![]() |
Re: De toate pentru toti ...
Quote:
normal ca stam pe loc ..ca lumea nu isi mai bate capul .. |
Re: De toate pentru toti ...
Sigur vor fi unii care vor avea ceva de comentat la faptul ca am postat aici ... dar nu ma puteam abtine sa nu le spun unora care sa pare ca nu stiu ca e o veche vorba ... "cum iti asterni asa dormi" . Noapte buna !
|
Re: De toate pentru toti ...
Quote:
|
Re: De toate pentru toti ...
Quote:
|
Re: De toate pentru toti ...
Quote:
|
Re: De toate pentru toti ...
ceva de genu zicea si bigu....
|
Re: De toate pentru toti ...
Din pacate din ce spuneam eu rezulta exact contrariul. Anume ca nici intr-un club nici intr-o casnicie nu e normal sa faca fiecare ce vrea .
|
Re: De toate pentru toti ...
tinand cont ca faptele sunt "usor" consumate nu cred ca are rost o discutie aici! Timpul va decide cine are dreptate!
|
Re: De toate pentru toti ...
Quote:
|
Re: De toate pentru toti ...
Sigur va fi mai bine. Fara stickere pt a avea un parbriz curat , fara intalniri pt a nu se ocupa timpul liber ... clar nu mai au nici cum nici de ce sa iasa discutii. Si rupere de .... nu are cum sa fie pt ca in mod evident nu va mai fi pt ce . Probabil din pretentiile de a face un club in adevaratul sens al cuvantului totul se va transforma in pretentii de club . Fiecare din noi are pretentia despre el ca are dreptate. Eu cand am considerat ca e posibil sa gresesc am cerut pareri. Pareri avizate. Cand am avut dubii vis-a-vis de notiunea de club am cerut parerea unora care conduc la randul lor alte cluburi. Nu pot spune ca ma bucur ca am avut dreptate in ce gandeam ... dar macar nu sunt nebun .
|
Re: De toate pentru toti ...
hei eu zic ca rufele se spala in familie...ca tot vb de casnicii ;) ..a.sa ca parerea mea...chestiile astea se vb pe prv cu trebuie sa stie toata lumea :)
|
Re: De toate pentru toti ...
Pt a spala lucrurile in familie ar trebui sa existe una Dana ...
|
Re: De toate pentru toti ...
ce rost au posturile astea in fond si la urma urmei? te mai intereseaza soarta clubului ? hai sa facem rahat si pe topicu asta, cum s-a facut si pe cel cu provocari cu anonimii si ca pe multe altele. iti place sa intorci lucrurile pe toate partile sa dovedesti cata dreptat ai tu... hai sa o lasam balta ce zici? nu ti-a mai convenit si ai plecat. sint sigur ca nu ti-a fost usor pt ca tu esti uul dintre fondatori. dar daca ai facut alegerea asta, ce rost mai au intzepaturile astea? treaba cu stikerele tot asa va ramane probabil, dar asta ne priveste pe noi de anumita vreme in coace.... o seara faina!
|
Re: De toate pentru toti ...
Avand in vedere ca in 2 ani de zile am fost printre putinii care chiar am tras pt clubul asta , ca numele asta in are in mare parte din cauza mea , la fel si sigla si caractere .... da ... ma va interesa mult timp soarta clubului. Nu vorbesc lumea pe la spate si sincer mi se pare nesimtire din partea ta sa ma intrebi daca ma mai intereseaza soarta clubului ! Nu esti in masura sa-mi formulezi astfel de intrebari ! Singurii cu care pot discuta pe tema asta sunt Pepy si Bogdan . Din cauza celor ca tine acest club nu va mai exista mult. Daca ar exista intalniri cu membrii si comunicare intre ei ... ai afla care e situatia la ora actuala . Si mai ales DE CE ! Cat despre topicul cu Anonymous ... nu vei intelege ce e aia rivalitate pe strada sau pista pt ca nu te-am vazut niciodata pe acolo ! De facut de ras ... mai bien te-ai gandi ca multa lume m-a intrebat de ce am iesit si am spus exact ce am spus si aici. Acolo lumea si-a facut cruce ... multi chiar nu m-au crezut . Daca faceam cum spunea Pepy si in Speedline MOTORSPORT intrau doar masini care aveau legatura cu numele ... tu nu erai in club deci nu te mai erija tu brusc intr-un om din club care imi poate cere socoteala ! Poate ar fi bine ca toti cei cu care am vb in privat si s-au plans de anumite probleme sa scrie si aici .
|
Re: De toate pentru toti ...
