Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Piatra-Neamt (https://forum.4tuning.ro/347-piatra-neamt.html)
-   -   Roman (https://forum.4tuning.ro/347-piatra-neamt/44061-roman.html)

Ali_ump 27-08-07 10:08

Re: Roman
 
Noi cei din Piatra o sa incercam sa facem o intalnire la voi la roman...o sa trebuiasca sa ma intalnesc io cu voi intai sa discutam. Parcarea de la MAriko e foarte buna ...crede-ma ca nu o sa fim atatia incat sa nu incapem acolo toti ...:)
Ramane sa stabilim o zi ...

TZG@ 28-08-07 00:33

Re: Roman
 
trebuie vorbit din timp pt ca la mariko e loc de tras masina, da' de baut un suc... 20 daca suntem n-avem loc... depinde si de zi si ora... sa-ncercam sa facem o rezervare, ceva...

Ali_ump 28-08-07 11:35

dar seara e asa de aglomerat acolo? ca doar parcarea aia ii mare ...ori daca nu ..in parcare la spalatoria aia...ca si acolo ii loc destul...

Iata si programul oficial al intalnirii Old School de la Iasi

Programul evenimentului va fi urmatorul :



Orele 9:00 - 11:00 - Intrarea masinilor in parcarea inchisa !

Orele 11:00 - 13:00 - Discutii, prezentari, publicitate.

Orele 13:00 -14:00 - Pauza de masa in cadru organizat in Iulius Mall et. 2.

Orele 14:00 - 17:00 - Prezentarea si votarea masinilor participante la eveniment!

Orele 17:00 - 18:00 - Coloana organizata pe traseul : Bd. Tudor Vladimirescu - Str. Elena Doamna - Tg. Cucu - Bd. Independentei - Copou - Rond Agronomie - RETUR.

Orele 18:00 - 19:00 - Festivitatea de premiere a participantilor la eveniment. (Acordarea premiilor, mentionarea partenerilor, etc)



Dupa ora 19:00 programul va fi liber. Cei care pleaca din Iasi vor fi condusi pana la iesirea din localitate. Cei care raman in Iasi vor merge in coloana organizata pe Bucium la Releu unde se vor organiza focuri de tabara si gratare. Cei care vor sa ramana si peste noapte vor fi invitati la casute, corturi sau la pensiuni.


Toate cele bune si sper sa mergem cat mai multi la aceasta intalnire Old School

TZG@ 01-09-07 13:19

abia astept intalnirea de clasice...

Quote:

Originally Posted by Ali_ump (Post 1068679)
dar seara e asa de aglomerat acolo? ca doar parcarea aia ii mare ...ori daca nu ..in parcare la spalatoria aia...ca si acolo ii loc destul...

nu e mereu atat de aglomerat... eu ma refeream la restaurant, in parcare se gaseshte loc... e mare...

26WRC 01-09-07 13:46

Re: Roman
 
Quote:

Originally Posted by TZG@ (Post 1075828)
abia astept intalnirea de clasice...

vrei sa mergi la iasi?
lasa'mi si mie id'ul tau de mess

TZG@ 02-09-07 17:24

Re: Roman
 
sigur merg la iasi... poate mergeti mai multi, cred ca va fi interesant...

Ali_ump 03-09-07 10:30

Re: Roman
 
Quote:

Originally Posted by TZG@ (Post 1077255)
sigur merg la iasi... poate mergeti mai multi, cred ca va fi interesant...

Io zic ca o sa fie mai mult decat interesant.....o sa fie ce vedea;)

TZG@ 03-09-07 11:50

Re: Roman
 
sunt sigur ca ai dreptate... ai idee cam ce masini vor fi acolo?

26WRC 03-09-07 11:51

Re: Roman
 
pacat ca nu vor fi si linii :cry:

Ali_ump 04-09-07 10:58

Re: Roman
 
Old school ...multe ...ursuleti multi ...si cam tot ce este pe raza jud moldovei in materie de old schoolb ;)

TZG@ 05-09-07 18:25

Re: Roman
 
tu cand zici old school te referi si la clasice?

