![]() |
Re: Radare in Brasov
Ideea e ca sa circuli regulamentar, e mai safe din toate punctele de vedere. Spor!
|
Re: Radare in Brasov
Quote:
|
Re: Radare in Brasov
eu n-am văzut niciodată pe calea bucureşti după ora 22.00 dar parcă nici nu mi-aş forţa norocul
|
Re: Radare in Brasov
pe calea bucuresti am lasat eu permisu cu 114(frana agresiva :lol: ) acum ceva timp......si stau acolo chiar foarte des noaptea
|
Re: Radare in Brasov
Quote:
|
Re: Radare in Brasov
un pic mai jos de mec
|
Re: Radare in Brasov
Stau pe toata calea bucuresti......incepand de la intersectia cu toamnei si pana la dambul morii cred ca sunt vre-o 10-15 locuri unde stau......deci daca ii dati pe calea bucuresti ii dati pe puncte sau pe luni de stat acasa :lol::lol::lol:
|
Re: Radare in Brasov
rahat
eu frecventez din iulie livada,cat era cald ieseam zilnic si sa mor daca am vazut macar odata politia pe calea bucuresti seara cand ma intorceam acasa:rolleyes2 |
Re: Radare in Brasov
Quote:
|
Re: Radare in Brasov
Pe calea bucuresti de cele mai multe ori stau pe la Fiat, exact dupa panoul acela ca sa nu ii vezi de la distanta. De vreo luna insa nu iam vazut, frecventez drumul brasov-sacele aproape zilnic pe la orele 3-4 dimineata si iam vazut destul ;), sper ca pentru o pieroada sa se linisteasca :lol:
|
Re: Radare in Brasov
Aseara in in jur de ora 8, loganul alb cu radar ZDY era in intersectie la Gemenii, pe insula de pe partea cu magazinul Profi.
|
Re: Radare in Brasov
L-am vazut si eu BV 11 ZDY logan alb cu geamuri negre
|
Re: Radare in Brasov
bine ca l-ati vazut.....eu nu l-am vazut!!!!
|
Re: Radare in Brasov
Ai calcat pe bec? :)
|
Re: Radare in Brasov
BV 11 ZDY logan alb cu geamuri negre masa de radar l-am luat de 2 ori nici nu mai stiu undel mai pun pe 13 Decembrie (ba la Liceu Nicolae Titulescu pe trotuar ,ba mai sus langa Peco la IVECO ba pe partea celalta in liziera in "copaci" + fostu restaurant Ramados (dupa depou tranvai) ba in parcare la Rulmentu F>TUI IN GAT DE SIMULANTI
|
Re: Radare in Brasov
Quote:
|
Re: Radare in Brasov
trimite-l la shop daca nu s-a spart :lol::lol::lol:
|
Re: Radare in Brasov
mie imi e teama doar de camerele fixe in rest o calc in oras 70-140 cam in toate locurile unde ati zis voi ca stau radarele mobile....se pare ca am bafta
|
Re: Radare in Brasov
acum vreo 2 sapt eram pe la ina pe la 10 seara si mergeam cu incet cu 110...din spatele meu vedeam ca vine cineva tare sa ma "faca" nu aveam chef de raliuri si la trolee ala m a facut cu un opel corsa 1.2 a evitata o baliza pe contrasens si jar dupa ea...m am enervat si m am dus dupa el(avea aceasi traiiectorie ca si mine)...i am dat pe lunga 160 n am avut ce sa fac cu el...apoi il asteptam il lasam sa treaca de mine dupa care bagam blana si faceam slalom printre masini si ajungeam iar in fata lui...chestia asta a durat pana la cecul central ...ala tot venea dupa mine si facea insistent flasuri...eu tot ma dadeam in spectacol...intr un final m am oprit la cec CENTRAL PE HARMANULUI...scot bata dintre scaune si o bag la spate si ies...SURPRIZA politist in Misiune...CORUPT...de obicei ii iau la misto dar tura asta n am fost in apele meu si ssa zicem ca Am ramas fara ceva lei...DECI MARE GRIJA ca e plin prin BV de din astia...nu va lasati prostiti
|
Re: Radare in Brasov
frumos ce faci. si daca era sub acoperire ce? ce putea face? avea gasca dupa el? martori? ofof
|
Re: Radare in Brasov
Quote:
|
Re: Radare in Brasov
si tu l-ai crezut =))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) ))))) bwhahahahahahahaha
|
Re: Radare in Brasov
Quote:
|
Re: Radare in Brasov
Quote:
Quote:
hai sa-ti povestesc ce-am patit si eu acum destula vreme dau copy paste de pe alt forum unde am postat la vremea respectiva,pt ca mi-e lene sa relatez iar faptele in amanunt "eram astazi cu un prieten ,ne indreptam spre un mall (cu masina)de la iesirea din brasov.pe o straduta mai ingusta unul in fata noastra mergea ffff incet,am mers putin timp in urma lui ,dupa care amicul l-a "flashuit" putin ca sa ne faca loc ori sa grabeasca pasul.individul se da la o parte,trecem noi dar el accelereaza si sta in curu' nostru,cand am intrat pe o strada cu 3 benzi incepe circul el ne depaseste,se baga in fata noastra si franeaza brusc,noi il depasim,de vedem de drum,el iar ne depaseste si opreste dintr-o data in fata noastra,a continuat "jocul " cateva minute bune dupa care cand oprea in fata el cobora repede din masina si vroia sa vina spre noi,amicul il depasea iar individul nu mai apuca decat sa dea cate un pumn in masina din mers,si faza asta s-a repetat de cateva ori dupa care in timpul celebrelor depasiri si opriri in fata noastra ne arata din mers o legitimatie si o insigna(nea' cashcheta era in civil imbracat).observ si ii zic lui lau,ii zic sa opreasca sa vedem ce draci il manca pe individ,el zice ca nu,ca nu a gresit cu nimic si nu e obligat sa se supuna ordinelor oricui de pe strada asa ca ne-am continuat drumul pana la destinatie in acelasi stil:depasiri,opriri,pumni iar depasiri.... cand coboram din masina ,nenea in spatele nostru,se prezinta repede(nu stiu ce comisar sau ceva de genul)si negru de furie incepe sa tipe la noi ca nu facem noi ce vrem pe sosele si il ameninta pe laurentiu ca are el grija ca permisul lui sa fie suspendat si sa nu mai aiba niciodata permis. lau ii spune ca nu e obligat sa opreasca la semnele oricui de pe strada,nenea comisarul contrariat afirma ca ne-a urmarit cu girofarul pornit(deja nivelul lui de nervozitate era fff ridicat ) eu scot camera ca sa ma apuc sa ii fotografiez masina comisarului cu tot cu girofarul imaginar,el cand ma vede vine ca fulgerul spre mine,ma imbranceste si ma ameninta ca-mi sparge camera.ma scoate lau din "ghearele lupului" dupa care incepe nenea politaiu' iar cu amenintari,jigniri lau isi suna avocatul si-l intreaba ce sa faca ,intre timp malacu' isi nota nr de inmatriculare ale masinii noastre,lau scoate telefonul si se apuca si el sa ii pozeze numerele,malacu' vede si sare peste asta sa-i sparga telefonul,il imbranceste,il scutura bine ,ii aplica un picior in burta ,cativa pumni si cam atat ca m-am bagat eu intre ei in tot timpul altercatiei nici eu,nici lau nu l-am atins cu un deget si nu l-am jignit cu nimic,nici macar tonul nu l-am ridicat la animal dupa alte cateva minute bune de contraziceri il lasam pe gogoman si parcare si intram in mall sa ne vedem de ale noastre,el nervos nevoie mare ,tipa dupa noi ca acum se duce la politie si ne aranjeaza pe amandoi " un prieten avocat ne-a spus sa mergem la politie sa depunem plangere,asta si eram hotarati sa facem,pana s-a sucit Laurentiu,pe motiv ca el e om pasnic,nu se coboara la nivelul animalelor si nici nu are chef de tiganeala pe la politie nu vroiam sa obtinem nimic material din toata chestia asta daca am fi mers la politie decat sa-l potoleasca pe ala daca intradevar avea functia pe care o sustinea ca o are.poate mai face altora lafel si aia speriate si disperati ca sa scape intind banul pana una alta noi i-am invatat cu obiceiurile astea proaste.... |
Re: Radare in Brasov
auzi, baga si tu o poza cu masina lu ala daca mai ai sau daca ii mai stii numarul ca pe mine ma distreaza fluturasii astia plini de viata
|
Re: Radare in Brasov
e incredibil, parca traim in jungla. din simpla curiozitate, nu va mai amintiti niciunul cum se numea comisarul respectiv ?
|
Re: Radare in Brasov
grije mare.. pe ocolitoarea de la noua se fac razii din ce in ce mai dese:):D:D...Iar m-au oprit sa ma purifice...deci este fenomen aia si la 4 dimineata sunt acolo....
|
Re: Radare in Brasov
nu vad la ce ar mai ajuta acum toate detaliile despre comisaru' caisă :)
fapta s-a fumat acum mai bine de un an de zile dar ca să vă potolesc curiozităţile....poză nu am apucat niciunul să facem din cauza lui maşina era un vw passat combi (model mai vechi),alb,geamuri fumurii numărul dacă imi mai amintesc bine (nu bag mana in foc ca asta e dar ceva asemanator oricum) BV-13-MPI |
Re: Radare in Brasov
la mine era un opel corsa albastru inchis(cachii) cu nr BV 22(parca) AEX
|
Re: Radare in Brasov
Quote:
|
Re: Radare in Brasov
Quote:
|
Re: Radare in Brasov
Quote:
|
| All times are GMT +2. The time now is 17:22. |
- Copyright 2026 4Tuning