Si am ajuns si aici, a plecat multa lume din club, cei care au ramas sperand ca se va schimba ceva.. ce s-a schimbat ?! pai nimic !
Bigule tu de mult stiu ca aveai o problema cu parasolarele si cu parbrizul tau curat, acum ca a iesit si Lucian din club te simti mai bine ? Acum o sapt am avut o discutie cu unii membrii, in speranta ca se va face ceva in continuare ca momentan stam pe loc. Bun, asteptam sa iasa actele clubului, dar pana atunci ? intalniri nu sunt..nu a mai fost o intalnire mai mare de pe 9 septembrie cand ne-am strans multi din noi sa discutam despre actele clubului..si atat. Pacat ..e mare pacat ca ne cam batem p.la de munca unora ..care au tras 2 ani ca sa iasa ceva si ce a iesit ? pun pariu ca nici un membru din club nu stie exact cati membrii are clubul, cine are sticker speedline pe masina ..etc etc Deci se mai face ceva ? sau continuam certurile pe forum aruncand vina unii pe altii ? |
Re: De toate pentru toti ...
1.nesimtire sau nu, cunosti foarte bine ca eu spun tot ce gandesc! de ce sa ma ascund? era o intrebare pt ca ai parasit clubul si mi se pare logic sa nu te mai intereseze...
2.vruiai sa zici ca EU nu vorbesc lumea pe la spate! sunt sigur de asta! 3. eu nu sunt in masura sa vorbesc cu tine? sau cum vine asta? am nevoie de 3 facultati , grade in lumea interlopa sau cum? chiar nu inteleg... esti prea important? 4. de ce arunci pastila: "din cauza celor ca tine nu va exista clubul" ??? vrei sa arunci vina asupra mea, sa se indrepte privirile spre mine? pt ce? cu ce am gresit? nu am avut magnificul parasolar la vreun concurs anul acesta? la vreun show? nu am facut reclama in toata tzara anul acesta numa locul 1? am contribuit cu bani pt standul de la 4tuning !!! nu ca altii.... chiar daca nu am avut masina inauntru... e clar, din cauza astora ca mine nu mai exista clubul.... 5 intalniri intre membrii? nu exista? noi in bv , ne vedem seara de seara la un ceai etc.... 6 rivalitate de strada.. =)) habar nu am.... esti ca un om mare! le stii pe toate... ca nu m-am axat pe performanta motorului, ca nu am stat 2 ani sa ma uit in garaj la o masina, ca nu ma dau ca bezmeticu pe strazi e problema mea, nu? lasa ca ai facut tu rivalitate acolo.... 7 sint curios care multa lume te-a intrebat de ce ai iesit.... si mai ales cati sufera din privinta asta 8 si daca nu eram in speedline, ce? crezi ca nu eram unde sint acum? cu ce m-a ajutat pe mine clubul?? (ATENTIE! zic de club nu membrii)mai mult ca sigur ca eram mai sus... eram poate intr-un club care are un plan bine pus la punct, care apreciaza ca lumele lui e strigat de fecare data pe locu 1... whatever 9 eu cer socoteala cui cred eu ca e nevoie... 10 hai cu totii sa ne impartasim p forum.... mi-e scarba! o singura intrebare la care vreau sa-mi raspunzi : VREI INAPOI IN CLUB ?? pt restu exista mastercard.... o zi buna! |
Re: De toate pentru toti ...
lks, ai vreo problema personala cu mine sau cu parbrizul meu? l-am sapar eu pe lucian, am vrut eu ca el sa iasa din club? esti in necunoastinta de cauza! masoara-ti cuvintele ! grija mare la exprimare ca se intelege altceva
|
Re: De toate pentru toti ...
