Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Dacia tuning (https://forum.4tuning.ro/134-dacia-tuning.html)
-   -   Dacia logan pro tuning EXCLUSIVE din baia mare (https://forum.4tuning.ro/134-dacia-tuning/34904-dacia-logan-pro-tuning-exclusive-baia.html)

CJ-01-WOB 04-05-07 01:33

Re: dacia logan pro street EXCLUSIVE din baia mare
 
8) Seamna cu MEGANE de la CARZONE !
dar pt finisaje ai respectul meu !

protuning 04-05-07 02:06

Re: dacia logan pro street EXCLUSIVE din baia mare
 
Quote:

Originally Posted by CJ-01-WOB (Post 883663)
8) Seamna cu MEGANE de la CARZONE !
dar pt finisaje ai respectul meu !

te rog sa pui doua poze sa le asemanam!!!mie personal nu mi se pare!!!

protuning 04-05-07 19:28

Re: dacia logan pro street EXCLUSIVE din baia mare
 
15 Attachment(s)
cateva poze cu masina vopsita la care doar atat pot sa zic ca am ramas masca cand am vazut masina !culoarea este simpla ,pura si da masinii eleganta care am visato!azi totodata s-a luata hotararea sa nu mai facem nici unpaint .vinil sao orice mazgaleala!noi am vrut sa obtinem o masina eleganta.nu stiu ce se vede in poze dar live este criminala vopseaua!!!
pun cateva poze si cu deflectoarele din praguri pt cei care au avut dubiu la aspectul acestuia!
TOT RESPECTUL PT PROPRIETARUL MASINII CARE A DOVEDIT PASIUNE SI TALENT LA FINISAREA SI VOPSIREA MASINII!!!!!!!

Aaronnel^ 04-05-07 19:32

Re: dacia logan pro street EXCLUSIVE din baia mare
 
Totul se rezuma la un singur cuvant:shock: SUPERBAAA

Mai are nevoie de nista jante maricele sa umple golu acela din aripa :D

Felicitari prostreet ... inca o lucrare de nota 10.
Ati facut dintrun logan ceva ce nu a mai facut nimeni

sergiu_sm 04-05-07 20:23

Re: dacia logan pro street EXCLUSIVE din baia mare
 
suuppeerrrr vreau sa o vad cu ceva jante mai mari :D

dogy_10 04-05-07 20:31

Re: dacia logan pro street EXCLUSIVE din baia mare
 
e......nush......nu am cuvinte.....e tare, super, cel mai frumos logan....

protuning 04-05-07 20:37

Re: dacia logan pro street EXCLUSIVE din baia mare
 
Quote:

Originally Posted by sergiu_sm (Post 884907)
suuppeerrrr vreau sa o vad cu ceva jante mai mari :D

va avea minim 17 fi-ti linistiti!!!

topser 04-05-07 20:51

Re: dacia logan pro street EXCLUSIVE din baia mare
 
arata superb , finisare extra , insa eleronul nu pica deloc bine...

Eugen_TL 04-05-07 20:59

Re: dacia logan pro street EXCLUSIVE din baia mare
 
ce am avut de zis ti-am zis in particular ! sa o vedem terminata sa va ajute Dzeu ....

catalanu 04-05-07 21:05

Re: dacia logan pro street EXCLUSIVE din baia mare
 
E...pur si simplu...nu sh...nu am cuvinte......:shock: :shock: :shock: .....AMAZING.....
Desingul este cu mult gust si ii sta foarte bine.Executia este de nota 10!!!!


Dar: masina are cateva minusuri:
1.Oglinzile.Nu au ce cauta bidoanele alea acolo.
2.Sper ca nu va veti zgarci la bani si veti schimba evacuarea su totul,nu numai finalul.
3.Cred ca arata mai bine fara clantze pe spate
4.O capota de carbon cred ca ar fi mai bine
5.Lasa-ti umpic spatele ca ii prea "cu curu-n sus"
6.Cu ce veti uple golu din spate ca ii prea mare gaura?
7.:!: RESPECT :!:

dogy_10 04-05-07 21:11

Re: dacia logan pro street EXCLUSIVE din baia mare
 
golul va fi umplut cu un deflector.....daca te uiti cu cateva pagini mai sus o sa vezi

Sebastian.C 04-05-07 21:46

Re: dacia logan pro street EXCLUSIVE din baia mare
 
Ce Sa Zic...am Ramas Fara Cuvinte... Cel Mai Tare Logan Din Lume... ;))

dubmaniacks 04-05-07 22:01

Re: dacia logan pro street EXCLUSIVE din baia mare
 
ROBI tatA stii tu ce cred eu despre lucrarile tale ... e superba loganu ... si cred ca niste jante de 17 cum ai precizat mai sus o sa scoata masina in evidenta ... btw e cel mai aratos GOLAN din tara :D

p.s. nu`s eu fan GOLAN ... dar chiar mi`ar placea sa o am in curte :D

proprietarului ii doresc MULTA SANATATE in gropile din tara ! ... si VOUA PRO` BAFTA SI SPOR LA LUCRU IN CONTINUARE :D

