![]() |
Re: Proprietari de vw vento
si mai am nevoie de ceva butoane din consola centrala
|
Re: Proprietari de vw vento
Quote:
am gasit si eu la 2,5 mil |
Re: Proprietari de vw vento
paul cum stai cu reparatiile ceva poze.....
|
Re: Proprietari de vw vento
Am terminat cu toate. Maine trece Fanex prin Slobozia si o sa-si dea cu parerea cum a iesit.
Bzsa daca vrei suport de pahare te trec pe lista.Mai sunt 2 inscrisi. Imi spui despre ce butoane vrei si le comand. Pretul unui buton este de 10$. |
Re: Proprietari de vw vento
Quote:
trebuie sa fac o poza sa vezi despre ce butoane ar fi vorba |
Re: Proprietari de vw vento
Cam 65-70 lei si trebuie decupata consola.Stiu toate butoanele din consola, doar spune-mi care dintre ele:comanda AC cu recirculare, degivrare luneta(sunt 2 modele) blocare geamuri spate, actionare geamuri spate si cu blocarea lor.
|
Re: Proprietari de vw vento
Paul,un buton de actionare a geamurilor gasim?(e vb de cel care vine pe usa..pe partea dreapta).
|
Re: Proprietari de vw vento
Te trec pe lista cu 1 buton.
|
Re: Proprietari de vw vento
SALUT ! in primul rind vreau sa va spun ca am trecut prin Slobozia si am vazut vento lui paul,arata superb,sincer va zic ca am avut un moment de invidie.
|
Re: Proprietari de vw vento
multumesc paul pentru piesele donate(la pretul la care le-am luat asa se cheama!),am pus deja *capacul* ce mascheaza autoblocajul centurii fara a fi nevoie sa dau tot plasticul jos de pe stilp .am vrut sa schimb chederul usii dar nu ma lasat vremea iar pentru rotita comanda trepte ventilatie mai am de studiat problema.
|
Re: Proprietari de vw vento
Quote:
|
Re: Proprietari de vw vento
Cu placere si multumesc pentru aprecieri
|
Re: Proprietari de vw vento
Quote:
http://www.*****************/standard....php?parent=79 am gasit asta ,dar cand am vazut nu pe situl asta am vazut nu mai gasesc situl repectiv dar mai caut |
Re: Proprietari de vw vento
|
Re: Proprietari de vw vento
aha,mercy bzsa,am intrat pe site,oferta de ceasuri cu 2 milioane este foarte tentanta ! astept de la voi pareri despre ceasurile cu plasma,eventual sfaturi pentru montare....
|
Re: Proprietari de vw vento
2 Attachment(s)
Pentru Fanex: am gasit 2 seturi complete de lampi.Primul la 40$, cel cu placa de numar 45$
|
Re: Proprietari de vw vento
1 Attachment(s)
Bord 55$. Am intrebat la un centru de dezmembrari si mi-a cerut pntru unul normal 400 lei:shock: Astia au probleme cu capul, niste nesimtiti.
|
Re: Proprietari de vw vento
salut paul ! ma inscriu la primul set de lampi
|
Re: Proprietari de vw vento
bordul pare a avea ceasuri cu plasma sau gresesc eu, nu-mi dau seama ceasul de kmh cifrele mai mari sunt mile cumva iar cele mici km si sunt cumva 220kmh ?
|
Re: Proprietari de vw vento
Quote:
mai bine raman si eu la plasma |
Re: Proprietari de vw vento
aha scuze ,acum am deschis poza cu alt program si vad ceasul clar,intradevar este si in mile si in km,gradele sunt faraday(cool)
|
Re: Proprietari de vw vento
Salut baieti,ma bag si eu in trupa voastra daca ma primiti!O sa fac si niste poze mai tarziu! Paul te rog ,daca poti ,sa vb cu americanu" pt un compresor de AC ...
|
Re: Proprietari de vw vento
Fanex ai pm legat de stopuri.
ufo20exe-intreb dar cred ca o sa fie destul de mult avand in vedere greutatea compresorului |
Re: Proprietari de vw vento
mersi mult!tot ce am gasit pe aici e intre 200-250 euro!mi se pare cam mult!!
|
Re: Proprietari de vw vento
Pentru ce motor iti trebuie compresorul?Sunt 2 tipuri:4 sau 6 cilindrii
|
Re: Proprietari de vw vento
lagar amortizor fata arata ca in poza de aici http://www.vagcat.com/epc/cat/vw/VE/...48/52/1559015/ pentru ca la magazin mi-au aratat 2 modele ,unul ca reperul 30 din imagine si altul total diferit
|
Re: Proprietari de vw vento
zilele urmatoare schimb amortizoarele pe fata si vreau sa am totul pregatit,nu sa desfac si sa umblu dupa piesa cu cea veche ,apropo in carte scrie despre piulitele cu autoblocare care se schimba la fiecare demontare,voi ce ziceti..........
|
Re: Proprietari de vw vento
Quote:
la ce pret ai gasit amortizoare ??? si de care ca si eu trebuie sa le schimb dar acum astept sa imi vina angel eyes |
Re: Proprietari de vw vento
11.08.2007
-paravint Usi Fata = 140 Ron 17.08.2007 -2xamortizor Fata Monroe Ulei R11136=138+138=276 Ron -set2buc.kit Protectie Praf Febi Bilstein = 40 Ron |
Re: Proprietari de vw vento
Quote:
si paravant vreau sa cumpar dar 4 buc dar ,mai intai imi pun folie pe geamuri ;) |
Re: Proprietari de vw vento
paravinturi am pus la o firma in cluj,5 min. a durat toata operatia,am vazut ca se miscau excelent si la folii ,sunt autorizati si seriosi,am cartea de vizita in masina daca vrei iti zic firma si telefonul sau adresa daca vrei sa mergi sa vezi tu cum lucreaza.
|
Re: Proprietari de vw vento
motorul e de 1,8 -4cilindrii
|
Re: Proprietari de vw vento
Quote:
|
Re: Proprietari de vw vento
lagar amortizor despre care vorbeam mai sus se numeste si flansa ?
|
Re: Proprietari de vw vento
bzsa maine ai nr. de telefon
|
Re: Proprietari de vw vento
bzsa,firma este SC SALSTAR SRL calea dorobantilor nr.17 tel.450007,0745660731,0745607993. www.**********.ro
EDIT : Sorry reclama este interzisa . folositi PM WOB |
Re: Proprietari de vw vento
Quote:
cu ti-au montat paravantul sub chedere? |
Re: Proprietari de vw vento
salut baieti ! am schimbat si amortizoarele pe fata si sunt foarte multumit,masina are alta tinuta de drum,directia pare mai usoara,la frinari din scurt masina nu mai lasa botu` jos,am reglat si ' geometria' rotilor,in fine sunt super incantat !
|
Re: Proprietari de vw vento
paravinturi ............:-)
|
Re: Proprietari de vw vento
2 Attachment(s)
si * parasolar *.........
|
| All times are GMT +2. The time now is 16:53. |
- Copyright 2026 4Tuning