Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea BMW Seria 3 (https://forum.4tuning.ro/643-masina-mea-bmw-seria-3.html)
-   -   E36 - DNG (https://forum.4tuning.ro/643-masina-mea-bmw-seria-3/287622-e36-dng.html)

Joltanu` 08-04-13 21:14

Re: E36 - DNG
 
2 Attachment(s)
Din cauza unor defecte optice am inlocuit buza de M si bandoul stanga, a mai ramas plafonul de retapitat si capota de revopsit (are o mica indoitura).

jurec10 11-04-13 21:54

Re: E36 - DNG
 
Foarte frumos motan,sa il stapanesti sanatos si la cati mai multi km fara incidente!

Joltanu` 14-04-13 17:12

Re: E36 - DNG
 
1 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by jurec10 (Post 5436449)
Foarte frumos motan,sa il stapanesti sanatos si la cati mai multi km fara incidente!

Multumesc!

:arrow: ON:

zpzpzpo 14-04-13 17:26

Re: E36 - DNG
 
nu inteleg de ce te complici cu et urile alea...
mai bine ii puneai roti de tractor direct:-)

Joltanu` 14-04-13 22:19

Re: E36 - DNG
 
Quote:

Originally Posted by zpzpzpo (Post 5439266)
nu inteleg de ce te complici cu et urile alea...
mai bine ii puneai roti de tractor direct:-)

Nici nu ai cum sa intelegi pana nu o vezi gata si live :-) , mai bine ma chinui sa pun/fac ceva ce nu are toata lumea. Nu sunt genul care sa ma multumesc cu niste roti de M si gata, unii aleg sa bage bani in motor, altii in interior etc, eu am ales fitmentul unde intra ceva bani daca vrei sa faci ceva calumea dar multi nu stiu chestia asta, nu ajunge sa roluiesti aripi si un strech, mai sunt cativa baieti pe forum care stiu despre ce vorbesc si sunt sigur ca aproba ceea ce am zis mai sus.

zpzpzpo 14-04-13 22:28

Re: E36 - DNG
 
iti trebuie brate reglabile ,unghiuri negative,plm...intr o luna faci cauciucurile noi varza.
Nu stiu daca se merita,mai ales in Romania.

Joltanu` 14-04-13 22:37

Re: E36 - DNG
 
Quote:

Originally Posted by zpzpzpo (Post 5439694)
iti trebuie brate reglabile ,unghiuri negative,plm...intr o luna faci cauciucurile noi varza.
Nu stiu daca se merita,mai ales in Romania.

Este un compromis pe care mi-l asum...
Cui nu-i plac chestiile astea, in mod sigur nu se merita dar mie da, deoarece o fac pentru mine si asta imi doresc de la masina mea + ca in Brasov avem drumuri bune :-)

DonnLuca 15-04-13 21:02

Re: E36 - DNG
 
Quote:

Originally Posted by Joltanu` (Post 5439711)
Este un compromis pe care mi-l asum...
Cui nu-i plac chestiile astea, in mod sigur nu se merita dar mie da, deoarece o fac pentru mine si asta imi doresc de la masina mea + ca in Brasov avem drumuri bune :-)

Da! Da! Tine-o tot asa! :D

Joltanu` 15-04-13 21:20

Re: E36 - DNG
 
Quote:

Originally Posted by DonnLuca (Post 5440944)
Da! Da! Tine-o tot asa! :D

Ms ms, incerc :-)

DonnLuca 15-04-13 21:23

Re: E36 - DNG
 
Quote:

Originally Posted by Joltanu` (Post 5440977)
Ms ms, incerc :-)

Incet incet! Pan la meeting mai e! Iar drumurile in Brasov nu se strica asa repede:)))

Joltanu` 15-04-13 21:46

Re: E36 - DNG
 
Quote:

Originally Posted by DonnLuca (Post 5440984)
Incet incet! Pan la meeting mai e! Iar drumurile in Brasov nu se strica asa repede:)))

