Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Alte discutii VW (https://forum.4tuning.ro/323-discutii-vw.html)
-   -   VW Vento - Proprietari (https://forum.4tuning.ro/323-discutii-vw/43290-vw-vento-proprietari.html)

bzsa 22-08-07 20:32

Re: Proprietari de vw vento
 
si mai am nevoie de ceva butoane din consola centrala

bzsa 22-08-07 20:34

Re: Proprietari de vw vento
 
Quote:

Originally Posted by ErdVento (Post 1035151)
Luna viitoare cumpar ceasuri plasma dar pana atunci tre sa gasesc ac rosu......am vazut cu ac alb dar asa nu arata nicicum!!!

sa trimiti poze cu plasma
am gasit si eu la 2,5 mil

bzsa 22-08-07 20:36

Re: Proprietari de vw vento
 
paul cum stai cu reparatiile ceva poze.....

paul_ral 22-08-07 22:26

Re: Proprietari de vw vento
 
Am terminat cu toate. Maine trece Fanex prin Slobozia si o sa-si dea cu parerea cum a iesit.
Bzsa daca vrei suport de pahare te trec pe lista.Mai sunt 2 inscrisi. Imi spui despre ce butoane vrei si le comand. Pretul unui buton este de 10$.

bzsa 22-08-07 23:03

Re: Proprietari de vw vento
 
Quote:

Originally Posted by paul_ral (Post 1060014)
Am terminat cu toate. Maine trece Fanex prin Slobozia si o sa-si dea cu parerea cum a iesit.
Bzsa daca vrei suport de pahare te trec pe lista.Mai sunt 2 inscrisi. Imi spui despre ce butoane vrei si le comand. Pretul unui buton este de 10$.

pai mi-ar trebui suport sa imi zici cam la cat ar iesi si daca trebuie decupata consola
trebuie sa fac o poza sa vezi despre ce butoane ar fi vorba

paul_ral 22-08-07 23:21

Re: Proprietari de vw vento
 
Cam 65-70 lei si trebuie decupata consola.Stiu toate butoanele din consola, doar spune-mi care dintre ele:comanda AC cu recirculare, degivrare luneta(sunt 2 modele) blocare geamuri spate, actionare geamuri spate si cu blocarea lor.

bubutzu 23-08-07 12:09

Re: Proprietari de vw vento
 
Paul,un buton de actionare a geamurilor gasim?(e vb de cel care vine pe usa..pe partea dreapta).

paul_ral 23-08-07 16:35

Re: Proprietari de vw vento
 
Te trec pe lista cu 1 buton.

FANEX 25-08-07 10:02

Re: Proprietari de vw vento
 
SALUT ! in primul rind vreau sa va spun ca am trecut prin Slobozia si am vazut vento lui paul,arata superb,sincer va zic ca am avut un moment de invidie.

FANEX 25-08-07 18:43

Re: Proprietari de vw vento
 
multumesc paul pentru piesele donate(la pretul la care le-am luat asa se cheama!),am pus deja *capacul* ce mascheaza autoblocajul centurii fara a fi nevoie sa dau tot plasticul jos de pe stilp .am vrut sa schimb chederul usii dar nu ma lasat vremea iar pentru rotita comanda trepte ventilatie mai am de studiat problema.

FANEX 25-08-07 18:48

Re: Proprietari de vw vento
 
Quote:

Originally Posted by bzsa (Post 1059862)
sa trimiti poze cu plasma
am gasit si eu la 2,5 mil

si eu caut ceasuri cu plasma,unde ai gasit cu 2,5 mil ?

paul_ral 25-08-07 21:06

Re: Proprietari de vw vento
 
Cu placere si multumesc pentru aprecieri

bzsa 26-08-07 00:29

Re: Proprietari de vw vento
 
Quote:

Originally Posted by FANEX (Post 1063627)
si eu caut ceasuri cu plasma,unde ai gasit cu 2,5 mil ?