26WRC 05-09-07 19:23

Re: Roman
 
se refera la ursi (E30)... kadett E...audi 80..samd...adik in special masini din anii '80-'90 ;)

TZG@ 06-09-07 10:53

Re: Roman
 
eh... bun si-atat :D

Ali_ump 06-09-07 11:02

Re: Roman
 
Bineintele4s o sa fie si sectiune pt masinile noi ...00' - 07'

TZG@ 14-09-07 12:57

Re: Roman
 
fratilor, azi e vineri, maine e intalnirea... care, cum, cu ce mergeti...?
am inteles ca in Roman ne intalnim la 9.30 la mariko

26WRC 14-09-07 13:00

Re: Roman
 
eu merg sigur..... dar pe cont propriu ca n'am cu cine :(

morpheusmaster 14-09-07 14:12

Re: Roman
 
Eu merg cu FIcATELU...ne vedem la Mariko la 9.30 si apoi n Iasi...

26WRC 14-09-07 14:29

Re: Roman
 
:(:(:(:(:(:(:(:(:(

baga'mi'as pw|a in el carnet de nu iau eu maien masina lu' tata si vin si eu...
***

26WRC 16-09-07 15:03

Re: Roman
 
am fost 10 din roman la meeting:D:D:D si cica nu exista comunitate 4tuning in roman:)):)):))

morpheusmaster 16-09-07 20:56

Re: Roman
 
Exista Exista si sa vazut mai mult ca niciodata!!! Faza e ca am fost multi din roman dar nimeni nu stie ca a fost si ala si ala si ala...deci...suntem o comunitate care nu a stiut ca a mers :) adik...eu azi am aflat k a mers si ionut...si dutu...bla bla bla :)

26WRC 16-09-07 21:36

Re: Roman
 
cum ... nu ti'am spus eu ca e si dutzu cu mihai ??
de ionut tot azi am aflat si eu :oops:

morpheusmaster 16-09-07 21:38

Re: Roman
 
da mah...da mihai nu era printre forumisti :) si dutu...nu stiu kre'i...:) de ionut e vb. acilea :))

ionut17 16-09-07 21:45

Re: Roman
 
nu ai stiut de mine pt ca si eu am aflat ca merg vineri seara

26WRC 16-09-07 21:50

Re: Roman
 
Quote:

Originally Posted by ionut17 (Post 1103940)
nu ai stiut de mine pt ca si eu am aflat ca merg vineri seara

hmmm... fie..
bogdan era cu fiatu primu' in spatele tau la bariera:))

ionut17 16-09-07 22:01

Re: Roman
 
1 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by 26WRC™ (Post 1103952)
hmmm... fie..
bogdan era cu fiatu primu' in spatele tau la bariera:))

ba nu era fiatul perlat

Ali_ump 20-09-07 10:49

Re: Roman
 
5 Attachment(s)
Un Glof III vazut in Roman cu numere de Germania ...incredibil cum putea sa sune motorul la masina aia ...sa nu mai zic de look ....si un Nissan 350 Z foarte aratos tot in Roman ...:rolleyes2

26WRC 20-09-07 15:34

Re: Roman
 
6 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by Ali_ump (Post 1109735)
Un Glof III vazut in Roman cu numere de Germania ...incredibil cum putea sa sune motorul la masina aia ...sa nu mai zic de look ....si un Nissan 350 Z foarte aratos tot in Roman ...:rolleyes2

yap:D masini de masini in comuna noastra
+ inca un glof 3 care a aterizat aci la noi... destul de cunoscut prin bucuresti..
nu am reusit sa'i fac poze in oras.. astea's de la fostu' proprietar

Ali_ump 20-09-07 19:13

Re: Roman
 
Quote:

Originally Posted by 26WRC™ (Post 1110204)
yap:D masini de masini in comuna noastra
+ inca un glof 3 care a aterizat aci la noi... destul de cunoscut prin bucuresti..
nu am reusit sa'i fac poze in oras.. astea's de la fostu' proprietar

L-am vazut si pe asta da nu am apucat sa ii fac poze...fain golfuletzu:oops:

morpheusmaster 20-09-07 20:12

Re: Roman
 
Si mai sunt tunareli prin roman...pacat ca proprietarii le au asa de trofee...adica nu stiu daca au mare tangenta cu tuningu si comunitatea 4t...ce sa spun...frumoase masini pacat ca nu le putem aduna toate la olalta in cva gen friday night meetin's...