Deci ...
Se pare ca nu poti procesa cognitiv intreaga informatie transmisa de mine in scris. E grav. Mai incerc inca o data : - Nu esti in masura sa discuti cu mine sau sa-mi ceri socoteala la nimic din ce tine de club. Poti avea si 10 facultati si sa te numesti Nicu Gheara. De ce ? Pai pt ca eu am iesit din club de ceva timp si tu inca nu ai vechimea mea acolo. Pt ca tu te bati cu pumnul in piept ca ai pus bani la 1 (un) stand si ai fost pe locul 1 la muzica intr-un club al carui nume e Speedline MOTORSPORT . De ce din cauza celor ca tine si a ta in special ? Pt ca in BV exista 2 bisericute .. sau f probabil acum a ramas doar una .. in care tu .. un exponent al BV la muzica nu pui stickere pe parbriz pt a fi curat ( :))))) ) . Curiosii mor repede dar nu cred ca a existat membru in club (care nu e doar cu nimele) care sa nu ma fi intrebat de ce am iesit , care nu auzise o alta varianta (fusese contactat) si care nu a spus ca e pacat si ca spera sa ma razgandesc. Vrei sa-ti spun si cati spuneau ca mai bine ii scoteam din club pe cei care cauzau probleme ? Vrei sa-ti spun cati au zis ca am gresit iesind pt ca e ca si cum Florica ar iesi din NSL ? Stiu ... o sa spui (probabil nu numai tu) ca sufar de mine. Dar 2 ani de zile ... uitandu-ma la masina in garaj am facut din clubul asta un nume. Asta o spun RIVALII dragul meu . Cei care spuneau ca oricand am un loc la ei in club. 2 ani de zile ne-am prezentat peste tot f bine si am facut asta fara nici un fel de identitate sportiva. Acum e nevoie de acte pt a face ceva ? In halul asta s-a ajuns ? E hilar ! Daca vreau inapoi in club ? In nici un caz in conditiile astea. Nu mai e un club. Orice ai spuen tu si oricum ai vrea sa o dai .. din 4 membrii fondatori mai sunt doar 2. De la ce a plecat totul ? De la cei ca tine care nu considera FIRESC sa aiba insemnele clubului pe masina PERMANENT si de la delasarea unora care nu considerau utile intrunirile cu caracter regulat ale membrilor. E o adunatura de oameni ce vor sa faca parte din ce a fost Speedline. Sunt oameni care inca accepta un compromis si zilnic cauta solutii pt a fi asa cum trebuie. Din pacate am ajuns sa spun ca Becali : am fost un prost , am fost un fraier. De ce ? Pt ca am tinut prea mult cont de parerea unora in loc sa fac asa cum ama facut 2 ani si a fost bine. Am facut cum am crezut ca e bine. Si a fost. Pana la un punct. |
Re: De toate pentru toti ...
Quote:
|
Re: De toate pentru toti ...
Quote:
|
Re: De toate pentru toti ...
Quote:
|
Re: De toate pentru toti ...
Terminati!!!!!!!!
|
Re: De toate pentru toti ...
hmmm imi cer scuze ca intervin dar cred ca exista deja mari probleme in curte,nu stiu care ar fii problemele fiecaruia dintre voi raportate la 1 sau la altul eu doar vreau sa spun ca ce se intampla aici in momentul de fatanu are nici o legatura cu macar notiunea de club, ideea in sine a clubului daca nu o stiti este ca te mandresti cu simbolul lui si cu echipa in care intri scurt nu te obliga nimeni sa intri intr o grupare, dar daca intri te conformezi cam asta e regula de 3 simple, si in fine vad ca ce se intampla in speedline nu mai are nici o legatura cu rez problemelor ci cu a se plati polite deci daca nu sunt prea indiscret , credeti ca se mai face ceva sau s a ajuns la nivel de hai sa ne certam cu cineva ca nu m am certat destul azi >??, nu de alta dar ce credeam eu ca va fii se cam stinge si cand nu mai exista nimik din ce crezi nu cred ca are rost sa te mai chinui in rest numai bine dar ar fi bine cineva sa spuna clar ce si cum
|
Re: De toate pentru toti ...