Leynad_diabolik 04-05-07 22:03

Re: dacia logan pro street EXCLUSIVE din baia mare
 
Suuuper jmechera, dar nu imi place ceva.. nu se imbina bine bara fatza acolo la aripa; se vede cel mai bine in poza facuta de sus, in rest e OK ;)

dubmaniacks 04-05-07 22:05

Re: dacia logan pro street EXCLUSIVE din baia mare
 
totusi cine e proprietaru` ? :D

p.s. n`am chef acuma sa caut printre posturi :D

protuning 04-05-07 23:13

Re: dacia logan pro street EXCLUSIVE din baia mare
 
Quote:

Originally Posted by Leynad_diabolik (Post 885099)
Suuuper jmechera, dar nu imi place ceva.. nu se imbina bine bara fatza acolo la aripa; se vede cel mai bine in poza facuta de sus, in rest e OK ;)

parerea ta e ca las eu imbinarea aia la nimereala???????????????????????????bara e doar agatata nu e prinsa la loc!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!vb cand va fi montat laolalta loganul.s-au facut potriviri de precizie de sub 1 mm !!!

nutzuXXL 05-05-07 00:52

Re: dacia logan pro street EXCLUSIVE din baia mare
 
parca e iesita din nfs .

tare masina!!!

bv , shi bft la tunarit in continuare ;)


in legatura cu jantele( ar mere ceva negru+crom in exterior)

Ovae 05-05-07 02:43

Re: dacia logan pro street EXCLUSIVE din baia mare
 
a iesit belea baieti...super tare...are aspect foarte agresiv...imi place...abia astept sa o vad toata finisata..si interiorul tot..o gramada de bani dar merita...sigur va iesi in evidenta...
protuning...finisajele sunt foarte foarte bune.felicitari

Aaronnel^ 05-05-07 11:31

Re: dacia logan pro street EXCLUSIVE din baia mare
 
2 Attachment(s)
Un sfat pentru jante.

Zic eu ca dau foarte bine si vad ca toti zic ca ar fi buna o combinatie negru+crom

dogy_10 05-05-07 11:38

Re: dacia logan pro street EXCLUSIVE din baia mare
 
sa nu puneti un model de jante cu spitze putzine si subtziri, pt ca o sa strice tot designul masinii, trebuie ceva in 5 spitze mai groase

modelelepuse de @aronnel nu o sa de bine....parerea mea

nutzuXXL 05-05-07 23:15

Re: dacia logan pro street EXCLUSIVE din baia mare
 
asa e masina e "umflata" shi daca-i puneti nijte jante de 17' cu nijte spite subtiri ar arta najpa .
ar trebui nijte jante p 18' (daca se poate) cromate sau crom+negru, cu nijte spite cva mai mari (janta sa fie mai plina). (parerea mea

nutzuXXL 05-05-07 23:18

Re: dacia logan pro street EXCLUSIVE din baia mare
 
[IMG]http://www.**********************/mycar/02.jpg[/IMG]
un model d jante care ar sta bn ;)

Leynad_diabolik 06-05-07 10:50

Re: dacia logan pro street EXCLUSIVE din baia mare
 
Quote:

parerea ta e ca las eu imbinarea aia la nimereala???????????????????????????bara e doar agatata nu e prinsa la loc!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!vb cand va fi montat laolalta loganul.s-au facut potriviri de precizie de sub 1 mm !!!
atunci imi cer scuze, oricum yo nu am vrut decat sa va ajut.. bafta

Gabi 06-05-07 11:08

Re: dacia logan pro street EXCLUSIVE din baia mare
 
prostreet: ejti neb00n ? :shock: Bravooooo!!! E superba !

Cristi_XP 06-05-07 15:28

Re: dacia logan pro street EXCLUSIVE din baia mare
 
Quote:

Originally Posted by nutzuXXL (Post 886558)
asa e masina e "umflata" shi daca-i puneti nijte jante de 17' cu nijte spite subtiri ar arta najpa .
ar trebui nijte jante p 18' (daca se poate) cromate sau crom+negru, cu nijte spite cva mai mari (janta sa fie mai plina). (parerea mea

Acelasi lucru am zis si eu ...minim 18 " :(

ema_sierra 06-05-07 19:48

Re: dacia logan pro street EXCLUSIVE din baia mare
 
Super iesita masinutza...respec pro tuning

dubmaniacks 08-05-07 14:58

Re: dacia logan pro street EXCLUSIVE din baia mare
 
Quote:

Originally Posted by Cristi_XP (Post 887292)
Acelasi lucru am zis si eu ...minim 18 " :(

ce zici de 20 ?visati non stop ... pe gropile din tara bine ca nu vreti avioane sub masina... ! sa ma pish pe ea de t*r* si de gropi ...