Ali_ump 20-09-07 20:14

Re: Roman
 
Incecati ...faceti tot posibiluu:)

morpheusmaster 20-09-07 20:16

Re: Roman
 
Mah...sa vazut...cine e into this stuff...cred k a fost prezent la osms ;) restu'... (si app de asta...e golfu ala portocaliu de la noi care daca venea la osms rupea tot acolo :) nu mai pleca corado cu 2 premii :) )

26WRC 20-09-07 20:20

Re: Roman
 
hmmm... nu stii ce vorbesti de corado ala.... masina e prea tare ca si proprietaru ei deatfel.. golfuletzu "nostru" portocaliu nici nu se compara cu pah'ul...care are are motor vr6 si e 4x4 ...fata de 1.8 16v de pe golf

morpheusmaster 20-09-07 20:22

Re: Roman
 
eu te contrazic si nu stii ce vb. de masina lu braescu :))

26WRC 20-09-07 20:24

Re: Roman
 
Quote:

Originally Posted by morpheusmaster (Post 1110632)
eu te contrazic si nu stii ce vb. de masina lu braescu :))

hmmm...
nici nu stiu cine e braescu...dar stiu ca pah'ul nici nu se comapara cu golful din roman la mecanica...la aspect e de discutat... dar mie imi palce mai mult corado;)

Ali_ump 21-09-07 18:26

Re: Roman
 
Golful si Corrado-ul sunt doua masini in care s-au invetit multi bani si multa pasiune din partea proprietarilor....daca va aduceti aminte cum aratau acu un an sau poate mai putin ...nesemnificative ...acum sunt masini reprezentative pt orasele de unde sunt ...pacat ca una a fost facut in scop comercial ...Golfu ...l-a facut si il vinde ...mie unu nu imi place chestia asta ...in schim PAH- va ramanea sufletul proprietarului . Asta inseamna pasiune mai presus de toate!!!

buddy_lexx 21-09-07 21:32

Re: Roman
 
oricum...ar fi mijto daca ar ramane in judetz... si masina e destul de frumos aranjata...

morpheusmaster 21-09-07 23:38

Re: Roman
 
Quote:

Originally Posted by Ali_ump (Post 1112103)
Golful si Corrado-ul sunt doua masini in care s-au invetit multi bani si multa pasiune din partea proprietarilor....daca va aduceti aminte cum aratau acu un an sau poate mai putin ...nesemnificative ...acum sunt masini reprezentative pt orasele de unde sunt ...pacat ca una a fost facut in scop comercial ...Golfu ...l-a facut si il vinde ...mie unu nu imi place chestia asta ...in schim PAH- va ramanea sufletul proprietarului . Asta inseamna pasiune mai presus de toate!!!

TRUE, RESPECT 4 THAT!!!

Ali_ump 22-09-07 00:30

Re: Roman
 
Quote:

Originally Posted by buddy_lexx (Post 1112409)
oricum...ar fi mijto daca ar ramane in judetz... si masina e destul de frumos aranjata...

Cel mai misto ar fi daca l-ar pastra proprietarul ...daca tot a muncit la el ...

buddy_lexx 22-09-07 13:44

Re: Roman
 
Quote:

Originally Posted by Ali_ump (Post 1112712)
Cel mai misto ar fi daca l-ar pastra proprietarul ...daca tot a muncit la el ...

foarte corect si asta...dar ..daca el inca de la inceput la modificat pentru a`l vinde...nu ai ce sa`i faci...

26WRC 22-09-07 16:33

Re: Roman
 
Quote:

Originally Posted by buddy_lexx (Post 1113284)
foarte corect si asta...dar ..daca el inca de la inceput la modificat pentru a`l vinde...nu ai ce sa`i faci...

cine ti'a zis ca la modificat pt al vinde?... masina e in forma aia din 2003 ...cand era chiar mai misto ..aveam motor de porsche si era rosu...


All times are GMT +2. The time now is 15:07.

- Copyright 2026 4Tuning