Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea Daewoo (https://forum.4tuning.ro/111-masina-mea-daewoo.html)
-   -   Cielo GLE - TL 33 CTL (https://forum.4tuning.ro/111-masina-mea-daewoo/49036-cielo-gle-tl-33-ctl.html)

MauS 09-06-08 10:39

Re: Cielo TL 33 CTL
 
Quote:

Originally Posted by webcathos (Post 1580248)
Multumesc...urmeazab tapiteria portocaliu + negru plus alte mici modificari!!!Abia astept sa termin cu toate astea ca sa fac si ultima miscare!!!!:)

o miscare de 16v? (volti):-):-):-)))))))))))

Geo_ZGA 09-06-08 10:53

Re: Cielo TL 33 CTL
 
16 wati :lol: eu am pus 18 wati... bec la plafoniera :lol:
sa inteleg ca vrei un transplant.... de ce nu incerci cu un 1.8 de espero? am inteles ca se poate omologa usor... si cum zicea Clarcksson de la TopGear: "there is no replacement for displacement", adica capacitatea motorului nu o poti inlocui cu nici o alta modificare, cu cat e mai mare, cu atat mai bine ;)

webcathos 09-06-08 11:29

Re: Cielo TL 33 CTL
 
Un mic dublaj de la original...:)!Sper in toamna sa reusesc...1.8 de la espero...prea mic...parca e nevoie de mai mult!!!!:D

serban_pc 09-06-08 12:33

Re: Cielo TL 33 CTL
 
am de vanzare 2000 cmc 8V de pe espero(105CP) complet daca te intereseaza.

MauS 09-06-08 12:36

Re: Cielo TL 33 CTL
 
Quote:

Originally Posted by serban_pc (Post 1580551)
am de vanzare 2000 cmc 8V de pe espero(105CP) complet daca te intereseaza.

Cred ca vrea 16 volti nu 8:-):-)

Eugen_TL 09-06-08 12:38

Re: Cielo TL 33 CTL
 
dc nu incerci interiorul ALB cu portocaliu ? ar da mai bine ..ai mai deschide putin masina si ar fi o idee mai spatios :) uita-te pe net cu alb cum sta orice culoare :)

webcathos 09-06-08 12:44

Re: Cielo TL 33 CTL
 
Serban,interesanta propunerea ta,ma mai gandesc la ea!
E o idee si interior alb cu portocaliu...dar se murdareste extrem de repede albul acela...mai degraba un crem deschis..oricum multumesc pentru idee!!!

serban_pc 09-06-08 14:26

Re: Cielo TL 33 CTL
 
@maus - poate ca vrea omologare totusi, adica putere stok 75CP + plus de putere de maxim 40% = putere maxima admisa(fara test hemodinamic) = 105CP ;)

webcathos 17-06-08 14:03

Re: Cielo TL 33 CTL
 
Nu ma intereseaza in mod expres omologarea... :)

browser 17-06-08 16:18

Re: Cielo TL 33 CTL
 
frumoasa masina felicitari... :D

webcathos 08-07-08 14:39

Re: Cielo TL 33 CTL
 
Ieri am reusit sa montez si eu xenonul luat de la Serban..cu ajutorullui Geo,de fapt el l-a montat cu ajutorul meu,mai mult am privit :) !Multumesc pe aceasta cale....Poze,astept prima seara ,cu ele montate, ca sa fac!

