![]() |
Re: Tuning pe machete
Nu poti sa-l tai cu o panza si apoi dai cu pila frumos ? :D
|
Re: Tuning pe machete
Quote:
|
Re: Tuning pe machete
5 Attachment(s)
Ink cateva poze cu focusu vopsit :D acuma am d asteptat sa se usuce :( mai datimi idei ce pot sai mai fac :D k nu mai stiu
|
Re: Tuning pe machete
Ai dat cu negru direct pe rosu? :???:
|
Re: Tuning pe machete
Quote:
|
Re: Tuning pe machete
Ok, ok :D...niste lambo doors n-ar fi rele... dar nu stiu sigur cum sa le fac, si eu am problema asta ...am eu o idee dar nu am pus-o in practica inca :D
|
Re: Tuning pe machete
Quote:
|
Re: Tuning pe machete
7 Attachment(s)
Am terminat interiorul la SLR.....
Inainte....si dupa....:oops: |
Re: Tuning pe machete
Cu ce lai vopsit k arata sooper :D
|
Re: Tuning pe machete
Quote:
|
Re: Tuning pe machete
Quote:
|
Re: Tuning pe machete
4 Attachment(s)
Am dat jos "stickerele" dupa Porsche si acum vreau sa fac "Lambo Doors" dar trebuie sa gasesc un sistem sa fac in asa mod ca usa sa iasa un pic in afara apoi sa o ridic in sus, nu de alta dar nu pot s-o ridic direct in sus pentru ca o blocheaza stalpul dintre capota si aripa, in restas face-o neagra total sau negru cu argintiul care il are pe ea acum, ceva mici spoilere facute dintr-o tabla mai flexibila, leduri si poate ceva intern, Momentan am pus doar "folie" neagra total (scoci mai lat vopsit si aplicat). Problema sunt "Lambo Doorsurile" astea.Ma gandeam sa las tot sistemul de prindere care-l are dar sa-l tai de unde e sudat de usa apoi sa pun acolo un surub ceva care sa roteasca apoi fac eu ceva care se roteasca doar in sus. Problema e: cu ce dau gaura in prinderea aia? Are doar vreo 2mm latul:???: .
|
Re: Tuning pe machete
2 Attachment(s)
o idee cam infantila dar folositoare. toata lumea are prin casa niste lego, nu? eu facand curat prin camera am gasit niste piese de la un fost ferrari f1. important este ca, dupa mine, pot ajuta destul daca vrei sa faci lambo doors. cel putin la decapotabile. daca observati, conectand cele 3 piese de lego, obtinem un "brat" mobil. poate fi atasat de undeva de prin bord si mascat sau de undeva de prin spate si tot asa, mascat. deschiderea se face ca la lambo daca este fixat in fata(ca in poza 2) sau in sus/spate daca este fixat de spate.
|
Re: Tuning pe machete
1 Attachment(s)
Foarte buna idee Trickz avand in vedere ca pot scoate ornamentul de la usa si ascund mecanismul inauntru (desii il fac cu ceva mai finut, nu cu lego :-P ). Multumesc, am sa incerc.:D
|
Re: Tuning pe machete
Am si eu un Ferrari F50 decapotabil . Scala 1/24 . Culoare:Rosie Marca:Maisto . Planuri de vitor : sa o chituiesc in unele locuri. ca e cam ciobita vopseaua , o vopsea negru mat si niste leduri rosii sub ea. sau vopsea argintie tip crom (si o las fara leduri sau ii pun leduri albe) :)..Astept alte pareri si sugesti. :D O sa revin maine cu poze. De unde as putea sa achizitionez un parbriz asta care e acuma e crapat pe mijloc? . Am masina de la 7 ani . Cand eram mic i-am rupt 3 roti si doar roata de pe stanga fata e functionala :(:help: :shakefist Hai noroc.. :)
|
Re: Tuning pe machete
eu lucrez la bmw-ul meu seria 3 model E46....am scos manerele...trebuie chituita masina...si sa vad ce body kitt ii fac!