http://www.carsystems.ro/accesorii.p...subcateg_id=68

http://www.*****************/standard....php?parent=79

am gasit asta ,dar cand am vazut nu pe situl asta am vazut
nu mai gasesc situl repectiv dar mai caut

bzsa 26-08-07 00:35

Re: Proprietari de vw vento
 
si inca un site si la doar 2 mil


http://www.proxenon.ro/ceasuri_detalii.php?id=4

FANEX 26-08-07 19:11

Re: Proprietari de vw vento
 
aha,mercy bzsa,am intrat pe site,oferta de ceasuri cu 2 milioane este foarte tentanta ! astept de la voi pareri despre ceasurile cu plasma,eventual sfaturi pentru montare....

paul_ral 27-08-07 14:55

Re: Proprietari de vw vento
 
2 Attachment(s)
Pentru Fanex: am gasit 2 seturi complete de lampi.Primul la 40$, cel cu placa de numar 45$

paul_ral 27-08-07 15:04

Re: Proprietari de vw vento
 
1 Attachment(s)
Bord 55$. Am intrebat la un centru de dezmembrari si mi-a cerut pntru unul normal 400 lei:shock: Astia au probleme cu capul, niste nesimtiti.

FANEX 27-08-07 16:40

Re: Proprietari de vw vento
 
salut paul ! ma inscriu la primul set de lampi

FANEX 27-08-07 16:44

Re: Proprietari de vw vento
 
bordul pare a avea ceasuri cu plasma sau gresesc eu, nu-mi dau seama ceasul de kmh cifrele mai mari sunt mile cumva iar cele mici km si sunt cumva 220kmh ?

bzsa 27-08-07 16:47

Re: Proprietari de vw vento
 
Quote:

Originally Posted by FANEX (Post 1067184)
bordul pare a avea ceasuri cu plasma sau gresesc eu, nu-mi dau seama ceasul de kmh cifrele mai mari sunt mile cumva iar cele mici km si sunt cumva 220kmh ?

220km/h efrumos pe alb dar cifrele mie nu imi plac
mai bine raman si eu la plasma

FANEX 27-08-07 17:16

Re: Proprietari de vw vento
 
aha scuze ,acum am deschis poza cu alt program si vad ceasul clar,intradevar este si in mile si in km,gradele sunt faraday(cool)

ufo20exe 27-08-07 18:07

Re: Proprietari de vw vento
 
Salut baieti,ma bag si eu in trupa voastra daca ma primiti!O sa fac si niste poze mai tarziu! Paul te rog ,daca poti ,sa vb cu americanu" pt un compresor de AC ...

paul_ral 27-08-07 18:18

Re: Proprietari de vw vento
 
Fanex ai pm legat de stopuri.
ufo20exe-intreb dar cred ca o sa fie destul de mult avand in vedere greutatea compresorului

ufo20exe 27-08-07 18:26

Re: Proprietari de vw vento
 
mersi mult!tot ce am gasit pe aici e intre 200-250 euro!mi se pare cam mult!!

paul_ral 28-08-07 16:24

Re: Proprietari de vw vento
 
Pentru ce motor iti trebuie compresorul?Sunt 2 tipuri:4 sau 6 cilindrii

FANEX 28-08-07 20:36

Re: Proprietari de vw vento
 
lagar amortizor fata arata ca in poza de aici http://www.vagcat.com/epc/cat/vw/VE/...48/52/1559015/ pentru ca la magazin mi-au aratat 2 modele ,unul ca reperul 30 din imagine si altul total diferit

FANEX 28-08-07 20:40

Re: Proprietari de vw vento
 
zilele urmatoare schimb amortizoarele pe fata si vreau sa am totul pregatit,nu sa desfac si sa umblu dupa piesa cu cea veche ,apropo in carte scrie despre piulitele cu autoblocare care se schimba la fiecare demontare,voi ce ziceti..........

bzsa 28-08-07 20:43

Re: Proprietari de vw vento
 
Quote:

Originally Posted by FANEX (Post 1069633)
zilele urmatoare schimb amortizoarele pe fata si vreau sa am totul pregatit,nu sa desfac si sa umblu dupa piesa cu cea veche ,apropo in carte scrie despre piulitele cu autoblocare care se schimba la fiecare demontare,voi ce ziceti..........

poti sa le pui inapoi ca nu cred ca are ceva
la ce pret ai gasit amortizoare ???
si de care ca si eu trebuie sa le schimb dar acum astept sa imi vina angel eyes

FANEX 28-08-07 20:54

Re: Proprietari de vw vento
 
11.08.2007
-paravint Usi Fata = 140 Ron

17.08.2007
-2xamortizor Fata Monroe Ulei R11136=138+138=276 Ron
-set2buc.kit Protectie Praf Febi Bilstein = 40 Ron

bzsa 28-08-07 21:06

Re: Proprietari de vw vento
 
Quote:

Originally Posted by FANEX (Post 1069658)
11.08.2007
-paravint Usi Fata = 140 Ron

17.08.2007
-2xamortizor Fata Monroe Ulei R11136=138+138=276 Ron
-set2buc.kit Protectie Praf Febi Bilstein = 40 Ron

nu o fost scump deloc si eu monroe vreau sa ii pun la fel am si pe spate si sunt fff multumit
si paravant vreau sa cumpar dar 4 buc dar ,mai intai imi pun folie pe geamuri ;)

FANEX 28-08-07 21:17

Re: Proprietari de vw vento
 
paravinturi am pus la o firma in cluj,5 min. a durat toata operatia,am vazut ca se miscau excelent si la folii ,sunt autorizati si seriosi,am cartea de vizita in masina daca vrei iti zic firma si telefonul sau adresa daca vrei sa mergi sa vezi tu cum lucreaza.

ufo20exe 28-08-07 21:29

Re: Proprietari de vw vento
 
motorul e de 1,8 -4cilindrii

ufo20exe 28-08-07 21:31

Re: Proprietari de vw vento
 
Quote:

Originally Posted by FANEX (Post 1069658)
11.08.2007
-paravint Usi Fata = 140 Ron

17.08.2007
-2xamortizor Fata Monroe Ulei R11136=138+138=276 Ron
-set2buc.kit Protectie Praf Febi Bilstein = 40 Ron

da-mi si mie un nr de tel la cei din Cluj cu paravanturile,te rog

FANEX 28-08-07 21:53

Re: Proprietari de vw vento
 
lagar amortizor despre care vorbeam mai sus se numeste si flansa ?

FANEX 28-08-07 21:54

Re: Proprietari de vw vento
 
bzsa maine ai nr. de telefon

FANEX 29-08-07 15:01

Re: Proprietari de vw vento
 
bzsa,firma este SC SALSTAR SRL calea dorobantilor nr.17 tel.450007,0745660731,0745607993. www.**********.ro


EDIT : Sorry reclama este interzisa . folositi PM
WOB

bzsa 29-08-07 15:09

Re: Proprietari de vw vento
 
Quote:

Originally Posted by FANEX (Post 1070926)
bzsa,firma este SC SALSTAR SRL calea dorobantilor nr.17 tel.450007,0745660731,0745607993. www.****.ro

mersi mult stiu baietii de acolo acolo am vb si eu pt foilie
cu ti-au montat paravantul sub chedere?

FANEX 01-09-07 13:13

Re: Proprietari de vw vento
 
salut baieti ! am schimbat si amortizoarele pe fata si sunt foarte multumit,masina are alta tinuta de drum,directia pare mai usoara,la frinari din scurt masina nu mai lasa botu` jos,am reglat si ' geometria' rotilor,in fine sunt super incantat !

FANEX 04-09-07 17:30

Re: Proprietari de vw vento
 
paravinturi ............:-)

FANEX 04-09-07 17:32

Re: Proprietari de vw vento
 
2 Attachment(s)
si * parasolar *.........


All times are GMT +2. The time now is 16:53.

- Copyright 2026 4Tuning