Vreau sa termin in 2 maxim 3 saptamani sa ma mai bucur si eu de ea. Pai vad ca deja le si repara :-)

DonnLuca 15-04-13 21:52

Re: E36 - DNG
 
Quote:

Originally Posted by Joltanu` (Post 5441040)
Vreau sa termin in 2 maxim 3 saptamani sa ma mai bucur si eu de ea. Pai vad ca deja le si repara :-)

Atunci spor la treaba...si eu vreau sa incep pe la a mea cate ceva. hai cu calduraa!8)

Joltanu` 15-04-13 21:58

Re: E36 - DNG
 
Quote:

Originally Posted by DonnLuca (Post 5441064)
Atunci spor la treaba...si eu vreau sa incep pe la a mea cate ceva. hai cu calduraa!8)

Ms, la fel si tie!

Joltanu` 27-04-13 17:43

Re: E36 - DNG
 
1 Attachment(s)
......

blade18 27-04-13 19:26

Re: E36 - DNG
 
blana !!!! :shock:

Joltanu` 07-05-13 14:13

Re: E36 - DNG
 
5 Attachment(s)
Un mic bonus: nuca oem.
Urmeaza in scurt timp sa pun si jantele pe masina, ca m-am saturat de astea de iarna.

BaiatBun 07-05-13 15:38

Re: E36 - DNG
 
Salut ,tot Carub am si eu inchiderea,vezi ca modulul are un buton mic ascuns,bagat mai inauntru,e pt reser,apropo,ti-ai dus la copiat cheia ,sau ai pus lama de pe cheia oem in cheia carub,si la tine lama din cheia Carub e prinsa intr-un surubel mic?

Joltanu` 07-05-13 21:03

Re: E36 - DNG
 
Quote:

Originally Posted by BaiatBun (Post 5462941)
Salut ,tot Carub am si eu inchiderea,vezi ca modulul are un buton mic ascuns,bagat mai inauntru,e pt reser,apropo,ti-ai dus la copiat cheia ,sau ai pus lama de pe cheia oem in cheia carub,si la tine lama din cheia Carub e prinsa intr-un surubel mic?

Da este carub, stiu de buton ca eu l-am montat :-) , dupa doua zile fara baterie s-a resetat alarma si imi piuie cand o pornesc, am incercat tot felul de combinatii sa-l setez la loc dar nu merge. Am copiat cheia dar dupa ceva timp s-a rupt si am pus lama originala.

BaiatBun 08-05-13 06:39

Re: E36 - DNG
 
Quote:

Originally Posted by Joltanu` (Post 5463305)
Da este carub, stiu de buton ca eu l-am montat :-) , dupa doua zile fara baterie s-a resetat alarma si imi piuie cand o pornesc, am incercat tot felul de combinatii sa-l setez la loc dar nu merge. Am copiat cheia dar dupa ceva timp s-a rupt si am pus lama originala.

Cum ai reusit sa pui lama originala,ai luat-o la polizor ,pila?Eu momentan am scos lama din telecomanda si am si cheia originala,sunt in dubii,sa copiez lama sau sa schimb lama cu cea oem

Joltanu` 08-05-13 21:07

Re: E36 - DNG
 
Quote:

Originally Posted by BaiatBun (Post 5463574)
Cum ai reusit sa pui lama originala,ai luat-o la polizor ,pila?Eu momentan am scos lama din telecomanda si am si cheia originala,sunt in dubii,sa copiez lama sau sa schimb lama cu cea oem

Te sfatuiesc sa folosesti lama originala, o iei la polizor si dai o gaura mica sa treaca surubul.

