Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Tuning pe machete (https://forum.4tuning.ro/506-tuning-machete.html)
-   -   Tuning pe machete (https://forum.4tuning.ro/506-tuning-machete/58163-tuning-machete.html)

EaGle 16-12-07 18:05

Re: Tuning pe machete
 
Nu poti sa-l tai cu o panza si apoi dai cu pila frumos ? :D

2fast4u_DK 16-12-07 18:49

Re: Tuning pe machete
 
Quote:

Originally Posted by EaGle (Post 1249194)
Nu poti sa-l tai cu o panza si apoi dai cu pila frumos ? :D

Asta vroiam si io sa incerc :D da maine k azi e duminik :D...si tot maine o voi vopsi

2fast4u_DK 17-12-07 13:14

Re: Tuning pe machete
 
5 Attachment(s)
Ink cateva poze cu focusu vopsit :D acuma am d asteptat sa se usuce :( mai datimi idei ce pot sai mai fac :D k nu mai stiu

EaGle 17-12-07 14:07

Re: Tuning pe machete
 
Ai dat cu negru direct pe rosu? :???:

2fast4u_DK 17-12-07 16:44

Re: Tuning pe machete
 
Quote:

Originally Posted by EaGle (Post 1250303)
Ai dat cu negru direct pe rosu? :???:

Vopseaua aia nu era buna si am dato jos si am vopsit cu spray(dupa ce am matuit)

EaGle 17-12-07 16:47

Re: Tuning pe machete
 
Ok, ok :D...niste lambo doors n-ar fi rele... dar nu stiu sigur cum sa le fac, si eu am problema asta ...am eu o idee dar nu am pus-o in practica inca :D

2fast4u_DK 17-12-07 17:06

Re: Tuning pe machete
 
Quote:

Originally Posted by EaGle (Post 1250524)
Ok, ok :D...niste lambo doors n-ar fi rele... dar nu stiu sigur cum sa le fac, si eu am problema asta ...am eu o idee dar nu am pus-o in practica inca :D

Mam gandit la vreo 3 metode d lambo doors da niciuna nu pare sa mearga :D da o sa incerc knd termin vopsitu :D...dak gasesc vreo metoda pun la tutoriale ;)

tzutzu.2009 18-12-07 09:42

Re: Tuning pe machete
 
7 Attachment(s)
Am terminat interiorul la SLR.....
Inainte....si dupa....:oops:

2fast4u_DK 18-12-07 09:43

Re: Tuning pe machete
 
Cu ce lai vopsit k arata sooper :D

tzutzu.2009 18-12-07 09:52

Re: Tuning pe machete
 
Quote:

Originally Posted by 2fast4u_DK (Post 1251535)
Cu ce lai vopsit k arata sooper :D

Mersi! Pai rosu cu vopsea din spray,am pus in capac, iar negru cu un fel de acuarela puternica, si pe jos mocheta...;)

2fast4u_DK 18-12-07 13:17

Re: Tuning pe machete
 
Quote:

Originally Posted by tzutzu.2009 (Post 1251554)
Mersi! Pai rosu cu vopsea din spray,am pus in capac, iar negru cu un fel de acuarela puternica, si pe jos mocheta...;)

:D tia iesit sooper...astazi poate termin si eu focusu:rolleyes2

EaGle 19-12-07 16:42

Re: Tuning pe machete
 
4 Attachment(s)
Am dat jos "stickerele" dupa Porsche si acum vreau sa fac "Lambo Doors" dar trebuie sa gasesc un sistem sa fac in asa mod ca usa sa iasa un pic in afara apoi sa o ridic in sus, nu de alta dar nu pot s-o ridic direct in sus pentru ca o blocheaza stalpul dintre capota si aripa, in restas face-o neagra total sau negru cu argintiul care il are pe ea acum, ceva mici spoilere facute dintr-o tabla mai flexibila, leduri si poate ceva intern, Momentan am pus doar "folie" neagra total (scoci mai lat vopsit si aplicat). Problema sunt "Lambo Doorsurile" astea.Ma gandeam sa las tot sistemul de prindere care-l are dar sa-l tai de unde e sudat de usa apoi sa pun acolo un surub ceva care sa roteasca apoi fac eu ceva care se roteasca doar in sus. Problema e: cu ce dau gaura in prinderea aia? Are doar vreo 2mm latul:???: .

Trickz 19-12-07 18:58

Re: Tuning pe machete
 
2 Attachment(s)
o idee cam infantila dar folositoare. toata lumea are prin casa niste lego, nu? eu facand curat prin camera am gasit niste piese de la un fost ferrari f1. important este ca, dupa mine, pot ajuta destul daca vrei sa faci lambo doors. cel putin la decapotabile. daca observati, conectand cele 3 piese de lego, obtinem un "brat" mobil. poate fi atasat de undeva de prin bord si mascat sau de undeva de prin spate si tot asa, mascat. deschiderea se face ca la lambo daca este fixat in fata(ca in poza 2) sau in sus/spate daca este fixat de spate.

