ... si daca ma uit la ce ai scris tu acum ... mi se pare ca fumezi ceva misto si vreau si eu ! :))))) Cine draq crezi tu ca vrea norme FIA ? Lumea vrea 2 benzi de asfalt de 800m care eventual sa nu necesite reasfaltare anual. Intelegi ? |
Re: o pista de drag, idei si propuneri
Quote:
Era vb. de cei 50 de m., daca se vrea mai mult decat FIA sau nu. Legat de cursele de aici, macar eu am facut, intelegi unde-i diferenta dintre tigarile mele si ale tale? Iar daca vrei 2 benzi de asfalt de 800 de metri ai la dispozitie DN-urile, E-urile, aeroporturile (Baneasa sau cum ii zice la ala la voi?). Strict legat de aceasta pista, o vad doar ca pe o iluzie. Care-i mai tare-n iluzii sau ceva de genul. E o parere personala, legata de ea. |
Re: o pista de drag, idei si propuneri
Va rog sa-mi puneti si mie la dispozitie ce spune fia... desi prefer pe tatici lor.
400 000 euro imi sunt suficienti, planurile, calculele si restul exista insa costa destul de mult. Desigur pentru mai mult trebuie mai mult. |
Re: o pista de drag, idei si propuneri
Cerintele F.I.A. . Tot la ei se explica pe indelete cam tot ce tine de acest sport, daca nu chiar tot :), de la specificatiile masinilor pana la tipul de curse.
Pe scurt, specificatiile unei piste ar trebui sa fie 15,2 m latime cu 402 m lungime + aproape 10 m inainte de start. Zona de franare variaza, daca e panta sau nu banuiesc. Se mentioneaza clar si de portiunea de dupa pista si de spatiul pentru public. Pistele noi insa au nevoie de peste 18 m latime (e noua chestia asta). Se mentioneaza si de felul parapetilor si ca trebuie sa fie conformi si aia si tot asa. Nu zic ca trebuie cum cer ei, dar se poate porni de acolo ca de la un maxim. Media costului unei piste de amatori la americani am observat ca se invarte la 2 milioane de dolari, la "rosu" daca ma pot exprima asa. Pe Google Earth chiar se pot vedea si masura la fix toate pistele alora. |
Re: o pista de drag, idei si propuneri
Mai Dragos ... nu te inteleg ... noi nu avem un rahat de drum din plac de beton de 800 m lungime si tu vorbesti de norme FIA ? Si asta in conditiiel in care tu ai vrut sa organizezi o legala pe un drum care in testele auto se incadreza la imbatranire rapida a autoturismului ? Eu cred ca daca tu cautai un drum cu mai multe gropi nu gaseai. Pe urma ai facut curse in camp. Acum vrei norme FIA ? Se doreste un drum asfaltat de 800 m lungime pe 20 m minim latime. Atat ... fara nici o norma fia fras frak acr f1 sau ce vrei tu.
|
Re: o pista de drag, idei si propuneri
Quote:
Ce-ti trebuie 50 de m inainte de start la o pista de drag racing? Pui cartofi sau joci sotron? Devii cantitate neglijabila intr-o discutie pentru care nu ai efectuat o minima documentare macar. Multumesc de atentia pe care nu mi-o mai acorzi si ingrijeste-te de off-topicitate in mod primordial! Sebastian, ma gandesc ca orice "limba" de 8 metri latime cu iarba in jur si public la 20 de metri ar fi suficient pentru inceput, fara drum separat de intoarcere si toate cele. 400.000 euro cat spui tu macar nu descurajeaza, dar mai multe nu cred ca face afirmand-o ca suma. Sa amenajezi un rond, cu raza de 15 metri, fara sapatura, doar cu bordura din beton (nu granit) si umplutura de pamant a costat 30.000 ron, in conditiile de cheltuiala cu transportul aproape 0, fiind in localitate si adaos extrem de mic fiind lucrarea unei institutii. O masina cu balast costa minim 1000 de ron. Mie mi se par in continuare atat suma cat si gradul de realizare nerealiste.:rolleyes2 |
Re: o pista de drag, idei si propuneri
Quote:
Legat de drumurile de aici, te informez ca acolo unde s-a anulat cursa s-au mai tinut 2 etape, in aceleasi conditii. Legat de camp, da, corect, iar aceasta pista va fi intr-un cartier de blocuri :rolleyes2 Si tu zici 20 latime. Daca aia cer 18 acum, pentru dragstere, intelegi? Sebastian a spus ca-l costa 400.000. Eu incerc sa-i spun ca, daca e corecta suma, mai poate reduce din ea, aratandu-i ca nu are de ce sa fie mai catolic ca Papa de la Roma. |