Cristi_XP 09-05-07 15:53

Re: dacia logan pro street EXCLUSIVE din baia mare
 
ceva de genu.Eu ziceam ca daca masina arata cum arata,oricum nu poti baga pe oriunde cu ea :D

bogo4all 09-05-07 18:53

Re: dacia logan pro street EXCLUSIVE din baia mare
 
Are destul bmw-uri proprietarul pe acolo, deci poate umbla cu alea pe drumurile ''bune'', ca loganu' deh e masina scumpa:))

Cristi_XP 09-05-07 20:09

Re: dacia logan pro street EXCLUSIVE din baia mare
 
care o mai merge dintre ele ! :)

Mihaitza_tdi 09-05-07 20:25

Re: dacia logan pro street EXCLUSIVE din baia mare
 
Are dezmembrari de BMW;)

Mihaitza_tdi 09-05-07 20:28

Re: dacia logan pro street EXCLUSIVE din baia mare
 
Quote:

Originally Posted by catalanu (Post 884958)
E...pur si simplu...nu sh...nu am cuvinte......:shock: :shock: :shock: .....AMAZING.....
Desingul este cu mult gust si ii sta foarte bine.Executia este de nota 10!!!!


Dar: masina are cateva minusuri:
1.Oglinzile.Nu au ce cauta bidoanele alea acolo.
2.Sper ca nu va veti zgarci la bani si veti schimba evacuarea su totul,nu numai finalul.
3.Cred ca arata mai bine fara clantze pe spate
4.O capota de carbon cred ca ar fi mai bine
5.Lasa-ti umpic spatele ca ii prea "cu curu-n sus"
6.Cu ce veti uple golu din spate ca ii prea mare gaura?
7.:!: RESPECT :!:

Tu gandesti ce spui? normal ca evacuarea va fii schimbata masina inca nu este gata! de ce ar da o capota de carbon mai bine? pt ca iti place tie NFS:) asa ca nu mai vorbi asa fara rost!

dubmaniacks 09-05-07 22:17

Re: dacia logan pro street EXCLUSIVE din baia mare
 
MIHAI ... n`are rost ...unii au ramas la nfs ... si cand mai vezi texte de genu ca nu`mi place imbinarea la bara fata si nush ce ...doamne ... voi chiar n`aveti ce face decat sa gasiti defecte ... daca ati sti ce lucrare fac baietzii de la pro` ... nu ati mai vb asa ...

p.s. Robi mi`a facut pleoapa la golf ... stiti voi ce inseamna aia ca e perfekta?Deci in orice caz ... eu va sfatuiesc pe toti cei care aveti planuri mari de facut bari sau alte chestii din fibra sa apelati la el ... ! HE`s GODLIKE! :D

Shadowss 10-05-07 07:54

Re: dacia logan pro street EXCLUSIVE din baia mare
 
ai facut o treaba foarte buna , felicitari si bafta in continuare !

Mihaitza_tdi 10-05-07 12:38

Re: dacia logan pro street EXCLUSIVE din baia mare
 
Da mai ei vb dar habar nu am cat s-a lucrat la masina pana noaptea la 12 1 sa fie cat mai ok! eu am vazut masina cu ochii mei stai sa vezi cand o sa fie gata asamblata la loc cum trebuie sa vezi atunci imbinari!

Leynad_diabolik 10-05-07 22:13

Re: dacia logan pro street EXCLUSIVE din baia mare
 
ce sariti ma asa in sus cu imbinarile astea? nu am spus-o ca o critica sau cu rautate.. si dupa ce mi s-a explicat ca bara a fost doar legata, pusa provizoriu mi-am cerut scuze; din contra apreciez munca lor mai ales ca loganul este una dintre masinile mele preferate

yakuza2006 11-05-07 00:27

Re: dacia logan pro street EXCLUSIVE din baia mare
 
da omul si-a spus parerea si gata toata lumea trebuie sa il contreze
mai bine va ganditi k dak pe logan sunt gandite jante de 15 si tu visezi 18 probabil k nu o sa dea mai mult de a treia
plin forumu de prosti care se dau cunoscatori
in fine ca sa revin la topic lucrarea pare (si cred probabil kiar este) de o calitate absoluta
bafta in continuare
RESPECT pt prostreet tuning

protuning 11-05-07 01:29

Re: dacia logan pro street EXCLUSIVE din baia mare
 
2 Attachment(s)
mersi baieti pt aprecieri! si va rog nu va certati pe tema rotilor ca cu totii stiim ca rotile masi sunt doar frumoase!!!!!!!!!in rest nu au nici un avantaj ia ganditiva voi bine:
minusurile rotilor mari: 1. reduc din performante
2. sunt grele si uzeza tot cde inseamna bucsi,
telescoape,directie,frane
3.mareste consumul
si mai sunt multe altele doar pt aspect!
parerea mea e ca si 17 e mult dar acest kit necesita pt echilibrarea aspectului.

keemo 11-05-07 15:47

Re: dacia logan pro street EXCLUSIVE din baia mare
 
FOARTE TARE MASINA...a iesit ceva de nota 10 felicitari..ai grija cum o conduci..:)

claudiu lucian 14-05-07 00:34

Re: dacia logan pro street EXCLUSIVE din baia mare
 
adevaratzi maestrii, chiar va pricepetzi. imi place mult fatza si lateralul. spatele nu e tocmai p placul meu dar se compenseaza;)


All times are GMT +2. The time now is 04:22.

- Copyright 2026 4Tuning