BaiatBun 09-05-13 09:14

Re: E36 - DNG
 
Quote:

Originally Posted by Joltanu` (Post 5464368)
Te sfatuiesc sa folosesti lama originala, o iei la polizor si dai o gaura mica sa treaca surubul.

ok,mersi.o sa incerc

Joltanu` 20-05-13 10:48

Re: E36 - DNG
 
26 Attachment(s)
Am incercat sa fac ceva mai unic, nu este pe gustul tuturor dar mie imi place foarte mult. Mi-a luat mult timp si am investit ceva bani dar rezultatul a fost pe masura.
Totul a inceput cand mi-am achizitionat un set de O.Z. Amg Aero1, am fost in dubii daca sa le pun sau sa le reconditionez si sa le dau stiind ca imi vor da batai de cap fiind 5x112 si latimi de 8.5 si 10. Dupa un timp m-am apucat sa le reconditionez. Am cumparat tubulare, sealant, trei tone de smirghel, pasta... si m-am apucat :-)
Attachment 2778183

Attachment 2778184

Attachment 2778185

Attachment 2778186

Attachment 2778187

Attachment 2778188

Attachment 2778189

Attachment 2778190

Attachment 2778191

Attachment 2778192

Attachment 2778193

Attachment 2778195

Attachment 2778194


Apoi a inceput distractia cu montatul. Am achizitionat flanse adaptoare, aparat de roluit, feon industrial, prezoane mai lungi etc.


Attachment 2778201

Attachment 2778202

Attachment 2778203

Attachment 2778204

Attachment 2778205

Anvelopele sunt 205 40 17 si 215 40 17. Momentan arata asa:

Attachment 2778233

Attachment 2778234

Attachment 2778235

Attachment 2778236

Attachment 2778237

Attachment 2778238

Attachment 2778239

Din cauza anvelopelor pe fata care nu se intind mai deloc nu pot cobori mai mult pe fata iar pe spate urmeaza sa fac un camber negativ mai accentuat :-)
Urmeaza saptamana asta sa schimb toate anvelopele si sa fac capace la roti custom. Scuzati calitatea pozelor dar am avut doar un telefon la indemana.
La sfarsitul saptamanii sper sa fie gata :-)

Sparkle_81 20-05-13 11:06

Re: E36 - DNG
 
As mai lasa-o de spate.

Felicitari .

DEVIL's Style 20-05-13 11:28

Re: E36 - DNG
 
Felicitari joltane ! mie personal , imi place ce a iesit ! bravo .

marius3030 20-05-13 12:48

Re: E36 - DNG
 
:shock: fuck'in perfect!
nu stiu cn ar putea sa comenteze aiurea la asa cv..!
felicitari pt munca depusa.cred ca si ele iti multumesc.(jantele).

motzu 20-05-13 13:54

Re: E36 - DNG
 
8) un pic nu stai :lol::lol::lol:
bafta multa!
ps:iasa nebunie!

kingkahn 20-05-13 13:58

Re: E36 - DNG
 
Speechless!! bv!

tabokubmw 20-05-13 20:59

Re: E36 - DNG
 
Foarte frumoasa masina...

Insa eu tind sa cred ca un camber prea mare ar arata cam urat pe o asemenea masina...

da_joint 20-05-13 21:36

Re: E36 - DNG
 
Felicitari!
Rotile sunt ce trebuie,mai ai de lucru un pic pe fata sa pice la linie

Joltanu` 20-05-13 22:01

Re: E36 - DNG
 
Quote:

Originally Posted by Sparkle_81 (Post 5476045)
As mai lasa-o de spate.

Felicitari .

Momentan nu pot, dar dupa ce umblu la camber atunci va mai cobori vreo 1-1,5 cm. :-)

Quote:

Originally Posted by DEVIL's Style (Post 5476073)
Felicitari joltane ! mie personal , imi place ce a iesit ! bravo .

Multumesc!

Quote:

Originally Posted by marius3030 (Post 5476167)
:shock: fuck'in perfect!
nu stiu cn ar putea sa comenteze aiurea la asa cv..!
felicitari pt munca depusa.cred ca si ele iti multumesc.(jantele).

Sunt stai linistit (roti de Mercedes pe BMW...etc) dar ma asteptam, iti dai seama, pana la urma conteaza sa dea bine nu de pe ce sunt;) ,jantele in mod sigur imi multumesc, m-am chinuit vreo o luna (in fiecare dupamasa) sa le aduc in starea asta.