Re: o pista de drag, idei si propuneri
400 000 euro ajung dupa planurile mele insa nu sa obtinem omologarea
ulterior totul se poate dezvolta si cred ca intr-o zi masupar si o fac pe cont propiu direct. |
Re: o pista de drag, idei si propuneri
Quote:
Apropo ... nu are rost sa mori tu de grija mea la capitolul "tigari" ... Cea mai prost organizata cursa cu cel mai prost asfalt a fost "organizata" de tine la Buzau si asta nu ai cum sa te faci ca nu a fost . |
Re: o pista de drag, idei si propuneri
O pistă de drag: idei şi propuneri |
Re: O pistă de drag: idei şi propuneri
Fa un drum pana acilea la Santa Pod Luciane, ca-i mai aproape si apoi sa-mi zici cat de frustrati sunt si aia, ca dupa presupunerile tale o pista se rezuma la asfalt turnat pe banuieli si aprozimari. Incalzirea gumelor se face dupa groapa de apa, in cei 10 metri ceruti de F.I.A. . De ce tot zic de astia? Pentru ca e o pierdere de timp si mai auzi si tot felul de pareri sefeite cand roata deja a fost inventata. Legat de frustrarile mele, ele ar trebui sa vina, ca orice frustrare, dintr-o incapacitate, nu crezi? Nu am remuscari ca nu am bani de asfalt ori ca am mintit vreodata despre ce pot oferi intr-o organizare si nici nu am pretins vreodata ca aici la Buzau sunt miez. Cat timp nu am posibilitatea unor incadrari corecte si sportive, a unui sistem de masurare competitional ori a unor spatii pentru public, ma rezum la a anunta de fiecare data ca urmeaza doar o cursa de amatori, in urmatoarele conditii. Si mai depinde ce intelegi tu prin organizare. Eu inteleg de exemplu sa ai o cursivitate buna a curselor, sa fii capabil sa prezinti la final un centralizator al curselor, al pilotilor participanti si o respectare si incadrare cat mai buna in timpii anuntati. Scuza-ma ca nu sunt jandarm, pompier, doctor sau primar ori ca nu m-am gandit sa le rapesc rudele ca sa fiu sigur ca se tin de contract ori acorduri scrise. Se vede ca nici nu ai visat in viata ta vreodata sa te cateri pe niste copaci sa pui niste semne provizorii de circulatie pentru deviere ca sa poti organiza o cursa ori sa infigi 50 de pari ca sa intinzi o plasa pentru public si iti inteleg... frustrarea? Eu ma rezum la topic, la a da idei si sugestii si nu vad legatura cu "cea mai proasta cursa" din moment ce niciodata nu am tintit la cea mai buna. Nu ma intereseaza ca nu faci diferentele ci doar cine mi-a creat atunci probleme si de ce si sincer nu vad legatura intre discutia tehnica legata de o constructie si ce baigui tu aici, legat de persoana mea. Cu ce te recomanda pe tine o Dacie facuta din banii altora, care macar sa mai si fi functionat, cu acest topic?
Fii politicos si respecta-mi dorinta de a nu ma mai baga in seama iar daca ai ceva inovator si concret legat de aceasta pista, noi te ascultam (daca se poate fara heirupisme si bobi, daca se poate). O pista cu costuri minime se poate realiza prin pastrarea unor proportii rezonabile, cu fundatie de pietris (daca stratul vegetal nu este foarte adanc), placi de beton armat prefabricate (sunt bune rosturile la dilatari) si un strat insignifiant de asfalt ori griblura cu smoala. Parapetii facuti din gume umplute cu nisip si un drum de intoarcere din dale de beton similare celor din care se fac gardurile din placi (doua siruri paralele cu loc liber la mijloc). Am vazut metoda cu griblura si smoala si dupa un timp stratul devine neted si foarte aderent. Asa se renunta la utilajele de turnat si intins asfaltul, la transportul lui si mai ales la pret (acum 1 an tona de asfalt la cald era de la 400 de ron; cel la rece am inteles ca este mai scump dar se modeleaza mai usor si se recupereaza din cheltuiala cu manopera plus ca are durata de viata mai lunga). In toate cazurile, daca nu ai o balastiera, o statie de betoane (sau de prefabricate) si una de asfalt la maxim 30 de km., nu faci nimic. |
Re: O pistă de drag: idei şi propuneri
Nu va mai certati ca cred ca o sa faca un drum sau oricum o sa faceti o sa va intalniti.