Geo_ZGA 08-07-08 17:53

Re: Cielo TL 33 CTL
 
Cu placere si sa stii ca mi-ati fost de ajutor... ati facut munca fizica :lol: Oricum, m-am miscat destul de repede tocmai fiindca am avut ajutoare :)
Sa reglezi farurile, mai ales cel din dreapta... asteptam pozele (de parca nu asi stii cum se vad :lol:)

webcathos 09-07-08 09:44

Re: Cielo TL 33 CTL
 
Mda,din pacate nu prea merge reglat...Se vede destul de bine pe scurtya...se simte totusi ca farul din dreapta nu e reglat.Dar,pentrub ca intotdeauna exista un dar :),nu prea sunt multumit de faza lunga,nu e foarte mare diferenta fata de cea scurta...Bine ,aseara ploua tare si poate nu am reusit sa vad adevarat putere...

quick_5hifter 18-07-08 21:46

Re: Cielo TL 33 CTL
 
Ti-am vazut ieri masina in Tulcea, de 3 ori chiar... e frumoasa rau, arata mai bine decat in poze!

Ultima data cand te-am vazut, treceai pe langa Politie la vale, eu eram parcat langa "biroul de copiat acte" :rolleyes2 si te-am claxonat, dar te-ai uitat in oglinda si cred ca ai injurat pe cineva :lol:

Felicitari pentru culoare!

webcathos 24-07-08 12:54

Re: Cielo TL 33 CTL
 
Lolz...scuze dar daca nu cunosc nu prea bag in seama ca am multi "prieteni"!!! :)
Multumesc pentyru apreciere!Cu ce masina erai?

quick_5hifter 24-07-08 14:18

Re: Cielo TL 33 CTL
 
Quote:

Originally Posted by webcathos (Post 1659826)
Lolz...scuze dar daca nu cunosc nu prea bag in seama ca am multi "prieteni"!!! :)
Multumesc pentyru apreciere!Cu ce masina erai?

Cu un Hyundai Getz albastru, dar sigur nu m-ai vazut. De 2 ori aveai masina parcata undeva pe strada aia cu gara (nu mai stiu cum ii zice) - cum iesi din gara, in stanga vreo 300 metri, pe partea cealalta.

webcathos 25-07-08 10:13

Re: Cielo TL 33 CTL
 
Mda,cand mai vii pe aici scrie pe aici..poate ne intalnim la un pahar de vorba!!!!

webcathos 29-08-08 13:45

Re: Cielo TL 33 CTL
 
masina este de vanzare!!!!Pt.; cine intereseaza detalii pe p.m!

Geo_ZGA 29-08-08 13:54

Re: Cielo TL 33 CTL
 
Si tu? Aiurea, era chiar reusita... ce v-a venit la toti acum sa le vindeti?

PetricaCBD 29-08-08 14:20

Re: Cielo TL 33 CTL
 
e bestiala masina......pacat ca o dai.....cand o sa o vopsesc pe a mea cam ceva de genu la a ta o sa iasa:lol:

Geox` 29-08-08 14:53

Re: Cielo TL 33 CTL
 
webcathos esti sigur ca vrei sa o vinzi? :rolleyes2 ce vrei sa-ti iei:?:

webcathos 30-08-08 10:03

Re: Cielo TL 33 CTL
 
Nu sunt foarte hotarat...dar parca as vrea ceva mai nou!!!!Daca apare cineva care sa imi dea un pret corect pe ea o dau....Daca nu ma infig in ce mai trebuie facut...Toata lumea mi-a sarit in cap cand au auzit ca vreau sa o vand!!! :)

browser 30-08-08 10:04

Re: Cielo TL 33 CTL
 
CE ? O VINZI ? mai baiatule calmeazate !

dun3_g 30-08-08 11:18

Re: Cielo TL 33 CTL
 
frumoasa masina......bv ai facut ceva frumos, incep sa apara din ce in ce mai multe daewoo lucrate frumos
parerea mea este sa nu o vinzi, niciodata nu o sa te satisfaca pretul care t-i se ofera.....tot timpul o sa fie mult mai mic......

webcathos 31-08-08 12:37

Re: Cielo TL 33 CTL
 
Mda,dupa lungi discutii cu prietenii cei mai buni aqm luat decizia de a continua ce am inceput!Sper sa iasa ceva frumos.... :)
Deci masina nu se mai vinde!Poate peste vre-o 2 ani...