EaGle 19-12-07 19:07

Re: Tuning pe machete
 
1 Attachment(s)
Foarte buna idee Trickz avand in vedere ca pot scoate ornamentul de la usa si ascund mecanismul inauntru (desii il fac cu ceva mai finut, nu cu lego :-P ). Multumesc, am sa incerc.:D

Vlad_BMW 20-12-07 22:42

Re: Tuning pe machete
 
Am si eu un Ferrari F50 decapotabil . Scala 1/24 . Culoare:Rosie Marca:Maisto . Planuri de vitor : sa o chituiesc in unele locuri. ca e cam ciobita vopseaua , o vopsea negru mat si niste leduri rosii sub ea. sau vopsea argintie tip crom (si o las fara leduri sau ii pun leduri albe) :)..Astept alte pareri si sugesti. :D O sa revin maine cu poze. De unde as putea sa achizitionez un parbriz asta care e acuma e crapat pe mijloc? . Am masina de la 7 ani . Cand eram mic i-am rupt 3 roti si doar roata de pe stanga fata e functionala :(:help: :shakefist Hai noroc.. :)

Reme 22-12-07 13:09

Re: Tuning pe machete
 
eu lucrez la bmw-ul meu seria 3 model E46....am scos manerele...trebuie chituita masina...si sa vad ce body kitt ii fac!

Magos 24-12-07 09:38

Re: Tuning pe machete
 
POZE fratilor... POZEEE!

Daniel_Toa 25-12-07 07:31

Re: Tuning pe machete
 
Cum anume modificati voi masinile ? sunt body kituri speciale ?

EaGle 25-12-07 10:45

Re: Tuning pe machete
 
Daca dai o tura pe sectiune gasesti raspunsuri la toate intrebarile ;)

Vlad_BMW 27-12-07 02:06

Re: Tuning pe machete
 
Am montat luminile pe Ferrari dar sau terminat bateriile.. arata marfa..;)
Vrem poze,EaGle:-)

Vlad_BMW 27-12-07 17:09

Re: Tuning pe machete
 
imi pare rau EaGle dar nu am facut poze pt ca am dat masina la varumiu ala micu ... a venit azi la mine si a inceput sa planga.ca o vre . cu multa durere in suflet i-am dato :( ... o sa imi iau eu alta(alta marca de masina care va primi modificari)

EaGle 27-12-07 17:15

Re: Tuning pe machete
 
Stai linistit..ai facut o fapta buna desii dureroasa:(

expres 27-12-07 17:24

Re: Tuning pe machete
 
ohhh , stiu cum e..asa a venit si la mine si are 7 ani ;(( si a inceput sa planga si a trebuit sa ii dau vreo 3 masini scara 1/43:( ...asta e :)

razak 27-12-07 18:02

Re: Tuning pe machete
 
dasta eu le tin la munca :D no kids around my toys :D

Vlad_BMW 27-12-07 18:23

Re: Tuning pe machete
 
o fapta buna de sarbatori.. :) acu sa revin la topic si sa incep noul meu proiect BMW Z3 Roadster o sa revin cu poze . cel mai probabil maine .. ;)

coman razvan 27-12-07 22:08

Re: Tuning pe machete
 
Quote:

Originally Posted by vladutz_mitsubishi (Post 1264105)
o fapta buna de sarbatori.. :) acu sa revin la topic si sa incep noul meu proiect BMW Z3 Roadster o sa revin cu poze . cel mai probabil maine .. ;)

Fapta, nefapta, ai ramas fara masina:(:cry: acum trebuie sa te revansezi cu pozele cu Z3-ul:rolleyes2

2fast4u_DK 28-12-07 15:38

Re: Tuning pe machete
 
6 Attachment(s)
Un cadou d la mos...din pakte el nu stia k mai am o data mertzanu asta :) da il fac si p asta....am inceput deja :D... voi termina si restul tevilor k acuma am pus numa asa d forma sa vad dak sta bn :D.....dak vede moshu ce fac cu ele nu imi mai aduce anu viitor :lol:....nu am stat sa mai focalizez cum trebuie k nu mai aveam baterie la camera :oops:

2fast4u_DK 28-12-07 19:02

Re: Tuning pe machete
 
10 Attachment(s)
Am lasato pe burta :D si iam scos plasa d p spoileru spate :D

EaGle 28-12-07 19:08

Re: Tuning pe machete
 
Hmmm..acolo unde ai scos plasa in spate ar fi frumoas asa ceva dar finut ca sa mentina linia masinii ;) Bafta:D

2fast4u_DK 28-12-07 19:32

Re: Tuning pe machete
 
Quote:

Originally Posted by EaGle (Post 1265649)
Hmmm..acolo unde ai scos plasa in spate ar fi frumoas asa ceva dar finut ca sa mentina linia masinii ;) Bafta:D

Ms :D as face da nu stiu din ce :oops: imi dai vreo idee?:D

EaGle 28-12-07 19:34

Re: Tuning pe machete
 
Tabla :lol:..e cel mai simplu:D

2fast4u_DK 28-12-07 19:36

Re: Tuning pe machete
 
Quote:

Originally Posted by EaGle (Post 1265694)
Tabla :lol:..e cel mai simplu:D

Ms..am sa incerc ceva :D poate gasesc vreo modalitate sa fac sa semene cu carbonul :rolleyes2

expres 28-12-07 19:42

Re: Tuning pe machete
 
cum ai lasat`o pe burta? ai taiat alea unde intra surubu ? si ai pus altele mai mici?

2fast4u_DK 28-12-07 19:44

Re: Tuning pe machete
 
Quote:

Originally Posted by expres (Post 1265709)
cum ai lasat`o pe burta? ai taiat alea unde intra surubu ? si ai pus altele mai mici?

am scos arcurile si am pus suruburi mai mici k dak lasam suruburile alea intrau rotile fortat in aripa :D ..am zis sa nu le tai k poate stric ceva :)

expres 28-12-07 19:46

Re: Tuning pe machete
 
arcuri ?:)) eu n`am nici un arc :)) ..:))) am doar alea in care intra surubu:-ss si mie teama sa nu fac vreo catastrofa:D

2fast4u_DK 28-12-07 19:48

Re: Tuning pe machete
 
Quote:

Originally Posted by expres (Post 1265722)
arcuri ?:)) eu n`am nici un arc :)) ..:))) am doar alea in care intra surubu:-ss si mie teama sa nu fac vreo catastrofa:D

Nu kred k faci nicio catastrofa :D ..inainte sa tai gandeste ce se intampla...si cum ar trebui sa tai....io dupa multe incidente din astea mie frica sa tai cum ma duce capu :D

2fast4u_DK 29-12-07 21:01

Re: Tuning pe machete
 
7 Attachment(s)
Mam apucat de vopsit mertzu vechi :D mai am de vopsit capota si stalpurile cu negru...din pacate nu prea stiu sa vopsesc...nu stiu de ce ...am vopsit cum trebuia da de fiecare data trebuia sa se intample ceva :cry: maine voi incerca sa remediez unele probleme...cred ca voi face bad boy :D exact cum e hartia acum si la stopuri nu voi mai pune sticla...voi pune 2 leduri mici unul rosu si unul portocaliu si poate mai fac ceva...kred ca voi incerca sa modific si farurile de fata (app o usa e scosa ca vreau sa fac lsd :D) masca o voi modifica putin,o sa caut nijte jante k astea nu prea merg,niste subwofere,nishte monitoare si cam atat deocamdata :D...dak mai aveti idei ce as putea sai fac zicetimi pls :D

coman razvan 29-12-07 21:16

Re: Tuning pe machete
 
Quote:

Originally Posted by 2fast4u_DK (Post 1267275)
Mam apucat de vopsit mertzu vechi :D mai am de vopsit capota si stalpurile cu negru...din pacate nu prea stiu sa vopsesc...nu stiu de ce ...am vopsit cum trebuia da de fiecare data trebuia sa se intample ceva :cry: maine voi incerca sa remediez unele probleme...cred ca voi face bad boy :D exact cum e hartia acum si la stopuri nu voi mai pune sticla...voi pune 2 leduri mici unul rosu si unul portocaliu si poate mai fac ceva...kred ca voi incerca sa modific si farurile de fata (app o usa e scosa ca vreau sa fac lsd :D) masca o voi modifica putin,o sa caut nijte jante k astea nu prea merg,niste subwofere,nishte monitoare si cam atat deocamdata :D...dak mai aveti idei ce as putea sai fac zicetimi pls :D

Remediaza vopseaua...fa-i ceva...arata foarte urat, fara suparare:???:

2fast4u_DK 29-12-07 21:32

Re: Tuning pe machete
 
Quote:

Originally Posted by coman razvan (Post 1267291)
Remediaza vopseaua...fa-i ceva...arata foarte urat, fara suparare:???:

nu te supara k te intreb :D da p unde arata urat? p la aripi si praguri? k acolo tre sa remediez :D

coman razvan 29-12-07 21:47

Re: Tuning pe machete
 
Quote:

Originally Posted by 2fast4u_DK (Post 1267308)
nu te supara k te intreb :D da p unde arata urat? p la aripi si praguri? k acolo tre sa remediez :D

Exact...in rest eu vad ca e ok...si interiorul mai lucreza la el...:rolleyes2


All times are GMT +2. The time now is 08:13.

- Copyright 2026 4Tuning