De idei, de vrajeala sunt buni multi, hai sa vorbim material pt ca asta e problema. Cine scoate banul eu am adus sa spunem jumatate 10Ha la 10-15km de Bucuresti. |
Re: O pistă de drag: idei şi propuneri
Quote:
P.S. Cand eu impreuna cu colegii de atunci din MR organizam cursa de indemanare la Prisma desfasurata ireprosabil , cu arbitrii si cronometrare cu fotocelula (obiect strain tie) tu nu stiai ca exista 4Tuning. Deci mai bine lasi alura de cunoscator lasa-te si de ofense nefondate ca nu ai stat langa mine nici cand am muncit banii nici cand i-am furat ... si chiar daca ii furam nu i-am furat de la tine (nu mai zic ca daca stii ca am furat si nu ma reclami e tainuire si iei aceeasi pedeapsa ;) ). Nu imi aminstesc sa fi avut tupeul asta cand facea lumea coada la "bolidul" tau pentrui a recupera banii de inscriere la "cursa" :)) Hai sa fim sanatosi ! |
Re: O pistă de drag: idei şi propuneri
Sorry Gabi , Sebastian .. dar nu pot sa nu raspund la ofense si nu suport oamenii care fac pe cunoscatorii .
|
Re: O pistă de drag: idei şi propuneri
Quote:
Acum, daca ideea si planul s-a spus ca exista iar propunerea a venit deja din partea lui Sebastian prin punerea la dispozitie a acestui teren, poate ca titlul ar trebui schimbat in "finantare/parteneriate" si sa nu ne mai dam cu parerea aiurea cand lucrurile deja sunt pornite vad. Problema e ca daca totul se rezuma la "exista planul", e o mica carenta de marketing aici. Adica nu stiu ce rost are vehicularea unui secret pe un forum public. Aici ma opresc la a-mi mai baga nasul in treburi atat de sensibile. Chiar doresc multa bafta celui care va avea curajul sa puna in aplicare ceva de o asemenea amploare. V-am salutat! |
Re: O pistă de drag: idei şi propuneri
Repet: subiectul topicului este "O pistă de drag: idei şi propuneri" |
Re: o pista de drag, idei si propuneri
Quote:
|
Re: o pista de drag, idei si propuneri
Quote:
Ecuatia e simpla, om mai mult decat pasionat + f multi bani + mari sanse de a nu-i recupera pe termen scurt si poate mediu = imposibil in Romania zilelor noastre. |
Re: O pistă de drag: idei şi propuneri
spor la treaba si sper sa se faca o pista de drag.si referitor la cel care pune banii eu zic in max 2 ani el isi i-a banii care i-a investit.
|
Re: O pistă de drag: idei şi propuneri
O discutie clasica cu miresme Romanesti .. altfel nu se poate :)
cat de pista de drag... ...e pe vine.. se gandeste la existenta libertatii pe 1, 2 sau 4 roti si in romania... se lucreaza la proiect de un arhitect.. cu toate cele ... investitia se ridica la aprox 3.4 mil de euro... se gandeste si la un traseu de 11.5 km din care se pot face multe combinatii de cursa cu lungime max de 6.8 km... se astepta fonduri straine made in uk... totul se va decide in functie de proiect, care trebuie sa taie orice rasuflare... daca nu se ajunge la fondurile straine... am sa propun o miscare masiva in Romania pentru a indeplinii visul de miros proaspat de pneu topit, fara mirosul urat de rosu/albastru. |
Re: O pistă de drag: idei şi propuneri
Din punctul meu de vedere construirea nu este imposibila, iar terenul deja exista asa cum v-am mai spus. Este proprietate in imediata apropiere a Bucurestiului cca 15km.