Quote:

Originally Posted by motzu (Post 5476250)
8) un pic nu stai :lol::lol::lol:
bafta multa!
ps:iasa nebunie!

Trebe trebe sa iasa:D

Quote:

Originally Posted by kingkahn (Post 5476259)
Speechless!! bv!

Ms domnu`!

Quote:

Originally Posted by tabokubmw (Post 5476673)
Foarte frumoasa masina...

Insa eu tind sa cred ca un camber prea mare ar arata cam urat pe o asemenea masina...

Acuma camberul de fabrica este setat la maxim dar mai trebuie intre 0,5-1 grad. Nu va fi nimic exagerat doar cat sa o mai pot lasa un pic.

Quote:

Originally Posted by da_joint (Post 5476722)
Felicitari!
Rotile sunt ce trebuie,mai ai de lucru un pic pe fata sa pice la linie

Ms fain, sper sa rezolv la sfarsitul saptamanii. Bafta multa si tie cu rotile alea :twisted:

GIULY 22-05-13 23:42

Re: E36 - DNG
 
Ceva inedit pentru Romania.
Felicitari!

Darkside_89 25-05-13 07:59

Re: E36 - DNG
 
multa munca/timp/bani=CEVA FRUMOS TARE!!!!!!
Felicitari Joltane!!!!!!!

Provenzano 25-05-13 09:42

Re: E36 - DNG
 
Low Style! Felicitari.Chiar a iesit bine.

Joltanu` 26-05-13 16:04

Re: E36 - DNG
 
Quote:

Originally Posted by GIULY (Post 5478995)
Ceva inedit pentru Romania.
Felicitari!

Multumesc!

Quote:

Originally Posted by Darkside_89 (Post 5481124)
multa munca/timp/bani=CEVA FRUMOS TARE!!!!!!
Felicitari Joltane!!!!!!!

Eu zic ca s-a meritat... Ms fain!

Quote:

Originally Posted by Provenzano (Post 5481196)
Low Style! Felicitari.Chiar a iesit bine.

Ms, aproape Low Style, mai e putin de munca pana acolo :-)

PS: M-a dat Sercan cu 3.2-ul si m-a lasat masca, nici nu vreau sa-mi imaginez cum merge a ta :twisted:

Lulaa 26-05-13 23:17

Re: E36 - DNG
 
au iesit superbe jantele..multa bafta in continuare

red_fury 26-05-13 23:49

Re: E36 - DNG
 
Ceva special. Au iesit foarte bine!

DonnLuca 27-05-13 07:04

Re: E36 - DNG
 
Te-am vazut ieri prin bv. Foarte frumoasa masinuta, iar jantele nota 10+:rolleyes2

Joltanu` 28-05-13 11:10

Re: E36 - DNG
 
11 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by Lulaa (Post 5482889)
au iesit superbe jantele..multa bafta in continuare

Quote:

Originally Posted by red_fury (Post 5482917)
Ceva special. Au iesit foarte bine!

Quote:

Originally Posted by DonnLuca (Post 5482984)
Te-am vazut ieri prin bv. Foarte frumoasa masinuta, iar jantele nota 10+:rolleyes2

Multumesc!

ON: Am terminat capacele si am schimbat anvelopele cu unele aproape noi :-)

Attachment 2785141

Attachment 2785142

Attachment 2785143

Attachment 2785144

Attachment 2785145

Attachment 2785146

Attachment 2785147

+ poze de plictiseala:

Attachment 2785148 Attachment 2785150

Attachment 2785151 Attachment 2785149

blade18 28-05-13 11:43

Re: E36 - DNG
 
In poze nu zici ca sunt chiar asa super dar in realitate arata demential cu.masina ! Pune i capace branduite cu sigla de la mertz ! Unpic de aroganta asa..... \m/

marius3030 28-05-13 13:14

Re: E36 - DNG
 
capacele au iesit "fuckin' perfect".
sper odata si odata sa o vad si in realitate.


All times are GMT +2. The time now is 18:55.

- Copyright 2026 4Tuning