|
Re: Tuning pe machete
POZE fratilor... POZEEE!
|
Re: Tuning pe machete
Cum anume modificati voi masinile ? sunt body kituri speciale ?
|
Re: Tuning pe machete
Daca dai o tura pe sectiune gasesti raspunsuri la toate intrebarile ;)
|
Re: Tuning pe machete
Am montat luminile pe Ferrari dar sau terminat bateriile.. arata marfa..;)
Vrem poze,EaGle:-) |
Re: Tuning pe machete
imi pare rau EaGle dar nu am facut poze pt ca am dat masina la varumiu ala micu ... a venit azi la mine si a inceput sa planga.ca o vre . cu multa durere in suflet i-am dato :( ... o sa imi iau eu alta(alta marca de masina care va primi modificari)
|
Re: Tuning pe machete
Stai linistit..ai facut o fapta buna desii dureroasa:(
|
Re: Tuning pe machete
ohhh , stiu cum e..asa a venit si la mine si are 7 ani ;(( si a inceput sa planga si a trebuit sa ii dau vreo 3 masini scara 1/43:( ...asta e :)
|
Re: Tuning pe machete
dasta eu le tin la munca :D no kids around my toys :D
|
Re: Tuning pe machete
o fapta buna de sarbatori.. :) acu sa revin la topic si sa incep noul meu proiect BMW Z3 Roadster o sa revin cu poze . cel mai probabil maine .. ;)
|
Re: Tuning pe machete
Quote:
|
Re: Tuning pe machete
6 Attachment(s)
Un cadou d la mos...din pakte el nu stia k mai am o data mertzanu asta :) da il fac si p asta....am inceput deja :D... voi termina si restul tevilor k acuma am pus numa asa d forma sa vad dak sta bn :D.....dak vede moshu ce fac cu ele nu imi mai aduce anu viitor :lol:....nu am stat sa mai focalizez cum trebuie k nu mai aveam baterie la camera :oops:
|
Re: Tuning pe machete
10 Attachment(s)
Am lasato pe burta :D si iam scos plasa d p spoileru spate :D
|
Re: Tuning pe machete
Hmmm..acolo unde ai scos plasa in spate ar fi frumoas asa ceva dar finut ca sa mentina linia masinii ;) Bafta:D
|
Re: Tuning pe machete
Quote:
|
Re: Tuning pe machete
Tabla :lol:..e cel mai simplu:D
|
Re: Tuning pe machete
Quote:
|
Re: Tuning pe machete
cum ai lasat`o pe burta? ai taiat alea unde intra surubu ? si ai pus altele mai mici?
|
Re: Tuning pe machete
Quote:
|
Re: Tuning pe machete
arcuri ?:)) eu n`am nici un arc :)) ..:))) am doar alea in care intra surubu:-ss si mie teama sa nu fac vreo catastrofa:D
|
Re: Tuning pe machete
Quote:
|
Re: Tuning pe machete
7 Attachment(s)
Mam apucat de vopsit mertzu vechi :D mai am de vopsit capota si stalpurile cu negru...din pacate nu prea stiu sa vopsesc...nu stiu de ce ...am vopsit cum trebuia da de fiecare data trebuia sa se intample ceva :cry: maine voi incerca sa remediez unele probleme...cred ca voi face bad boy :D exact cum e hartia acum si la stopuri nu voi mai pune sticla...voi pune 2 leduri mici unul rosu si unul portocaliu si poate mai fac ceva...kred ca voi incerca sa modific si farurile de fata (app o usa e scosa ca vreau sa fac lsd :D) masca o voi modifica putin,o sa caut nijte jante k astea nu prea merg,niste subwofere,nishte monitoare si cam atat deocamdata :D...dak mai aveti idei ce as putea sai fac zicetimi pls :D
|
Re: Tuning pe machete
Quote:
|
Re: Tuning pe machete
Quote:
|
Re: Tuning pe machete
Quote:
|
| All times are GMT +2. The time now is 08:13. |
- Copyright 2026 4Tuning