Geo_ZGA 31-08-08 16:14

Re: Cielo TL 33 CTL
 
:joy: Asa te vreau, ma bucur ca te-ai razgandit. Ai inceput ceva, acum termina... si sa-ti iasa ceva frumos :)

VaLeX 31-08-08 16:23

Re: Cielo TL 33 CTL
 
frumoasa masina rau , combinatia asta de culori e mortala (pe langa negru/ galben) , continua cu proiectu ca vad ca a inceput frumos ...nu te mai gandi la prostii cum ar fi sa vinzi masina :)

Geox` 01-09-08 00:06

Re: Cielo TL 33 CTL
 
Bravo webcathos!Succes in continoare!Urmeaz interiorul dupa cate stim nu :?::rolleyes2

Snapy_xxl 01-09-08 10:47

Re: Cielo TL 33 CTL
 
Poa...si cand vroiam sa-ti ofer 6000 E pe ea :lol: :lol:
Si cam ce o sa includa continuarea proiectului? Ceva mai indraznet? Succes.

webcathos 01-09-08 23:53

Re: Cielo TL 33 CTL
 
Mda,mai intai umblam la interior...dupa care suspensii,evacuare faruri,stopuri..iar la sfarsit la inimioara!!!:)

serban_pc 02-09-08 08:24

Re: Cielo TL 33 CTL
 
Quote:

Originally Posted by webcathos (Post 1727619)
Mda,mai intai umblam la interior...dupa care suspensii,evacuare faruri,stopuri..iar la sfarsit la inimioara!!!:)

Cred ca aici ai incurcat putin scuze , dar evacuarea o faci dupa motor nu invers.

webcathos 03-09-08 11:04

Re: Cielo TL 33 CTL
 
Am vorbit la general......!!!!!oricum cu inimioara nu sunt super hotarat....

webcathos 03-09-08 22:57

Re: Cielo TL 33 CTL
 
8 Attachment(s)
Poze noi...

D o n n 03-09-08 23:22

Re: Cielo TL 33 CTL
 
super faina masina.....arata superb...dar vazui filmuletul si iti face toba exact la fel ca a mea....numai ca eu am tobele originale,dar am toba de la mijloc ori sparta,ori sitele din interior rupte,ca urla la fel...:D . . oricum super masina :X sa ai mare grija de ea

Geo_ZGA 04-09-08 12:28

Re: Cielo TL 33 CTL
 
Simpatica gargarita :D
Si acum ca ai ramas cu ea "pe cap", ce planuri ai in viitorul apropiat?

RD-Woo 04-09-08 15:38

Re: Cielo TL 33 CTL
 
Super pozeee!!!
iar masina-i bestiala!!!!
Ma bucur enorm cand vad atata munca,
pasine, timp si bani bagati intr-o astfel de masina!
Bravo!

webcathos 13-09-08 10:22

Re: Cielo TL 33 CTL
 
Multumesc mult...deocam,data nu cred ca voi mai face mai nika la masina pana in primavara.Vine iarna si nu cred ca are rost....

electric_style 13-09-08 20:09

Re: Cielo TL 33 CTL
 
frumoasa culoare! prinde bine pe cielo:D

webcathos 27-09-08 15:19

Re: Cielo TL 33 CTL
 
Mda...multumesc!As dori sa cumpar niste faruri clare si stopuri clare.Farurile stiu de unde insa stopurile(din acelea cu 2 cercuri rosii)....Please help...

quick_5hifter 27-09-08 22:26

Re: Cielo TL 33 CTL
 
Salut, te-am vazut acum 2-3 zile prin Constanta... inca o data confirm, superba culoarea!
Ti-am facut flash-uri, dar nu cred ca ai vazut, te uitai in dreapta. Iar eu nu eram cu Tico-ul.


All times are GMT +2. The time now is 20:23.

- Copyright 2026 4Tuning