https://img43.imageshack.us/img43/9803/pistateren.th.jpg Cu toate ca e criza si banii rulati sunt mai putini costul efectiv de construire a pistei a ramas tot in zona sumei anuntate anterior. Pe acest teren se poate face mult mai mult dar orice faci ridica costurile. |
Re: O pistă de drag: idei şi propuneri
De ce nu pui piciorul in prag si sa faci ceva Sebastiane .. k lumea vad ca isi da doar cu parerea .. E nevoie sa te suparam rau (cum spuneasi Florica) ? .. spune-ne cand si cum :lol:
Eu unu consider ca se recupereaza suma investita in mai putin de doi ani cum spunea cineva mai sus. |
Re: O pistă de drag: idei şi propuneri
daca e ceva, punem mana de la mana si te suparam tot forumul...dar asa rau de tot
|
Re: O pistă de drag: idei şi propuneri
Au fost cateva momente in care se putrea face mai mult.
Insa cu buna stiinta, unii au cautat toate motivele din lume sa se puna de-a curmezisul. Ar fi ceva sa se asocieze mai multi, sa preia cineva initiativa, sa vina sa discutam. Pentru a nu exista posibilitatea de interpretare, daca se face o asociatie eu nu vin sa strang banii, nu vin sa ma implic. Doresc de partea asta sa se ocupe altcineva care apoi sa-i reprezinte pe restul si sa discutam serios cand ne punem la actiune. Astfel realizam un proiect in care eu am 50% ceilalti au 50% , parti egale cu drepturi egale. |
Re: O pistă de drag: idei şi propuneri
Am citit 13 pagini doar de critici si atacuri la persoana ....
PISTA este doar un vis ??? sau se lucreaza in mare secret ?? |
Re: O pistă de drag: idei şi propuneri
Nu se lucreaza nimic din punctul meu de vedere, sunt tot felul de incercari nereusite deocamdata.
|
Re: O pistă de drag: idei şi propuneri
ar fi ceva interesant cu pista asta:P si oricum in cativa ani s-ar amorsa si investitia pt ca oricine ar veni sa se dea
|
Re: O pistă de drag: idei şi propuneri
Pista aia mai aveti mult de asteptat pana o sa vina si la noi :-j .. deschideti degeaba topicuri cu sugestii si etc.
Iar acel "pasionat" nu o sa vina niciodata sa-si arunce banii pe fereastra!Poate doar sa-l enerveze asa de tare numarul lor!Sa fim realisti,cost destul de mult si implicatii pe masura! Nu mai visati ca nu o sa apara asa ceva dintr`un simplu buzunar;) |
Re: O pistă de drag: idei şi propuneri
Cam da, insa speranta moare ultima.
Un evreu, de 20 de ani, se duce sa se roage la Zidul Plangerii: - Da Doamne sa cāstig la Loto! Mai inainteaza evreul nostru īn vārsta, īsi face familie, copii, timp īn care se tot ruga: - Da Doamne sa cāstig la Loto! Īmbatrīneste evreul, i se albesc sprāncenele, parul, īi tremura genunchii. El mergea īn fiecare zi la Zidul Plangerii si se ruga: - Da Doamne sa cāstig la Loto! Īntr-o zi cerul se īntuneca, apar fulgere pe cer, nori grosi si o voce tunatoare īi spune: - Cumpara-ti un bilet!!! |
Re: O pistă de drag: idei şi propuneri
Quote:
buna rau asta.sincer |
Re: O pistă de drag: idei şi propuneri
Quote:
Cred ca nici mana de la mana daca am pune toti nu am putea sa facem lucrul asta,defapt este cam imposibil pt ca mereu apar neintelegeri! Lucrul asta poate fi facut doar cu ajutorul statului,defapt numai statul roman ar putea sa faca chestia asta,dar cum in Romania nu vezi nici un fel de sprijin din partea lor,este o misiune incheiata si aproape imposibila |
Re: O pistă de drag: idei şi propuneri
Kidule, tu ai acut ASE-ul, nu? Ca vad ca ai un simt economico-financiaro-managerial fabulos..
|
Re: O pistă de drag: idei şi propuneri
Cred ca merita sa se incerce.
Pana la urma poate sa se intretina singura sa faca si profit si nu din urma curselor cat din inchiriere catre diversi, pt actiuni pe teme auto. |
Re: O pistă de drag: idei şi propuneri
Quote:
|
| All times are GMT +2. The time now is 02:40. |
- Copyright 2026 4Tuning