ma plec in fata ta lucian, respect pt tine , pt ce ai facut si poate ce vei face! imi cer scuze ca te-am scos din sarite ! o singura rugaminte: nu mi te mai adresa cu aere de sef pt ca tu mie niciodata nu mi-ai fos si nici nu imi vei fi superior cu nimic! si inca o chestie ... nu folosii expresiile pe care le folosesti cu "adversarii" tai cu mine pt ca habar nu ai ce imi poate debita capul!
lukas tata, esti pierdut.... vezi ca mai e o buca de lins! aici inchei tot e am avut de zis si imi cer scuze fata de restul membrilor pt iesirea mea |
Re: De toate pentru toti ...
Copile stai cuminte in banca ta. De ironii ieftine vad ca esti in stare. Dar cu gura poate multa lume. Inclusiv fetele de pe centura. Vad ca te-a deranjat adevarul si ai dat-o in diverse. Daca ti-ar fi fost mai bine in alt club ,(dupa cum spuneai) ce te-a retinut ? Am discutat la subiect chiar daca pe un ton mai aprins. Cu atacuri la persoana raspunzi ? Si ar trebui sa ma tem de ce iti bubuie tie "mintea" ? Lukas a facut un site. Poate cel mai tare site al unui club. Prin Lukas exista comunitatea Constanta in Speedline. El lasa ceva palpabil in urma. Tu ? Bisericutze in Brasov si voci care spun ca masinile unui club nu au nevoie de stickere pt a avea un parbriz curat ? GROW UP !
|
Re: De toate pentru toti ...
chiar nu era o amenintzare de tipul : te bat etc.. te las in lumea ta! du-te invartindu-te ! daca mai ai ceva de completat astept un telefon...
|
Re: De toate pentru toti ...
bine zis ai zis fug-ule...
lucian te rog frumos informeaza-te in privinta brasovului...noi intalnim...chiar daca eu unu nu merg in fiecare seara noi ne intalnim...nu cred ca ai de ce sa ne reprosezi ceva in privinta asta... atat am avut de spus...;) |
Re: De toate pentru toti ...
Quote:
|
Re: De toate pentru toti ...
Evident ca s-a ajuns din nou la aceste povesti ! Bravo!
Ca sa va clarific lucrurile din start intr-un mod cat se poate de transant: Stickerele NU SUNT OBLIGATORII pe strada Stickerele SUNT OBLIGATORII doar la eveninimente si competitii Cine are o problema de "directie" a clubului in acest moment din punctul meu de vedere o poate discuta direct cu mine. Daca preferati varianta de a da cu noroi pe forum va rog sa o faceti in afara clubului. Lucian, nu cred ca mai ai de ce sa postezi comentarii de acest sort pe topicul clubului. Ca te intereseaza clubul e una, si e treaba ta. Dar in acest moment cred ca ar trebui sa reconsideri comentariile. Eu in locul tau nu as comenta. Si ca sa il citez pe bogdan... terminati !!! |
Re: De toate pentru toti ...
Tot nu vrei sa accepti ca nu sunt doar eu cu o problema legata de "directie" ? Regulile tale sunt la fel de bune chiar daca va continua sa iasa lume din club ? In locul meu nu ai comenta ? Am facut un club , la 2 ani de zile am pus pe altcineva sa se ocupe din lipsa mea de timp si pt ca eram la capat cu nervii. Am pus pe cineva in care am avut incredere ca va face ceva constructiv in bine. Din 4 membrii fondatori mai sunt 2 . Oamenii sunt nemultumiti si vor sa iasa. Nu toti . Dar George ... tu sincer inca mai crezi ca e bine asa ? Si ca sa mai lamurim o treaba .... din punctul meu de vedere si daca se inchide clubul acum ... peste 10 ani tot voi avea dreptul sa vorbesc despre el. Ghici de ce ?
|
Re: De toate pentru toti ...
Quote:
Topic inchis |
| All times are GMT +2. The time now is 06:32. |
- Copyright 2026 4Tuning